V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
15. zář 2008

Verul, my kocik mame, ale vobec nepouzivame. Naposledy s nim bola moja mama teda aj s malou tak pred mesiacom. Ona inak tiez nosi, ale iba v manduce, ale stale ma ten pocit, ze ju treba obcas aj pokocikovat 😀
Lenki, Ruty uz chodi, ale len za ruky, alebo popri nabytku. Vacsinou teda popri nabytku, lebo za ruky ju vodit nechcem.

josefa
15. zář 2008

my kočárek máme, používáme ho pravidelně, ale dá se říct, že nosíme častěji.

venonna
15. zář 2008

my sa vsade zvacsa prepravujeme nosenim, kocik pouzivame iba na spanok vonku na dvore, ale u nsaej babky sa neujal, ta ma svoj napad - posledne foto v albume 😀

duskaf
16. zář 2008

Naša malá najprv sedela.

klementina
16. zář 2008

ahojte, mozete mi poradit? rada by som nase babo nosila uz od narodenia, ale viazanie satky sa mi zda zlozite a pre muza nepouzitelne.
rozmyslam nad satkou amazonas http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3075154 alebo nad manducou.
co je podla vas lepsie?
citala som niekde, ze deti nechcu byt v lete v tej manduce, lebo je im tam velmi teplo, preto som zacala rozmyslat nad tou amazonas. inak som bola rozhodnuta pre manducu.
za kazdu radu dakujem

weroni
16. zář 2008

baby ja teda tiez kocikujem, my to tak striedame. Tu po dedine s kocikom castejsie ako v satke ale zase ak niekam vyrazime (co je teda dost casto 😀 ) tak v satke jednoznacne. Minule som isla do obchodu autom a malu som si z vajicka dala do satky ze len vybehnem nieco zobrat a stretla som pred obchodom dve kamosky takze z 5-minutovky bolo trojhodinove spanie v satke pocas nasho kibicovania 😀 sme tam stali sa na nas museli smiat okoloiduci, jedna kamoska mala v kociku manducu a mala bola v kociku nejaka nesvoja - unavena - tak ju supla do manduci a tak stala pri prazdnom kociku s malou v manduce, ja v satke a ta tretia kamoska s malym v kociku a tak sme sa tam rozpravali na pesej zone uprostred "publika" 😅

k tomu sedeniu este nemozem povedat akurat tolko ze Ester sa uz asi mesiac sama taha tak do sedu ze ked je v lehatku, vo vajicku alebo na rukach v trosicka sikmej polohe - nie uplne na vodorovnom tak sa skoro od pasa zdvihne do sedu - bala som sa aby si neublizila aj som sa pytala lekarky lebo sa mi to zdalo dost skoro - nieco po dvoch mesiacoch sa tahat do sedu 😕 ale doky povedala ze je Esterka sikovna a ze vsetko co spravi sama od seba je v poriadku ze sa nemusim bat, horsie by bolo keby som ju ja tahala. Inac ked lezi na podlozke a jej chytim rucky tak sa sama - bez mojho tahania zdvihne o par centi ale iba o par. Ked troska pomozem v tahani tak uplne do sedu 😕 takto cvicime parkrat za den - ale vzdy len po jednom zdvihnuti, max. po dvoch.

My inac vystriedame cez den uplne vsetko - na chrbatiku, na brusku, na boku - pocas dojcenia - v satke v koliske, v satke v KsK uz konecne 😀 a aj kocik a tiez len tak na rukach a takisto s nou cvicievam -na takom nafukovacom valceku a na fitlopte 🙂

Verulka takze ty mas to tielko vlastne take ze ti nezakryva prsia? alebo je take ze ho len troska stiahnes na tom prsniku z ktoreho ides dojcit? sak prave - ja hlboke vystrihy neznasam a na zimu uz vonkoncom nie takze poriesit taketo tielko nejake radis?

