V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vikinka27
18. zář 2008

lacnejsie tricko pre dojciace maminy 🙂
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2426544

verulka
18. zář 2008

weroni, vsak si zasluzim, neeee 😀 😀 😀 ale nie, ja totiz fakt nc nikdy nechcem, lebo nic nepotrebujem a etraz su fakt happy, ze mi urobia radsot...jo a aku veeeelkuuuu 😀

question
18. zář 2008

ahojte baby, chcem sa poradit,konecne si chcem kupit satku asi didymos,kedze som pocula,ze su naj,ale mne sa napriklad paci velmi zakarova,ale prijala by som radu,ake mate skusenosti s jednotlivymi didymoskami,ze ktore su ake lepsie..kludne mi piste IP,zajtra sa uz konecne chcem rozhodnut.. a v pripade,ak niektora predavate satku..som po ruke.. ste zlate diky.. p.s. mam si kupit najprv kratsiu satku alebo rovno 4,2?

listicka77
18. zář 2008

Na elastik já teda nedám dopustit. No celodenní nošení naprostý ideál! Nejlepší je v něm kříž s kapsou venku, naváže se přímo na tělo a pak se tam to mimčo vecpe, on povolí akorát. Dotahovací úvazy s ním nemají smysl. Ještě teď zamačkávám slzu v oku.

Question: Mám zkušenost s Didy pruhy a myslím, že jsou pohodlnější šátky, zas taková hvězda to (pro mě) není. S žakárovými vzory nemám zkušenost, ale jsou tenčí, ideální na léto (to se ti zrovna nehodí, že?). Mám teď indio a je moc fajn, měkoučké, nikde netlačí. Ale není to šátek, který by snesl moc hrubé zacházení. Na to je lepší keprová vazba. Chybu neuděláš ani se Storchem a Hoppedizem.

indy
18. zář 2008

Dievcata co mate to ponco aku velkost ste si kupovali? A myslite ze sa bude dat vyuzit aj na zimu alebo len na jesen. Alebo na zimu si dat na to este bundu?

betynka81
19. zář 2008

holky poradte díky
Chci poridit ergonomicke nositko, satek mam, ale vzdy mi nejde tak dobre uvazat. Mam ho spis na doma tak chic poridit na ven erogonomicke nositko..
Je lepsi ergo či manduca a na noseni deti jsem videla jeste na ke třetí. Doporučte, díky mooooooooooooooc

verulka
19. zář 2008

indy, ponco je skor na jesen, na zimu asi vlemi nie...teda pokial nebude celu zimu cc 8stupnov 😀 myslim, ze bunda sa sa na neho dat v pohode..Ja mam velkost l/XL a som rada..rukavy mam akurat tak ako lubim 😉 je aj dost dlhe...ja mam teraz po porode konfekcnu velkost 38/40- teda asi skor k 40tke 😅
questin, kuk ip

weroni
19. zář 2008

verulka jasne ze si zasluzis 🙂 sa tesim s tebou 🙂 ty si uz kompletka vybavena na nosenie v zime 😀

verulka
19. zář 2008

weroni, no az ked bunda dorazi, co chvilku potrva, ale vsak mam aj ponco 😉 a nab. rok, ak sa uz nebudee nosit, budem vsetko predavat 😀 ja som rada, hlavne sa uz nebojim,ze co budem robit ak kocik neuspeje 😉

question
19. zář 2008

verulka a listicka baby diky moc, ja viem,citala som na indio samu chvalu,ale ked ja si z nich neviem vybrat a bohuzial tu v Nitre neni ani jedna baba co ich predvadza,tak sa nemam s kym poradit a navyse uz nie je ani moc casu.. juj,neviem co urobim,ale dam vediet 🙂

vikinka27
19. zář 2008

question: vyskusat od andrei z nosime na tyzden (zapozicat si satku 🙂 )

kili
19. zář 2008

len keby si niekdo nevšimol: https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
😉

romcatko
19. zář 2008

Ahoj holky, chci se zeptat. Mám 3 měsíční holčičku. Po porodu jsem jí nosila v kolébce - měla jsem půjčený Vatanai. Teď už je na to docela težká a velká. ( a šátek jsem musela vrátit). Můžete mi stručně poradit úvaz který teď ppoužívat? Jsem nějak nervozní z toho dávat jí vertikálně. Četla jsem, že je třeba úvaz pořádně utahovat. Ale co to prakticky znamená? A jak má mít nožičky - výš než zadeček? A ještě poslední otázka- jaký pořídit teď šátek? Díky.

