V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
8. zář 2008

baby zajtra mame velky den - koncim skolu a kedze moj drahy skocil do klinca a prepichol si nohu tak ideme iba my tri - ja, Esterka a nasa Anna 😀 predpokladam ze budem asi prva mamicka pred komisikou s babom v satke 🙂 tak drzte palceky 🙂

eriqe
8. zář 2008

Weroni, zajtra statnicujes? Tak budeme na teba, vas, silno mysliet 😉

duskaf
8. zář 2008

weroni, všetko bude dobré, budem silno držať palce, Ty budeš pokojná a malá bude pokojná a Anna sa postará

weroni
9. zář 2008

babulky caute
takze dnes sme s Esterkou uspesne zmaturovali pisem s Esterkou lebo moje malicke zabiatko maturovalo so mnou uviazane v satke baby poviem vam taketo matury este nezazili - na teoreticku cast som isla s malou v satke, Vytiahla som si otazku a reku idem hned odpovedat tak ma stopli ze musim mat polhodinku pripravu a ja ze aha tak som zacala cosi pisat na ten papier (oni to potrebovali dakde zdokumentovat preto som tam musela robit pisomnu pripravu) ale zacalo mi byt teplo (Ester bola v satke oblecena aj v nohaviciach kedze rano bola kosa) tak som sa spytala ci nebude vadit ked ju odviazem a polozim na gauc ktory tam boloni ze jasne tak som ju odviazala ona sa samozrejme hned zobudila a chcela papat tak som sa ospravedlnila ze ju musim nadojcit, vytiahla prso a nakrmila, chudak moj triedny profesor - toho obliala cerven, otocil sa v rozpakoch pani predsedkyna komisie bola uplne uchvatena malou, velmi sa jej to pacilo, pocas dojcenia sme sa rozpravali o satke, o autosedackach a podobne no a ked som malu dokojila tak som sa spytala ci uz mozem zacat a oni ze fajn ze sice som mala trocha nezvycajnu pripravu ale teda mozem tak som sa spytala ci im nebude vadit ked budem stat - s malou som sa pohupovala
Vytiahla som si vyvin dietata v predskolskom veku, organizacna jednotka v materskej skole a skolskom klube, vyznam literatury v materskej skole a SKD, osvojovanie biologickych a zoologickych pojmov supis tema tak som sa rozkecala a mala sa zatial obzerala po celej triede baby, trikrat vyplula dudel ktory som jej dala namiesto pästicky ktoru si furt obzierala a raz ho isla na wecko umyt sama pani predsedkyna komisie, druhy raz dalsia profesorka a treti raz zase predsedkyna na chodbe baby co cakalli nechapali ze co furt chodia s tym dudlom potom mala zacala stebotat tak profaci jej povedali nech mi nenasepkava
no rozpravala som tolko ze ma museli zastavit ze ok staci tak som sla von, tam som malu prebalila na lavici a potom som si ju supla zas do satky ale do kolisky aby sa mohla dobre schovat pred tym hurhajom co tam bol
tam mi samozrejme od tolkych podnetov ktorym bola vystavena zaspinkala hned a spala az kym som neisla na prakticku cast - obhajobu prace. Tam sa zase na just zobudila ze chce papat tak si uz komisia asi myslela ze to naschval robim aby som ju pred nimi dojcila ale kedze bola v koliske tak som jej len otvorila podprdu a mala papkala kym som prezentovala
No pani predsedkyna mi vyslovila velky obdiv ze som to takto zvladla a hoci boli najprv vsetci sokovani ze ako som to zvladla - prist s nou uplne sama a takto v satke - velmi sa im to pacilo a ocenili to no a ked som vysvetlila ze manzel so mnou nemohol prist kedze si prepichol nohu na stavbe - kedze staviame - tak hned pochopili ze to mame trocha divoke teraz
Satka zozala obrovsky obdiv, boli sme tam jak taka atrakcia vsetci si nas obzerali hlavne bola sranda sledovat tych pubertiakov jak sa tam roztapali nad malou

