V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
25. srp 2009

kay, hoppediz bude v pohode, kym je teplo, mozes viazat uvezy, kde je menej vrstiev na tele dietata - kolisky, dvojity kriz a neskor das ksk a satka ho bude hriat 😉

kay
25. srp 2009

bamus, no zkusím, dneska jsem byla v bráně k dětem a tam jsme to zkoušely, snad budu šokovná a Stela trpělivá 🙂

kili
25. srp 2009

bambu, emjee myslela asi, že je tenšia, menšie uzly...

kay, ja som nosila hoppa aj 40st. a pohoda, ale ja som v tomto asi dosť extrém, že mne teplo moc nevadí, ak na mňa nepraží slnko, tak môžem byť aj v peci.

bambusko
25. srp 2009

kili, no emjee pise tensia a uzsia 😨

kili
25. srp 2009

bambu, aha 😒

kay
25. srp 2009

kili no mi vedro taky neva, spíš budu muset pořídit malé něco na hlavu.. nějakou kšiltovku nebo něco 🙂 ikdyž ono už snad tak moc pražit nebude.. díky 🙂

zitaje
25. srp 2009

kay, lepsi je siroky klobucik 😉

verulka
26. srp 2009

kay, ja som sla so satkou hned na 1sup naldho prec, ron nosenie vyzadoval. Na mdc si musel chvilku zvykat, ale satku miloval od zaciatku 😉

emjee
26. srp 2009

no indio tensia je jednoznacne a uzsia - na nosime v tych porovnaniach pisu, ze hoppediz je najsirsia, premerala som - hoppka ma 70, indio 68 cm

tym, ze je indio tensia - ano su lepsie uzly a teraz v horkach je fakt idealna, ale aj hoppka dobre posluzi, len vo velkych horkach moze posobit "teplo" (neskusala som, lebo jednak mam aj indio a jednak je moja hoppka prilis dlha, cize ja som do nej miesto raz omotana dvakrat a mne samej je potom teplo 😀)

kay
26. srp 2009

ahojte, děkuju za rady.. 🙂 tak snad nebude ten hopp co jsem objednala moc tlustý na začátečníka.. ale léto už se blíží ke konci a snad to bude na podzim ok.. hlavně aby se to Stele líbilo.

veru, no já s tou mdc počkám až bude větší, ona je S. hrozně drobná.

můžu se ještě zeptat..? když jsou děti v tom šátku a jede se třeba někde na dýl, nemůžou moc hábat nohama, nebude je pak bolet břicho? nebo jak si odpočinou a natáhnou? když je nesu v ruce a mám s sebou kočár tak je to jasné, položím do kočáru a je klid, ale když ho s sebou mít nebudu? 😕

bambusko
26. srp 2009

kay,v zvislej polohe mozu velmi dobre hybat nohami, cim vecsie dieta, tym viac to boli 😝 to je velky rozdiel oproti klokanke, kde dieta visi. inak dieta vyberas na kojenie, prebalovanie, takze sa ponatahuje 😉 zaroven sa hybe pri vsetkych tvojich pohyboch, vlastne automaticky zapaja rozne svaly

clean3
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenki33
26. srp 2009

kay babatkam je byt v satke pri mame prirodzene, aj keby si ho zo satky nevybrala cely den /jasne ze v nasich koncinach, to asi tak nikto robit nebude/ ale tym ze musi stale vyrovnavat polohu zaroven s tym ako sa hybes zapaja krasne vsetky svaly, v kociari len "lezi" a nie je nutene vyvijat ziadnu aktivitu
co sa tyka bolesti bruska, tak ja som prave od narodenia musela nosit zvislo, a ja si myslim ze prave tym ze ma babo brusko na tvojom, tak tym teplom a tvojim dychanim mu to jeho brusko akoby stale masirujes a hrejes, takze aj tie kolikove bolesti ustupia /u nas to tak bolo/

blka
26. srp 2009

Já se připojuji ke Kay. Když mimouška vytáhnu ven na kojení, přebalení, tak to znamená, že musím šátek znovu převázat. Kam je pokládáte? Jenom tak třeba na lavičku? To bych se dost bála.

Kay, bolení bříška se bát nemusíš. Když Marečka bolí bříško, tak mu pomůže právě to, že si ho vezmu na sebe bříško na bříško.

kay
26. srp 2009

hm, to mě nenapadlo.. to je fakt dobré 😀 j měla takový pocit, že když jsme to se s. zkoušely, tak byla docela na těsno a ty nožky, ona je ještě úplně neroztáhne, měla víceméně přilepené ke mě a nemohla se moc hábat, aspúoň mi to tak přišlo.. ale možná je to úplně jinak, ikdyž ona je fakt drobná.

no a s tím pokládáním při převazování?

