V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lulukn79
6. pro 2010

dievcata cez vikend som ulupila bratovi zimnu bundu 😉 , aby sme sa do nej aj s malou v manduce vedeli zapnut, len neviem ako poriesit ten moj a v podstate aj malej nezakryty hrudnik

emjee
7. pro 2010

@lulukn79 spolocnym salom 😉 da sa kupit alebo samoustrikovat alebo staci aj dlhy obycajny obtocit jednemu aj druhemu okolo krku 😉

divoska
8. pro 2010

mam manducu nastavenu zle ked mi ozuzlava ten popruh? alebo musi proste dorast?

denisocka
8. pro 2010

@divoska proste deti ožužlavaju,ja som si ušila nato ožužlavaky

emjee
8. pro 2010

@divoska nie, mas ju dobre prave ked ozuzlava 😀 ja mam na to original ergo antislintaky 😀

divoska
8. pro 2010

@denisocka nehodis ich niekde do albumu pls? @emjee tak je dobre, aj ked tam stale vydrzi len tch 15 minut. jo nasla som to na nosime. asi dam mame usit, ta ma bude zboznovat zas. proste kusok latky na omotanie s dvoma cvokmi abo tak hej?

zfidorka
8. pro 2010

@divoska napr. tu http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/erg...
ja omotavam podbradnik 🙂

divoska
8. pro 2010

@zfidorka dik, pozeram ze nejake frote or tak podobne. dobre vediet, clovek na take dojde az casom ze vlastne aj take treba 😀 akoze normalne tam podbradnik obtocis? 🙂)) genialne ;)

kaja73
8. pro 2010

@divoska ja som zostrihla rukávy z body ,ktore už vyrastol a navliekla som ich na popruhy.Učel to splni,nič netreba šit ani kupovat. 😉

divoska
8. pro 2010

@kaja73 genialne na druhu 😀 vykonam dakujem. sice to nosenie stale nelubi ale nech si zvyka, /plus moje krize a ruky nech si odvykaju... 😀 / tak sa snazim vzdy aspon chvilu a nech si moze zuzlat do aleluja. lebo sak to kam by sme dosli keby som mu uz teraz zakazovala robit si co chce ale ked vidim jak to cele hryzie a sliny pomaly az na podlahu... 🙂

jonki
9. pro 2010

ahojte...prosim o radu a vase postrehy k tomu ako som uviazala E (16 dnovu) do pevneho satku...indio 4,6m........je to aspon trosku spravne???
a este neviem ci spravne odhadujem pevnost uvazu...a ci malu na seba prilis netlacim...podla coho sa mam riadit?
je to nas druhy pokus 🙂

vdaka za vase postrehy 😉

misha_
9. pro 2010

@jonki Ahoj, nebylo by lepsi takhle male mimco vazat do kolebky? Uvaz je to stejny, jenom si ji tam polozis vodorovne. Jinak uvazano mas pekne a vypada to, ze je tam mala spokojena.

ivika18
9. pro 2010

@jonki vertikál se může od narození, tak jestli vám vyhovuje, tak klidně važte. Jenom bych na pevný šátek radši zvolila kříž s kapsou uvnitř, tam aspoň nemusíš nic odhadovat, ale dotáhneš, jak potřebuješ.

https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4

Miminko bys měla na sobě mít tak, aby když se předkloníš, se ti "neodlepilo" od břicha. Navázáno máš pěkně, možná bych dala o kousek níž, aby ti neležela na krku, a na té druhé fotce se mi zdá malinko nakřivo, ale to se dá lehko srovnat 😉 . A taky u tak malého miminka můžeš ještě nechat nožičky v kapse 😉

https://www.youtube.com/watch?v=tR2PAFtUmZs

roo
9. pro 2010

Co je toto za material? Jemny, lahky, skoro priehladny. Tipujem na hodvab... Kde by sa to dalo zohnat?

https://www.youtube.com/watch?v=hmAXmvrcXFg
emjee
10. pro 2010

@jonki tiez by som dala nizsie 😉 ale inak super 🙂

denisocka
10. pro 2010

ja by som ho nižšie nedavala 😉 je to novorodenec, pod prsiami by sa ti zle viazalo 😀

denisocka
10. pro 2010

@divoska ešte chceš foto?

gabrielazv
10. pro 2010

Ahojte baby, mám na vás prosbu. Píšem diplomovku o vzťahovej výchove a robím prieskum, ako vplýva nosenie na vývoj osobnosti dieťaťa. Chcem vás požiadať o vypísanie dotazníka (link prikladám). Vypisovať ho môžu aj mamy a otcovia, ktorí nenosili, len dieťa by malo mať aspoň 1 rok (max. do 5 rokov). Dotazník je platný do konca januára 2011. Budem veľmi rada, ak sa ku mne dostanú nejaké tie vaše názory a skúsenosti. Ďakujem za ochotu a čas. https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...

jonki
10. pro 2010

@misha_
@ivika18
@emjee
@denisocka vdaka za vase nazory 😉 ...ked som ju viazala vecer bola uz aj nizsie aj nozky som v zrkadle kontrolovala a boli narovno...ano paci sa jej to celkom...akurat este neviem co jej mam obliect....ked som ju vybrala zdala sa mi prehriata a to som ju tam ani nemala velmi dlho...a vlasky mala spotene na tej strane ako mala stocenu hlavku...

divoska
10. pro 2010

@denisocka kraaasne, rozmery mas presne take ako su tie znackove?

denisocka
10. pro 2010

@divoska asi nie,abo hej? usmykla som uterak napoly a dlzku ako trebalo

prsky
10. pro 2010

@denisocka to vyzera dobre, tie ozuzlavaky..pri malej som sice nepotrebovala (asi sme svetla vynimka), pri chalanovi ale ocakavam, ze budem skor potrebovat...dobry tip 😉

denisocka
10. pro 2010

no,pri simonovi mi tiež netrebalo a teraz ma chytil rapel šit,ale nepouživam. inač manducu predavam, ostava mi ergo a šatky

michaela80
10. pro 2010

potrebujem poradit od skusenych nosiciek 😀 😀 😀 😀 ..mla mi poslednu dobu zaklana hlavu v satke a potom nic ine nerobim len ju prevezujem alebo drzim jej rukou hlavu...zle ju viazem ? stale sa snazi pozerat na mna a ma ju uplne v zaklone 😒

denisocka
10. pro 2010

@michaela80 jaka zlata .... a ta zara je mňamky

denisocka
10. pro 2010

@michaela80 co sa tyka uväzu,ja viažem uplne natesno,nema šancu tu hlavu dať takto ,,,,, sice ak by chcel,tak by zaklonil .... 😖

michaela80
10. pro 2010

@denisocka uz je predana..len cakam kym mi pride tri brown 😉 😉 😉

michaela80
10. pro 2010

@denisocka moja da ruky pred seba a robi to ako keby pasla na mne... a nemam sancu ju blizsie uviazat...ale to len teraz mozno 3 tyzdne co mi tak hlavu zaklana...nemam ju cim tam zafixovat..v liliputi mi o nerobi lebo este ma tu "opierku" za sebou na chrbte...

michaela80
10. pro 2010

@denisocka ty si ho ale uviazala ovela vyssie ako ju mam ja..vyskusam ked sa zobudi z balkona.... 😀 😀

denisocka
10. pro 2010

@michaela80 ja mu dam ruky do boku , poriadne stiahnem. .... aj ked na tej fotke je len tak,ale bežne je uplne oprety o hrud moju hlavou