V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

audreyd
24. črc 2008

weroni, poloha malinkej je v poho 😉 neboj 🙂 adam bol rovnaký "skrčenec", nosil sa tam dva roky 😲 neskôr samozrejme už po sediačky... adelke vak nevyhovoval, tá sa zase zamilovala do manducy 😀

lienockaa
24. črc 2008

baby, mne vypisuje spoluziacka zufale maily, ze nemam maleho nosit v manduce, lebo nejaka dr. z www.nosenie.sk hovori, ze take male dieta nemam nosit vo vertikalnej polohe, lebo este samo nesedi..no ano, Ondrej ma 4mesiace, ale ma skoro 7 kil a 68 cm, takze to uz nie je ani na novorodenecku vlozku, je mu mala..🙂..ona ma babyvak a tvrdi, ze mozem maleho nosit jedine na polohu "koliska"..pricom on v reale takuto polohu nenavidi a najviac sa v nej mece..chce proste vidiet svet..a manduca sa mu paci, nemame jediny problem..fakt je to tak, ze by som ho nemala mat vertikalne? 😕

venonna
24. črc 2008

ahojte kocky, ja som na prezentacii manducy v materskom centre videla, ze take malinke deti sa maju nosit s rozopnutym zipsom, aby ich to lepsie podopieralo. A dolezite je dobre poutahovat, aby bolo babo prilepene na vase telo. Tak by hadam nemala nejak velmi vadit ani ta vertikalna poloha 😕 hoci je pravda, ze v ziadnom nosici neutiahnete tak dokonale, ako v satke... 😉

bambusko
24. črc 2008

weroni, poloha malej je ok, je krasna , spokojnucka 🙂

lienockaa, odpis kamoske, ze co refluxove deti ap.? nasa mladsia brala maltofer a bolievalo ju brusko, nerevala len vo vertikalnej polohe, vtedy som ju este nosila v klokanke, co ine som mala robit? teraz ma 5,5r. a je sikovna, nehrbi sa ako starsia, ktoru som nenosila. uz som to tu pisala, ale podla mna to v manduce alebo ergu nie je sedenie - najskor sa podoba "drzaniu v klbku"
http://www.starostlivostodieta.sk/spravna-manip...
skus sa dat do takej polohy - samo, ze mame ine telesne proporcie ako deti, ale ono je oprete o teba, chrbatik ma zagulateny, je take cele schulene a nozky su dohora, nie ako pri sede, napr. v kociku, tym sa podla mna tiez dost meni poloha chrbtice. nas marek sa v koliske vo vaku nosil rad, zaspaval tak, ked bol urevany.

mojim rodicom sa nosenie paci, hlavne otec to obdivuje, ocenuju, ze je maly spokojny 🙂

zrzuska, ak ti je luto oblecenicka, povedz si, ze dietatu je to fuk, prenho je lespie, ze ho nosis ako to ze ma ruzove maslickove saty 😀 to oblecenie je taka imidzovka kvoli obkukujucim, no nie? a hlavne sa z toho dost rychlo vyrastie, mam 2 dievky, viem o com hovorim. tych saticiek si este uzijes, nase sa teraz prezliekaju aj 15x za den 😠 zopar krasnych veci nakupili babky, ale zvecsa boli dost neprakticke. nic ti ale nebrani malu vyobliekat a urobit jej zopar fotiek, na to je to original 😉 alebo ked pride navsteva, nech obdivuju, je to zlate. a mozes ohurovat okolie ciapkami, lebo tie na nosenych detoch dobre vidiet a v kociku, ked babo lezi sa len skrucaju a aj tak ich nevidiet. cize, nakup namiesto paradnych siat klobuciky, baretky, co povies? 🙂

mne skor vadi, ze ja sa musim obliect nosicsky 😒 ale nosim aj sukne a aspon s ergom nevidiet brucho 😀

stefi1
24. črc 2008

lienocka - myslím, že to s tou vertikální polohou nebude tak horké - přesně jak psala bambuska. Můj syn trpí refluxem a po každém krmení ho musím nejméně 30 minut nosit ve vertkální poloze (někdy i déle), jinak zvrací a pak ho pálí žáha.
jinak nosím ve vaku - tam je spokojený, pomáhá mu to při kolikách na které také trpí, jenže se už docela pronese, takže chci koupit nějaké nosítko. Neumím se rozhodnout jestli ergo nebo manduce nebo bondolino. Teď jsem viděla tu na stránkách video s mei tai a příjde mi to taky dobré. Tak nevím 😕

zuzalach
24. črc 2008

ahoj, mám prosbu. máme doma asi týden ergo, které mě nadchnulo a myslím, že právem. učíme se v něm zatím nosit. chtěla bych objednat nějaké náveky na nožky, poradíte jaké?našla jsem na branakdetem a nosenideti více druhů a nevím v čem se liší-nebo jestli je to jedno. přijde mě divné, aby měl holé lýtko. do čeho většinou do těchto nosítek oblékáte?? třeba teď nebo i v zimě? díy moc za radu.

lenki33
24. črc 2008

vertikalna poloha pri nesediacich detoch je nebezpecna ak sa nefixuje hlavicka a ta potom tlaci celou vahou na chrbticu /deti maju hlavicku aj vacsiu v pomere k telu/ preto je potrebne ju podopriet 😉

bambusko
24. črc 2008

vsak to presne robime, no nie lenki?