listicka77
19. zář 2008

Romčátko, doporučuju kříž s kapsou uvnitř. Vertikálu se neboj. A kdyžtak si dojdi na nějaký kurz. Super kurzy se spoustou fíglů prý dělá Dany, co prodává didymosy (www.didymos.cz).
A šátek? To záleží na tobě, taky na tom, kolik do toho chceš investovat, jak dlouho si myslíš, že budeš v šátku nosit (jako jednak jak dlouho na jeden zátah - jestli jen kratší cesty nebo i velké výlety, a jednak do jakého věku)...
Příjemné a kvalitní: Storchenwiege, Hoppediz, Dolcino, Dydimos Indio, Easycare...

romcatko
19. zář 2008

Lističko díky moc za rady. Myslím, že šátek nebude první volby, spíš trochu záloha. spíš na kratší cesty a nošení doma. I když po pár zkušenostech s MHD možná opustím kočárek a budu jen nosit. 😨

duskaf
19. zář 2008

Ja som si objednala veľkosť ponča L/XL.
Tiež si ho neviem vynachváliť. Iste aj bunda musí byť perfektná, ale už nechcem toľko investovať.Ale mám doma vynikajúci z ovčej vlny fusak, je presne ako kapsa, tak ten by som chcela dať v zime na pončo, potrebujem naň len prišiť jednoduché zaväzovanie za môj chrbát.

verulka
19. zář 2008

jaaj, duska, len ked ja som totalne lajbava ana dom. prace- max gombik prisijem 😅 a ja mam komplet vybavu od kamosiek, cize len kocikovaciu 😖 musim odmietat ich krasne vecicky, lebo do staky mu rifle predsa nedam...moc to nechapu, ale zase kazdy mi vravi, ze aky je ron kludny v satke 😉 vak sa nosi, tak je spokojny, co by nebol 😀
romcatko ja ficim na KsK vonku aj vnutri..mne osobne sa zle nosi v jednoduchom aj dvojitom krizi, ale ja nosim fakt straaasne vela a dlho

weroni
19. zář 2008

verulka ty si vies kriz s kapsou vonku uviazat tak napevno ze Ron je fakt pevne uviazany? ja neviem ci som take drevo alebo co ale ja si viem malu upne na stopro pevne uviazat len v kapse vovnutri 😕 a okrem toho ked skusam kapsu vonku tak sa potom nikdy neviem z tej satky vymotat ked malu vyberam 😀
aj ked - jeden sposob ako mat malu napevno v kapse vonku je ze jeden z pruhov- ten vnutorny jej roztiahnem cez hlavicku aby ju mala pod latkou ale to vacsinou iba ak zaspi ale aj tak mam pocit ze sa mi cela akosi "zvezie" v tej satke je to ok? nevies? 😨

listicka77
19. zář 2008

Romčátko: náš kočár v mhd nikdy nebyl 😀 a na procházce už taky nebyl dost dlouho. já nejdu s kočárem ven sama nikdy, takže buď s manželem nebo on sám. no a on je teď furt v trapu, tak zas kočár nebyl venku asi 14 dní. 😀

duskaf
19. zář 2008

Verulka, bunda určite oveľa lepšie poslúži ako ten môj vlnený fusak, máš menšie drobčiatko, určite ju vynikajúco využiješ.