klobouček jsem žádný na netu nenašla, až tak od jednoho roku.. 😲

etnicka
26. srp 2009

blka, netreba satku previazat. My viazeme klasiku kriz s kapsou a ked maleho chcem vybrat, tak akurat pretiahnem ten zvisly pas, co ma okolo zadocka, hore nad jeho hlavicku, tym sa povolia tie dva pasy do kriza a tak sa da lahko vybrat a uvaz ostane neporuseny 😉 dufam, ze sa mi to podarilo zrozumitelne vysvetlit

kocky, mam trochu problem so Zorankom, nejak sa mu prestalo pacit v satke, chvilu tam je, pozera okolo, potom da pokyn "cikat", dam ho cikat, dam ho naspat a krici. Robim nieco zle? Kedysi bol v satke stale a teraz v nej ani nezaspi. pls poradte.

blka
26. srp 2009

Etnicko, moc jsem to nepochopila 😅 . Ale asi jsem pochopila, že je to úvaz kříž s kapsou vevnitř, že. Já vážu ven. Jednou jsem to tak zkusila, ale ten úvaz byl už volný. Možná proto, že mám elastický šátek.

Kay, já jsem si s sebou dneska vzala plínku, ale není to ono 😖 .

olivka_zlatko
26. srp 2009

baby je nejaky nosic/klokanka vhodna pre 5 tyzdnove babatko?moj syn je taky silacik, aj pasie koniky, hlavku vydrzi dost dlho drzat a chcela by som ho za take dva tri tyzdne zobrat v klokanke. cestujem a zda sa mi to praktickejsie v autobuse s klokankou ako s kocikom,aj ked si to neviem dobre predstavit,ale hadam to zo serede do bratislavy zvladneme? poradte?

lucyn15
26. srp 2009

Ahojte baby, chcela by som Vas poprosit o pomoco, uz davnejsie rozmyslam nad kupou satky a mam vyhliadnute dve znacky Hoppedizz a Storchenwiege...viete mi poradit ktora je lepsia? Mam doma uz skoro 7 mesacneho drobca, ktory sa velmi rad nosi v klokanke, ale mne sa tento sposob nosenia vobec nepaci, tak dufam, ze sa mu bude pacit aj v satke. A este jedna prosba...z ktorej stranky je najlepsie objednavat satku? dakujem krasne 😉

sjuzocka
26. srp 2009

nemate niekto na predaj ring sling alebo nechcete kupit satku ze by sme dali 1/2 na 1/2..?alebo nejaku kratku satku na predaj nemate? lebo dlhu mam no chcela by som aj nieco kratke lebo teraz chodime stale len na konika...

martina46
26. srp 2009

toto ste videli?
http://www.didymos.de/html/geckos.htm
rozkosny vzor, ze? 😵

bambusko
26. srp 2009

martina 😵 😵 😵 taku si este nemala, co? 😎

olivka, klokanku nie, ale ergonomicky nosic - ergo, manduca, patapum, liliputi, daju sa aj pozicat

lucyn, ja hlasujem za storch pruhy, moja 1 🙂

angelik
26. srp 2009

martina, kraaasne 😵

martina46
26. srp 2009

bambu, veru nemala 🙂))

emjee
26. srp 2009

ad kojenie a prebalovanie vonku - vzdy si najdem take miesto, kde sa da nakojit a prebalit tak, aby bol maly chraneny pred zimou, vetrom, priamym slnkom, padom z vysky ... - jasne, ze zalezi kam ides, v meste ci nejakom centre sa da najst dojcensky kutik alebo posluzi auto, v prirode sa da najst lavicka alebo holt na zemi (samozrejme musi byt adekvatne pocasie)
ja nosim so sebou inkontinencnu podlozku (take to vatovane cudo, co bolo treba do porodnice so sebou, aspon teda u nas 😀) a na tej prebalujem, na tej aj lezi, ked viazem satku / manducu, no vacsionou ked idem na dlhsie tak s manzelom, takze ja viazem a on dava pozor na maleho

emjee
26. srp 2009

v didymose teraz maju limitovanu ediciu s kapokom - vie niekto co to je?

inak zacinam byt satko-zavisla, kazdy den by som nejaku kupila 😀

bambusko
26. srp 2009

emjee, ides spravnym smerom 😅 az budes mat doma dost deti a budu vsetky chodit, prejde to 😀

verulka
26. srp 2009

mata, ten vzor je parada 😵
emjee, ja som z tohoto dovodu vystriedala vela satiek 😅 i ked na niektore baby tu sa nechytam 😀
ja som kojila vzy priamo v satke 😉 za pochodu a bolo to v pohode- povolila som uvaz a potom len dotiahla. Prebalovanie som riesila vzdy na satke- ako tu niekto povedal, to je pre mna naj vyhoda oproti mdc..ale zase teraz prebalujem najcastejsie nastojaka)
pri prevazovani satky,som mala drobca jednoducho na rukach, zaklad satky uz bol na tele z domu, ci nie?
sjuzi, ahooooj 😵

emjee
26. srp 2009

esteze ten rodicovsky prispevok je taky nizky, ze nemam problem vybrat si dalsia satka - ine podstatne veci 😀

emjee
26. srp 2009

ja som vcera dojcila doma na dvore v manduci