V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

jana273
27. říj 2008

ahojte, nemam cas citat celu temu, ak to tu uz bolo spominane,kludne ma navigujte...chcela som sa opytat nosiciek mandusaciek, ako sa obliekate /a aj malych spuntov/ v manduce teraz ked je taka "kosa"? Alebo pouzivate tie specialne ponca? /alebo bundy?/ Myslim tym samozrejme ked idete von. Ja som tak vonku este nebola, bojim sa aby mi nebolo teplo, resp. zima...a aj malemu...dakujem za odpovede

lenki33
27. říj 2008

ahojte babky 🙂
dnes v noci sme toho moc nenaspali 😔 , tak som vymyslela novy uvaz 😀 teda mozno ho uz vymyslel niekto predo mnou ale ja o tom neviem. Je to batoh z ringslingu tu su fotky
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
je to viazane ne rychlo (asi by sa dalo aj krajsie), ale je to super a jednoduche, len teda neviem ako to bude na dlhe trate

bambusko
27. říj 2008

lenki, my sme tiez vikendovali v satke. a vynasla som v koliske v dvojitom krizi polohu "nohy vonku" 😀 fotogenicke to sice nie je, ale maly aspon nemraucal a aj sit sa tak dalo 😵

buffinko
27. říj 2008

ahojte 🙂

prisla som k vam po radu - uvazujem nad nosicom, nasa mala je dost nervozna a skoro cely den hore a na rukach stale nosit je dost zaberak. v satke sa este bojim nosit - co je lepsie pre take male babo, manduca alebo ergo??? vdaka

venonna
27. říj 2008

uvazy nabok:
http://www.nosenideti.cz/napoveda.php?id=uvazy
ale chyba tam erikou spominana smycka, ta je tuto:
http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...
jani, a ake mas velke dietko? Ak nosis vpredu, mozno Ti postaci velika bunda, kde sa obaja zapnete a velky sal, ktory omotas okolo oboch, aby vam nefucalo na hrudniky. Tam vas staci obliect sa zhruba rovnako, aby si vedela posudit, ci sa neprehrievate alebo vam nie je zima. Na nozky ale nieco teple, aby nefukalo...
To je zaklad a potom su rozne verianty, spesl bunda alebo ponco na nosenie alebo aj zateplena kapsa.
Pokukaj nosime.sk a ak je Ti to pridrahe a vies sit, na nosenideti.cz su nejake navody (ponco, kapsa, dvojsal na nosenie) 😉

venonna
27. říj 2008

leni, batoh a la sling je paradny 😉

lenki33
27. říj 2008

buffinko, pre male mimi je najlepsia satka 😉 nemas sa coho bat, skus sa stretnut s nejakou nosiacou maminou alebo poradkynou z nosime.sk

jana273
27. říj 2008

venonnka, maly ma 5 mesiacov-nosim vpredu, ked som ho mala na chrbte, tak si o mna buchal hlavicku a samozrejme najradsej olizuje popruhy, este tam moc nechce byt, tak 20-30 minut, ale hadam si zvykne...rad sa nosi...v satke nechce byt, v kociku uz vobec 😒 ...tak sa takto nosime zatial len doma, ale chcem vyskusat von... asi si dam zatial velku bundu a uvidim co on na to 😉

venonna
27. říj 2008

jani, skus s bundou a velkym salom na kratsiu trat, aby si ziskala predstavu, potom sa rozhodnes, co dalej, ci zainvestujes alebo si nieco usijes... 😉
buffinko, suhlasim s lenki, viazanie satky naozaj nie je az taka veda 😉

buffinko
27. říj 2008

lenki vdaka - ked ona je este taka krehka 😅 je tu niekto kto nosil uz od jedneho mesiaca? mam kontakt aj na poradkynu z nosime, ale je v inom meste a nemozem za nou ist ☹

venonna
27. říj 2008

bufinko, napr. audreyd pisala, ze si malu odnasala v porodky v satke, takze kludne mozes nosit

bambusko
27. říj 2008

kili nosila svoje nedonoseniatka, ma aj fotky v albume 🙂

buffinko
27. říj 2008

vdaka baby 🙂 tak asi skusime satku

lenki33
27. říj 2008

buffi ja som nosila od 1 tyzdna a to vo vertikalnej polohe v KsK, lebo v koliske vobec nechcel byt.
Audreyd mala babyvak myslim 😉 ale napr u nas by to bolo na nic lebo kolisky u nas neficali 😀
preto som ti ani babyvak neodporucila.
Skus napisat IP weroni ta je myslim z galanty,ma pevnu satku.
Alebo to mozes vyriesit tak ze si kupis elasticku satku napr moby, nie su az take drahe. Miminko sa ti s nou bude viazat najlahsie aj ked nemas moc skusenosti a ked bude mat cca 5 mesiacov kupis si nosic a elasticku satku predas. Skratka ak si nie si ista s tym viazanim elasticka satka je super na manipulaciu. Ja teda uz nejake skusenosti s viazanim mam ale ked bude dalsie mimi kupujem elastik

venonna
27. říj 2008

😲 leni, Ty ma prekvapujes, taky profik a ide na elastik???

