V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sonulah
25. pro 2008

krásný Vánoce všem nosičkám i nošencům!!!

bambu, já mam leo, je moc fajn.... asi ti bude vyhovovat, je "tužší" než indio, ale měkký pěkně (teda moc srovnání nemam, předtim jsem měla šanami, teď mam leoše s indiánem....takže je prostě mezi nima)
mysinka měla inku, leo a šanami, ten hned prodala, pak i inku, protože se do leošů zamilovala....😉

nevýhoda mýho leoše je, že je jednobarevný, navíc ještě tmavý, takže je na něm vidět všechen bordel.... 😉 a koupila jsem ho jako 4,6 a je myslim, cca 4,3 (opraný, nežehlený)

venonna
25. pro 2008

cafte kocky! Ako sviatkujete? Dufam, ze v domacej pohodicke s tymi najblizsimi 🙂
bambu, ani u nas nebolo kreslo zlatym klincom vecera, ale vsak pockaaj, ked bude visiet 😉 to este len bude boj o flek 😀 (tiez som jasnovidka 😀 😀 😀 )

weroni
25. pro 2008

ahojte babulky prijemny sviatocny vecer 🙂

ja sa len idem pochvalit ze sme vcerajsok pred vecerou zvladli s Esterkou v batohu - spolu sme chystali veci a upratovali, taaaaaaaak si vyspevovala cely cas s pästickou v puse 😀

sonulah
25. pro 2008

hm, tak nevim, co dělam špatně, ale mě z batohu bolí záda (za krkem....), nosit v tom dlouho si nedovedu představit, teda ono tahat toho obra v KsK je taky na prd, ale nakonec mě ty záda bolí míň....
čím to může bejt? 😕

weroni
25. pro 2008

sonulah ja si myslim ze to potrebuje cvik na vymakanie - mna zo zaciatku tiez bolieval a predstav si ze az teraz - po vyse mesiaci viazania - casteho - ho viazem fakt dobre 😉

vikinka27
25. pro 2008

musim sa s vami podelit, co robi posledny 1-2 tyzdne moje slniecko: nosi nam satku / babyvak / sling, ked chce ponosit 😵
podla toho kto ho v com nosi: tatovi zasadne babyvak, mne na doma dotiahne sling, a posledne razy, ked som ho chcela vopchat do manducy, tak mi pritiahol satku 😅 tak neviem, asi ma svoje preferencie...
zatial respektujem, isli sme so satkou 😅

soni, mna tiez zo zaciatku s batohom boleli ramena (trpli) - teraz uz vobec. asi je to fakt vymakanim uvazu.
dokonca, teraz som skusala po dlhom case naviazat s mojim starym sanami, a naviazala som... predtym som to vobec nevedela. naucila som sa na katji.
ALE: sanami uplne odstaval a maly sa kymacal hore-dole. hned bolo poznat, ze to je platno a nie satka... nedalo sa to tak pekne dotiahnut. nech ziju kvalitne satky...
caute. uzivajte si sviatkov.

bambusko
25. pro 2008

my sme dnes navstivili obe babky, na konci uz bol marek taky zmoreny, rozruseny a unaveny, ze pomohlo len nosenie v satke. nespal, ale ukludnil sa a zrelaxoval 🙂 aj ja chcem, aby mi uz raz doniesol nieco, ze ho mam ponosit. ved ma dost na vyber 😀 aj na to dociahne, vsetko je na kope na gauci. vikinka, vy to mate kde pohodene? 😀

ven, my teraz hladame vhodne miesto na zavesenie kresla, lebo povodne, co som vymyslela, nepreslo schvalovacim vyborom 😒 je tam dreveny strop a vraj ked nechcem, aby sa na mna raz vysypalo 100kg skvary... a ze by to ruplo naraz, nie ako vo filme viselo este 5 minut na krajicku 😝 nie je tu nejaky statik? neverim 😕

wanda007
26. pro 2008

bambu 😀 nedali ti ani tych povinnych 5 minut? neda sa to prevrtat durch, ze "klinec" budete vidiet az na dalsom poschodi? U nas sa tiez nic neda... stoji ma to kopu energie, zacnem uvazovat ako na to, a ked vidia, ze so mnou nehnu, tak to vymyslia. Takze, urcite to kreslo zvladne aj dreveny strop!!! Len spravne primontovat.

