V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
29. zář 2008

verulka 😀 dobru teoriu si vymyslela 😀 s tym poncom 😉

duskaf - tu pomalicky prichadzame na vedlajsie moznosti vyuzitia satky 😀 😀 😀
ja som dnes tiez so satkou triedila jablka ale mala som v nej malu, nie jablcka 😀

inac sme sa tu bavili o tych reakciach ludi - vcera bola u susedky na navsteve svagrina s rocnou dcerkou a jak ma zbadala ako sa s Esterkou v satke prechadzame po zahrade tak vravi "a uz je zase v brusku, jak jej tam je dobre vsak" 🙂

baby normalne vam zavidim tie ponca, ja nanho teraz fakt mozem zabudnut, o mesiac nam dojdu robit okna na dome 😉

venonna
30. zář 2008

pridavam sa k napadom na dalsie vyuzitie satky - v nedelu sme boli s malou na cyklo-vylete, ale sedacku mame taku, ze ked dame malej prilbu, vadi jej opierka sedacky. Tak sme malej supli pod zadok co? - no satku 😀 a bolo to OK 😉
A k tym reakciam - mna v poslednom case dost mrzi to, ze mam v okoli nejake maminy, co maju deti dve a v dost malom vekovom odstupe. Su vystavene, pozornost si este vyzaduju obidve deti. Hrozne rada by som ich presvedcila o vyhodach nosenia, bola by to pre ne velka pomoc... 😒

audreyd
30. zář 2008

vennona, pripájam sa k tebe 🙂

verulka
30. zář 2008

vennona, mne by to taak pomohlo taka satka pred par rokmi..-Moj radko bol podobny ceckos ako ron a tak som ho nosila v plachte (ale len doma) improvizovane handsfree kojenie 😀
inak ja dooost intenzivne sirim osvetu 😀 kedze som uz muuudra 😀

eriqe
30. zář 2008

ale ked niekto nema zaujem netreba sa vnucovat. Teda k takemu zaveru som prisla ja, lebo som uz bola brata z premudrenu ☹
Ale ja tiez na satku nedam dopustit. Som sa teraz nasmiala bola som u nasej Dr. na ockovani s Ruty a to som kocik mesiace pouzivala len k Dr, lebo sa jej nepacili latkove plienky, tak som sa bala co povie na satku. Najskor som k nej sla s nosicom - manducou to som jej poukazovala a nakoniec mi aj zapinala ten pas v zadu ako sa jej to pacilo a dnes sme boli opat so satkou uz som jej ju raz ukazovala, hned videla, ze to mate inu 😀 a ze ma tehotnu dceru a chcela by satku pre nu. Tak som taka stastna ako sa za 9 mesiacov zmenil jej pristup k ergonomickym nosicom a satkam. Raz sa snad nadchne aj pre plienky 😅

kili
30. zář 2008

eriqe, a ona bola proti šatkám? lebo si písala, že len proti plienkam. 😕

eriqe
30. zář 2008

aj proti noseniu celkovo, potom zvykla nadomnou len hadzat rukou, ze ach vy 😀

eriqe
30. zář 2008

ale dnes sama uznala, ze vela vam to pomohlo, ked mala tak zvracala a sikovnejsie dieta ako je ona v ordinacii ani nemam. Lebo sa bala toho vyvoja, lebo Ruty spociatku vobec nepriberala a tak. Ale teraz ked uz stoji a chodi popri nabytku a tak, tak ma zivy priklad, ze to neskodi a je nadsena

josefa
30. zář 2008

ja taky byla opatrna jit k dr s satkem, ale posledne jsem ho vzala, nechtela jsem se motat se sportakem vytahem, no a dr. nam satek pochvalila jaka ze to je supr vec🙂 😵 a vypada to ze si ho po nasem prikladu poridi i svagrova, ktera puvodne rikala na noseni "ee" 😉

