V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sue
17. bře 2008

Zrzulka... no my používame tiež Popolini a je to OK - ale Popolini máme len doma, na výlety používam jednorázovky...
...a ja robím s malým na bruchu v pohode... najprv mi síce "zavadzala" jeho hlávka, ale teraz sa už len smejem, že tehotenstvo pokračuje ďalej 😀
(máme Manducu)

zrzulka
17. bře 2008

sue dakujem za postreh🙂) ja som uz tiez objednala manduchu aj ked ma to viac lakalo k satke. strasne sa mi to paci a zda sa mi pre babo aj pohodlnejsie kedze je z jemneho materialu. zase manducha sa mi zda vhodnejsia na tury takze tazke rozhodovat sa. najradsej by som vzala obe ale zase v ramci financnych moznosti mozem len jedno zobrat. zase ja to potrebujem hlavne na to aby som bola samostntna kedze nemam k dispozicii vlastne auto a takto som vo vsetkom zavisla na manzelovi a na tom ci ma odvezie 😒

denisocka
17. bře 2008

čau zrzka,takže našla si nás aj tu 😀 ,tak fajn že bude mať manduchu,nič neboj

my sme začali mandušku bojkotovať baby,nejak sa tam pučí ...ale je pravda,že je celkovo nervozny už celý týžden a manducha ho v tom len podporuje 😖

ludia,ja sa už teším že ho tam všturim bez tej vložky,už by som s ním aj von vybehla,ale kvoli vložke sa tam nevpraceme a neviem,či už môžme do manduchy bez nej - máme 3.mes a 5300g - hm???

eliade
17. bře 2008

Ahoj,tak jsem se po dlouhých dohadech rozhodla,že pořídím nosítko.Jáchym má rok a 13,5kg.Co doporučíte?Budeme nosit oba s manželem...jsme vysocí,takže spíš manducu?Doteď byl jáchym nošenec šátkový,ale potřebuju něco rychlejšího a hlavně praktičtějšího pro manžela.Protože ten,než naváže prcka do šátku,tak potřebuje několik asistencí🙂

eriqe
17. bře 2008

eliade to je len na vas, co sa vam viac paci. My sme skusali aj Manducu aj Ergo a vela rozdielov tam nie je. Merali sme aj to polstrovanie a je rovnake, lebo niekde som citala ze na Manduce je mensie. Na Manduce je lepsie to, ze sa da rozopnutim zvacsit a tym podopriet aj vacsie deticky. A Ergo ma priestrannejsie vrecko 😀 hihi Mne osobne sa pacili obe - ale manzel zhodnotil, ze Manduca je taka sportovejsia, to zapinanie a posuvanie ma tak lepsie riesene.
No nasa Rut teraz tiez bojkotuje Manducu. Ked som si ju pred hodinou obliekala, tak stacilo, ze ma s nou len vidi a hroznyyyy rev spustila. Tak som Manducu musela zlozit a teraz ju mam v satke 😅

eliade
17. bře 2008

eriqe díky,no jáchym je docela obřík,byla bych ráda,kdyby se do ní vešel ještě za pár měsíců🙂

eriqe
17. bře 2008

no neboj do Manduci sa urcite zmesti. Nosnost mi povedali, ze kym vladzes 😉 Takze si ju urcite este uzijete.

anamor
17. bře 2008

ahoj, tie co mate manducu nosič ako ste spokojné, tiež ho zvažujem kúpiť cez leto pre svoje bábo...

kili
18. bře 2008

deni, však vyskúšať, ak bude sedieť dobre, tak určite môže.

denisocka
18. bře 2008

kili myslíš? som písala aj andrejke ale neodpísala 😖 ,

binki
18. bře 2008

Holky, jaký typ nosítka byste mi doporučily? V babyvaku nechce být. Chci to pro manžela na výlety, syn 7kg.

kili
18. bře 2008

binki, buď Manduca alebo Ergo, o Ergu tu niekto písal, že je lepšia pre statnejších chlapov a Manduca má zas dlhšiu chrbtovú opierku a keď je dieťa väčšie, tak sa nemôže tak vykláňať.
Na krosnu by musel už sedieť, jedine ak by ste ešte z výletami počkali, tam má dieťa zas lepší výhlad.

kili
18. bře 2008

aká som múdra, že? nemám ani jedno 😀

eriqe
18. bře 2008

nevadi kili, hlavne, ze mas kopec informacii 😉 a v krosne nemas tazisko blizko tela ci ako to vysvetlit, tak to tiez nie je bohvieco. Ja by som vyberala medzi Manducou a Ergom. A tie rozdiely su tam naozaj minimalne. Skus sa nakontaktovat na niektory obchod a ist si to vyskusat. To je podla mna najlepsie

denisocka
18. bře 2008

kili , už mi odpovedala 😀

katako
18. bře 2008

Eliade 😀 Můj manžel potřebuje asistenci i u Erga, prostě si ty popruhy, které já mám na bocích a on až na zádech nenastaví.

