V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

petusaaa
5. bře 2009

weroni, ja mam inku a slo to, len som to musela mat povolenejsie a potom dotahovat 🙄

bambusko
5. bře 2009

moj drobcek zacal krasne spolupracovat pri viazani na chrbat 😵 poviem mu "lazkaj si" a on zalahne a caka 😀 pred chvilou som ho doviazala a zdalo sa mi, ze je dajako ticho. kuknem do zrkadla a maly ma v batohu aj celu hlavu 😕

martina46
5. bře 2009

ja som to otocenie na chrbat tiez davnejsie skusala, s pevnou satkou, mala som ju vpredu utoahnutu tak ako vzdy, ale vzadu to bolo volne, nebolo to na vypadnutie, ale velmi nepohodlne, pomohlo by podotahovat, ale to som uz neskusala a ani si to teda neviem predstavit.

vcera som videla (znovu 🙂 ) v dubravke pri OD saratov maminu s kocikom a drobcom v satke vpredu, pod svetlomodrou bundou. samozrejme som sa hanbila prihovorit. ja som bola tiez dvojhlava, mala na chrbte v podaegi pod bundou. myslim, ze ta satka bola nejaka modra ellaroo podla cipu so strapcami, co jej trcal z pod bundy. nebola ste to nejaka tutok konicanka? 😀 🙂

evicka7
5. bře 2009

bambusko, gratuluji ke spolupráci, jestli mě čeká ještě 4 měsíce vydržet a vikouš bude spolupracovat, tak mě asi houkne

lenki33
6. bře 2009

tak vysli prve limitky s lanom, obidve zelene a obidve vel 6. 😉

zitaje
6. bře 2009

Pozerala som aj ja tie limitky. Ale moj sen uz je zial mimo, a pritom mne sa taaaak velmi pacilo to machovo zelene, co bolo pred par tyzdnami / mesiacmi. ☹ Takze keby ste cirou nahodou niekto mali machove Indio velkost 4, tak mam zaujem. 😉

sonulah
6. bře 2009

hezký jsou, ale ne každej má rád zelenou..... 😅

raady
6. bře 2009

ahoj holky,
určitě jste to už probíraly... Máte někdo zkušenosti s ochrannou kapsou na nosítko od MaM? Používáte ji i na šátek? Objednala jsem si Manducu a teď jsem si vzpomněla, že by se možná hodila ochranná kapsa (asi celoroční). Malá se mi pod zimní bundu už nevejde, dnes jsem měla manželovu. Ale potom na záda by se kapsa asi hodila 😕 🙂

lenki33
6. bře 2009

ja mam kapsu MaM zimnu, myslim ze je to lepsie ako celorocna je predsa len trosku hrubsia, super hreje a je tenka, da sa pouzit aj na kociar alebo na autosedacku a dietatko zahreje
Ja v nej moc nenosim, lebo mam suse´s bundu, takze v nej nosi hlavne manzel
ale podla mna je to super volba, ked niekto nechce kupovat bundu
jedine co mi trochu vadi ze moje dieta z nej vystrkuje ruky a z bundy mu to nejde, ale ty mas mozno vychovanejsie dietko 😀 😉

sisa.b
6. bře 2009

ahojte 🙂 tak som sa rozhodla, ze satky nepredam a trosku na tom noseni popracujem. vcera sme spolu s malou trochu upratovali a bolo to celkom v pohode. este to nie je 100%, ale hadam na to praxou pridem 😕 vecer sa nevedela ulozit na spanie az do nejakej 1 hodiny v noci, tak som ju nakoniec uviazala do kolisky a za 5 minut vytuhla 😵 mala som to sice dost volne a musela som pridrziavat, lebo som sa bala, aby mi odtial neusla 😀 ale svoj ucel to splnilo.
dnes sme spolu skladali pradlo a vesali cerstvo oprate. no slecna sa zacala v batohu na chrbte nejak natahovat - hlavne rucicky, az si vytahovala satku spod zadku 😝 takze je jasne, ze to este neviem poriadne 😔 kazdopadne, ked zacala mrncat, tak som ju oslobodila a pekne sa potom vycikala a vykakala 😵 😵 😵

sisa.b
6. bře 2009

akurat uz sa nemozem vyhovarat a musim pracovat 😝 no co mi ine ostava, ked uz mam dieta na sebe uviazane 😀

fiallinka
6. bře 2009

raady: já jsem si ji teď objednala i s Manducou, zítra ju budu mít doma, tak až ji vyzkouším, můžu dát vědět 🙂🙂🙂...

janis8
7. bře 2009

ahojte.. uvazujem, ze si kupim beco.. ma sice mdc, ale stasne sa mi paci.. je to prilis velke pokusenie, nemozem si pomoct.. neviete mi poradit ako je to s tym zapinanim do beca, aky je to vlastne system? nie je zlozitejsie ako u mdc al. erga?

sueanek
7. bře 2009

janis8: Oproti Manduce a Ergu (Patapum) mas v Becu mezi sebou a ditetem vrstvu latky. Coz ma pochopitelne sve vyhody i nevyhody...

