V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
10. dub 2009

sonu, no ktorá?

kili
10. dub 2009

jáj, a ešte som sa zabudla spýtať, či nevadí mdc 400 otáčok? nech si ju nezničím

bihan
10. dub 2009

Martina, mne napadlo, že by som to mohla na malej zajtra otestovať s pareom 😀 :

ivuseta
10. dub 2009

Holky, díky za doporučení India. Jsem z něj fakt nadšená. Dnes jsme testovaly - procházka a dokonce večerní koncert v čajovně. Maja krásně chrupkala, říkala jsem si, to je určitě tím šátečkem 🙂 Dnes s námi bude Ind spát v posteli... 😀

weroni
10. dub 2009

bihan aby sa ti neroztrhlo 😀

sonulah
10. dub 2009

kili, je tam babi black a babi white a tvoje je white! a jestli ne, tak se jdu zahrabat 😉 😎

ivuseto, super!!!! jsme všechny moc rády, beco ještě určitě užijete 🙂 🙂

weroni
10. dub 2009

soni knižka je úúúúúúúúúúúúúúúplne super 😵 nemáš náhodou link na tú jej prípravu?

bihan
10. dub 2009

weroni, mám teraz nové také fajne pevné, ak sa mi podarí, tak zajtra vyfotím.. ešte aj s africkým motívom 😀

martina46
10. dub 2009

Áno, je to osuška 😀
Kili, ja by som kľudne aj na 1000 😉
Pareo by sa nemalo roztrhnúť, veď oni to viažu z veľmi tenkou šatkou, či mi priamo s pareom?

sonulah
10. dub 2009

nene, přípravu musíš odkoukat 😉 a díky za pochvalu 🙂
(šila jsem to tak, že jsem dala lícem k sobě -obrázkama - ty stránky, na to vatelín a obšila úplně na kraji toho vatelínu, aby se mi to vevnitř nemuchlalo a neposouvalo, pak převrátila - vznikla stránka s vatelínem uvnitř, pak jsem to ještě jednou obšila asi 1 cm od kraje... stránky jsem pak spojila v hřbetu - ufff, to šlo nejblbějc)

weroni
10. dub 2009

nuž soni ja som total ľavá na takéto úkony, ja som v živote nič neušila (ak nerátam prišitie gombíka 😅 ) takže ja návod rozhodne potrebovať budem 😀 niekto to tu raz dával do éteru, tuším valka, musím sa jej spýtať 😉
nám sa už tiež prvé narodky blížia a ja kým to dokončím.... 😅

bihan tak na tie foto sa fakt teším 😀

kili
10. dub 2009

marti, no tak fain, lebo už tuším dopralo a tak by som to nestihla zastaviť 😀

kili
10. dub 2009

sonu, no musela som sa ísť pozrieť 😀 tak máš pravdu, čo to je tak na mne vidieť, že sa nikto nepomýli?

weroni
10. dub 2009

kili 😀 ty si dobrá 😀

jaj baby, môj študent bol na dovči v Thajsku a doniesol foto a boli tam aj tri nosičské som sa potešila 😵 to je také super vidieť tie mamičky v takýchto civilizáciách ako nosia detičky 😵

sonulah
10. dub 2009

kili, ta podoba.... 😉

martina46
11. dub 2009

dievcata,
nemate niektora na predaj asi 190cm kus satky vratane cipu. najlepsie nejakej tenkej, ideal by bol didymos zakar.
ale moze byt aj indio 😀
alebo ak by ste chcely kupit so mnou napoly nejaku bazarovu satku.

weroni
11. dub 2009

baby ak niektora predavate dlhu satku dajte pls cez ip vediet, sesternica bude mat za 2 mesiace babo a som ju nahovorila na satku 🙂

vikinka27
11. dub 2009

mati, ak chces sling, tak neviem ci sa Ti vyplati - mne maly zo slingu uz vypadaval - musela som ho posunut.
je tazky, jednak ked sa hybal, tak dole sa to uvolnovalo pod nohami, a jednak sa to uvolnovalo v kruzkoch (je zaujimave, ze babyvak to nerobi - mozno je to hore tym presitim)
ak kratku satku, tak nic nehovorim 🤐 😵

martina46
11. dub 2009

viki, ja teraz RS pouzivam a super. mam ho z jacoba - didymos. nesmyka sa z kruzkov. pravda je, ze niektore satky sa udajne klzu - mas teda prave asi to "stastie" 😒
no a mala, aj ked sa niekedy vzoprie, nevysykne sa jej zadok, nejak som nasla ten sposob, ako ju tam mat bezpecne priklincovanu, ale satka je asi najdolezitejsia.
z coho si mala RS?