eriqe
27. říj 2008

tak u nas tiez hrozna noc a pokracuje aj den.
Ja som nosila ako Lenka, v Ksk od tyzdna.
Leni ten batoh je dobry, niekde som to uz sice videla, ale ako ho tam dostanes?

weroni
27. říj 2008

ahojte mamicky nosicky my sme sa vratili z nasho klubu detskeho a zase nove mamicky sme postretavali a satka zozala hrozne uspechy 😀
Inac ja som zistila ze ked mam malu uviazanu na sebe a mam sveter alebo pulover, proste nie tricko, tak cely uväz zostane paradne pevny a drzi vzorne 🙂

buffinko ty si priamo z Galanty alebo z nejakej okolitej dedinky? My sme z Velkych Ulan ak by si vedela prist, mohla by som ti poradit s niecim 🙂

tlapicka
27. říj 2008

ahojte, nevite, jak se cenove pohybuji pouzite manduky? diky

audreyd
27. říj 2008

pravda, my sme sa nosili najprv v babyvaku. dieťa je tam akoby v kolíske 🙂 malého som tam nosilia do dvoch rokov, samozrejme neskôr na sedenie. malú krátko, tej sa tá poloha nepáčila, radšej má rozhľad.
my sme dnes výletovali do banky v manduce s pončom 😎 paráááááááááááááááda! malá zaspala a nezobudil ju ani rachot na počítanie mincí v banke 😉

wanda007
27. říj 2008

tlapicka: manduky su na Slovensku nova vec, tak si myslim, ze obnosene po bazaroch nenajdes. Neviem, ako je to v Cechach alebo inde. Ja som z bazaru nakoniec nekupila ani satku, ceny su len o malo nizsie, ako ked si kupis novu, plus si mozes vybrat aj farbu, aka sa ti paci.

audreyd
27. říj 2008

manduca sa občas blysne na MMB alebo aj tu 🙂 ale minie sa ako teplé rožky 😀

verulka
27. říj 2008

vsak to, ja dufam, ze o rok sa uz trochu rozbehne sekac s nosicmi..ja si mylsim, ze potom nejaky kupim..dnes som skoro vyrazila ergo na ebay, ale na poslednu chvilku, kym som nebola na PC mi ho vyfukli 😠 ale neva, teraz este necchcem, to az ako vyslovene prilezitostne nosenie..
kocky, a nosite niektora na boku? alebo len v rS
Lenki super, a ty si fakt kocka 😉

tlapicka
27. říj 2008

ja ji prave prodavam, tak me zajima, kolik mam svagrove nauctovat 🙂

bihan
27. říj 2008

Verul, ja už nosím len na boku 😉

verulka
27. říj 2008

bihan, v tej smycke?

lenki33
27. říj 2008

dakovala za pochvaly 😉
no kto skusil elastik tak si ho podla mna kazdy chvali, mne sa napr. na nom paci to ze si ho doma uviazem a ked pojdem niekam autom tak si tam mimi nahodim a hotovo, bez roboty, bez viazania. Male mimi do nosica nedam, tak ako Danusa
nahadzovanie je tak ako pri normalnom batohu, ale nedam si ho na stred, ale si ho polozim blizsie ku kruzkom, nahodim na chrbat, popruh nie pri kruzkoch zatocim alebo poskladam, vediem popod rameno, rozprestrety po celom jeho chrbatiku a pod druhym ramenom spojim kruzkami, dotiahnem 😉

bihan
27. říj 2008

Veruj, jj, alebo v babyvaku.. ten máme vždy v aute, lebo uviazať tú slučku chvíľku trvá, ale potom sa to zase lepšie nosí.

klaudia74
27. říj 2008

Lenki, keby sa ti bábo narodilo začiatkom roka, na leto ti veeeľmi odporúčam Mam Eco, je najtenšia medzi elastickými šatkami a vďaka konope sa v nej nebudete potiť.

lenki33
27. říj 2008

klaudia pri mojej frekvencii kojenia, mozem ocakavat baby tak za 2 roky 😀
ty mas MaM eco kremove?? asi ano ale vyzera o dost belsie ako na official obrazkoch, takto bielo vyzera krajsie. Skratka podla tvojho obrazku by som si ho mozno kupila, podla ich obrazkov urcite nie 😉

a este k vyssie uvedenemu postupu na RS batoh: to som si len v tej rychlosti, bez zrkadla, myslela ze som mu este nieco rozprestrela cez chrbatik 😀 , latka ktoru vediem naspat ku kruzkom je zrolovana pod zadockom, teraz som to skusala zase uviazat a ked je to zrolovane je to lepsie lebo to dobre drzi ritku 🙂

audreyd
27. říj 2008

a mne tá šatka ešte stále neprišla ☹ 😢