V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

josefa
10. říj 2008

valka, viděla jsem hezke kukly v tescu (asi od cheroke ale nejsem si jista), byly spis tenci, bavlnene cena kolem 150Kč a u nas meli jen jednu velikost, rekla bych do 6 mesicu....

martina46
10. říj 2008

ja som zohnala kuklu cez mmb. tuto:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3668877

bambusko
10. říj 2008

😀 prave dnes som dokoncila taku hybridnu ciapku na nosenie - strikovanu 🙂

weroni, s tym presuvanim z brucha na chrbat to nejde. ak mas dieta pevne uviazane, je to krkolomne, som to skusala a skoro som si ruky vyklbila, kym som ich vytiahla zo satky, maleho som presunula na chrbat, ale napchat ruky nazad neslo. ta zena na videu to ma volne uviazane, aj decko potom na chrbte je poskrucane. a navyse, cez prsia to musi fakt tlacit, ako pisala verulka. a to pri dojceni nie je dobre. moj drahy nazval ten sposob "ako-si-nasa-alica-prezlieka-tricko" 😀 lebo sa vecne obecie naopak a potom vytahuje ruky a prekruca to okolo krku

zienky, ked mate deti na chrbate, nenaklanaju sa vam doboku? ja som sa dnes bala, ze mi marek vyskoci 🙄 ale neviem ho dat dost vysoko, tak on zvedavec chce vidiet co sa deje. ale je tam pevne zaviazany, tak by sa nic take nemalo stat, no nie? 😨

certica
10. říj 2008

jeej bambusko, teraz som kukala album, ta ciapka je perfektna a maly je v nej uuuuzasny, strasne zlaty 😎, aj farby su krasne. mne by mozno segra vedela ustrikovat nieco take...si este pamatam, ze ako decka sme tiez nosili kukle 😀 , ale to boli take jednoduche a segra sa vtedy uplne vyzivala v strikovani a siti

verulka
10. říj 2008

certi, aj ja chcem taku segru 😀 i ked ja mam mamicku, ktoru teraz stale bombardujem novymi a novymi ulohami..kukla je na poradi...
bambusko, je super..ja mam 1 ks ktory som este radkovi kupila z a10 SK 😀 v kauflande( v aprily po zime 😉 ) z fleesu, musim ju pohladat.. i ked ja to teraz riesim ciapkou a kapockou a na zimu mam uz koalu a tam je to vsetko kryte 😉
zateplovaciu kapsu mi mama sije 😀 teda skor pre muza, ja furt dufam v bundu 😅
bambu, mne sa nehybe, ale Ron je mladsi, takze ja ho do batohu viazem jednoducho..dnes sa mi podaril najvyssie doteraz a to bola spokojnost...sme behom 2h upratali, povysavali cely byt, umyli riad a pod...ja ten uvaz fakt milujem 😵 nenaklana sa nikam, ja ho nahodim na chrbat, rychlo stioahnem a kym sa spamata, uz sme hotovi a drzi sa rovno..ale ani v inych uvazoch sa nevyklana..on nisenie miluje, tak drzi pocas viazania a potom je poslusny 😀 ak vymysla, pohrozim kocikom 😀

certica
10. říj 2008

verul, teraz uz nesije. to mala pred 10-20 rokmi dozadu taku maniu, cela rodina sme povinne nosili strikovane svetre, pulovre, vesty, ciapky, sale, este aj ocovi hackovala kravaty 😀 , no a ked bola s deckami na MD, tak to im tiez vacsinu veci sila na stroji.