Takze zienky parada, mame to za sebou, Esterka sa moze pochvalit ze v troch mesiacoch prvykrat maturovala
bolo to divoke dnes ale zvladli sme to, vdaka satke - bola squela po piatku kedykolvek si idem po vysvedcko, ale ked som zo skoly odchadzala doslo mi normalne smutno, bude mi to tam chybat a jak sa poznam tak tusim o rok zase daco podnikneme

eriqe
9. zář 2008

Weroni gratulujem! A mam spolu s tebou velku radost 😉

lalitagopi
10. zář 2008

hehe, Weroni super, znie to ako z nejakeho filmu 😀
urcite z toho mali vsetci totalny zazitok.
a mimochodom super reklama!!!

rajka
10. zář 2008

Ahojky 😉
teda weronii - máš můj obdiv! moc gratuluji Tobě i malé Esterce, že byla tak hodná a spolupracovala 😉

U nás nastal nějaký bojkot v nošení, malý už nechce být skoro vůbec v kolíbce, tak ho nosím v kříži s kapsou. Tam je sice spokojenější, ale tak po půl hodině se začne vrtět a mrčet. Možná to špatně vážu, nevím. Každopádně je nejspokojenější na rukách, má přehled a všude vidí 😉 Akorát s tím teda nejsem spokojená já, protože už je těžký a pronese se a samozřejmě nic neudělám. Včera jsem byla pro už naši vlastní Manducu, tak doufám, že v té se vrtět nebude 😉

weroni
10. zář 2008

zienky dakujeme takze ja sa len cim dalej tym viac uistujem v tom aka je satka super 😵 😵 a fakt vsestranne vyuzitelna 😀

rajka a to len tak z nicoho nic? 😕 ale inac dost vela bab tu pisalo ze im deti do urciteho casu brali len kolisku a potom ine uväzy - u nas je to tak ze Ester miluje kolisky ale skusala som ju dat aj do krizu - este ked sme mali toho Lea pozicaneho ale tam v kapsi nechcela byt ani za nic - akurat nejakych 5 minut.
Ked som skusala kriz s Annou tam sa jej uz paci 🙂

kili
10. zář 2008

rajka a nechce len čúrať 😅

mracik
10. zář 2008

weroni, nádhera, normálne mi slzy vyhŕkli
ja som tiež maturovala s Kubkom, ale bol ešte v brušku, ale aj tak som mala pocit, že sme na to dvaja

kili
10. zář 2008

mracik, ako kukám na tie mená tvojich malích, tak čo je Šimon? napasdlo ma Šimon-špijón 😀 , ale to nie je zvieratko

mracik
10. zář 2008

kili, Šimon je náš Šimi-trpaslíček 🙂
a okrem toho je strašný tiger, strašne ho baví strašiť iných vrčaním a vrčí až kým sa poriadne nezľakneme a potom sa vždy krásne zasmeje 😵

kili
10. zář 2008

😵 😀

zrzuska
10. zář 2008

ahojte.

ja len tak kratko. takze ameli sa uz vozi v kociku 😅 nosime sa uz malo. ale stale este hocikedy vyuzivame manducu.
zo dna na den sa jej zacal pacit kocik. ako zacala sediet 🙂

drzte sa nosicky 🙂

lenki33
10. zář 2008

rajka skus si ho uviazat na chrbat, tak aby mal hlavicku nad tvojim ramenom, bude mat super prehlad 😉

martina46
10. zář 2008

ano, na chrbat. mne sa malu podarilo naucit viazat do batoha hodne vysoko a je to pre nu lepsie. ked sme boli tak vonku, tak stal vyskala a tesila sa. ma rada aj v krizi, ale stale mi obuchava hlavickou bradu, ako ju mam vysoko uviazanu 😅
na chrbte je to super. akurat viac vladzem unosit na bruchu....? neviem preco....

