V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

duskaf
8. pro 2008

Verulka. presne toto isté robí naša malá, jej dážď ani fujavica nevadí a rehlí sa.

vikinka27
8. pro 2008

hm, nas maly dazd zacudovane ochutnaval, vietor mu fest vadi - vpredu ale viac ako vzadu...
to ho len napina...

valka
8. pro 2008

lenki, to mi je luto... 😔 nabuduce uz radsej nic nenapisem 🤐 😀

etnicka
9. pro 2008

ahojte kocky, zhanam satku na babatko z druhej ruky, vedeli by ste mi poradit?

indy
9. pro 2008

na stranke nosime.sk je bazar a tam najdes satky z druhej ruky 😉

venonna
9. pro 2008

etnicka, skus sledovat aj mimibazar.sk alebo ak Ti nevadi z Ciech, tak aj mimibazar.cz alebo nosenitedi.cz 😉

valka
9. pro 2008

alebo kukni aj vo fore - predam, vymenim 😉

duskaf
9. pro 2008

Kočky, pamätáte sa, keď som Vám písala o tej našej susede, ktorej sa nepáči nosenie. Dnes sme jej zas prišli do rany a už z diaľky za nami kričí:
-Tak som sa zľakla, čo sa Vám stalo, keď som Vás z diaľky videla, že tak zle vyzeráte- to som mala malú v manduce a na nás som prehodila také pončo teplejšie. A malej nezabudla vytknúť, že ešte stále sa nosí....

bambusko
9. pro 2008

duska, to nechapem take komplimenty 😖 my sme vcera a dnes fotili skolkarov na vianocne fotky, marek v batohu, decka boli z neho uzasnute 🙂

magimary
9. pro 2008

divčatá, "nosičky"...môžem vás o niečo poprosiť? 😕
potrebovala by som vidieť (na nejakých linkoch) obrázky a použitie jednotlivých nosičov (manduca...), musím si vybrať najvhodnejší pre Maličkého, ktorý by to mal mať aj ako "súčasť terapie"...
prepáčte, ak ste tu to už niekde rozoberali, ale nemôžem čítať všetko, keďže téma je veľká... 😉
vopred vám ďakujem!

lenki33
9. pro 2008

magimary, urcite chod do satky, od narodenia sa moze pouzivat manduca, bez toho aby si musela dokupovat nejake komponenty, ale pre babo jednoznacne satka. Minule som narazila na vas pribeh niekde tu na konovi, takze si myslim ze aj na "terapiu" je najvhodnejsia satka. A neboj sa toho, naucis sa to bez problemov viazat 😉

bambusko
9. pro 2008

magimary, satka je univerzalna a vyuzijes aj pre ostatne deti 😉 galeria aj sposoby viazania su na nosime.sk

weroni
9. pro 2008

lenki s tou kratkou satkou vobec nebudes mat velku robotu ma presvedcit lebo vzdy ked viazem ten poondiaty batoh ma take nervy chytia na tuto dlhu 😅 😀 😀 😀 teda by sa fakt sikla ta kratka...

valka ja si nemozem pomoct ale mne pride prave ta situacia ktoru ti zazivas s malou - ze o teba nema zaujem ked neni v satke - ako prirodzena reakcia na tolke nosenie - ja si tiez myslim ze ked sa Ester nauci chodit tak bude chciet len po svojich a fungovat sama co najviac 🙂

Inac baby ja som vam akosi zabudla napisat ze my uz vyse dvoch tyzdnov lozimeeeeeeeeeeeee 😀 mala je taka zlata a ja sa z toho tak vytesujem prave kvoli tomu co sme tu minule rozoberali - ci najprv sedenie a potom plazenie alebo naopak. A robi to tak ze ako lezi na bruchu tak zadocek vypuci dohora a nozkami sa odrazi pricom päty ma spojene alebo velmi blizko pri sebe a je taka podarena na zozratie 😀

lenki33
9. pro 2008

weroni, no presne kvoli viazaniu batohu a hlavne vonku som tu kratku satku tak chcela
ester je teda frajerka ze lozi, to je super, tak v 9m bude chodit 😉

a ked sme pri tom tak ja som vam zabudla napisat ze my sme dnes boli prvy krat na prechadzke s kocarom, ale tlacil si ho Danu sam, pred sebou 🙂 takze sme boli prvykrat na oficialnej chodiacej prechadzke

valka
9. pro 2008

magimary...super, tolko deti....pestunska starostlivost,ze? drzim palceky... 😉

audreyd
9. pro 2008

mi skoro oči vypadli! že sedem, krááásne 😵 musíte mať doma veselo 🙂 mne vyhovuje aj šatka aj manduca 🙂 ale pre mini drobčeka asi sa tiež prikloním k šatke 🙂

