V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

audreyd
5. lis 2008

tak dnes sme zafrajerili u dokyho manducou 😵 normálne sa fakt zaujímal, že odkiaľ to máme a že to vyzerá "vymakane" 😀 a ešte dodal, že mu je tak ľúto tých detí v obyč klokankách 😖 jak tam visia... ☹

a moja šatka furt nič 😠 aduška má po dnešnej poradni 9200g, som zvedavá, kedy ju tam budem nosiť 😖

verulka
5. lis 2008

weroni ja darujem 10kg aj s dovozom 😀 super fotky 😉

venonna
5. lis 2008

audrey a u ktoreho doktora ste boli?

audreyd
5. lis 2008

venon, u gavendu 🙂 aj vy k nemu chodíte? nefrológ hrádocký 🙄

lenki33
5. lis 2008

audrey 😀
inak aj my k nemu chodime 😒

audreyd
5. lis 2008

lenki, spomínala si 🙂 nám vyhovuje zatiaľ celkom. lepšieho som v tn neobjavila 🙂 ty s ním nie si moc spokojná, však?!

lenki33
5. lis 2008

weroni batoh super, len skus este trosku Esterke tu ritku podsadit aby tak "nesedela" ale bola viacej v klbocku 😉
inak je to kocka 😎 a ty tiez

eriqe
5. lis 2008

baby idem objednavat z USA tu peekaru bundu, tak ak by ste mali niekto zaujem, tak napiste ip
http://www.togetherbe.com/productDescriptionPee...

lenki33
5. lis 2008

audrey neda sa povedat ze som nespokojna, ale nie je to vobec moja krvna skupina a nepacia sa mi niektore jeho nazory 😔

audreyd
5. lis 2008

lenki, napr.?

lenki33
5. lis 2008

napr som sa s nim mala mierny konflikt pretoze mi nechcel dovolit byt pri odbere krvi, stahovanie predkozky, a to ze mu od 7 mesiacov nedavam maso 🙄

audreyd
5. lis 2008

nerozumiem... akože ťa poslal von, keď mu ju brali? 😨 a čo sťahovanie? mäso nedávam ani ja, ale on sa ma nepýtal 😅 mne sa zdá taký nekonfliktný 😅

verulka
5. lis 2008

eri, tesim na fotky bundy 😉

audreyd
5. lis 2008

eri, škoda, že už mám to pončo 😒 majú iba čiernu? v nej nevyzerám dobre, ako keby som bola chorá 😖

miinka
5. lis 2008

ahoj baby, je tu niektora z vas z BB? aj ja som si kupila manducu, maly by bol najradsej cely den na rukach, tak som myslela, ze super pomoc! ale nie je v nej rad, mozno ho do nej zle davam? mam dojem, ze ho tlaci medzi nozkami ten pas, co si uväzujeme okolo pasa... a vzdy, ked ho do nej vlozim, sa mu odgrgne, aj ked papal davno predtym... mame necele 4 mesiace a 9 kg. takže manduca by sa nám naozaj hodila, keby v nej chcel zostať, lebo mi je hrooooozne ťažký len na obyčajné nosenie na rukách. pá pá

valka
5. lis 2008

miinka, eriqe je z bb 😉
ditko si musi na manducu zvyknut...skus ho zobrat na chvilu von...to je lepsie ako doma...postupne intervaly predlzuj a on si zvykne....
lenki, preco mu stahoval predkozku? (ja viem, ze to sem nepatri..) ved teraz sa to neodporuca, pokial nie je uz infekcia alebo zapal...

verulka
5. lis 2008

ja som to pochopi,a, ze sa kvoli tomu dostali do konfliktu...
miinka, takze riadny macko 😀 ako pise valka, aj ja mam podobnu skusenost- prvy den plakal, druhy den vydrzal asi 20min a potom sa uz nosil..ale v satke neplakal ani raz, ale tu sme mali az po manduce- vnej bol ako 3mesacny..ale rozhodne skusat vonku 😉

mimik9911
5. lis 2008

miinka, tak ako "skusene nosicky" radia, treba skusat, a najlepsie vonku kde ma kopec podnetov, tak sa mu snad v manduce zapaci...
to teraz robim aj ja 😀 mam ergo a Adel mi v nom dlho nevydrzi, tak sa ju snazim nosit kazdy den o cosi dlhsie, minule ked sme boli na ture, mi v nom dokonca zaspala...inak zatial tam vydrzi max. 1/2 az 3/4 hodinku

lenki33
5. lis 2008

ok takze vysvetlim nasho dr aj ked to sem nepatri 🙂
ano nedovolili mi byt pri odbere krvi (teda ked ju bral Danusovi)
stahuje mu predkozku, vzdy ho na to musim dopredu upozornit, ked ho neupozornim, tak mu ju stiahne tak ze to ma este 3 dni cervene a ked som mu to povedala tak odpoved bola ze ved nech mu to natieram framykoinom (mala som na jazyku ze supeeer a ked nezaberie skusime antibiotika, ale som si do neho teda radsej zahryzla) no a na posledy to bolo ze preco este nedavam maso a ked som povedala ze ale ved kojim 15krat za den, tak jediny argument bol ze to musim!!!! musite mu davat maso ved ma za chvilu rok,a musite som pocula este asi 10krat.
Takze teraz uz len klamem a klamem 😔
ked su este nejake otazky tak sa presunme radsej do vztahovej vychovy 😉

eriqe
5. lis 2008

Miinka, ako ti uz baby radia, dat drobca do manduci a ist von a postupne zvysovat cas. Mne Rut tiez spociatku v manduce byt nechcela a to som ju nosila v satke hnned ako sme prisli z porodky. A ak sa chces stretnut, tak napr aj zajtra budeme o 9:30 v centre JP 😉

vikinka27
5. lis 2008

lenki, asi to tu nepatri, ale nie je framykoin atb masticka??? 😝 😝 😝
ps. kde je ta vztahova vychova???