valka
30. zář 2008

weroni, kukni sem http://www.gypsymama.com/sew_poncho.htm

eriqe, aj nasa dokina pozerala na satku, ze kupi svojej dcere k narodeniu babatka 🙂 sestricka vzdy povie, ze vyzeram ako indianska babicka 😀

verulka, si múdra alebo uz MUDr-a? niekedy sa to tu tak pise, tak som teda z toho mimo
😉

audreyd
30. zář 2008

ha, tak nad tým som sa vôbec nezamýšľala, žeby som sa obávla ísť tak s malou k dr. s malým som v poho chodila a s malou som išla už z pôrodnice v babyvaku 🙂 a sestričky nás obdvovali, že je to krásne a dr. na očkovaní v pôrodnici, že aká som moderná mamina 😀

venonna
30. zář 2008

eriqe, vnucovanie sa fakt nema vyznam, to clovek dosiahne opak... ☹ ja som sa raz nepriamo dozvedela, ze chodim s malou ako ciganka 😕
Ale ked sa Ti niekto opatovne stazuje, aky je z deti vycerpany a ako nema cas venovat sa plne jednemu alebo druhemu, je to cloveku hrozne luto, najma ked sa riesenie ponuka... Hlavne kvoli tym detickam... vzdy si na to spomeniem, ked tu citam, ako weroni ospevuje satku a pekne pocity z nosenia 😵

josefa
30. zář 2008

ja jsem vychazela z negativnich ohlasu v okoli, jak lidi po nas cuceli ze mucime dite, tak jsem nechtela dostat hned na zacatku u dr nalepku "pozor, budou si delat veci po svym"
a v porodnici kdyz jsem se prerekla pred takovou mladou milou sestri, ze doma budu latkovat, tak vykulila oci, ze proc, kdyz papirovky uz dneska vyjdou levne...
ted uz to tak neresim

eriqe
30. zář 2008

ja mam jednu kamosku co ma 6 deti a satku objavila az teraz a je z nej uplne hotova. Taka je zlata a stale hovori, ze preco na to neprisla pred tymi 14 rokmi ako by im bolo lahsie. A je taka sikovna uz si usila aj vestu na nosenie. Vzdy ma tak potesi ked ju s drobcom vidim a hlavne ked ho ide vlozit do satky tak sa neskutocne usmieva a tesi. To nepoznam Ruty sa tak netvarila, tak mi vzdy az prejdu zimomriavky po chrbte 😵

certica
30. zář 2008

audreyd, ja som dnes volala s p. andreou z nosime a hovorila, ze bud. tyzden by mali tie ponca prist
verul, budem ti asi dnes volat 😀 . mangelovi som nabalila do auta pre vas igelitku, len neviem, ci sa zadari, aby ste boli doma a on u vas 😀

josefa
30. zář 2008

venonn, presne, taky jsem navrhla kamosce, co narikala jak je vycerpana a nic nestiha s ditetem, ze jsem toto resila babyvakem a satkem a ona mi na to odpovedela, ze ji chytra knizka poradila, ze to neni vhodne, protoze si dite ma lezet na rovno v postylce a trenovat pater, co v nositku nejde 😝 a to je to vysokoskolacka:(¨
zrovna rada chodi s muzem po horach, tak jsem si blahove myslela ze zajasa, jak se jim to bude hodit, no a ona radeji pojede nahoru kocarkem po asfaltce...

