V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

ducci
25. lis 2012

my sme pouzivali babybjorn active, velmi sme boli spokojni s tymto nosicom a v zime sme mali nanho original fusak... ale predavaju aj hocijake ine.. bolo to super, malej vobec nebola zime (teda v-10 sme ju v tom ale nenosili 🙂)

behulka
25. lis 2012

@mamminna okrem originál bundy na nosenie je ešte šanca nájsť niečo na sashe, alebo priamo nájsť šikovnú krajčírku, čo ušije. Pre malé bábätko však postačí širšia bunda, prípadne rozširovací diel - je to obdĺžnik po stranách so zipsom, čo sa vopne do klasickej bundy. Akurát treba trafiť kompatibilné zipsy. Ušitie samo o sebe nie je ťažké, materiál stojí v porovnaní s bundou minimum.

mamminna
25. lis 2012

@behulka uz sme nasli sikovnu krajcirku a mame super original kapsu na satku ohromne teplucku 😉 drobcovi teda zima urcite nebude uvidime ako to zvladnem ja 🙂

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misule82
28. lis 2012

Ahoj mamči, potřebuji poradit 🙂 naše druhorozená je mimořádně nosící a já se nestíhám věnovat starší a tak jsem si koupila na nošení vak haipa daipa. Vůbec mi nedošlo, že malá je blinkací a že vlastně nesnáší nošení na kolébku, takže ve vaku řve. Prosím, jaké koupítko nosítko nebo mám jít do šátku? Tam se ale také takhle malá mimča nosí na kolébku, že? Pořád čtu samé recenze a rady, že jsem z toho už úplně zblbá🙂 díky za pomoc

misule82
28. lis 2012

Ještě bych dodala, že nejradši se nosí v poloze na tygříka.

adela1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivula7
29. lis 2012

@misule82 Vo vaku Haipa daipa sa dá nosiť aj nazvislo, ale je to pre staršie detičky, ktoré sú pevnejšie aj stabilnejšie, viď obrázok v tomto článku http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont.... V šatkách sa nosí aj naležato aj nazvislo a malej by skôr vyhovovala tá zvislá poloha. Ak sa nebojíš šatky, tak na malé detičky je veľmi dobrá práve šatka, pretože ju vieš pekne dotiahnuť po celej dĺžke tela, zafixovať hlavičku, pekne podoprieť nôžky a napolohovať miminko. Ale niekomu skôr vyhovujú nosítka - sú aj pre menšie detičky (majú napr. novorodenecké vložky alebo sa dajú zmenšovať podľa vzrastu dieťatka), aj keď všeobecne sú vhodné tak od cca. 4 mesiacov (ideálne si ich vyskúšať predom, lebo každé dieťatko je váhovo a vzrastovo iné). Na stránke v časti "O nosičoch" si môžeš prečítať plusy aj mínusy jednotlivých nosítok http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont..., ale za mňa určite by som skôr odporúčala šatku - je veľmi variabilná, čo sa týka rôznych polôh nosenia a pre najmenšie detičky mi príde určite lepšia ako nosítka...

misule82
1. pro 2012

@ivula7 díky za odpověď a za odkaz na slovenskou stránku, je super 🙂 nakonec jsem objednala už použitou manducu a hrozně moc se těším, až dorazí a doufám, že se v ní malé bude líbit 😉

ivula7
3. pro 2012

@misule82 tak nech slúži, tak ako má 😉

xmata
3. pro 2012

chtěla jsem porosit, jestli někdo nemáte návod, jak uvázat Mam kapsu? Nevím, jestli jsem tak levá nebo malý tak šikovný, ale vždycky mi z ní vyklouzne, tak asi dělám něco špatně emoticon

cholitto
18. pro 2012

Ahoj maminky, mohu vás poprosit o radu? Mám 6týdenní miminko a ráda bych ho začala nosit v šátku. Mám jeden půjčený od kamarádky a moc se v něm prckovi líbí, nosím ho v kříži s kapsou - jestli to dobře pojmenovávám 😀 šátek je asi 5m.
Manžel by mi rád šátek koupil k Vánocům, mohu vás poprosit o radu, jaký šátek byste mi doporučili, případně jak dlouhý? Ve čtvrtek jedu do Brána k dětem, tak bych tam případně mohla koupit.
Moc díky za odpověď! 😉

nany123
18. pro 2012

@cholitto Zalezi, jestli budes nosit jen Ty nebo i manzel ;) Ja pred dvema lety zacinala se Storchem Leo prirodni 4,1m - mam konfekcni velikost 38-40 (uvazala jsem s nim i dvojity kriz). Mam jeste Storcha Inku 3,6 m (batoh na zada), ten jsem moc nevyuzila a ted nove z druhe ruky Zaru 4,7 m.... Rekla bych, ze s tou Zarou se mi vaze krapet lip (mozna je to i tim, ze je "zanosena"). V Brane Ti urcite poradi - maj tam Zary, Didymosy... Mrkni i na "nosenideti", tam je rad spousta 😉

ninison
1. led 2013

ahojte kocky, viete mi prosim poradit-? chcela by som malinku (5t) zacat nosit. trosku sa obavam satky a sposobov uvazovania. nasla som close caboo nositko, ktore sa mi pozdava. myslite ze je vhodne pre mimco? nenajdu sa tu maminky s nejakou referenciou alebo porovnanim caboo a inych nositiek ci satiek? alebo je lepsie predsa len investovat cas a energiu do uvazovania satiek? vdaka moc.