certica
10. říj 2008

no ale sak hadam to nezabudla? 😀

verulka
10. říj 2008

jasne ze nie...treba dodat podlakdy a pekne sa usmiat..pripadne vinko kupit 😀

valka
10. říj 2008

bambu, ta ciapocka je super..nemas nejaky strucny navod? mozno by som zmakla 🙂

venonna
10. říj 2008

bambu, naaadherna kukla 😵 pridavam sa k prosbe o navod 😉

bambusko
10. říj 2008

dakujem 🙂 navod dam do temy pletieme pre deticky, ok? a poradte prosim, co s tym vyklananim ☹

verulka
10. říj 2008

bambu, a viazes batoh? dari sa ti dat mu rucky dnu? ked je vpredu sa nevyklana?

bambusko
10. říj 2008

verulka, na chrbat nedokazem dat ruky dnu 🙄 viazem jordan a dlho mi to trva - maly po mne skace, taha ma za vlasy... ked ho nosim vpredu, to je ok, ale kym ho zaviazem na chrbat ☹ ale vsimla som si na videach, ze tam vecsie deti maju ruky vonku 😕

verulka
10. říj 2008

jasne, vacsie maju..mne sa pekne dari ho nahodit tak, ze ma rucky vntri..ale to je isto aj vekom 😉 kym vyslovene nesedia, mali by mat vra jruky dnu..na chrbte mu to ide, ale vpredu uz nemoze mat rucky v satke 😉
mne sa jordan zatial moc nepodaril, takze vtom ti neporadim...men nejako nesedel tak celkovo..teraz pilujem batoh a klokana, potom sa vrhnem na jordan a kapsu na chrbte( priamo ju tam viazat)..boooz, este sa musim tooolko ucit 😀
takze netusim ako mu zabranit v toom zaklanani..ja si pockam, ako to doriesite a potom, ked sa ma to bude tykat, uz tu budem mat navod 😀 😅

duskaf
10. říj 2008

Čiapka je nádherná bambusko, nádherná! 😵

wanda007
11. říj 2008

dobre ranko decka, ja som doma osadke neznalych pomerov vysvetlovala, ze idem potrebovat satku, ze babyvak je uz nanic, ze ma boli chrbat, a oni, ze Veronka uz bude mat 1 rok, ze dokedy ju idem vlacit na hrbe. Tak co, vy co vravite, dokedy ju budem vlacit? Vidim, ze Venonna ma tiez rocne...

wanda007
11. říj 2008

no tak uz som si dojednala stretko v pondelok, idem si vyskusat ten zazrak zvany babysatka.

audreyd
11. říj 2008

wanda, ja som prvého vláčila intenzívne dva roky, ešte aj teraz sa občas nesie v manduce 😉 určite ešte využiješ 🙂

weroni
11. říj 2008

babulky k tej koliske - ja som tie kraje latky tak nasponovala ze mala v nej bola doslova "utopena" takze odtial nemohla nijak vypadnut, keby som ich povolila tak by sa jej to mohlo poradit. Neviem si predstavit ju tam dat priecne - to by sa mi zosmykla aj tak do toho "jarku" ktory sa tym nasponovanim vlastne vytvoril.

bambu ty si jaka sikula baby ktore viete sit a strikovat ja vam tak zavidim mne sa do takychto veci nikdy moc nechcelo a teraz lutujem 😒 ale mozno sa este nastvem a naucim sa to (ale to by museli zrusit modreho konika lebo volne chvilky patria jemu 😀 )

verulka aj ja ta velmi rada spoznam nazivo urcite teda nejake stretko zbuchneme, len sa musime vyzdravit lebo manzel je doma na atb, tak sme s Esterkou zdrhli od tych bacilov k nasim a kedze aj mala aj ja sme trocha nachcipane tak hned ako vyzdravieme nieco vvymyslime ok? 🙂

inac verul ty nemas pocit ked tak napevno viazes ze maly nemoze dychat? a nezlosti sa ti pritom? Ja neviem ale mam stale pocit ze viazem navolno a dovod? Ked si malu ktoru mam v satke chytim rukami a akoze ju "objimem" tak si ju este viem pritlacit viac k sebe tak ze latka zostane troska visiet. Neviem ci som sa jasne vyjadrila 😅
Proste: napevno viazanie si predstavujem tak, ze ked chcem dietat uviazane v satke objat a pritisnut si k sebe, uz to viac nejde. Ale mne to ide a asi to neni dobre vsak? 😒

