V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

olinka6226
30. dub 2009

weroni radsej by som doporucila nieco ine...

lenki33
30. dub 2009

ashley medley je tu aj na inych forach preberane velakrat, tie satky su totalne nekvalitne 😖
vyhodene peniaze, su nepoddajne, neobopinaju babo, rezu, odstavaju a pod
mam osobnu skusenost
ked chces satku tak odporucam Didymos, storchewiege, hoppediz

slavkicek
30. dub 2009

ahojte 🙂

chcem sa opytat ci mate niektora skusenosti s touto satkou 😉 dakujem 🙂

http://sanami.mimishop.cz/detail.php?zbozi=84734

olinka6226
30. dub 2009

slavicek detto co medley, ale celkom si od nich chvalia deluxe verziu. ja by som vsak sanami nekupovala.

slavkicek
30. dub 2009

olinka, dakujem vobec sa v tom nevyznam..iba viem, ze chceme nejaky nosic, ktory by pouzival aj mm aj ja 🙂 kludne by som kupila aj pouzitu satku alebo manducu 😉
vies mi poradit co je dobre? chcem to len na obcasne nosenie dakujem... 🙂

ashley
30. dub 2009

lenki33 dakujem. Na satku si vsak netrufam, pride mi to velmi zlozite. Mala som na mysli skor to Koalababy vak. Alebo nieco podobne zo slovenskych stranok, alebo nieco podobne tomu.

lenki33
30. dub 2009

priznam sa ze neviem co je koalababy vak
tak pre male mimi baby vak, alebo ring sling a potom manducu alebo ergo
ale satky sa fakt nemusis bat je najuniverzalnejsia, najpohodlnejsia a najflexibilnejsia 😉

bambusko
30. dub 2009

weroni, girasol je dost hruba satka, taka osuskova. ak bude mat baby v lete, nic moc 😖 ale viaze sa s nou dobre.

kto sa pytal na ergo vs. manduca - podla mna je hlavny rozdiel v imidzi, manduca posobi tak sportovejsie, vrecko na ergu je velmi dobra vec, pripinacia kapucna sa mi tiez vidi lepsia ako na manduce, ale zase na manduce je lepsi system ked ju nepotrebujes. mne pri skusani manducy najviac vadilo to, ze sa musi rozopinat pas oboma rukami, kvoli tej speci poistke, ergo to ma tiez zabezpecene proti nahodnemu rozponutiu, ale ide to jednou rukou dat dole 🙂

moje lanove indio je uz oprate a je velmi prijemne n d otyk, je trosku drsne, ale celkom mekke, veru menim nazor na indio 😉 lepsie nez storch anna 😎

bambusko
30. dub 2009

valka, moje indio 4 je rovnako dlhe ako anna 3,6m 😕

lenki33
30. dub 2009

aj ja inak uviazem KsK so 4kou
bambu ved to je ok, tak to ma byt 😉

aerin
30. dub 2009

jako fakt uvazete i KsK se 4? 😕 ja furt nevim, kdyz jsem koukala na stranky didymu na tu jejich velikostni tabulku, i do velikosti 36 radej koupit na KsK 5...

janickabez
30. dub 2009

Ahojky chtěla bych se zeptat jak elegantně nosit 2 děti, to menší samo na "pevno" a to druhý, aby mělo umožněno nástup a vystup, takové spíš poponášení, ale když třeba spěchám na bus nebo tak....

lenki33
30. dub 2009

aerin ano uviazem, ale ako satku na KsK by som si to urcite nekupovala
5ka je akurat
podla mna su najlepsie dlzky 5 a 3, na ksk a na batoh
so 4kou nikdy neviem co viazat, na batoh dlha na Ksk kratka
ale moja 4ka je storchenwiege, ten nieco tak ako 3ku nerobi 😒

aerin
30. dub 2009

ok, tak ja koupim tu 5 😵

bambusko
30. dub 2009

lenki, ja som dlhu satku predala, idem aj indio 3 a nechavam si annu a indio, obe rovanko dlhe, cca 4m v reale. uviazem s nimi vsetko, co potrebujem a hotovo. som zistila, ze mi viac vyhovuje univerzalna satka, ktoru pouzijem ako si zmyslim 🙂

lenki33
30. dub 2009

bambu, ja som ta pochopila tak ze si bola tou dlzkou prekvapena 😕
a kedy hodis nejaku paradnu fotku ecru
ja som si brusila zuby na nejaku novu satku toho roku, ale holt uz som donakupovala 😔

bambusko
30. dub 2009

jasne fotky, uz sa na tom pracuje, fotila alica. lenki, to je normalne, ze sa to lanove indio tak krci? ked som ho dala dole, je ako handra 😒 sice som ho prepotila, ale aj tak