verulka
20. zář 2008

duska, tym som si ista, pri nasich vecnych vyletoch a turach 😉 a pevne dufam, ze ju potom aj dobre predam 😅
weroni, ja tu kapsu vonku utaihnem pri viazani fakt napevno a potom to pod ronovou vahou pekne kusok povoli tak akurat...ja kolko x uviazem KsKvonku fakt pevne, ze musim povolit 😀 ak je na volno, tak to previaz, potom to uz budes mat v oku 😉 ja tiez najradsej uviazem uaz nanovo, ale niekedy nestiham...je to len cviku. Ja totiz zatial ine uvazy nevyuzivam, i ked minule mi zaspal v koliske v krizi, ale bola moc utiahnuta, taka uff mi na neho prisla...Takze oba KsK uz fakt zvladam rychlo a myslim ze aj dobre 😀 inak ked ho davam do KsKvon, tak tu vonkajsiu kapsu vytahnem az hore, narvem nozicky a potom mu ju pretiahnem cez prdelku- ta kapsa je fakt tesna a potom uzasne drzi 😉
inak dnes sme boli cele poobedie v muzeu a tusim sme boli najobdivovanejsi vystavny kus 😀 ale vsetky reakcie boli pozitivne 😵

weroni
20. zář 2008

verulka no to si dobra teda 🙂 si sikula ja proste tu kapsu vonku neviem tak napevno lebo ked ju moc napevno davam tak Ester sa jeduje 🙄
Takze zostavame pri vnutornej a okrem toho vnutornu uviazem uplne skvele na prvyraz do minutky - dvoch 🙂
Dnes som konecne dosla na to ako Esterke udrzat hlavicku ked zaspinka - tym jednym vonkajsim popruhom jej ju upevnim - jedne roztiahnem a supnem jej hlavku pod - druhy je v povodnom stave aby videla 🙂

TO ze ste boli najobdivovanejsim kusom je jasna vec 🙂

verulka
20. zář 2008

weroni, aj ja vyuzivam viac vnutornu kapsu 😉 teraz ked uz nie je tak teplo tak roztahujem oba popruhy, ale zase ron ma uz rudcky vonku, kedze je velky a pevny a rkasne drzi halvku. Dnes mi zaspal a tak som na neho len prehodila ponco- hlavicku som nevytiahlavon, len ten otvor som mu dala nad tvaricku..som si pripadala ako tehulka 😀

weroni
20. zář 2008

verulka no a prave tej hlavicky sa ja skosi furt bojim - Esterka drzi hlavicku krasne ale furt sa obzera a toci s nou a tak s nou "datlikuje troska" - alebo ako taka sovicka, vies, tak s nou troska trase ked sa obzera a otaca nou tak sa bojim nech si predsa len nepresili krk, som kludnejsia ked sa o mna oprie 🙂

verulka
20. zář 2008

weroni, vsak ona je mladsia ako Rinusik, rucky am vonku fakt max 2tyzdne, ked sa mu prestalo pacit mat ich vnutri 😉

weroni
20. zář 2008

jaj verul a ked uz o tych ruckach vravis vie co mi Ester furt robi s lavou rukou? Pravu jej normalne dam tak aby ma drza nad prsom ale lavu si tak akoby skrci pod seba a cela sa troska vytoci lavou stranou von na bok tak ju opatrne musim "pritlacit" k sebe ale ona mi toto skoro vzdy robi ked ju davam do tohto uväzu myslis ze je to ok?

verulka
20. zář 2008

jasne, to je nejaka hra, mne to robi- na striedacku na obe strany 😀 vzdy mu dohovaram a ked je to moc aktivne, tak sa dam viac do zaklonu...

weroni
20. zář 2008

oki verul tak dik si ma upokojila ja som sa uz zlakla ci to nema nieco s drzanim tela alebo tak - lebo mne to robi furt do jednej strany ale zase je pravda ze ja ju obcas zvyknem viazat pred zrkadlom takze sa na tu stranu pozera 🙂
verulka a tvoje starsie deticky na Rona neziarlia? aj ked podla fotiek to nevyzera 😀

alterna
21. zář 2008

můžete mi poradit zda je lepší manduca nebo ergo. mam 6 mesiční holčičku 5.5kg a 65cm
??? 🙂

eriqe
21. zář 2008

alterna to je tazko povedat. Najlepsie by bolo, aby si si mohla vyskusat aj aj. Ja napr. nedam dopustit na manducu, lebo sa mi zda byt variabilnejsia, ale kamoske zase nevyhovovala manduca a je spokojna s ergom. Mne sa na manduce paci to, ze je tam novorodenecka vlozka a zips na predlzenie chrbtovej casti, lebo ked mala spi, tak jej nepada hlavicka, a na ergu zase kapuca, ktora je taka vacsia a urobi lepsiu tmu na uspavanie.