V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

duskaf
1. lis 2008

Bambuško- prekrásni sú a ako sa ľúbia.

lenki33
2. lis 2008

bambu, mna by zaujimalo co na to Ema hovorila,nebol jej tazky??

bambusko
2. lis 2008

ema bola uplne stastna 😅 lebo ja inak nedovolim, aby brala maleho na ruky. pomer kg je cca 25/8, takze mala co robit 😀 ale tvarila sa hrdinsky. trosku sa zaklanala dozadu, obcas aj posedkavala, mala ho asi 1/2 hodinu. vzdy sa ma pyta, aky je to pocit, ked ho nosim, tak uz vie 🙂 len maly po 5 minutach, ked zistil, ze ja nie som po ruke, daval najavo nespokojnost. ale poskakovanie, tancovanie a okecavanie /akoby som pocula seba 😝 aj mu dokonca znakovala/ zabralo 🙂

wanda007
2. lis 2008

bambusko ja mam neter 7rocnu prvacku, tiez mam strach, ked ju natahuje na ruky ako macku. A este aj s tymi jej ruckami toxoplazmoblabla ciakymi, ona je taka furt ufulana, teraz vsak najnovsie aj od atramentu. Tak nabuduce, ked bude mat chut ju vlacit tak umyt ruky a nahodim jej ju do manduky. Tiez si myslim, ze jej tam mala bude mrncat, ale ak jej bude robit "cirkus" tak to sa jej mozno bude pacit. Inac to moje dieta ju ma neskutocne rado, staci, ked ju vidi a uz sa rehoce. 🙂

audreyd
2. lis 2008

ahojte, poslušne hlásim, že sme v manduce absolvovali výlety po tatrách, liptove a prešove 😵 síce toho moc nenaspala, ale aspoň čušala a navzájom sme sa ohrievali 😉

verulka
2. lis 2008

cafte, bundy su obe supis. Lenki, s 23indiom uviazes maxc v pohode batoh, ja som o dost vacsia a 4 je mi super luxus na viazanie 😉
bambu, ak sa ti indio smyka, moze to byt tym ,ze ho predosly majitel opral a pouzil avivaz- skus viac x oprat 😉
jo a halsim za sebou 1.noc v satke 😀 kedze od stredy toho moc nespime, a az dnes vykukol 2. zub, tak sme vcera na navsteve spali v satke..kazdu chvilku plakal, tak som sa len postavila z polosedu, poprechadzala, pospievala a potom opat zaspala..vyzerala som ako blazon 😀

bambusko
2. lis 2008

verulka, myslis, ze by to mohlo byt tym? avivaz vobec nepouzivam, takze ma take nieco ani nenapadlo. skusim teda oprat, len kedy? 😨 kazdy den ho pouzivam

weroni
2. lis 2008

bambu s tym pranim sme na tom obe rovnako, ja sa zahanbene musim priznat ze nasu annu sme doteraz prali iba raz - hned ako nam dosla domov 🤐 nemame kedy proste, furt je v jednom kole 😅 dufam ze nam v nej neziju uz nejake divoke organizmy 😕 😅 🤐
musim to niekedy na vecer oprat aby cez noc uschla
inac ako ich periete tie satky baby? v tom slize?

verulka
2. lis 2008

bambusko, jedna kocka mala indio a tiez sa smykalo, kvoli avivazi 😒 ale preslo to...ja periem satku vzdy vecerra potom sups na radiator...ja ju mam furt ako prasiatko 😅
ja periem satku v ulrichu, ale pralasom aj v persile sensitive 😉

weroni
2. lis 2008

fu to je sranda co avivaz narobi. Inac verul ty peries satku samu zvlast v pracke alebo s ostatnym obleckom?

eriqe
2. lis 2008

weroni kludne s ostatnym pradlom, ja periem vsetko v slize, takze aj satku a susim na balkone cez 4 snury tak nariasim a rychlo vyschne, ked bolo leto tak bola do hodiny vdzy sucha, teraz to uz take rychle nie je. Ja som satku aj manducu prala casto, ked Rut tak vela zvracala, ale teraz uz nie

venonna
2. lis 2008

kocky, vylizujeme sa z virozy, tak som dnes bola s malou na prechadzke v satke. Uviazala som KsK na chrbat, ale pred prekrizenim na hrudi, som urobila uzol (reku, vyskusam, lebo doteraz ma tie prekrizene pruhy skrtili 😠 )
no, ma to svoje vyhody a nevyhody... musim lepsie podotahovat, ale nic neskrtilo a to bolo straaasne faaajn 😵

verulka
2. lis 2008

weroni s obleckom 😉 vennona, uz ste zdravi? teda pevne dufam...

