V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

crysmile
30. srp 2011

ahojte, tak my sa uz dva tyzdne nosime v satke.. zatial v krizi s kapsou vnutri.. ale mate aj nejake ine uvazy co su dobre pre babatka? ten dvojity kriz je tiez vhodny? v ktorom ste vy nosili novorodencov?
este som sa chcela opytat, maleho mam pekne rovno, ale hlavicku ma tam taku zaklonenu na bok, ked spinka, mam ju lepsie fixovat? tym vrchym okrajom latky? ako to urobit? lebo jedine ten kusok sa mi zda volny, este to tak neviem uplne krasne uviazat..
a inak ma prekvapuju reakcie okolia, mladi ludia sa usmievaju, ti co su okolo 50ky tak cudne zazeraju a uplne stari ludia pokyvkavaju hlavou.. moj starky, ten sa tiez len usmieva..

emjee
31. srp 2011

@crysmile kym som sa naucila robit ksk nosila som krpca v dvojitom krizi (od 2t), je to v pohode, ale treba to riadne dotiahnut

crysmile
31. srp 2011

@emjee diky.. no som si vsimla ze toho dotahovania je tam habadej.. sa mi zda v tomto ksk jednoduchsi.. aj ten sa este len ucim dotiahnut, najma ten pas co fixuje hlavku..

werunka21
31. srp 2011

@crysmile Ahoj, ti úplně staří totiž vědí o co jde. Moje babička má 75let a byla jako miminko taky tak nošena. Tak asi proto 🙂

crysmile
31. srp 2011

@werunka21 tak dnes zas nove reakcie - od pozitivnych cez zvedave.. alebo len poznamky, ako: pozri, tam ma male babo.. alebo ta nosi babatko v satke ako ta a ta... este aj s postarkou som sa porozpravala, ze ake je uzasne nosit babo v satke, ze sa dostanem vsade a mam ruky volne pre druhe dieta a tasku.. a ked mi zacal plakat, vytiahla som prsko a nik to nevidel, maly zaspinkal..
baby, len mam ten problem, ja to neviem na tej hlavicke dostatocne dotiahnut.. ako dosiahnut aby mal dobre fixovanu hlavicku? lebo ja to mam zo zaciatku pevne a potom sa to trochu tym hybanim tela rozkyve.. ja chcem tiez vediet pekne viazat ako vy.. 😅

nicky655
31. srp 2011

@crysmile ja sice nenosim v satke,ale mame nosic patapum,ale paci sa mi ako si napisala tie rekacie 🙂 ja som vcera sla prvykrat s malou autobusom v nosici, (doteraz sme sa vacsinou len doma nosili,ked uz ma ruky boleli),som si povedala ze kaslem na kazdeho,nech sa pozeraju aj usmievaju,a co 🙂

ked sme sli busom s kocikom,tiez cumeli ako keby kocik v buse este nevideli.a co ma clovek s dietatom preletiet ked potrebuje?nemoze mat kazda rodina dve auta 😀

crysmile
31. srp 2011

@nicky655 no presne tak.. a nech si kazdy hladi svojho.. najviac ma prekvapil vyrok jedneho chlapa ze - prepanaboha, co si tam nesiete? a ja ze: babatko.. a on ze: a to sa teraz tak nosi? a ja hovorim: no teraz tak ako kedysi.. a on: ahaaaa
a teraz taka prakticka otazka, ako je to, ked sa nosi dieta v nosici, plati sa za neho cestovne?

nicky655
31. srp 2011

@crysmile hej,plati.ale to aj v kociku.platim listok: polovicny pre malu, ja platim polovicny ako sprievod malej. a plus 30centov,ak ides s kocikom.cize este aj nieco usetris 🙂

no,ja som nastastie taku priamu reakciu zatial nemala,ze by sa mi niekto prihovoril.ale tak pocula som ,ze si vacsinou tak medzi sebou povedali,ze aha babtinmko sa nosi,alebo tak podobne.ale mala som pocit ze to bolo skor pozitivne myslene 🙂

paula_1
31. srp 2011

@crysmile Ahoj pozeram že máme podobne veľké deti 🙂. ja som ho najprv tiež dávala do ksk zvisle a hlava mu "odkvecla" a keď som potrebovala rýchlejši ísť tak sa mu veľmi triasla. vyriešila som to tak že síce viažem KSK s kapsou vnútri a dám ho do tej kapsy bruškom ku mne a tak na šikmo (nohy v pravo dole, hlava v ľavo hore) a to sa mu páči 🙂 a aj mne. ani sa už nenatriasa!!! akú máš šatku?