eriqe
26. pro 2008

cavte baby, tak u nas sa momentalne nenosi ☹ Rut chodi po svojich, ale mame koalu a je super!
http://gallery.eriqe.sk/ruty/12-mesiac/_MG_3154...
Viki aj ja chcem aby si Rut nieco privliekla na nosenieee
Bambu nepotesim, pytala som sa mojho manzela (povodne stavbara) a ze do takeho stropu by tiez neodporucal 😒

bambusko
26. pro 2008

eriqe, ruty je kraaasna 🙂 ten overal je taky tmavocerveny, vsakze? tiez som nad nim uvazovala, ale spolubyvajuci ma prehlasoval, teda ja som sa nevedela rozhodnut medzi cervenou a hnedou.

a s tym kreslom uz som to asi vymyslela, schodiste mame nove a je to zelezobeton, takze tam zospodu by sa to dalo, j eto aj dost vysoko, akurat moj majster iste trafi pri vrtani roxor 😒

wanda, co novopeceny otecko? spravne pouceny satku opral a spi s nou, kym ma dievcata v porodnici? ked pridu domov, nech sa mozu nosit 😉

wanda007
26. pro 2008

bambu, to ja take neviem, sama nie som poucena, takze co? oprat a spat s nou? ma si ju nejako obkrutit? 😀

verulka
26. pro 2008

eri, ja som v druhej teme gratulovala ruty k narodkam, tak aj tu 😵 a tie foto su uzasne...co jej obliekas pod koalu?
viki, my mame momentlane total manduca obdobie- on sa tesi ako maly..dokonca na chrbte sa mu paci aj ked je nizko..ja som obe satky na sviatky pozicala a znem uspechy, myslim, ze ukecam nejake kocky na nosenie 😵

wanda007
26. pro 2008

inac, mozno ste videli, vcera bol na jojke v spravach prispevok z petrzalskej porodnice, tak tam boli obe dievcata za televizne hviezdy.

bambusko
26. pro 2008

wanda, oprat urcite, lebo hoppediz sa vraj zraza a potom na nej sediet pri telke a spat s nou 😀 normalne posklada na maly format a sadne si na nu, na noc si davam annu pod vankus 😎

ked toto cita niekto nezainteresovany, musi byt z toho perplex 😀

eriqe
26. pro 2008

jej dakujem za priania. Ruty je nase zlaticko krasne 😵
Pod koalu obliekam body s dlhym rukavom, stulpne a ponozky. Este ak velmi fuka tak dam na krk nakrcnik. Je to paradne oblecko, velmi lahko sa oblieka.
Bambu tak super, uz sa tesim na fotku v kresle 😉 tu posielam pre navnadenie 😉
http://gallery.eriqe.sk/ruty/12-mesiac/_MG_3143...

bambusko
26. pro 2008

eriqe, rut je vianocna? a ten overal je fakt super, ja som vcera malemu prvykrat obliekala oteplovacky a vetrovku, kedze sme sa nesli nosit, len odviezt v studenom aute a bolo -5. bol z toho chudak hotovy 😨 ako som ho tam rvala a nemohol sa poriadne hybat. ja cela spotena 😒 dalsia vyhoda nosenia 🙂

vikinka27
26. pro 2008

erika, Rut vsetko najlepsie k narodeninam!!!!
este stastie, ze som to stihla.... 😵

eriqe
26. pro 2008

baby dakujeeem, Ruty je 23. takze skoro vianocna 😅 ale oslava este len bude, lebo sa nepodarilo dat rodinu dohromady 😠

vikinka27
26. pro 2008

ad. dostupnost nosidiel:
satky su polozene na mojom nocnom stoliku (aj tak tam nic ine nemoze byt, tam dosiahne ;) )
sling a babyvak visia z nemeho sluhu - tam nas nanaviguje, ze "toto" (to je prva vec rano, ked sa rozhliadne 😅 )
alebo visia niekde na stolicke a to je dosiahnutelne (aj so stolickou) alebo su niekde na zemi (podla toho kde ho zlozim). proste vsade dostupne.
hm, lae niekedy je toho uz vela... dufam, ze to su zuby....
😵