lenki33
30. dub 2009

no ja neviem podla mna sa vsetky satky krcia
aj ked ked nad tym tak uvazujem tak toto mozno viac, okrem toho ty tam mas aj viacej lanu
ale hlavne sa to vyrazne zmeni zanosenim, sa mi zda na zaciatku vzdy ostalo v takom tvare ako som ho dala dole 😅
a mne zo zaciatku pripadalo ako zaves aj co sa tyka inych vlastnosti nielen vzhladu

bambusko
30. dub 2009

lenki, no to je presne, ostalo v tvare ako som ho dala dolu 😀 lanu je tam 40%. drahy sa vcera pytal, ze to co je za obrus? 😅 doteraz sme mali len farebne satky 🙂 fotky uz su tam 😉

angelik
30. dub 2009

vyzera krasne 🙂

lenki33
30. dub 2009

bambu na tej prvej fotke vidno presne to pokrcenie pred zanosenim, to uz potom nebude robit
mne to pride ze ostane skoro az take ako elasticka satka, ze uplne obopina, ale ja mam 30%
a napr Ada ma mandarinku a ta je este jemnejsia a tensia ako ta moja a vraj to nie je zanosenim
inak Ecru vyzera dobre, aj ked som trosku cakala ze bude take vaniilkovejsie, na fotke vyzera ako prirodne s hodvabom

lenki33
30. dub 2009

janicka
fuuu no to bude narocne 😉
ja by som asi dala mimi do satky na brucho v KsK a na poponasanie batoh z kratkej satky
mozno by sa dalo na chrbat aj nejake nositko, ale asi by vadil ten bedrovy pas vpredu, a aj to zapinanie na prsiach 😅 dalsie vec je ze kratku batohovu satku strcis do kabelky, nositko vzdy zaberie viac miesta

bambusko
30. dub 2009

lenki, ja som cakala nieco bezovejsie 🙂 ale som milo prekvapena 😵 na stitku je napisane naturbelassen, cize to je prirodne, nie?

lenki33
30. dub 2009

tak cucim na stitok aj ja mam 40% 😅
ale stale sa mi mari ze Ada ma 30% tak asi preto tie rozdiely a naturbelassen mam aj, ale farbene je, to jedno vakno urcite, aj ked mozno prirodnymi farbami 😕
s cerveneho som stitok odstrihla tak neviem co tam bolo

jancia
30. dub 2009

Caute baby tak pozeram ze ste rozoberali velkosti satiek, ale akosi v tom nemam jasno, viete mi poradit - rozhodujem sa medzi 3,7 a 4,2 (indio), ja mam 160cm a cca 50kg, doteraz som mala 4,6 hoppediz a bola mi dooost ze velka tak chcem cosi mensie ale aby som uviazala kriz s kapsou. Vdakaaa za rady

martina46
30. dub 2009

ja mam indio quartz s lanom, no neviem, aky podiel ho tam je, asi 30% lebo na stitku mam 100% bavlna 😅 a nie som sama.... zblbli to vo vyrobe.... no ale to nevadi, kazdopadne, dost sa krci. a mala som moznost pohladkat si adino lanove mandarinkove a to bola teda hebkost 😵

tvarohacek
30. dub 2009

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, kdo nosíte na zádech v ergu, jak dítě vidí - přes rameno nebo se dívá do strany? jak je dítě vysoko? Mně syn zaklání hlavičku, tak nevím, jestli není nízko..díky 🙂

kili
30. dub 2009

tvarohacek, no mne sa S. pozerá cez rameno, dá sa trošku na bok. ale som dosť nízka, ale aj on je malý, ale celkom pohode cezomňa vidí. Za to A. nevidí a pozerá do boku, možno má aj trošku zaklonenú hlavu niekedy, neviem.

zitaje
30. dub 2009

Ja mam tiez lanove Indio Rosenholz (40%), a krci sa teda poriadne. Ale ja ho ani nezehlim 😅. Vobec. Raz som ho vyzehlila. No ale ked je uviazane, tak to aj tak nevadi, ani to nevidno, nie?
A k tym velkostiam - ja neviem cim to bude, ale este pred nedavnom mi prislo, ze su mi moje satky dost pohodlne dlhe a najnovsie sa mi akosi skratili. 😕 😅 A to uz mame menej vrstiev oblecenia. Je pravda ze Sofuska rastie ako z vody, ale ja nemam pocit, ze by som priberala, tak teraz neviem, mozno volnejsie viazem???
Inak Mata vdaka za odpoved ohladne tej hojdacky, popytam sa, len sa mi nechce verit, ze na to netreba nijake extra zabezpecenie. No ale zas ked si tam nebudem sadat ja, ale iba deti, tak to snad staci. 😵

tvarohacek
30. dub 2009

kili, díky 🙂