a ten kusok satky chcem na ten uvaz khanga 😀
dnes som malu nosila takto v uteraku asi 10 minut. nejako ma to dost oslovilo 😀

briketa
11. dub 2009

ahoj, ja mam uz tri a pol rocneho syna a od dvoch rokov ho nosim v nosici Deuter Kid Comfort II. Chodime stale na tury a ked uz nevladze, ide do nosica. Je to prakticke aj v miestach, kde sa uz behajuce dieta moze zatulat. Vacsie deti je uz nemozne pre telo nosit dieta vpredu alebo na boku na dlhsie trasy. na chrbte sa to da zvladnut velmi dobre. batohy su dost priestranne, ze sa tam zmesti naozaj vsetko potrebne a v horucavach je skvela strieska na slnko.
http://www.bartsport.cz/detske-sedacky/deuter-k...

sonulah
14. dub 2009

kili, jak dlouho schne ta manduca? 😕

já teď nosim hlavně v ní.... nějak se mi do toho mýho tmavýho leoška nechce na ven do tepla umotávat... ale musim říct, že J, když mě dneska viděl připravovat se do šátku (na domácí uspání), tak se očividně radoval 😵
ale v manduce je taky rád, asi i líp vidí

kili
14. dub 2009

sonu, večer som ju oprala, vyvesila a na obed (alebo tesne po obede) bola suchá. balkón máme na juh

weroni
14. dub 2009

mati si ma namotala na ten uterák, mne vonku schne šatka, som ju dnes prala a potrebovala som niečo porobiť tak som si malú šupla tiež do osušky a bola to riadna haluška 😀 celkom dobre to drží 🙂 akurát teraz ako pozerám tak ja tom zle uväzovala ten uzol nad prsiami - ty si urobila jeden uzol z vrchných cípov a druhý zo spodných však?
Ináč skúšala som aj v klasickej plachte ale tá sa šmýka 😕

kili
14. dub 2009

weroni, hore uzol robiť nemusíš, stačí to len preložiť a tak akoby zatočiť a uzol len dole

kili
14. dub 2009

teraz som si pozrela to video, čo dala link martina a tá černoška to nezaviazala ani dole

sonulah
14. dub 2009

kili, dík... (taky máme balkon na jih, tak to někdy stopnu, jestli to u nás na západě schne lépe a radostněji než u vás 😉 )

weroni
14. dub 2009

kili aj ja som to teraz pozrela a máš pravdu, ale zdá sa mi to taký labilný úväz - bez uzlovania 😕 teda na to moje malé žihadlo čo si poskakuje na mne jak na koni by to určite nestačilo 😅 ale zajtra skúsim, Mati, toto si nemala púšťať do éteru teraz tu rozpútať osuškonosenecké šialenstvo 😀 😝

martina46
14. dub 2009

kili, no to sikovne uschla, sice uz je aj celkom teplo, aj v noci dokonca...

osuskove viazanie - uzol som robila iba dole, teda nie uzol, ale zatocene cipy a zasunula som dnu. skusala som uzol aj hore, ale nevyhovuje mi to.
drzi to teda ale paradne, az sa cudujem a naozaj to s prsiami nema co do cinenia, ani by to vlastne prsia nemalo otlacat, lebo utiahnute je to iba nad a pod.
moja mala baculka vo svoji ch 11,5kg drzi tiez dobre a veru skusala sa aj vyrvat z toho v zurivej slabej chvilke, ale bez uspechu 😀 normalne sa jej to nedalo, fakt je to vymakany uvaz 😀
a ja si kvoli tomu zobstaravam kus satky - konkretne budem mat didy jonas, javi sa mi to ako idealne, lebo je tenka a zaroven ako origos satka by mala byt pohodlna aj pre malu - neotlacat a tak podobne.....
ved potom poreferujem. no skusajte, kto len mozte, ja som aj celkom zvedava na rozne postrehy 😉

bambusko
14. dub 2009

az teraz som si pozrela ten link od martiny a presne takto davam na chrbat mareka 🙂 a v tej osuske nie je teplo? 😕

zitaje
14. dub 2009

Martina, to vyzera bohovsky jednoducho! Mne sa paci hlavne to, ze to na nozkach drzi nie pod kolenami, ale latka podopiera lytka - mne sa tak parkrat podarilo uviazat myslim KsK, ale viac nie, a myslim ze to je pre deco super pohodlne a je zarucene podsadeny zadok.
Akurat mi to prislo take trochu riskantne, mat tam to babo len tak na chrbte bez satky... 😖 neviem si to moc ptredstavit. No ale asi je to vec zvyku.