V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

valka
9. říj 2008

eri, to bolo to, co som potrebovala vediet 🙂 super...diky moc...este to trosku vymakam a dam na web foto 😅

lenki33
9. říj 2008

hmm, tak neviem co myslis
vali, a ked si spravis dost velku kapsu, skus si potom Lucku tak podhodit 😉 aby tam tak dobre sadla. Pidasek to ma sice premakane, ale trva to moc dlho na moj vkus, holt ja moc pedant nie som, ziadne skladanie len zatocim 🙂

eriqe
9. říj 2008

Venonna myslis toto? http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/stretk...
ja to robim rozne, niekedy tak ako Pidasek a netrva mi to dlho, alebo naopak lem od zadocka skladam na polovice hore a zase na polovicu a nekrutim to krutenie mi hrozne vadi.

eriqe
9. říj 2008

treba len vyskusat komu co vyhovuje a asi aj podla toho s ktorou satkou. Lebo s indiom som nepotrebovala skladat len som nahrnula, ale s vlnkami treba skladat a dost pedantne, lebo potom tlacia

valka
9. říj 2008

lenki, to som potrebovala, ze ta kapsa neba byt uplne natesno..a dieta uplne pricapene...a ze si mam kapsu urobit na malej, tak ako Pidasek..to som nejak do teraz opominala...
este skusim to skladanie, ale asi az zajtra, mala uz ide spat 🙂

lubii
9. říj 2008

Erika 😉 , tie fotky, kde všetky bábatká papajú sú bezchybné 😵 😵 😵

venonna
9. říj 2008

erika, ano, tuto som myslela 🙂
ale ja tiez neskladam ani nerolujem, len nahrniem... kapsa sa mi zatial dari dobre, ale skusim aj toto, mozno to bude este lepsie 😉

eriqe
9. říj 2008

Veni, ved ked ti to vyhovuje, tak nemusis skladat 😉 hlavne aby ti to bolo pohodlne. Lubii no kojenie bolo super hihi este ze Leuska nechcela papat aby nas jej mamka mohla odfotit 😅

verulka
9. říj 2008

valka, nechaj to na dalsi den...mne dlho trvalo, kym mi ron prestal bojkotovat nahadzovanie na chrbat..najviac sa mi osvedcilo dat ho na stred satky a popod ramienka chytit a sups na chrbat...ked ho polozim na satku, tak mu hned co najviac nasuniem satku pod ritku...potom mu to tam ostane a uplne bez prace sa usadi do fakt hlbokej kapsy 😉 dnes som uviazala batoh strasne vysoko a Ron bol spokojny 😀 ..ono je to len o cviku..ja tiez nic neskladam, netocim ani nic..ani tibetan sa mi nepozdava- nie je mi to pohodlne 😉
eri, mate nadherne fotocky 😵

weroni
9. říj 2008

baby mozno ste to videli ak nie kuk sem tu je prehodenie krizu s kapsou na bruchu na kriz s kapsou na chrbte:

https://www.youtube.com/watch?v=09ciLNrBAUs

lenka ty si maleho viazala na chrbte ked mal styri mesiace alebo si zacala skor? som videla na tej fotke s hafcom co ste na prechadzkem ja neviem ja sa furt bojim toho chrbta, sa mi to zda skoro

inac zienky som konecne dnes poriesila aj ja tu kolisku zo satky, malej sa v nej neskutocne pacilo pekne si tam pohajkala 😵 kuk album

este k tomu klokanovi - baby viazete niektora klokana na brucho alebo nabok? ja to akosi neviem poriadne upevnit fakt napevno, ked by uz mala sedela sama tak je to celkom ok ale kedze nesedi tak ju neviem napevno priviazat uz mam nervy na ten uväz 😒

audreyd
9. říj 2008

jej, weroni, vždy, keď otvorím ten tvoj album, tak tam narazím na ten zelený stôl v topíkovskej pôrodnici 😀
kolíska je super, už sa teším aj ja na svoju šatku 😵
inak dnes sme boli za atrakciu - adamko mal v škôlke tekvičkovú párty a a som bola pasovaná za fotografa. tak adeli šup do manducy a na chrbát 😀 ste mali vidieť tie úškrny 😀
inak moje motýlikové pončo je už na ceste, ešte nech aj šatka šup šup dorazí (a mňa dorazí môj drahý 😅 )

weroni
9. říj 2008

audrey 😀 nuz co narobim ked je to Esterkina uplne prva foto? 😀 (teda prva zverejnitelna, uuuplne najsamprvejsia je este vo vani no tu sem nemozem dat by ma drahy zabil 😀 ) 😉
audrey ked som ja cakala na svoju satku tak som bola takisto nedockava 🙂

inac jedna technicka otazka, eriqe prosim ta co je toto za uväz? ta mamicka uplne nalavo s cervenou satkou http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/stretk...

