V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

susik77
16. čer 2009

Ahojte, dnes mi prisla domov satka-Storchenwiege Leo-cervena 🙂 Tak skusam uvazy. Prva bola Jednoducha koliska-zdala sa mi v poho, akurat trochu moc volna. Pozerala som na str. www.vblavlnce.cz navod a je tam ambul. uzol-ze vraj je lepsi posuvny ale neviem kde ho najst-kde je pekne nafoteny...
Potom som skusala este koliska v krizi s kapsou-a to sa mi paci viac, mam pocit, ze mimco je tam lepsie fixovane...Do kolkeho mesiaca sa tak da nosit?

lovaa
16. čer 2009

beruberu moc děkuji, jsi hodná 🙂 já už to alpino objednala 😅 vzala jsem ho na MMB z druhé ruky za slušnou cenu, tak uvidím...mělo by do konce týdne dojít, vyzkouším a uvidím a kdyžtak písnu dojmy 🙂

helad
16. čer 2009

Ahojte, máte niekto skúsenosti s Mei-taiom Liliputi? Vyzerá fakt dobre, len by som bola rada, keby mi o ňom napísal niekto, kto ho už videl naživo alebo vyskúšal. 🙂

shupolienka
17. čer 2009

jeej helad: kukala som akurat stranku liilputy tie mei taie a su nadherne 😵 tiez by som chcela vediet ake su nazivo 😀

sjuzocka: teeeda a ty takto zanedbavas didymoska? 😀 no ja som sa na neho uplne namotala a nosim jak buazen enem 😀, tak ale je pravda ze nemam to s cim porovnat, nemam este manducu lebo ma financne vystavil didymos hehhe 😀

lovaa
18. čer 2009

Tak nám alpino došlo, zatím se mi zdá dobrý. Zkoušeli jsme doma a na zahradě a malé se v něm líbí. Je pohodlné.
Jediné co, tak mi chybí vrchní pás na hrudníku pro zpevnění, kupovala jsem to Alpino z 2.ruky a prostě mi nedošel ten pásek s karabinkami k tomu. Psala jsem paní na medley a ona je ták moooc hodná, že mi jej zdarma zašle, takže já, ač nemám srovnání s becem či manducou, jsem spokojená 😎

elule
18. čer 2009

Ahojte chcem saVas opytat či nahodou nemate skusenost,i alebo aspon čo si myslite o tomto ergonomickom nosiči http://www.africanbabycarrier.co.za/gallery.htm, dakujem našla som ho totiš na nete za super cenu

ivuseta
18. čer 2009

Elule, zdá se to být podobný princip jako ergonom. nosítka. myslím, že je to v pohodě. Jen se mi nelíbí ,jak asi na dvou fotkácj je to dítě odkloněné, ale to se dá asi dotáhnout.

aerin
18. čer 2009

jo, dotazeni asi nebude problem, na ostatnich fotkach je to ok...vypada to moc pekne 😵

zzuzca
18. čer 2009

ahoj holky, idem sem po radu 😉 je tu toho popisane hooodne, to neprecitam...chcem sa opytat v tychto vedrach ako obliekate mimi do satky? ja viazem kapsu s krizom, mam skoro 6 mesacneho Jakubka a aj ked mu dam len body obaja sme po chvilke spoteni ako mysi ☹ ☹ ☹ nemate nejaky trik ako tomu predist? alebo ako to riesite? diky za tipy 😵

ked je akoze fakt velky hic tak holt nenosim v satke, ale ja som typ cloveka ze mi je aj tak stale teplo o to viac to vnimam ked mam maleho na sebe .. 😒

lenki33
18. čer 2009

elula nositko vyzera ok, ale dufam ze sa to este da dotiahnut, lebo na tych fotkach je to fakt od tela 😅

zzuzca kopirujem moj prispevok z predoslej strany
teplo a satka
da sa to zmiernit tensou, resp savejsou satkou, napriklad indio s lanom
hlavne je treba aby satka bola co najsvetlejsia
jednovrstve uvazy napr klokan
funkcne oblecenie napr z vlny (v HM predavali za dobru cenu body a gatusky z cistej merino vlny) alebo vlna-hodvab, alebo moira pre dieta aj pre nosica
my sme sa najviac potili medzi sebou takze som davala medzi nas plienku

zzuzca
18. čer 2009

lenki33-diiky moc 🙂 no vyskusam kupit nejake tie oblecky pre nas oboch, satku mame vatanai Tibet, s tym uz nic nenarobim..

rezetka
19. čer 2009

Tak mám od včerejška doma Manducu a zatím jsem úplně nadšená! Díky za rady 😉

ant
19. čer 2009

ahoj holky, nez dam inzeratek na bazar, nabizim touto cestou nositko Beco (model butterfly, s pevně všitou vložkou) latka je Carnival, hnedy podklad a krasne kyticky, odepínatelná kapucka. rok jsem ho uspesne nosila a byla jsem moc spokojena, cena 1990,- 🙂), muzu predat osobne v praze nebo poslat

martina46
19. čer 2009

neskusali ste niektora sit nieco podobne, ako je novorodenecka vlozka z erga? aka je makka - tvrda - ako je to polstrovane?
rozmyslam nad tym, ze ked bude dalsie babo, mozno by to pomohlo, keby som ho vkladala do satky - kolisky - v niecom takom, ze by sa mi menej skrutilo. klasicka perinka sa mi zda prilis tuha a a rychlozavinovacka zas makka.
pri malej som neprisla na sposob, ako ju tam narvat bez toho, aby nevyzerala ako paragraf 😖

viviktorka
19. čer 2009

ja som zasa rozmyslala, ci sa neda nieco take ako novorodenecka vlozka do erga urobit aj do manducy. Ako je tam vlastne ta vlozka v tom ergu?