eriqe
30. zář 2008

ja som mala to iste s par kamaratkami, ktore ma ohovarali aka som sprosta a dam tolko penazi za nejake satky co si oni same usiju za par korun a uz mi jedna prisla po tajomky, ze ju z tej sitej doma hrozne boli chrbat aby som jej ukazala ci viaze spravne. No a uz ma doma kupenu "riadnu" saktu na nosenie, lebo bola veeeelmi prekvapena ako sa v tom nosi a aj ako sa v nej malemu paci 😀 takze ja sa uz nevnucujem ked niekto chce,pride spyta sa a ja odpoviem a pomozem

kili
30. zář 2008

mne je zas ľúto, koľko detí trpí kolikami, však je tááák prirodzené, že dieťa prereve prvých niekoľko mesiacov, ale bkm, to je týranie detí 🙄

venonna
30. zář 2008

baby podla mna je to o odvahe byt trochu ina, aj co sa tyka starostlivosti o babo. Ja blba som sa zo zaciatku tiez bala, ci robim vsetko dobre a hltala som kadejake knihy a casaky 😝
Az neskor som prisla na to, ze sa to da aj inak a pre nas dve je to lepsie. To mi ale velmi pomohol internet a prave tieto pokecy na konikovi 😵

valka
30. zář 2008

kocky, vcera som citala, ze deti sa rodia "fyziologicky nedonosene"- teda aby boli tak dobre na tom, ako ostatne zvieracie mladata, mali by byt v bruchu este 12 mesiacov...no a ked to nejde (teda jasne, ze to nejde) tak by malo byt nosene a v max. miere v prostredi pripominajucom mamu- teda obmedzovane v pohybe, aj ked uz by mozno rado behalo..to obmedzovanie sa mysli znova satkou...

a k tomu stazovaniu - to je fakt...svagrova sa tiez stazuje, ze nic pri malej nestiha, ze je ziva...no a satku maju, ale nepouzivaju, ze malej sa tam nepaci... 😖

venonna
30. zář 2008

valka, presne toto ma napadlo dnes, ked som s malou sla na nakup! Stretli sme jednu starucku babku a ta sa divila, ze mala uz ide sama, ze je to skoro (potrebovala som malu unavit, aby dobre spala, tak som ju obcas vybrala z manducy a nechala ist kusok po vlastnych). Myslim, ze zeny kedysi nemali cas trpezlivo cakat, kym sa dieta niekam dosmochti. Supli do satky, aby ich nezdrziavalo pri praci. A ziadni dr. nebili na poplach, ze sa dieta malo hybe... 😕

eriqe
30. zář 2008

tak ja som v tomto smere bola nastastie dost skoro informovana o AP, kedze som bola na tej prvej konferencii so Searsom a to mi teda velmi pomohlo, lebo nikoho v okoli nemam kto by sa takto staral o dieta a som total za exota, ale nevadi. Teraz som si cez net nasla uz dost spriaznenych dusi a to mi staci aby som sa utvrdila v tom, ze pre moje dieta robim len to naj

kili
30. zář 2008

valka, to som písala niekde aj ja 😀 , tuším aj vtedy na mimibazare, keď tam bubaaca dala svoju fotku. len tam to akosi nechápali, že čo tým myslím, že deti by mali byť v bruchu ešte rok ale rodia sa skôr, lebo by hlavička neprešla von. A tiež som to vysvetlila, že u opíc je to tuším tých 9m (ale neviem presne) ale my ako sme sa vyvýjali, tak sme sa rodili čoraz bezmocnejší a závislejší na matke, ale čas, kedy sme v brušku sa nezmenil. Vtedy som tým vysvetlovala, že aký je princíp bkm, že ani opice na seba nenechajú kadiť a my ako sme postupne boli "nezrelejší" po narodení, tak sme dávali čoraz nezretelnejšie signály, kedy nám treba, ale bolo to tak postupné, že nám to bolo zrejmé, ale príchodom kočíkov a plienok sme zabudli tie signály rozpoznávať.
som to trošku chaoticky popísala, ale hádam ma chápete 😅 . No a už neviem, čo na to vtedy písali, ale boli z toho dosť mimo a vôbec to nechápali 😀

kili
30. zář 2008

ja som tiež za exota, aj keďže nemôžem len nosiť, tak to nie je hneď vidno. Ale MM si o celom konovi myslí, že sú tu samé hipisáčky a keď mu chcem niečo povedať, že tu to a to, tak "tie hipisáčky" neberie vážne 🙄 . Pritom nás tu je hádam pod 1%