weroni
9. říj 2008

jaaj eriqe tak ti zavidim ze sa tam mozete stretavat mamicky nosicky, ja tu nemam na okoli nikoho 😒
jedine ze by sme nieco v Blave poriesili co vy na to Blavacky? 😀
co takto napr. Zelezna studnicka? Ja som tam sice uz velmi dlho nebola ale pamätam si to tam ako krasne miesto, rada by som sa tam znova pozrela 🙂

weroni
9. říj 2008

babyuz hrozne dlho som chcela napisat - hlavne pre Blavacky - ze moja mamina videla babysatky v Mobelixe na Roznavskej 😕 😅

verulka
10. říj 2008

weroni, super koliska..ronovi sa tam nepaci...nam sa podaril batoh okolo 5.mes - treba si pockat na sppravny cas 😉 weroni, ja neustale trenujem klokana vpredu, uz mi vcelku ide 😉
inak to prehodenie je u mna nerealne, lebo viazem fakt napevno..okrem toho by ma to na prsiach tlacilo..preto lubim hlahvne batoh 😀
audrey, som zvedava na foto 😵 ja som mojmu drahemu vsetko ekonomicky zdovodnila a mam pokoj 😉 on je taky racionalista, a ked mam padne argumenty, tak ich uzna...vcera som predala nina, tak uveril,ze vsetko potom v pohodke predam 😉
weroni, stretka v BA byvaju, ale ak mas moznost dojst sem, tak napis termin 😉 straasne rada ta spoznam live 😉

venonna
10. říj 2008

weroniiii, ta fotka, kde sa mala usmieva zo satky je faaanstastickaaa!!! Proste reklama na nosenie 😵

valka
10. říj 2008

kocky, mne vcera mala v spanku vypadla z kolisky...a ani sa nezobudila 😅

kili
10. říj 2008

valka, to čo si mala za kolísku 😲

valka
10. říj 2008

zo satky - dvojito uviazanu, tak vlastne pod luckou boli dva pruhy latky...a aby bolo lehatko sirsie, tak tie dva kusy boli mierne posunute...tak mozno pomedzi ne...ale nie som si ista...ale kolisku ma uviazanu v postielke, tak spadla z vysky asi 20cm na matrac...tak v pohode 🙂 no budem to musiet nejak upravit...

kili
10. říj 2008

valka, jááááj, ja že si ju mala uviazanú na sebe. tak to je jasné. S. tiež od tiaľ spadol. Keď som ho tam dala prvýkrát, zaspal a tak som ho tam nechala, keďže bola tma, tak som ho nevidela, síce som ho bola skontrolovať, ale tma ako v pitli, potom prišiel MM domov a zasvietil na chodbe, kukol naňa S. spí prevesený cez šatku 😅 . No na chodbe ma zasvietiť nenapadlo 😔 . Od vtedy je MM na kolísku alergický 🙄

venonna
10. říj 2008

hm, prave pre toto je lepsie davat do kolisky priecne, ze? teda urobit kolisku z niecoho sirsieho... 😒

valka
10. říj 2008

ved to...len uviazat to tak spravne...alebo ju dat po uhlopriecke, lenze ona sa aj tak potom da do polohy pozdlzne... 😒

venonna
10. říj 2008

vali, to by chcelo nejaku sirsiu latku... uvazujem, ze kupim nejake rezne platno alebo co... v satke sa to neda...

eriqe
10. říj 2008

Vali, mne z tej kolisky v postielke tiez Ruty vypadavala a naozaj spekulujem nad nejakym platnom, mam ho dost este od babicky, ktora ho ma z vybavy 😀
Weroni na tej fotke ma Janka malickeho v koliske v dvojitom krizi. On ma ten uvaz velmi rad, vzdy sa cely rozsvieti ked ho Janka viaze

venonna
10. říj 2008

eriqe, a chces to robit podla
hacky http://www.noseniedeti.sk/obchod/hacka
alebo podla zavesnych kolisok http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=19844

novako
10. říj 2008

Ahoj holky! Potřebuji radu. Zakoupili jsme manducu a naprostá spokojenost, ale zima se blíží a uvažujeme o koupi ochranné kapsy, aby Lidušce bylo teplo. Jakou byste mi doporučily? Díky.

venonna
10. říj 2008

novako, s kapsami tu asi moc skusenosti nie je, ale mozno sa niekto ozve. Inak skus a nosenideti.cz, tam su na kapsy nejake referencie...

valka
10. říj 2008

kupila som lanove platno v kezmarku...este co to mam...tak vyskusam...len aku sirku? ked viazem kolisku do postielky, som limitovana sirkou postielky a to je uz teraz pre malu malo...☹
tie kolisky su fajn, chcelo by to ale vidiet nazivo...

dievcata, neviete, kde sa da zohnat nejaka kukla pre drobca? aby mala v teple hlavicku aj krk, ked uz trci z tej bundy 🙂 na vsetkych fotkach to sice krasne vyzera, ze zima, ale deti tam maju hole hlavicky 😠

eriqe
10. říj 2008

Valka ja si idem kuklu sit podla strihu na nosenideti. Mam stary sveter z kasmiru a vlny. Inak neviem poradit. Bavili sme sa o tom s babami na zraze, ze aj v nejakom zasielkovom katalogu predavaju, ale vraj su velke a ani dvojrocnemu nesedia, takze neviem.
Venonna, ja chcem len sirsi pruh latky normalne do postielky, my mame aj to zavesne kreslo, ale v nom chce byt len s niekym. Kamarati to maju super vyriesene, maju v domceku drevene tramy a na nom maju zavesy normalny pruteny kos na pradlo 😀 a spavali im v tom obe deti, dalsi ma miesto pruteneho kosa drevene koryto

valka
10. říj 2008

eriqe, ja som jednu kuklu dala do hromady, ale malej nesedi tak uplne - iba ked ma capocku...a je este na nu dost teplo...
a neviem zohnat nikde taku teplejsiu trickovinu...asi padne za obet nejaky moj starsi rolak 😀