rezetka
19. čer 2009

Holky, nějak jsem nepochopila, na co jsou v Manduce dole ty gumičky 😲

viviktorka
19. čer 2009

za tie gumicky sa zastrci ta novorodenecka vlozka 😉

katka.carska
20. čer 2009

Mata, pri uplne malickom babatku som synceka nosila v satke aj s perinkou (v jednoduchej koliske), ale asi len prvy mesiac. Bolo to celkom v pohode. Neviem, si to ale predstavit v lete, to by sa tam asi potil. Skoda, ze nemame foto a uz ani tu kratku satku.

somik
20. čer 2009

Ahoj holky, tak už přes půl hodiny čtu diskuzi a nemůžu najít, co potřebuji, tak prosím poraďte🙂 . Doma mám asi po domácku vyrobený šátek, je z takové pevné látky, dlouhý 5 m a přijde mi moc dlouhý a silný, že by se v něm Honzík upekl, zkoušela jsem úvazy, ale ten uzel byl jak hrouda, takový obrovský, tak bych si ráda pořídila šátek pro 3měsíčního synka, mám 170 cm, váha 70 kg, jak dlouhý budu potřebovat? Můžete poradit někdo konkrátní značku?
Předem moc díky za odpovědi.

jindri
21. čer 2009

somik: zkus tady něco vyčíst: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=87

jindri
21. čer 2009

Ahoj, kdo máte nosítko typu Ergo, Manducu, jak dlouho jste v něm nosily vaše dítka v 5ti měsících? S držením hlavičky jsme na tom tak, že když jí mám v náručí, hlavičku drží dobře, koníky taky pase dobře, ale třeba když leží a já jí zkusím zvednout za ručičky, tak hlavičku zaklání. Zatím jí v tom nosím tak půl hoďky za den ....

janis8
21. čer 2009

Ahoj Somik, co sa tyka dlzky, urcite budes potrebovat minimalne 4, 2m, kedze sa do tejto dlzky nepocitaju cipy ma realne 4, 5 m.. ja mam 170/55 a pri tejto dlzke satky este mam toho dost navyse.. je to taka univerzalna dlzka satky.. co sa tyka znacky urcite sa oplati storchenwiege a dydymos, su to velmi kvalitne satky.. urcite si nekupuj Medley.. niekto este spominal, ze aj Hopendiz su dobre, ale ja nemam osobnu skusenost.. investicia do kvalitnej satky sa naozaj oplati..

jindri ja som v piatich mesiacoch nosila niekedy aj 5 hodin denne, ale pouzivala som skor satku a obcas striedala s mdc.. takze kludne mozes nosit aj viac, urcite males neublizis, lebo je to zdrave nosenie narozdiel od klokaniek..

jindri
21. čer 2009

Janis: a v šátku jsi ho taky měla vertikálně? Klokanky jsou úplně špatné, kvůli postavení nožiček, mě spíš jde o přetěžování páteře ve vertikální poloze, když ještě nedrží hlavičku....

janis8
21. čer 2009

ja nosim vertikalne od cca 3 tyzdnov, kolisky sme velmi nepouzivali z praktickeho hladiska.. a pretazovanie chrbtice- patere urcite nehrozi, ak je dieta v satke spravne, co je teda v ergonomickom nositku automaticke.. pozri http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=56 , su tam aj ine clanky o noseni zo zdravotneho hladiska..

janis8
21. čer 2009

okrem toho caste nosenie ma pozitivny vplyv na spevnovanie svalstva, takze nosene deti su z tohto hladiska telesne vyspelejsie. vacsina nosenych deti, co poznam vedeli skor sediet, pretacat sa, chodit.. po psych. stranke menej placu, su spokojnejsie v porovnani s nenosenymi.. dieta v satke al nositku dostava ovela viac podnetov ako dieta, co cely vacsinu casu prelezi v postielke.. ma uspokojenu potrebu fyzickeho kontaktu s rodicom..

zitaje
21. čer 2009

Janis, ja viem tak, ze nosene deti casto zacnu neskor chodit (aj moja osobna skusenost je taka), ale so vsetkym ostatnym suhlasim. 😉
Inak Jindri myslim ze 5-mesacne dieta je uz v pohode, ja som mala tiez obavy, ked som nosila malu vo vertikalnej polohe vo veku 2 mesiacov, ale v piatich by to uz ozaj nemalo vadit.

somik
21. čer 2009

jindri, janis 8, děkuji 🙂 . Takže pořídím nový šátek 😀

somik
21. čer 2009

Holky, ještě se zeptám, šátek nebo nosítko manduca?

jindri
21. čer 2009

jani: díky, budeme pomalu zvyšovat. Přeci jen nosítko mám pár dnů, poprvé mi v tom brečela, protože moje malá nemá ráda novoty.

somik: zprvu jsem chtěla šátek, pak mě odradila délka a úvazy. Myslím, že nosítko je praktičtější, ale jak píšu, porovnávat nemohu.

ivuseta
22. čer 2009

Somik, zpočátku jsme měli Beco a šátek střední kvality, který jsme dostali. Šllo s ním hůř vázat, to mě odradilo. Ale, po čtení různých diskuzí jsme pořídili Didymos a už nosím jen v šátku, beco využívá manžel. Je to individuální, ale mě vázat prostě baví a ještě jedna věc je pro mne podstatná, při nošení v šátku mě tolik nebolí záda jako v becu. 😉