josefa
30. zář 2008

u me to zacalo tak, ze mi kamaradka nabizela, ze precetla skvelou knizku o detech, a ja ji na to rikala, ne, dik, chtela bych pecovat o sve dite vic podle sve intuice nez podle knizek. A ona mi na to rekla, to je ale spravne, navíc o tom presne se v te knizce pise (koncept kontinua) 😀 a tak jsem si ji nakonec stejne precetla a taky zacala vic a vic nakukovat tady do AP a podobnych diskuzi a uz se v tom vezu 😀

eriqe
30. zář 2008

tak ja mam stastie, ze moj MM vsetko co niekde nacitam, alebo ked ideme na prednasku tak spolu, tak to proste berie, ze to tak ma byt a presviedca o tom aj okolie, tak som na neho taka hrda 😵 a je to super, ze mam podporu aspon u neho, lebo asi najtazsie je presvedcit vlastnu rodinu. Kili teba obdivujem, ze to vsetko zvladas aj bez jeho opory 😉

valka
30. zář 2008

fakt, ze manzel je aj u mna super podpora 🙂 kili, pripajam sa k eriqe- klobuk dolu...
jozefa, ja tu teraz robim strasne velku reklamu jirine prekopovej, tak si urcite precitaj aj nieco od nej...na to, ze je to psychologicka -teda zena modernej doby 🙂 tak super nazory...fakt...
inak nasa mala je chora, tak cele dni iba nosim a uspavam...ale je spokojnejsia ako na posteli

josefa
30. zář 2008

u nas MM byl ze zacatku totalne nonAP ale postupne si na to zacal zvykat, neco toleruje, neco se mu libi, stal se navic nadsencem pro satek🙂 a ted me potesil kdyz jsme meli na navsteve svagrovou s miminkem, a videl rozdily v chovani a spokojenosti nasich miminek, plus me a svagrove, a pak mi rikal ze je velmi rad, ze pecuji o prcka zpusobem jakym pecuji.
Kili, preju Vam aby take tvuj manzel na to prisel.

josefa
30. zář 2008

valka, dik, mrknu🙂

verulka
30. zář 2008

valka, ja som len mudra 😀 a take MUDr u mna fakt nehrozi 😅
ja sa musim pochvalit, kedze sa pysim titulom "zasluzila matka" 🙄 ( bohuzial aj v negativnom slova zmysle) tak ma okolie berie vazne...takze rodina kaúitulovala, ked som im vysvetlila ako sa ma nosit a preco a ze to nevadi...akceptovali. Teraz sa moja maminka naplno ytesuje a furt mi strikuje nejake oblecko vhodne na nosenie( napr mam u naj uz na 99% dokoncene vlnene boticky, su premakane) svetrik so zdvojenou chrbt. castou, aby mu nebolo zimka apod 😉 moj manzel nic neriesi- on chce mat doma kludne ditko a ked je satka tou cestou, tak neriesi...ale ja zase chapem tie postoje okolia, o noseni sa toho vo vseobecnosti moc nevie...nejde ani tak o to, ze sa babo "nauci na ruky" ale sa boja, ze im odide chrbat a rozne zdrav. problemy..takze ja dokolecka vysvetlujem a vysvetlujem. Najlepsia reklama je ron, ktory satku total miluje a tvari sa tak spokojne a kludne, ze mi to vsetci hovoria...Manzelik sa smeje, ze nasmu satanovi vravia kludnucke babatko 😀
Baby, javychovu riesi mtotal intuitivne, pred tymi 10rokmi som nemala ani info, ani moc moznosti si ich najst a ani zaujem 😅 ale robila som co mi srdiecko vravelo...a teraz je to tiez tak. Som rada, z esa dokazem aj teraz otvorit novym veciam...ale u nas to bolo fakt z nevyhnutnosti 😉