V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
24. únor 2009

opat nieco pre pobavenie, co dava za pravdu vsetkym kociarovym 😅
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20751375

sonulah
24. únor 2009

lenki, to je fakt dobrý.... mi z toho úplně bolí v bedrech, když na ten obrázek koukam dýl jak 10 vteřin 😀 😀

verulka
24. únor 2009

sonu, co nase bedra,ale rozkrok toho chlapceka 😉

sonulah
24. únor 2009

hm, tak do toho se asi nedokážu tak vcítit, takže to mě nenapadlo 😀 🤐 😉

lalitagopi
24. únor 2009

ahojte didymos fanky...potrebovala by som sa spýtať, že čo si myslíte na bjorn? teda nie je mooc tepla na leto? this is the question 🙂
http://nosime.sk/tovar498-pruhy_bjoern_47_m

zitaje
24. únor 2009

No, chvilu mi trvalo, kym mi doslo, ze to je myslene naozaj a vazne. 😖 😀 Tak to uz fakt radsej kocik... 😅

kili
24. únor 2009

a nie je to len tým, že je tam dieťa opačne? keď si zoberieťe, tak aj dieťa v šatke keď niekto dá chrbtom k vám, tak vyzerá divne. možno keby to odfotili normálne, čelom k nosiči, tak by to nemuselo byť tak zlé 😕

kili
24. únor 2009

ale príde mi to blbosť skôr z iného pohľadu, že je to dosť nestabilné. teraz tam je asi 2r dieťa (ak nie viac) a dať tam pol ročné, tak mám pocit, že vypadne z boku, keďže tam nie je žiadne istenie 😕

kili
24. únor 2009

ježiš, to je blbosť, to má jeden pruh cez rameno, druhý popod a tak to drží. fakt úžasná kravina 😀 by som v tom nevydržala ani 5min 😝

audreyd
24. únor 2009

kili, je to blbosť nech sa na to pozrieš z ktorejkoľvek strany 😖

kili
24. únor 2009

aud, o tom nepochybujem, len sa snažím náisť v tom logiku. ale ak si prečítaš príspevok nad tvojim, zistíš, že som ju nenašla 😀

klementina
24. únor 2009

ahojte, chcem si kupit manducu, lebo moja mala sa chce stale nosit a neurobim pri nej vobec nic. zajtra ma 3 tyzdne, kym mi pride manduca, bude mat 5 tyzdnov - mozem ju uz tak skoro do nej dat, ked ma tu novorodenecku vlozku, alebo radcsej pockat? a dokedy? dakujem

venonna
24. únor 2009

klementina, manduca sice nvo-vlozku ma, ale nedosiahnes v nej uplne optimalnu polohu takeho maleho miminka. Manduca je vhodna tak od 3-4 mesiaca, pre mensie deti mozno az od pol roka. Najlepsia je pre take male miminacko,a ko mas Ty, jednoznacne satka 😉 Hlavne preto, ze do nej dieta naviazes asi najstabilnejsie a tym padom mas najvacsiu slobodu pohybu aj Ty.

klementina
24. únor 2009

a ktoru satku

klementina
24. únor 2009

otaznik som chcela dat, ale drzim malu tak mam len jednu ruku 🙂

kili
24. únor 2009

to je už na tebe.
niektoré uprednostňuju pevnú šatku, ja pri treťom by som chcela skúsiť elastickú a potom manducu, lebo to mi fakt najviac vyhovuje pri nosení na chrbte 😎

weroni
24. únor 2009

baby tak si predstavte že my sme dnes boli s Esterkou po prvýkrát v šatke vonku v kolíske 🙂 malá mi spala už dosť dlho v šatke a manžel mi zabudol doniesť z obchodu ráno zemiaky na bryndzáky a malá furt spala a spala tak som na nás šupla teplú vestu a na to ešte bundu a vyrazili sme 😀 u nás v dedine robia kanalizáciu a všade plno robošov, tí kukali si šli oči vyočiť nevedeli identifikovať čo som zač - pozerali na mňa dosť čudne nevedeli či som tehotná či čo ale zerjme som mala nejaké čudné brucho na tehotnú a nejaké krivé 😀 a obzlvášť keď ma často vídajú aj s malou v bunde ale v KsK a občas už aj s kočíkom tak asi chudáci nechápu 😀
Som sa trocha bála či malá neprechladne lebo bola v šatke len v pančuškách, bodynku a pulovríku, b ez čiapočky ale sme sa zababušili a mala som holé prso keďže si z neho cuckala a keď mi nebolo zima na holé prso tak malej určite nie 🙂
Celkom sa mi to zapáčilo, budeme to praktizovať častejšie 😀

venonna
24. únor 2009

klementina, najlepsie znacky: Didymos, Hoppediz, Storchenwiege
Bud kup novu a potom, ked bude mimco vacsie, predas a kupis manducu, alebo kup na niektorom z bazarov uz zanosenu z druhej ruky...