lyzenka
18. bře 2008

Ja som ešte neskúšala dať Manducu na bok - ako sa to vlastne dáva....z toho návodu mi to bolo trošku nejasnéé 😕

kili
18. bře 2008

eriqe, no ale u nej bude nosiť manžel, tam nemusí tak kukať na pohodlie nosiča 😀

kili
18. bře 2008

dani, a čo ti odpovedala?

pattie
18. bře 2008

Ahoj holky, přiznávám, že celou diskusi jsem nečetla, jen kousky. Chtěla bych si pořídit šátek na nošení buď Medley nebo Amazonas, ale nejsem si jistá délkou. Mám 170 cm (manžel asi o 5 víc) a oba máme takovou normální postavu. Co myslíte, bude stačit 4,5 nebo 5 metrů? Podle všech tabulek ano, podle manželova kolegy ne.... tak nevím, nevím... poradíte mi? Jaké máte zkušenosti?? Díky!

martina46
18. bře 2008

kili, kedy uz budete manducovat? 😉

denisocka
18. bře 2008

no že ak ho oblečiem ako na vonku,nie na hrubo tak ak sa tam nezmestí-do tej nov.vložky tak ho môžem dať kludne do normalka manduci, a že obliesť ho tak (ako vy do šatky trebars) a skryť pod vetrovku svoju 😀

lubii
18. bře 2008

Ahojte, nosičky 🙂
Pattie, ja mám 171 a teraz som si kúpila 4,6m a myslím, že stačila by aj 4,1. Najlepšie, keby si to mohla odskúšať 😉

lubii
18. bře 2008

A o Medley si prečítaj tuto diskusiu:http://www.nosime.sk/forum_list.php?forum_id=53

kili
18. bře 2008

marti, asi nikdy ☹ , moja mama sa na to asi vy.... , teraz som mala narodky a dostala som ergo (mmch, je super, len si ho neviem sama zapnúť 😠 ), no a povedala niečo v takom zmysle, že však máme to modré (to myslela takú klokanku, čo som kúpila za 50,- ešte ako sa narodili, že keby som potrebovala náhodou oboch chytiť na ruky, tak jeden do klokanky druhý do ruky a na len také poponášanie. No nosiť sa v tom dieťa nedá a už vôbec nie na hory, ale to ona nepochopí 🙄
tak neviem, šatku MM nechce ani vidieť, tak asi kúpime z druhej ruky ergo. Čo som skúšala Adamka, tak mu bolo OK 🙂
júúúj, alebo ma teraz napadlo, vrátiť Ergo a vymeniť za Manducu a dokúpiť Ergo, to by bolo super riešenie. Na M sa mi totiž páči, že sa dajú prekrížiť pási a tak by som to zvládla nasadiť sama.

mtsl
18. bře 2008

zaujímalo by ma ako obliekate dieťatko do babyšatky aby mu nebolo zima ale zas ani príliš teplo. ešte s tým nemám žiadnu skúsenosť

adula76
18. bře 2008

kili - aj Ergo sa musi dat prekrizit.....skus to. Inak mne sa to na zaciatku zdalo krkolomne, ale naucila som sa, chce to fakt len cvik a dat si ten pas tak vysoko, aby si nanho zhora dobre dosiahla.
Este sa mrkni tu, tam pisala o inom sposobe davania dietata do Erga - citujem dashu:

"...k tomu zapinaniu - ja si povolim(ako bolo na DVD z Erga) tie velke dva remene, chytim si jeden maly zapinacik, druhy do druhej ruky a za krkom zapnem. vlozim chuapa maleho a zatiahnem popruhy na velkych remencoch....and go..."

mtsl - podla pocasia, ale bezne 2 vrstvy dole, 2 hore, sal, ciapka, teple ponozky alebo topanky....takto do satky alebo Erga a potom na seba a cez dieta bundu. - ak nemas, pozicaj si manzelovu 🙂 🙂
Ak ho davas na bundu, tak musis aj nejaky overal alebo nieco teplejsie. Mne viac vyhovovalo pod bundou.

kili
18. bře 2008

adu, no ja myslím, že to nejde, keď nie sú odopínateľné tie pásy, jedine že by som ich prestrihla 😀

reva
19. bře 2008

baby asi ma ukamenujete ale aky je rozdiel medzi klokankou a manducou ci ergom ???? 😕

cazadora
19. bře 2008

Ahoj hoklky vy jste tady takové zběhlé chci se zeptat jestli se někde nedá zapůjčit manduca , stojí dost peněz a chtěla bych vědět jestli se v ní malé bude líbit než jí koupím, moc děkuji za info 😉