lenki33
2. lis 2008

no eriqe, ja by som sa bala satku prat s oblecenim, napr india vacsinou pustaju, ja teda periem satku vzdy zvlast 😕 ja ich ale periem dost malo

venon, ja som to vzdy uzlila, ale aj tak ma to vacsinou tlaci 😖 a Jordan sa mi v poslednej dobe nikdy neda dobre uviazat

venonna
2. lis 2008

leni, ani s indiom??? 😲 ja som pri vsetkom tom ospevovani mala pocit, ze viaze samo a vsetko 😅 😀

lenki33
2. lis 2008

ano, viaze sa samo a dieta sa vznasa vo vzduchu 😀

venonna
2. lis 2008

😀 no ten moj udiv prameni z toho, ze tiez uvazujem nad kupou jedneho india 😒

verulka
2. lis 2008

lenki, men zase kraaasne ide posledne dni jordan 😉 a indio pusta 😕 ja som ho prala aspon 15x a nikdy nie same 😉 aj to bielohnede som prala s vecami 😉

valka
2. lis 2008

my sme tiez vcera a dnes skusali jordana...manzelovi sa to moc paci, len musime vymakat to napinanie latky...ale je to krasny uvaz...
ja chcem skusit kapsu, ale cez vikend malu a satku okupuje manzel, tak sa k tomu nemam kedy dostat 😀

eriqe
2. lis 2008

indio pusta len to do cervena co zmrvili farbenie, inak by india pustat nemali, aspon to moje nepustalo, ale ono bolo aj dost blede, tak tazko povedat, ale prala som ho s bielym a vsetko ostalo biele.
Jordan mi velmi nejde, to skor kapsa. A to je aj oblubeny uvaz na dlhe nosenie mojho manzela
http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/nosime...

bambusko
2. lis 2008

eriqe, krasna fotka 🙂 to sa mu nosi, ked ho na prsiach netlaci 😀 a pod krkom ho to prekrizenie neskrti? satky periem v slize s inymi vecami podobnej farby. a zda sa mi, ze inka schne dlhsie ako indio, no dajako to poriesim

verulka
2. lis 2008

eri, krasne fotocky, aj ty aj sue..riadne turistiky 😵 proste parada 😵

eriqe
2. lis 2008

dakujem za pochvalu, ale toto je rovno nad nasim panelakom na poli 😅 a veru so Sue sme uz davno nikde neboli 😒

eriqe
2. lis 2008

Bambu, jeho to vraj nikde netlaci a nosi tak radsej ako v manduce a to uz je co povedat, lebo dllllho tvrdil, ze manduca je pohodlnejsia 😀

weroni
3. lis 2008

eri fakt nadherne fotos robis 😵

kubinkov
3. lis 2008

eri: krásné fotky, malá vypadá úplně spokojená a tatínek taky 😀 😀
Náš taťka nosí jen na zádech, ale hlavně proto, že má trochu bříško a malého to jaksi škrtí 😎 a nechodí sám. Já do města s malým na zádech zatím taky nechodím. 😉

lenki33
3. lis 2008

eriqe ta ciapocka co ma ruty je paradna 😵 fotky krasne, ale ta co tam rut spi v tej koliske z india je uplne uzasna 🙂
co sa tyka tych pustani india, mne sa zda ze prave preto kazde indio stmavne ked ho prvykrat operies, neviem ja sa bojim nielen ze pustaju satky, ale ze by mi aj nieco mohlo pustit na nich tak to radsej neriskujem a periem zvlast

valka
3. lis 2008

ako to je potom s oblecenim a spotenim? vtedy to na oblecenie nepusta? teplota je vtedy akol pri prani a dotyka sa to toho isteho miesta dlho... 😕

lenki33
3. lis 2008

na oblecenie mi nic nepustilo, mozno sa ta farba na indiupo tom prvom oprani ustali 😕
viac napisem ked budem v lete nosit cervene indio na biele tricko potom budem referovat vysledky 😀

valka
3. lis 2008

to by ma hnevalo, ked tolko vycalujem za satku a ona pusta... 😠