a k reakciám. na polícii mi ženská povedala že keby nevedela že je tam dieťa to vyzerá ako keby som mala kus väčšie prsia. tak to si neviem predstaviť aké veľké by museli byť 😀 😀, ale sa mi to potvrdilo že si to ľudia pri prvom pohľade myslia. lebo sme boli na zmrzke a ten chlap čo ju naberal pozerá a vraví: "ja som si myslel že ste ako pamela a to tam máte mimino 😅 😅 "

a ešte jedna otázka. baby nevymeníte (mám HOPPEDIZ Lucerne 4,6m) niektorá alebo nepredáte nejaký HOPPEDIZ, ktorý nie je modrý??? najlepšie havana ak si môžem vyberať 😕

crysmile
31. srp 2011

@paula_1 mam storch albert.. a asi to aj ja tak budem robit, lebo dnes mu veru odkvecla tiez hlavicka a musela som ju pridrziavat.. tak neviem ci je chyba v mojom viazani alebo je to teda v niecom inom..
teda ze chlap si myslel ze si pamela, to uz ake prsiska by si mala.. pani moji..
inak zaujimave reakcie..

nicky655
31. srp 2011

@paula_1
@crysmile ale vsak chlapi?nie? 😀 😀

emjee
1. zář 2011

@crysmile asi zalezi kde - v Ba ani Prahe som neplatila nic, v primestskych spojoch netusim - tam som este nesla odkedy mame krpca, ale urcite to ma kazda SADka inak

crysmile
5. zář 2011

@nicky655 😀

@emjee aj som si myslela, ale tak napr. ma zaujmalo ci nedochadza ku diskriminacii matiek so satkami a matiek s kocikmi, lebo niekde som to citala ze matka s kocikom nemusela nic platit a matka so satkou musela platit za seba..

inak sa mi paci ze ludia reaguju ked nosim v satke, uz som bola na nakupe s malym, tak bol v satke a ludia ukazovali prstom a tak.. ale su aj taki ktori ma priamo oslovia, to sa mi s kocikom nikdy nestalo..

nicky655
5. zář 2011

@crysmile tak to som este nepocula ,ze ked ides s kocikom ze neplatis.ja platim vzdy,aj za seba aj za malu,bez ohladu na to ci idem s kocikom alebo bez 😒

lowike
5. zář 2011

@crysmile ahoj, blahoželám k úspešnému šatkovaniu 🙂
používaš aj kočík? my čakáme bábo v decembri a tiež chcem hlavne nosiť, tak som najskôr rozmýšľala, že kočík netreba, potom, že aspoň nejaký bazárový a nakoniec asi kúpime nový, ale z tých lacnejších, že aspoň bude 2 roky v záruke

crysmile
5. zář 2011

@lowike dakujem.. 🙂 a pouzivam aj kocik, najma na dvor.. s malou sa hram v piesku a maleho uspim v satke, prelozim do kocika.. tiez mam z bazaru, ale teda len vanicku kupovanu novu.. a mas nejaku bundu na nosenie na plane kupovat? ja teda myslim ze daco musim kupit..