weroni
9. pro 2008

lenki no moja 6-rocna sestricka zacala chodit presne v ten den co mala 9 mesiacov 🙂 tak uvidime 🙂 v kazdom pripade ja sa tak tesim z toho lozenia 😀
dokonca u nas v detskom klube bola vcera uplna atrakcia lebo baby co tam boli tak ani jednej dieta nelozilo vsetky sa nevedeli vynadivat 😀

lenki tak blahozelame k chodiacej prechadzke 🙂 som zvedava ako budes teraz pisat o postupnom zmensovani miery nosenia a tak - normalne mi to je z jednej strany aj luto 😅 😀 nie to ze ti maly chodi ale ze uz nebudes taka "nosicka na plny uväzok" 😀

audreyd
9. pro 2008

no tak naša mala 9 už dávno a chodiť sa nechystá ani omylom 😀

weroni, lenki sa zase bude vyžívať pri druhom bambine 😵

weroni
9. pro 2008

audrey sak kazde dietatko ma svoje tempo nie? Nema sa kam ponahlat 🙂 podla mna nechodiace obdobie ma svoje caro 😵

bambusko
9. pro 2008

weroni, ja som nedokazal auviazat batoh s inkou 4,6m az s kratsim indiom

nas marek lozi uz treti mesiac a presuva sa jak blesk 😀 dajte pokoj s takym skorym chodenim, ved to dieta este nema na to rozum a vzdy si dajako ublizi, okolo roka je to lepsie 🙂

audreyd
9. pro 2008

weroni, ja sa nesťažujem 😅 mne sa náhodou strašne páči, že sa tak batolí ako taký malý tuleň 😵 adam začal úplne sám až v 13 mesiacoch, ale za ruku chodil skôr... uvidíme ako adeli 🙂
inak keď tak porovnávam, tak adam bol oveĺa viac zaťažený na nosenie!!! ten by neváhal aj teraz sa nosiť!!! adelka je oveľa pokojnejšia. rada sa odnesie, ale v poho sa potmolí aj sama 🙂

weroni
9. pro 2008

audrey ja si zase vsimam ze cim dalej tym viac sa Esterka vie zahrat sama - bud s hrackou alebo sama so svojim telom 🙂 vacsinou su to rucky alebo nozky 🙂

baby rucicka na vahe mojej nerozhodnosti sa stale viac a viac naklana k tej kratkej satke 😀

audreyd
9. pro 2008

weroni, kúp nosič a dlhú šatku šmikni 😉

bambusko
9. pro 2008

to by som ja nedokazala urobit satke ☹

audreyd
9. pro 2008

babmu 😉 fooor 😉
snes sme boli v kapse 🙂 ešts sa musím naučiť to nejako naviazať poriadne alebo čo! normálne vykopala nohu odtiaľ!

verulka
10. pro 2008

bambu, moja rec, naj je keddieta chodi okolo roku ,ked uz ma aj rozum..mne chalani chodili 10mes a v roku sme odstranili kocik 😉 Podla mna je uuplne naj kombinacia dlha satka, kratka satka a nosic 😀
mne Ron lozi furt len dozadu, ale uz je super na 4 aj v najvacsj plienke a hojda sa vpred a vzad 😀 ale podla mna sa rozlozi az pod stromcekom..Ja som nechcela aby sa naucil otacat na dovolenke a jasne, ze sa tam zacal..teraz nechcem aby lozil cez Vianoce, tak ocakavam, ze mi opat urobi napriek 😀
no a kedz bojujeme so zubami, uz 3 dni sa len nosime, kocik ma pauzu 😉

audreyd
10. pro 2008

verul, milé naschvály 😵

lenki33
10. pro 2008

verul alebo 2 dlhe satky, 2kratke, RS, MT a nosic 😀 tak este mi chyba jedna kratka

a podla mna je uplne jedno kedy dieta chodi, pretoze ked lozi tak je to podla mna to iste, len sa presuva inym sposobom, ale presuva a zda sa mi to rovnako nebezpecne

romcatko
10. pro 2008

Ahoj holky, moc děkuji za rady. Nakonec jsem se rozhodla pro ergo z druhé ruky a docela se na něj těším. S kočárkem v MHD teď před Vánocemi je to ukrutný běs.

weroni
10. pro 2008

lenki keby som si taku zbierku spravila tak je zo mna bezdomovec 😀 muz by ma vyhodil z domu 😀 uz teraz mam namale - dufam ze mi do Vianoc nezablokuje mimibazar a mimiaukcie 😝 😀
a baby ste ma nakazili- idem sa zaregistrovat na ebay a mozno si nejaku kratku satku doprajem ako povianocny darcek 😀