zlilly
2. led 2013

osobni zkusenost nemam, ale kdysi sem se na to divala, pripadalo mi to rychle a sikovne. ale pri blizsim zkoumani zjistis, ze to moc neumi. resp za stejny prachy toho satek umi daleko vic. krom toho uvadeji, ze je možné v tom nosit děti čelem ven. TO ROZHODNE NE! díte jedine čelem k tobě.

cumin
2. led 2013

ja nosila v ergu sport s novorozeneckou vlozkou od cca mesice, pak jsem mela taky beco rust organic, to musim rict, ze neni pro vyssi postavy, ale jinak na leto fajne ta vlozka ze neni tepla, no a k tomu jsem mela jeste na miru odtud: http://www.maggion.cz/

gabinap12
30. kvě 2013

ahojte baby chcem sa spýtať nemáte niektorá na predaj nosič meitai za rozumnú cenu...na nete som našla ale drahé tak by som kúpila používaný...ďakujem

edeltraut
30. kvě 2013

@gabinap12 Já zrovna zvažuji, že si ho nechám ušít. Koupím látku a zaplatím jen práci. Možná bych mohla přesvědčit mamku (ale nevím jestli bude mít čas) a měla bych to jen za cenu materiálu 😀
Tady je návod, kdyby se někomu hodil:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=49

gabinap12
30. kvě 2013

@edeltraut ..no tento návod som aj ja našla lenže nemá mi kto ušiť a chcela by som radšej kvalitný aby dlho vydržal tak neviem ale keď sú také drahé, klokanku mám ale tam nechce byť vôbec...hľadám ďalej...dakujem

edeltraut
30. kvě 2013

@gabinap12 Podívej se tady. Jsou pěkný a za dobrou cenu. Taky uvažuju, že si ho tu objednám, než složitě vymýšlet. Docela mi to hoří - Adélka mě nenechá nic udělat a v klokance na břiše mi to moc nepomůže - chci jí nosit na zádech 😀
http://maggion-handmade.webnode.cz/nositka-mei-...

gabinap12
30. kvě 2013

@edeltraut ..no a myslíš že pošlú aj na Slovensko???..idem pozrieť, díky..

edeltraut
30. kvě 2013

@gabinap12 Má tam ceník po SK, tak hádám, že ano. 😉

behulka
30. kvě 2013

@gabinap12 skús ešte tieto, no cenu tam nevidím:
https://www.facebook.com/AlnIzi

lili_h
1. čer 2013

Maminky myslíte že v 9 měsících ještě užijeme nosítko? Zvykne si na něj malá? Už se docela pronese, tak jsem uvažovala o nosítku, ale dřív jsem nenosily. Líbí se mi Mei Tai (hlavně kvůli ceně, z bazaru se dá sehnat za 500 Kč). Pak jsem četla, že výborné je Ergo baby carrier Galaxy grey a zrovna ho mají na jednom slevomatu za 1699 Kč, tak uvažuju zda koupit. V budoucnu plánujeme druhé dítko, tak bysme snad užili i pro něj. Tak co myslíme 🙂

andelka
1. čer 2013

@lili_h jelikož víc nosím až od 5měsíců, tak rozhodně užijete, kor teď od jara do podzimu, a já jsem malého nosila i přes zimu pod bundou (9měsíců měl o vánocích). Nosím ho pořád, vepředu. Staršího jsem nosila mezi 5 a 18měsícem, pak už mi vadilo těhotenské bříško. A u druhého to bylo k nezaplacení. toho jsem měla poprvé v nosítku v 6týdnech, pak teda spíš až od těch 4-5m, když už držel pěkně hlavičku a nemusel mít novorozeneckou vložku. Mám Manducu. 🙂
Jo a můj má přes 11kilo a pořád ho nosím vepředu, a úplně v pohodě, mám překřížené popruhy, protože jsem malá, drobná (relativně) 🙂

miskamaj
25. čer 2013

baby, prosim poradte, chcem kupit nejaky ergo nosic, kde sa da babo nosit aj na boku (nielen vpredu a vzadu), ktory odporucate?

uzu17
9. zář 2013

ahojte maminky, nemate niekto na predaj manducu do 50 eur? Mala som pozicanu,ale uz som musela vratit.Malickej sa v nej velmi pacilo. Som dost chuda a ine znacky su pre mna velmi mohutne. A Manduca zas velmi draha. Dakujem.

mysiatko1
10. zář 2013

Ahojte, chcem sa spytat ci mate niekto skusenost so satkou baby doo?rozmyslam nad kupou baby doo ocean 4,5m, mam konf. Velkost 36-38 myslite ze mi bude stacit alebo radsej tu 5m. Este som nikdy satku nemala, moj maly ma7tyzdnov a 4,8 -5kg takze bude asi velky.dakujem za rady

adula76
11. zář 2013

ahoj. pocula som viac zleho ako dobreho na Baby Doo. Osobne by som sla do Hoppediz alebo Storchenwiege