verulka
11. říj 2008

weroni, ja viazem dost na pevno, lebo jemu sa to tak paci...on sa da do satky a v momente je kludny 😉 jedine ked jem cerstve pecivo, tak do satky ist nechce, lebo sa mu tam zle rpdka..to sa vzpiera- ale staci ho vybrat, poprdkat a sups spat 😉 ale neviazem uplne na fest vzdy..ale na chrbat je strasne vysoko a vtedy je uplne na pevno- aj ritku ma krasne v kapse, potom mam istotu, ze je to ok 😉
Wandi, no to zavisi od dietata..predosle som sice nenosila, ale po roku sme boli bez kocika..proste si tam nesadli a vsade len pesi...nastatsie som bola na MD aniakm sme sa neponahlali..ked bolo treba tak sme sli autom...takze oni velmi skoro zaslapali dlhe trasy. Na ruky som ich moc nebrala, kedze som bola vzdy tehotna 😀 ale uvidime ako bude na tom Ron...lebo nsit by sa ti moji chceli, teda ked boli mali...len sa nedalo( nemaka som satku 😢 )

weroni
11. říj 2008

verul aspon si o to viac teraz mozes uzit Rona vsak 🙂 teda nosenie je fakt kraaaaaasne 😵 verulka takze ty ked by si chcela Rona v satke napevno objat tak ho uz nemozes pritisnut blizsie ako je uviazany? A nemas niekedy pocit ze tak "funi" akoby sa mu tazko dychalo? Lebo mna vzdy toto pri Esterke odradi od toho total napevno viazania 😨

bambusko
11. říj 2008

weroni, aj ja viazem tak, ze je napevno. ked sa zohnem dopredu, nemusim maleho pridrziavat. dycha normalne 🙂 prvykrat som mala pocit, ze ja nebudem moct dychat, ale ono to po chvili trosku povoli.

weroni
11. říj 2008

bambu dik tak ja to teda skusim este viac utiahnut. Inac bambu, cim dalej tym viac a viac milujem tu kolisku v KsK - dik za tip je to fak skvely uvaz 🙂

venonna
12. říj 2008

wandi, ja malu nosim aj teraz, ona je potom kludnejsia a ked ju vypustim, lepsie ju to motivuje k pohybu 😉

audreyd
12. říj 2008

pončo na ceste, mandarínkové indio objednané 😵 čakáme 🙂 júúúúúúj, sa teším 😵 som včera (resp. dnes) do noci zbŕlala po nete a obdivovala kadejaké úväzy, sa mi dokonca snívalo, ako viažem 😅 😨 nie som divná? 😕

venonna
12. říj 2008

audreyd, pripominas mi weroni, ked cakala na objednanu satku 😉

audreyd
12. říj 2008

vieri 😀 sa prídem pochváliť 😎 ozaj, mohli by sme dať nejaké nosičské stretko aj v tn, čo vy na to, trenčanky?! 😵

venonna
12. říj 2008

tak to by sme mohli 😵

verulka
12. říj 2008

weroni, neviazem tak ,ze ho dusim 😀 ale ked sa prehnem tak sa moc nepohne..dnes aj vcera sme ma,i vonku koalu- bolo to super( boli sma rano v lese a konecne som bola klduna 😀
audrey. ja som zo zaciatku stale viazala v sne 😅 halvne, ked mi nesiel batoh 😀
kocky, za 3t by som sa mala dostavit do TN 😉 ak to bude aktual, hodim termin, ze by sme sa videli 😉

venonna
12. říj 2008

verul, ale bez Ronusika a bez ponca ani nechod!!! 😉 😀
jasne, radi Ta uvidime 😉