V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
13. čer 2008

máme ďalšie nosítko, pamätáte si film "S tebou mne baví svet" ? 😀
ale je len kostra, chába tá látka, na ktorú si dieťa sadne.

haluskacz
13. čer 2008

slunicko, zkusenost nemam a ani bych o ni moc nestala. V ergu se da mimusko nosit jen v jedny poloze a navic jeste zabaleny do ty novorozenecky vlozky, coz je vrstva navic. Satek je daleko variabilnejsi a nastavitelnejsi na velikost ditete na tele. Existuje nekolik druhu kolibek (samozrejme nejlepsi je kolibka v krizi s kapsou 😀) a docela brzo se da nosit i vertikalne, coz se v ergu asi moc neda, leda ze by dite bylo obrovsky

gedren
13. čer 2008

A mate nekdo s tim ergovym novorozeneckym interfacem primo zkusenost? Ja uvazuju, ze bych ho na mimino poridila, ergo uz mam 🙂, a jelikoz je fakt neskutecne pohodlny, co se tyce navlikani/svlikani, tak bych na nej rada presla co nejdriv - na Helcu jsme ho poridili az v roce. Ze zacatku ale samozrejme satek.

gedren
13. čer 2008

Jinak teda halus to jsem nak nepochopila - s tim novorozeneckym tento se neda nosit vertikalne? To se da jen do toho zabalit mimino a hodit nalezato? Ja prave myslela, ze to (mimo jine) i umoznuje vrazit tam maly (ne uplne pidi, ale takovy polo-maly) dite na svislo...takovy, co by v samotnym ergu nasvislo jeste plandalo. No asi si budu muset jeste zkouknout to instruktazni video, jak tam ten teplous s nausnici, ukazuje, jak v Ergu kojit a tak...

majenka
13. čer 2008

Gedren: co jsem viděla foto erga+pidi mimi, tak tam bylo zabalené v té vložce a dané na šikmo/ležato-určitě ne svisle...ale nevím, jak dlouho se takto nosí-asi dokud nedrží hlavičku 😉 . Jo, jaký že to scháníš šátek...mám Mobi a myslím, že už ho dlouho chtít nebudu 😉

Dneska jsem se utvrdila v tom, že je nutné mít jak manducu tak šátek-jedno nestačí 😅 😀 . Dopoledne se u nás udělala taková zima, vítr byl...no fuj...tak jsem nechala manducu doma a vytáhly jsme šátek, využily zimy a malá se zase zavrtala do kříže s kapsou-vykukovala jí jenom hlava a byla tááákkk teplounká a bez navlékání 🙂 .

katako
13. čer 2008

Gedren, mám pocit, že ta novorozenecká blbost do Erga je jenom jakási varianta zavinovačky.

kili
13. čer 2008

fakt, asi by stačilo len tam strčiť dieťa v zavinovačke a je to to isté, ale ste o 800,- bohatší

gedren
13. čer 2008

OK ukecaly jste me, ten novorozeneckej kram je asi blbost. Zkusim tam vrznost dite v zavinovacce nebo v necem takovym, ale to jen tak experimentalne, hlavne teda zacnu s elastickym satkem a prejdu do erga, az bude mimi trochu vetsi. Beztak bude Helca v ty dobe jeste parcialni nosenec a druhy Ergo kvuli tomu porizovat nebudu 🙂))

Majenko, jo, Moby bych asi brala 🙂 Tak se muzem domluvit, az ho prestanes potrebovat - jak jsem psala, ja mam cas do unora 🙂

majenka
13. čer 2008

Gedren: to by šlo...já myslím, že ho budu chtít vyměnit za pevný šátek někdy do Vánoc, spíše ale dříve 😉 Malá už má skoro 7 kg, tak bude lepší pevný 😉

kili
13. čer 2008

gedren, tak si kúp Manducu, keď bude to druhé malé, bude v manduce to a H. v ergu, potom keď podrastie, sa to vymení. Alebo si kúp babyvak, keď budeš chcieť fakt len na doma nahodiť dieťa na chvíľku na seba.

gedren
13. čer 2008

kili, babyvak si asi pujcime od kamosky 🙂 Manducu asi ne, zas tak brutalni nosici velmoc bejt nemusime. No nejak to dopadne 🙂, hlavne doufam, ze se tentokrat uplne obejdeme bez kocarku ;)

kili
13. čer 2008

no keď ste na nich doma dvaja, tak to máte v pohode.

ja som dnes po dlhej dobe uviazala Samka do šatky, lebo som to ukazovala mame, a super, ja neviem, ale je to pre dieťa rozhodne pohodlnejšie, lebo sa to prispôsobí, no na viazanie som fakt lenivá a aj tak dávam na chrbát, nech nezavadzajú.

bambusko
13. čer 2008

ta ergo novorodenecka vlozka ma ale okolo lem na pridrziavanie hlavicky, ale tiez mi to pripada len ako v zavinovacke a by som sa bala, ze sa mi zboku vysmykne ☹
gedren, parcialni nosenec je perfekty vyraz 😀 ked je este v bruchu, to by si ako nazvala?
my by sme sa bez kocika nezaobisli, maly v nom spi vonku, len ho nalozim a odparkujem na terasu 😉 a tiez ked strasne fuka, ako predvcerom, na bundu to nie je, aby som ho schovala, tak som ho supla do kocika. ako nosite, ked prsi a nie je chladno? my sme sli vcera aj dnes s ergom a dazdnikom a drobec sa furt naklanal a obzeral tu karovanu oblohu nad sebou

gedren
13. čer 2008

bambusko, no v bruchu je to full-time nosenec ;)