dorotka
26. pro 2008

ahojte kocky len pridam prispevok ohladne babyvaku ste pisali ze nevyhoda je len to ze je napevno ale ma aj dalsiu nevyhodu mne mala v nom nechcela byt od troch mesiacov v koliskovej polohe a ostatne polohy sa nedali pouzivat kym si nesadne takze bol na sest mesiacov v skrini potom som ho znova pouzivala ako nudzovy stav ked mi v kociku zacala byt nepokojna tak som ju vytiahla a dala do babyvaku a mala som jednu ruku volnu na tlacenie kocika
teraz uvidim ci budem este nieco potrebovat lebo pata je ovela kludnejsia ale ked ju boli brusko chce sa tiez nosit ale nastastie to nie je take ako u amelie ktora mala dva spanky take ze len v babyvaku na fitlopte som ju uspavala a potom si pospala v nom mala na to vymedzene casy
ak bude nutnost ju nosit urcite si kupim satku lebo pri dvoch detoch aby som aj nieco urobila babyvak nebude stacit

venonna
26. pro 2008

dorotka, vitaj medzi nosickami 🙂 inak satku teraz po sviatkoch mozno najdes za dobru cenu aj v bazaroch (mimibazar, nosime.sk, nosenideti.cz alebo ebay...) 😉

bambusko
26. pro 2008

dorotka, a ponosis obe dievcatka, podla potreby 😉

verulka
27. pro 2008

Dorotka, no ja som vak velmi rychlo odlozila...no a satka ti da slobodu- aj iba na doma- patku tam uviazes- klido aj zvislo a potom mas obe ruky pre ameliu 😉 ja to mozem len vrelo odporucat 😵
no ja som sa len pytala, lebo mne vsetci nadavaju, ze rona obliekam malo por koalu- body s kr.ruk, triko s dlhym a pancusky...a to ho nosim pod mojou teplou bundickou..tak som rada..inak ja ho davam aj do auta a aj do kocika 😉

bambusko
27. pro 2008

verul, len tak? do kocika urcite davas fusak a do auta nejaku deku? lebo podla mna ked sa nehybe a sedi v aute na tej studenej plastovej sedacke, 2x teplo by mu nebolo 😨 ja ked nemam maly radiatorik na sebe, tiez pridavam vrstvy alebo beriem dobru vetrovku, do ktorej sa sama zapnem 😀

a... predavam inku 😉

verulka
27. pro 2008

bambu, jasne ze fusak v koci a deka v aute...len to na mne vsetci cumia aj tak...ale podla mna je koala fakt teplucka..
takze inku?
ja furt vaham s mojimi satkami, ale asi bude musiet ist aspon jedna z domu...ale este nie som rozhodnuta 😅

bambusko
27. pro 2008

ja s dekou nerada operujem, ale som zistila, ze je to lepsie ako obliekat to hrube zimne oblecenie. aj indio pojde, ale az ked budem mat nahradu 😉

duskaf
27. pro 2008

Ahojte, aj my blahoželáme krásnej Ruty

sonulah
27. pro 2008

bambu a co teď máš za šátky a proč měníš? já postřehla jen, že ti nesedlo krátký indio........ 😕

bambusko
27. pro 2008

sonula, inku predavam, pretoze je velmi dlha pre mna. indio mam na chrbat, ale teraz nosim aj tak len s annou. ked si odlezi ako inka a zistim, ze mi nechyba, potom mu dam vale 🙂 este ma pokusa kratke leo, ale vlastne mi ho netreba, uplne si vystacim s 3,6m satkou. to je len taky rozmar, ze ho chcem skusit. to ja aj s plienkami tak experimntujem 😎

sonulah
28. pro 2008

aha.... a annu máš taky 3,6?

hihi, takový roupy znam, já myslela, že mi bude stačit 5m šanami .......

a taky jsem myslela, že mi stačí 8 kalhotkovek IV a 3 Popolini.... já bláhová!!! 😀 😀 😀