Inac zienky ktore mate skusenost s nosenim v zime - ak sa vam stala situacia ze ste boli s drobcami vonku v satke a malicke chcelo urgentne papat, ako ste to riesili? bunda dole, alebo rozopnut, vytiahnut tricko a tak dojcit? brrr neviem si to predstavit aj ked by som mala tielko 😅 ja som taky zmrzlosko...
A tiez k tomu oblecku - je lepsie obliect sa tak "normalne" a na nas obe bundu alebo tak ze malickej dam kombinezu a v nej ju dam do satky a na to bundu? Asi je lepsie ked sa budeme zahrievat navzajom vsak takze nie vela vrstiev - skor na nas obe potom?

vikinka27
16. zář 2008

klementina, ak vies zo zaciatku vlozit do amazonasu babo do kolisky, je to ok.
ma velmi malicke babatko to nie je na vertikalne uvazy, az na sediace babo, pretoze nedobre isti chrbatik.
manduca je vynikajuca, ale vacsinou tiez az od cca tych 3 mes., inak maju mamicky problem vopchat babatka do manducy (ale mozno je tu niekto kto ti povie, ze to bolo ok, to len co si vybavujem prispevky...)
na leto jednoznacne manducu odporucam, mne osobne bola pomerne vzdusna. ako pozeram, cakate babatko vo februari, takze na zaciatku leta este nebude pevne drzat hlavku a pevne sediet, s tym amazonasom ho mozes nosit v koliske, z vertikalu Ti bude pri dlhsom noseni vypadavat a vyklanat sa.
manduca je na to vynikajuca, my sme ju mali od 5 mesiaca (jul), drzala chrbatik pekne a aj vetrala v porovnani s klasickymi satkami (ked som uviazala satku tak, aby dobre podporovala chrbatik).
osobne by som isla do oboch, alebo do satky a manducy (nie je to zlozite, treba len trochu cviku), alebo babyvaku/mimivaku/premaxxu (ak chces predsa nieco jednoduchsie) a pod. a manducy.
manducu mozete kupit aj trochu neskor.
inak, tie pre premaxxy nie su zle... a predpokladam, ze na to by sa dal aj chlap 🙂
http://www.premaxx.com/en/products/baby-bag/col...

valka
16. zář 2008

weroni, ja som teda v zime este nenosila, ale kojila som teda par tyzdnov intenzivne aj vonku....malu som vybrala, osvedcila sa mi kosela, ktoru som rozpla (alebo tricko dvihla) a mala bola pricucnuta...aj ked pravda, ze sme museli stat...ale uz som raz kojila v satke (mala bola ale uz vacsia) tak si viem predstavit, ze na nu by som dala bundu...teda na seba...ona je v satke, co su tiez vrstvy...
co sa tyka oblecenia, urcite jej nedavaj obliect viac ako sebe...ak bude pod bundou, v satke a este aj v kombineze, tak sa bude riadne potit...myslim, ze ked je oblecena ako ty,tak lepsie odhadnes, ci je jej teplo...

klementina
16. zář 2008

dakujem vikinka. a nepredavate niektora manducu?

vikinka27
16. zář 2008

weroni, take tricka na odklapanie prsnikov su napr, na
http://www.emama.sk/obchod/index.php
len su trochu drahe :(
(teoreticky by sa to mozno dalo usit z 2 triciek)...

my sme este min. roku vonku nekojili, neodvazila som sa, chodila som nakojit domov.
oblecenie: vas nalahko, na na vrch oboch nieco teplejsie. tak ju budes ty zahrievat. ak by si vas oddelila viacerymi vrtvami, moze jej byt bud chladno (ked sa tvoje teplo nedostane ku nej) alebo teplo (ked budes nahodou v obchode a pod.)

verulka
16. zář 2008

no vsak to, tie kojotrika su strasne drahe 😒 weroni, to tielko mi momentalne zakryje len spodnu cast prsnikov, kedze mam o 2cisla vacsie ako bezen( to tielko som pouzivala aj netehu, je to take termo tileko) a uzasne to staci 😉 a nova vyhoda- ked vytiahnem triko az hore, tak mi kryje prsnik aj z vrchu 😉 takze ja si zatial vystacim...
hmmm, ja som totiz kocik pred 2t vytiahla a opat zabalila...pockam do 6m do sedenia a ked sa nezapaci, tak rozmylsam, ze ho predam 😅 mame akutny problem s priestorom, co je pri nasom pocte asi pochopitelne 😀
u mna je zatial nepredstavitelne, kojit inokedy ako si mlady pan vypyta 😅 uvidime po prirkmoch 😉

weroni
16. zář 2008

ty verul to mas pravdu s tym krytim prsnika zhora 🙂 skusim to poriesit aj ja tak 🙂

valka tak vdaka teda za radu ohladom oblecka, vyskusame 🙂

inac baby aku mate skusenost s koliskou v krizi?