weroni
6. lis 2008

lenki ved to je prave to co musime poriadne potrenovat - ten zadocek lebo s tym mam fakt problemy. Ja mam za vzor tvoju fotecku s Dankom na chrbte v Anne a vasim hafanom - tam je to skvele vidno ako ho ma podsadeny. Inac porad pls ako ju udrzat nehybne kym jej ho podsadim lebo na chrbte s tym mam este teda dost problem 😒 Ja to pomalicky zlepsujem - napr. dnes som na zaklade jedneho videa zmenila sposob prekrizenia popruhov pod zadockom lebo najprv som to urobila naraz a to bolo otrasne tak teraz som to spravila tak, ze najprv som si jeden popruh prichytila kolenom kym som druhy poriadne prekrizila pod nozickami a zadockom, potom som si prichytila ten a zaviazala druhy, tak sa mi podarilo ovela lepsie jej tie nozicky napravit ale aj tak - ona je take hemzidlo neskutocne ze furt robi take pohyby ako ked jazdi na koni 😅 kym viazem ako dat pozor zaroven na to aby mi nevyskocila z chrbta a na tie nozky je fakt divocina no ale musim to potrenovat lebo viem ze tie nozicky vobec nie su este dokonale a este sa mi napriklad nepodarilo na chrbte tak pevne uviazat aby bol chrbatik fixovany poriadne - vzdy je zozadu vidno ze Ester je sikmo 😠
No nist, chce to len trenovat, trenovat a este raz trenovat - ako "nosicsky lenin povedal" 😀 😝
Ale poviem vam ze teda ked Esterku polozim na satku na posteli a idem si ju vyhodit na chrbat, tak ked ju zabalim do tej latky ako do vrecka, uz vie ze ju idem zdvihnut a neskutocne sa zacne usmievat pritom juj taka je zlatucka a akonahle je uz na chrbte tak sa mi vrhne na rameno a zuzleeeeeeeeeeeeee 😅

lenki33
6. lis 2008

weroni, to je jasne ze to je o cviku, ja tiez neviazem uplne tip top, aj preto ze nie som moc pedant. Na skrotenie dietka ti pomoze jedine ho poriadne tou satkou stiah nut a nepustit 😀 proste ziadne ruky vonku, pekne pritiahni, pripadne si ten volny popruh pridrziavaj medzi nohami. Ja vzdy nahodim na chrbat, potom si s jednou rukou urobim pod Danum taku kapsu, proste si potiahnem latku nizsie a cez nu potom prekrizujem. Ked uz je to hotove, tak sa vystrem a s este nazaviazanou satkou, si ho tak mierne nadhodim, aby to presne sadlo.

bihan
6. lis 2008

Aj ja chcem na nosičské stretko!!! ☹ Dnes som si uviazala Sáru na bok, boli sme sa trochu zahrať v materskom centre a tá kočka, čo to tam viedla, pri mne stála, keď sme odchádzali a tešila sa, aká je šatka super a ako dobre sú tam detičky podopierané 😀

certica
6. lis 2008

bihan, by ma zaujimalo, ci vo franc. satkovanie leti alebo si tam rarita?

bihan
6. lis 2008

Trošku sa to tu začína rozbiehať, občas na nejakú nosnicu natrafím 😀 ale keď vidím, že nosia chrbtom k sebe, tak neviem, čo si o tom mám myslieť 😒 Ale čumia tu na mňa menej ako na Slovensku 😀 A raz sme išli do hôr, tak sme stretli takú rodinku s 2 chodiacimi deťmi a miminkom v šatke, no vybrali sa na 6h chodník.. som ich dosť obdivovala 😅

verulka
6. lis 2008

bihan, my sme tiez tak uz boli..3velkaci a 6h tura 😉 bihan, vsak ked dojdes naSVK, mozeme nieco spachat 😀
inak mi pisala jedna kocka, ze ona dostala v navode k satke aj uvaz chrbtom k sebe 🙄

bihan
6. lis 2008

Verul, je jeden úvaz, myslím, že sa to volá budha.. v princípe je to KsK vonku a tá vonkajšia kapsa slúži na podloženie nožičiek, takže dieťa akoby sedí v lotosovom kvete....no.. skúsila som raz a nikdy viac 😖
Vy ste boli 3 veľkáci s deťmi na 6h túre? Klobúk dolu 😀 Teda záleží na teréne, ale tu je to celkom dosť náročné...máme s MM čo robiť 😅

lenki33
6. lis 2008

moby satky maju priamo na titulnej stranke v prospekte babo smerom od tela, normalne v krizi, nie je to budha 🙄