eriqe
10. zář 2008

Mata to aj ja a neviem preco, asi preto, ze sme do teraz nosili na bruchu, tak sme tam trenovane 😅 inak vsetko naj k vcerajsim meninam

martina46
10. zář 2008

jeeeej, dakujem 😵

no s tym nosenim na chrbte, asi to bude uvyzom, viazes aj ine ako batoh?
ja som skusala kapsu, ale mala je nizko a preto nam to nevyhovuje. a jordan napr. sa mi nedarilo jednu stranu, vzdy bola nozicka nizsie, neviem to utiahnut.
ale batoh je naozaj tazky uvaz.

venonna
10. zář 2008

weroni, musim sa pripojit ku gratulaciam!!! zvladli ste to vsetky tri paradne 😀
kili aj mna to napadlo - ci rajkin Adamko nechce cikat... klasicky znak - vrtenie v satke...

eriqe
10. zář 2008

Matka Jordan je pohodlny aj tie uvazy co tu davala Lenki su super, len pri nich potrebujem pomoc, lebo nestihnem Rut uviazat sama. Batoh je najrychlejsi a preto ho pouzivam najviac aj ked teda pre mna nie je az tak pohodlny. Mozno aj preto, ze sa ho snazim viazat velmi vysoko aby Ruty videla. Neviem
Inak skusala som davat na chrbat tak ako si davala odkazy na videa a kdeze Rut to este viac nastvalo to ulozenie a stiahnutie do satky, ze sa uplne rozculila. Tak ostavam pri svojom klasickom: vyhodim malu cez plece satka uz caka na zadku a hned ju prehodim cez Rut a viazem

valka
10. zář 2008

weroni, si proste skvela 😅
tak a teraz uz budes mat dost casu na vsetky aktivitky a hlavne na materstvo (to je riadne divne slovo, co? 😀)

verulka
10. zář 2008

Weroni, bomba!!! super, gratulujem 😵
nie je v 4mes este skoro na chrbat? ja sa chystam az o taky mesiac..uvidim.
zrzuska a ekd kocikujete, tak sa aj v pohode nosite? ja som si na nosenie brutal zvykla a mam to rada, lae kocik by som privitala, hlavne aby ho mohla napr. svokruska vziat von..okrem toho, mam strasny strach, ze ak bude zima( naozaj zima) ze sa posmyknem a padnm 😔 ..ja by som rada v zime kocikovala a potom nosila( i ked moji krpci sa vozili v kociku len do roka)

duskaf
10. zář 2008

verulka, aj ja sa presne bojím toho, že v zime spadnem a udriem malú.

venonna
10. zář 2008

baby, na margo toho smyknutia - kdesi na nete som raz videla foto chlapka na bezkach s dietatom v satke na chrbte 😕

vikinka27
10. zář 2008

dievcata, ja som v zime nosila novorodenca a dalo sa...
je to to iste ako ked ste tehotne. tiez chodite opatrnejsie.
ale nebudete "netehotne" len kvoli tomu ze sa bojite aby ste nespadli...
(dufam, ze myslienka pri tolkych ne- sa ne-stratila.... 😅 )

kili
10. zář 2008

verul, a ty si kde bola za posledné roky? v Poprade?
však v BA žiadna zima nie je, možno pár dní.

eriqe
10. zář 2008

baby zimy sa nebojte, ja som tiez nosila malu od 6 dna pod bundou v pohode aj po horach 😉
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a ocko Sue nosil Macka v manduce pri zjazde na lyziach

duskaf
10. zář 2008

Len dúfajme, že túto zimu nebude fakt riadne zimisko. Ale presne ako píšete viac opatrnosti a zvládne sa to.

jabrunko
10. zář 2008

Eriqe-ja som celkom zvedava, ci sa mi D. este pod bundu zmesti 🙂

eriqe
10. zář 2008

no to som zvedava aj ja 😒 a teraz to skusat nebudem lebo je teplooo