vikinka27
13. čer 2008

gedren, no, nechcem velmi buzerovat, ale mne je kocik velmi napomocny na detske ihrisko:
kym bol rodanino maly, tak sme chodili iba s babyvakom alebo satkou. ale teraz ako je vacsi, a predsa, uz je hore dlhsi cas, tak ho tam davam lezat na brusku, cvicit, pozerat a pod. kym sa romi vybeha a vyskace...
okrem toho je to pohodlnejsie na prebalovanie (rozumej odbalit, vycikat/vykakat, zabalit).
toto je ucel nasho kocika 🙂))

keby som ho mala mat cely cas v satke co sme na ihrisku a stat na jednom mieste, tak sa unudi k smrti...
inak, uz sa aj minule mamicky na ihrisu cudovali, co ze ja chodim s kocikom.. ci mi je uz tazky 😀
reku, nie, cvicime 😀 😀 😀

bambusko
13. čer 2008

gedren, zase dobre 😀 a medzi full-timom a parcialnym /ako je teraz moj/ je este co?

s.arik
14. čer 2008

gedren,
ta novorozenecká vložka k ergu je fakt jenom zavinovačkoidní půlelipsa, k ničemu. určitě s tím nemůžeš nosit novorozeně svisle ve smyslu "na žabičku" jako to jde v KsK - u erga tě totiž limituje šířka látky mezi nožičkama.
takže pro kyčle mizerné....
když jsem Mirku do erga dávala poprvé kolem 4,5měs. nebylo jí to moc pohodlné, páč nemohla nohy ohnout v kolenou, musela je mít napnuté rovně kolem mých boků 😒 pak od těch 5 měs. už to bylo ok

naproti tomu u manducy je novovložka jiná a umožňuje svislé nošení, ale podle mě se tam úplně malé mimi musí dost bortit.
z toho co jsem viděla bych řekla, že je ideál do 5 měsíců šátek a pak libovolné ergonosítko/šátek

gedren
14. čer 2008

sariku, dik za info. No proste movnu dite do Erga, az vyroste && Helca uz nebude nosenec 🙂

bambusko, no cokoli mezitim je on-demand nosenec ;)

vikinko, no je fakt, ze kdyz byla Helca mimi, tak jsme jeste na zadny hriste chodit nemuseli 🙂, tak to ted mozna bude jiny. Ale uvidime - taky uz bude zahradka, tak treba na hriste nebudeme muset 🙂)) A nebo na tu zahradku poridime nejaky starsi kocarek na vegeteni 🙂

s.arik
14. čer 2008

přece nedáš za tu hadru několik stovek! hele:
http://www.ergobabycarrier.com/support/instruct...
skoro dole odkaz na video návod Infant Insert

prostě poloviční rychlozavinovačka 😝

s.arik
14. čer 2008

si byla rychlejší...

mimochodem, já jsem zkoušela asi čtyřdenní Mirušku nosit v rychlozavinovačce v kolíbce, docela to šlo, ale tělo na tělo normálně v šátku bylo o dost příjemnější 😉

bambusko
14. čer 2008

gedren, dik za vyklad 🙂 fakt cela veda 😀 normalne aspon na doktorat

mysinka
14. čer 2008

Potvrzuju, že úplně malé a tudíž ještě měkké a příliš poddajné mimi se v Manduce bortí 😉 Šátek je teda rozhodně lepší, dává lepší podporu a mrněti je v něm i větší teplo 🙂 Kdybych bývala věděla, asi bych Manducu nepořizovala tak ukvapeně, když byly malému 3 týdny 😅 Ale zas na léto, až bude Mates trochu větší, bude super...manža se bojí nosit v šátku, ale na Manducu by se ukecat nechal 😉

slunicko27
15. čer 2008

Holky díky za odpovědi! Sice jste víceméně odpovídali gedren, ale já měla naprosto stejný dotaz 🙂 takže koupit šátek a pak ho kolem 5měs vyměnit za ergo. šátek pro novorozeně je třeba jak dlouhy? 😅

kili
15. čer 2008

slunicko, od 4-5m, podľa toho, aká si veľká, ale obvikle budeš potrebovať na KsK tých 4,5m, to je štandardná dĺžka šatiek

listicka77
15. čer 2008

Sluníčko, každý, kdo zkusil elastický šátek, tak ho na úplné mrně doporučuje. A ty se dělají jen v jedné nebo dvou délkách 5 nebo 5,5 m. S tím se uváže cokoliv a s prckem stejně člověk nejvíc užije ty úvazy, co mají největší spotřebu matroše. Kolíbka je taky nejpohodlnější v kříži s kapsou. Já měřím 168 cm a jsem celkem štíhlá a mám Moby 5,5 m. Kdybych kupovala znova, tak asi šátek, co má jen 5 m, ty cancoury jsou přece jen trošku příliš dlouhé. Ale nějak extra to nevadí.

Tak jsem rozšířila svou výbavu o ring-sling. Na krátké poponášení prima.

haluskacz
15. čer 2008

tak koukam, ze uz to s.arik vysvetlila s tim ergem a vertikalnim nosenim, a daleko lip, nez bych to byla schopna vysvetlit ja 😀

anamor
17. čer 2008

ahojte, mate niektora takyto nosič: http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=112 zvazujem bud tento red castle sport alebo manducu, co by ste vy poradili?

denisocka
17. čer 2008

anamour - určite manducu alebo šatku

audreyd
17. čer 2008

ahojte, nemáte náhodou niektorá na predaj manducu červenú? zháňa a nemôžem zohnať, ani pod zemou!!! 😖 vďaka, budem rada, ak sa mi ozvete 🙂

kili
17. čer 2008

no jo, mdc bordová je podpultový tovar 😀
a nechceš radšej béžovú? je praktickejšia, nie je na nej vidieť špina.