berunda
17. zář 2008

holky muzete mi poradit jak obliknout 5 mesicni mimco v tomto pocasi do satku????
a da se nekde levne sehnat takova ta kapksa na satek??diky

duskaf
17. zář 2008

Ahojte, u ná je dnes fakt studené ráno a ešte to dnes vyšlo tak, že som sama, tak som po dlhom čase niesla malého, teda všetci sme museli vyraziť do školy spolu. Najlepšie to znášala malá, no bola úžasnáááá a pončo, niet takých slov na jeho ocenenie.

lubicanoemi
17. zář 2008

verulka...krásna rodinka. a ja tu kurnik riešim či doštátnicujem so šesťmesačným dieťaťom v júni, ale teda po tvojom žiariacom príklade....keď sa to dá so štyrmi deťmi, dá sa to s jedným čo ešte ani nebehá! dík 😀

weroni, a nešlo by Ti to proste ušiť? jedno tielko s veľkým výstrihom, skombinovať s vrchom obyč trička, ktoré odstrihneš pod prsiami...hm? neskúšala som, len mi to tak napadlo, tiež som videla kdesi na nejakej mimikonferencii ofičko také trička a je to za nekresťanské prachy.

lenki33
17. zář 2008

mne sa paci toto, ale tiez je to drahe
http://www.mamaja.cz/pro-maminky/mam-multi-tube...
ale asi si nieco podobne vyrobim

roxxxana
17. zář 2008

Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, ale třeba mi některá z vás poradí. Pořídila jsem malému nosítko Manduca. Dvakrát jsem ho tam zkoušela dát, jednou se hned poblinkal a podruhé strašně řval, myslím, že mu vadily ty roztažené nožičky. Nevíte, čím to může být? Je mu teprve šest týdnů, ale Manduca má zabudovanou novorozeneckou vložku. No, ale zkoušela jsem to bez ní, protože malej je docela velkej a do té vložky jsem ho vůbec nemohla "nacpat". Dost jsem na nosítko spoléhala, nemáme auto a do autobusu se s kočárem nenarvu (od nás do Prahy - kam například chci jet k lékaři) jezdí ten "zájezdový", kde není prostor pro kočárky...
Nemáte nějaké tipy, na co si dát při nošení v Manduce pozor, čeho se vyvarovat? Návod je na informace poměrně skoupý...díky.

venonna
17. zář 2008

roxana, manduca je sice podla popisu od narodenia, ale zienky tu sa zvacsa zhoduju, ze dobra je az neskor, tak od 2-3 mesiacov, skor sa tam vraj babo neda dobre ulozit... Na taketo mimino ako mas Ty je lesia satka alebo babyvak...

mywiel
17. zář 2008

My sa tiez nosime v satke, lebo to je jedine co nam na koliky pomaha a inac by som cez den nic neurobila. A mala je pri mne a pekne zaspi. 😅

kili
17. zář 2008

roxxxana, skús ho dať do tej novorodeneckej vložky tak, že ako sú tam dvoje druky na každej strane, tak zapneš len jeden, ak sa dá, tak ten výšší na nov.vložke zapneš do spodného na chrbtovej časti, tak by to malo byť najširšie.

ihalinka
17. zář 2008

Ahojte, som tu nova, ale mam precitanu celu vasu diskusiu a vlastne na zaklade toho som si kupila manducu. Takze vam pekne dakujem za rozne rady a postrehy. Zacala som ju pouzivat, ked mal maly cca 2 mesiace. Co s tyka tej novorodeneckej vlozky, maleho som tam dala v pohode a nosila som ho v nej az do 4 mesiacov. Roxxxana - pripevni si pevne bedrovy pas, maleho si daj na ruky, medzi vas vsun tu novorodenecku vlozku, daj si na ramena uz nastavene popruhy a pripni novor. vlozku k chrbtovej casti. Potom uz iba naprav maleho presne do stredu a nozicky. Mne to takto islo stale a aj maly to znasal v pohode. Snad je to zrozumitelne 🙂

duskaf
17. zář 2008

roxxxana- moja malá plakala v manduce, šatku milovala, ale prišiel jeden deň a všetko sa zmenilo, nedali by sme manducu z ruky a momentálne používame len manducu.