@nicky655 ja som tiez bola prekvapena, tak davnejsie som to citala ze zena s kocikom neplatila.. nejak bola oslobodena od toho aby platila, rovnako ako vojaci a tak..

lowike
5. zář 2011

@crysmile no to ešte uvidím, ako túto zimu vyriešim - lebo aj tehu bundu budem potrebovať kvôli decembrovému bábu (aj keď to som rozmýšľala, že šlohnem nejakú priateľovi a vyhrniem rukávy :P ) a teoreticky by sa potom do tehu zimnej bundy mohla zmestiť aj malá nosená bábika 🙂 - chcem pozrieť sekáče, keď dostanú zimný tovar a niečo budem musieť vymyslieť - ale to má ešte aspoň 2 mesiace čas

lowike
5. zář 2011

@crysmile inak tiež som počula o tom aj v rádiu, že v niektorých MHD a prímestských linkách ženy s kočíkom neplatia a presne to isté ma napadlo ako teba - že a ja keď pôjdem so šatkou budem musieť platiť? - ale záleží na rozhodnutí každého mesta, ako to vymyslia

crysmile
5. zář 2011

@lowike ale vidim ze uz nad tym uvazujes ako zimu riesit.. a veru, niekde som citala ze sa da male babo nosit aj v tehu bunde.. ja este tiez uvidim co poriesit.. ci nejaku vsadku do bundy alebo celu bundu..
a co sa tyka mhd, tak to je diskriminacia podla mna, ak zeny s kocikom, co zaberu viac miesta tak neplatia a zena co ma nosene babo na sebe, tak ta ma platit.. ale veru je to na kazdom meste..

fialllka
5. zář 2011

@crysmile Mati ja som mala taky vytepleny vak 😉 a s tou mhd, u nas je to ci mas kocik alebo dieta na sebe, platis aj za dieta ... a dokonca ak mas kocik tak aj zan a aj dieta ... takze vyhoda je mat dieta v nosici 😉

crysmile
5. zář 2011

@fialllka no budem musiet nieco zabezpecit.. kde si to zohnala?

fialllka
5. zář 2011

@crysmile dala som si jednej sikovnej kocke usit 😉

monr
5. zář 2011

@paula_1 nechcem sa robiť múdra, ale určite nenos malého tak ako píšeš, je potom v nesprávnej polohe, teda ak si to predstavujem podľa toho , čo píšeš. nemá tam potom podsadený zadoček, a to nie je správne. to už potom radšej naviaž do kolísky, alebo ak cheš zvislo, tak skús dvojitý kríž. alebo to doťahovanie treba poriadne natrénovať.

paula_1
5. zář 2011

@monr rada si nechám poradiť, ale on je tam na ležato ako keby od ľavého ramena po pravý bok, nožičky si sám prikrčí (ja to volám na aladina, taký kvázi turecký sed) a jeden pruh mu drží hlavu ten druhý mu ide práve popod zadok a ani ho nerozťahujem lebo je teplo... to je aj tak zle?

crysmile
5. zář 2011

@paula_1 ja som to uz skusala viac popritahovat a vies preco mi to hlavicku nedrzalo? lebo som tam mala maleho rucicky a tymi sa ked bol hore odo mna odtahoval a ked zaspinkal, tak automaticky rucicky klesli a hlavku mu ten pruh latky nedrzal.. teraz uz to je lepsie..

monr
5. zář 2011

@paula_1 pozri si toto: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92 a toto video, je fakt super http://www.nosenideti.cz/video.php?volba=zobraz... ale to nie je kríž s kapsou. hlavne dávaj pozor, aby nebol vytočneý do žiadneho boku ale pekne vodorovne. akú máš šatku?

@crysmile skús mu dať ručičky dole popri telo, nebude sa ti odtláčať a dobre budeš môcť zafixovať hlavu 🙂

crysmile
5. zář 2011

@monr fakt super video, dobre vysvetlene.. si budem musiet k tomu vecer sadnut, ak bude cas a energia.. a naozaj sa lepsie hlavicka zafixovala ked som dala ruky dolu.. postupne vychytame muchy..

monr
5. zář 2011

@crysmile ono je všetko o tréningu, a mne tie české stránky moc pomohli, či už diskusia, alebo aj tieto návody, dokonca na youtube má perfektné návody vonzino1, od nej som sa veľa podučila

paula_1
5. zář 2011

@monr ďakujem, naštudujem, nacvičím 🙂. a mám jašterice od didymosu a hoppediz.

crysmile
5. zář 2011

@monr vidim sama ze je to lepsie kazdym razom ako viazem.. ale aj tak to neviem este pekne..