kili
24. únor 2009

weroni, no a ešte keby tušili, že tam máš holé prso 😀

flori
24. únor 2009

ahojte 🙂
pred casom som vam do temy pisala ohladom viazania batoha a elastickej satky,no s touto satkou som to vzdala a kupila si pevnu storchenwiege,musim ju zanosit,je dost tvrda,,,a urcite sa vrhnem aj na ten batoh

ahoj weroni 😉
my tiez satkujeme vonku,vsetci vyslovene cumia,asi ma lutuju,ze nemame na kocik 😵 a chuda to dieta

moj dotaz,ake satky pouzivate v lete??chcelo by to nejaku letnu,ale neviem sa v tom orientovat,vdaka 🙂

verulka
24. únor 2009

flori, ja som koncom leta ficala na didymos nino a klasika indio..ale ja som nekupovala speci satku, proste ake bli, take ficali 😉
klementina, ja som mala manducu pozicanu 3t ked mal krpec 3mes a aj tak som sla radsej do satky. Teraz mam a pouzivam len manducu( od jeho cca 8mes) jemu sa tam najviac paci 😉 moje dlhe indio je uz z domu..aj mi smutno bolo, ale dalsie uz neplanujem,. tak naco 😅

fiallinka
24. únor 2009

weroni: tak já jsem dnes taky musela nutně na poštu a poprvé jsem použila na ven šátek, protože s kočárem to do těch závějí nešlo 🙂 a lidi na mně hleděli jak na vola, co to pod tím manželovým kabátem mám :_)

klementina
24. únor 2009

nepredavate tu niektora tu elasticku satku? a fakt teda malu nemam davat do pol roka do tej manducy?

verulka
24. únor 2009

klementina..mozes, mylsim, ze sue ma manducu od zaciatku...ale satka je ovela pohodlnejsie...ak sa ti podari kupit satku z 2.ruky( speci elasticke sa myslim daju) a potom predas a mozes kupit manducu..vela bab tu ostalo vernych satkam, no u nas su satky off a fici manduca- vyslovene ju miluje..presnee tak ako miloval satku v tych necelych 4mes, ked nam dosla domov...

klementina
24. únor 2009

baby ak niektora predavate tu satku, ozvite sa mi, kupila by som ju hned. som pozerala, ze dodanie novej trva dva tyzdne, ja by som ju potrebovala hned. dakujem

martina46
24. únor 2009

Máte nejaké skúsenosti s elastickými Hoppediz, nie že by som chcela, ale ma to zaujíma.

weroni
24. únor 2009

kili si ma riadne rozosmiala 😀 😀 😀

klementina, flori, my vonku šatkujeme stále, kočík sme použili len párkrát a aj to teraz keď už Esterka vie sedieť 🙂
Ale akosi im to asi neišlo do hlavy že vždy z kabáta trčia dve hlavy a teraz len moja a kabát nejaký nafúknutý 😀

klementina
24. únor 2009

v suvislosti s martininou otazkou ma napadlo este, ze aky je rozdiel medzi elastikymi satkami hoppediz a moby? mne sa zda ta hoppediz lepsia, ale len na pohlad. tak neviem..

sueanek
24. únor 2009

klementina: Holky v AP diskusi doporucovaly elasticke satky, co maji zalozene kraje - ze se mene vytahuji (nici) nez ty, co maji kraj ukonceny obentlovanim. Zalozene kraje maji tutove MaM Eco...

nikule
24. únor 2009

Zdravim vsechny, trochu jsem prolitavala diskuzi. Chci si koupit manducu mozna ergo, zitra si jdu do brany vyzkouset. Mame teda teprve 3 mesice, ale uz 7kg, tak snad to bude o.k. kdyz ne, tak chvilku jeste pockam. Velikost si myslim na to mame, jen se teda trochu bojim ze nemame jeste uplne jistotu v drzeni hlavicky.

Chtela jsem se poradit o barve vzhledem k prakticnosti. Myslite, ze radeji cernou?