verulka
17. zář 2008

lenki, to ma motivovala pouzit tielko a je to podla mna lepsie, lebo mam strach, ze by sa mi ten pas posuval potele 😉
roxx, skus pockat este nejaky ten tyzden a skusit- ako pisali kocky 😉 alebo skvely popis od ihalinka.
Ja mam doma len satku, zatim nad nosicom neuvazujeme 😀
lubi, diky, drzim palce aj tebe 😉

rajka
17. zář 2008

roxxana - já nosím malého v Manduce od 3,5 měsíců. Řval jenom poprvé, jakmile jsem začala chodit, uklidnil se. Do té doby jsem ho nosila ve vaku nebo v šátku v kolíbce. Pak najednou přišel zlom a nechtěl už v kolíbce být. Novorozneckou vložku jsem nepoužila ani jednou. Ale tvůj malý je ještě malý 😉 určitě do Manducy doroste a bude se mu v ní líbit. Ještě mě napadlo...třeba je to blbost, ale jak ho tam dáváš, tak mu ty nožičky nejdřív pokrč a teprve potom roztáhni kolem sebe, aby měl zadeček hned podsazený, ono se jim tak líp "sedí" a možná nebude tolik plakat. Přeji hodně zdaru! 😉

listicka77
17. zář 2008

Roxxano, já zkoušela Manducu ve 3 měsících (mám malé dítko, měla tehdy asi 5 kg) a přišlo mi, že to pro prcky fakt není. Pořádně do ní dorostla až v 5 měsících (7 kg). Přijde mi, že tam to dítě plandá, nejde pořádně dotáhnout... Na prcka je mnohem lepší šátek.

weroni
17. zář 2008

baby tak sme to dnes asi vyriesili - malu som dala do kriza s kapsou - tentokrat sme vyskusali kapsu vonku a celkom fajne to bolo 🙂 a obliekli sme si ockovu bundu a vyrazili von 🙂 mala samozrejme do 5 minut zaspala...
akurat baby poradte, Ester ked mi zaspi v tomto uväze tak jej jednym pruhom prekryjem hlavicku nech je fixovana lenze ona si ju furt nejak tak divne opiera - nie uplne bocnou stranou tvaricky o mna ale tak nasikmo - ona si do mna zabori nos a tak chce spat lenze potom ked je este nad nou druhy pruh satky a este bunda tak neviem ci sa jej vzduch dostante 😕
Da sa docielit aby sa o mna oprela presne jednym lickom?

valka
17. zář 2008

weroni, toto sme mali aj my...a ked nemala dost vzduchu, tak sa zacala vrtiet...a nestacil by iba jeden pruh latky, druha trosku mimo?

weroni
17. zář 2008

valka ved to ze ja ked som ju mala v tom krizi tak ze kapsa bola vonku - jeden vnutorny pruh latky som sa snazila posunut co najviac od nej prec a hlavicku jej jemne presunut pod ten druhy pruh - ten jej ju fixoval a zaroven zakryval krk a este prekryval ciapocku takze bola dobre chranena pred vetrom ale akosi ten druhy pruh latky sa furt tlacil k nej - neviem to tak odtlacit aby tam bolo viac priestoru. Ona sa praveze vrtiet nevrtela, ona zadrichmala a ja som len chvilami zadrziavala dych aby som citila ci dycha 😅
vies poradit ako ten pruh latky dat mimo? ja neviem ale v tychto krizovych zvislych uväzoch ma tak dost blizko tvaricky tie pruhy 😕 akoze to ze sa tam vzduch dostal som citila nasvojom krku lenze chcela by som aby mala troska viac hlavicku von vystrcenu - aby mala tvaricku von zo vsetkych tych latok lebo este aj ta bunda na nas a uz len ciapka trcala 😅

vikinka27
17. zář 2008

weroni, valka, aj mne to maly robi s tou hlavou. ked mu ju posuniem, tak si ju vrati naspat.
furt zastanem a skumam ci dycha... no, ale on je uz velky, ak by mu to vadilo, tak hadam pohne hlavou 🙂
zoberte si ako maju nos pri kojeni. mozno je to nieco podobne...
alebo, weroni, zober taku malu stuzku, a ked zaspi, tak ten pruh, kde sa opiera, zviaz pri hlavke. ja som tak nosila na jar, ked bol dani este malinky.

listicka77
17. zář 2008

Weroni, to Štěpule někdy dělá taky. To neřeš, ona se neudusí.