kili
7. bře 2009

sue, a to sa potom ako zapína? načo tá látka tam je? vôbec si to neviem predstaviť 😕
sú niekde obrázky?

kili
7. bře 2009

aha, už som to našla, som si to pomýlila s tým bondolinom či ako sa to volá

raady
7. bře 2009

fialli: tak už máš Manducu doma? a co ochranná kapsa? Objednávala jsi také tu celoroční? 😉

zitaje
7. bře 2009

Dnes som nahodou zabludila na nemecku didymosacku stranku, a objavila som tam naaaadherne kasmirove India. Su fakt neskutocne krasne. O cene pomlcim, ta je zas zial neskutocne vysoka. ☹
Ale zaujimalo by ma, videli ste taku satku niekto nazivo? Aka je? Asi na zimu, ze?

raady
9. bře 2009

Ahoj, tak jsem si přiobjednala ještě celoroční kapsu na Manducu, tak snad bude fajn a užijeme ji. 🙂

olinka6226
9. bře 2009

mne sa paci to hodvabne indio modre elipsy - ale cena 🙄 ☹

olbramka
9. bře 2009

ahoj holky, jdu si sem k vám pro rady 🙂 Plánuju koupi šátku. Nějak nemám sílu, abych pravdu řekla, pročítat všechny informace. Takže co byste doporučili na novorozeně? nebo od kdy vůbec se šátkováním začít? chtěla bych něco univerzálního, aby to co nejdéle vydrželo (nosí se v šátku vůbec větší děti, nebo všechny přecházíte na nosítka?). mám trošku bordýlek v tom, co je lepší, jestli pevný šátek, elastický? kujů 🙂

bambusko
9. bře 2009

olbramka, vela z nas, co mame deti starsie ako 1 rok nosime v satke, ale vecsina ma aj nostiko 🙂 ja nosim v ergu doma a v satke vonku, vyhodou nositka je rychlejsie vlozenie dietata a vonku, ak je zima a si oblecena bolo mne lepsie ist vonku v satke alebo autom mat predviazanu satku a do nej maleho vlozit, nemusi sa uz nic zapinat ako na nosici, len podotahovat uvez.

mozes nosit od narodenia, na malinke deticky su vhodne pevne aj elasticke satky, elasticka ti bude vyhovovat mozno do polroka, zase sa jednoduchsie viaze. ale kazdy, kto zacal nosit v satke a oblubil si to aj tak nezostane pri jednej 🙂 napr. na nosenie na chrbate je lepsia kratsia satka

bambusko
9. bře 2009

kupila som v jysku za 50% chlpatu deku z mikrovlakna, tak idem spachat ten mamitunel 😎

olbramka
9. bře 2009

jaj, takže se z šátkování stává závislost, stejně jako z látkování, chápu-li dobře? 🙂 Jde mi trošku i o to, zda zainvestovat do dražšího šátku rovnou (co jsem tak koukala, ceny kolem 2- 2,5 tis?), či koupit nějaký levnější (třeba šanami???) a až časem vyměnit? joj, je to dilema 🙂

bambusko
9. bře 2009

olbramka, urcite kup kvalitnu satku, tie lacnejsie ta len odradia 😒 vseobecne odporucame zn. hoppediz, storchenwiege, didymos. vyber si, co sa ti paci 😉 radsej odloz kupu kocika 😅

olbramka
9. bře 2009

no abych pravdu řekla, bez kočárku si to ještě nedovedu představit, hlavně kvůli manželovi, rodičům... no i když i kvůli mně samé. tak, jdu to vygůglit 🙂

sisa.b
9. bře 2009

tak my vyrazame do obchodov v satke 🙂 dufam, ze mala vydrzi 😕
inak nechapem to cislovanie - ja som strasne objemna a uviazem do vel.6 KsK v pohode. povedala by som, ze je to akurat velkost na to pre nas 😕

bambusko
9. bře 2009

olbramka, ani ja som si nevedela 😝 nemyslim uplne sa kocika vzdat, len ho nemusis kupovat dopredu a dat zan kopu penazi, ked ti mozno nakoniec bude zavadzat alebo ho budes pouzivat len obcas 😉

lenki33
9. bře 2009

idem sa sem pochvalit, dnes mi prisla ladvinka Coleman cool hip a som z nej uplne nadsena
zhanala som ju kvoli tomu ze ked mam dietko na chrbte, kde dat veci
ma objem 7,5l, ale nezda sa teda, davam si ju na chrbat a nad tym je dietko
takze fakt odporucam 😉

a ked som pre nu bola, stretla som na hradzi pri vahu nejaku zienku asi s miminkom pod bundou, ale bola daleko tak som sa tam nechcela hnat ze ci tam ma fakt mimi, alebo ma nejaku telesnu anomaliu 😅

eriqe
9. bře 2009

jeej Leni a kde si ju zohnala a za kolko ak ta mozem otravovat? Ja som si minuly rok kupila taku malu asi 3l a ked som obiehala sporty, tak ma vsade vysmiali, ze take velke nemavaju a co vymyslam 😠