lenki33
24. črc 2008

no nemozem si pomoct ale cely ten clanok mi pride trochu pritiahnuty za vlasy a hlavne vytrhnuty z kontextu 😕
http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=265

bambusko
24. črc 2008

skor taky alibisticky 😖 ved aj nozik sa da pouzit spravne aj nespravne 🤐

lenki33
24. črc 2008

môže dôjsť k tzv. spondylolistéze – posunu stavcu voči sebe, stavec sa „vyšmykne“ z radu. Táto porucha sa vyskytuje v populáciách, ktoré svoje dojčatá nosia dlhý čas zavesené vo zvislej polohe

no mna by zaujimalo ake populacie ma autor na mysli

listicka77
24. črc 2008

Tak jsem včera nosila asi hodinu a půl v půjčené manduce a jdu se podělit o dojmy. Malá má teď půl roku, 65 cm a 7 kg. Už to jde (před 2 měsíci v tom ještě strašně plandala), ale pořád mám pocit, že to je optimální na ještě větší dítě. V šátku je to dotažení, přitažení k tělu a podepření prostě bezkonkurenční. Vady: ten bederák vymýšlel fakt idiot, protože ten oblouček uprostřed je fakt příšerný. Nejsem zas tak malá (168 cm), ale stejně mě kapucka při přetažení přes hlavičku škrtila do krku. Měla jsem dost nízké kalhoty, ale i tak byl problém dojít si na záchod. No ale na druhou stranu musím uznat, že je super, že ta váha je na kyčlích a ne na zádech. To moje (nic moc) záda ocení.

No a dneska jsme ve třech zkoušely úvazy na záda. Štěpule byla bohužel krajně mrzutá a odmítala spolupracovat a ječela, tak z toho nic moc nebylo. Aspoň jsem si osahala indio, abych zjistila, co na něm všichni mají, ale nepřišlo mi zas tak extrémně úchvatné. No váže se s ním líp než s mým Didy s keprovou vazbou, ale že by to bylo taaak super?

Mám půjčený Storch leo a zkoušela jsem poprvé kříž s kapsou uvnitř a jsem asi úplně levá, ale nejde mi to pořádně utáhnout, zvlášť teda horní lem kapsy. 😝

bambusko
24. črc 2008

som vygooglila

http://www.maturita.cz/referaty/referat.asp?id=...

pisu, ze vznika nasledkom zraneni - pri pade na chrbat, pri tazkej fyzickej praci a sporte - akrobati
fakt v tom clanku si dali dost krkolomnu diagnozu

lenki33
24. črc 2008

listi a indio si mala uz dobre zanosene alebo nove?? lebo ja keby som nemala na skusku poriadne zanosene indio, tak by som neverila ze sa aj to moje raz zanosi, este stale to nie je ono a tym padom by som nadavala co som si to objednala 🙂

duskaf
24. črc 2008

lenki, tak to to bolo perfektné a trefné, čo si napísala. Veľmi sa mi to páčilo.
Rozmýšľala som nad tým, keď mi hovorili, že tak si si deti naučila, teda na ruky, ale ja to vnímam tak, že oni už k nám prišli naučené, teda, túžili byť, čo najbližšie, ja som ich len počúvala a robila, robím, čo ich robí kľudnými, spokojmými, vyrovnanými, šťastnými. Takto je to pre mňa prirodzené.

listicka77
24. črc 2008

Lenki, zanošené, čistě bavlněné. A zanošené hodně, zkoušela jsem si ho u jedné šátkařky, která v něm nosila dost dlouho a ještě ho kupovala z druhé ruky. Ale kámoška v něm nahodila svou 14měs. dcerku a děsně si to pochvalovala (doteď znala jen Šanami se lnem).

lenki33
25. črc 2008

Listi, ty mas predsa nejakeho Didyho takze ti indio az tak uchvatne nepride ako niekomu po medley alebo vatanai 😉
Ja pri tom dotahovani vnutornej kapsy postupujem tak ze si ho tam usadil podsadim zadocek a potom ho pustim a drzim ho vlastne len tymi volnymi koncami a utahujem lemy

denisocka
25. črc 2008

ahojte baby,tak JONAS RS sa u mna neohrial,takže sa nekona dalšia šatka do zbierky-ale chcem sa opýtať na BECO ?????????????????? kto ho má a čo to asi stoji,popr.hodte linky na nich

mihapiha
25. črc 2008

Listi s tím utahováním u Ksk uvnitř, zkus se mrknout na vbavlnce.cz jak tam je popsané, které pruhy se utahují dole a nahoře. ale na druhou stranu asi to už víš, ne?

tak mi ten bederák u manducy vyhovuje, právě, že je vykrojený, nikde netlačí,ale je fakt, že na záchod dojít moc nejde, no.... je dlouhy.já si prostě manducu nemohu vynachválit. kapucka mě teda nešktí a určitě to jde natáhnout více nebo zkrátit, jsou tam gumicky a knoflík.

mracik
25. črc 2008

denisocka, ty si tomu riadne prepadla 😕 ešte si pamätám, ako si písala, že máš šitý šátek za pár korún a že ti úplne stačí
teda ak si ťa s niekým nepletiem 🙂

lienockaa
25. črc 2008

caute baby..

dakujem za nazory, uz som zacinala mat z tych jej mailov pocit, ze ublizujem vlastnemu dietatu..

no ja si tiez myslim, ze cele tie clanky z nosenie.sk su zamerane vyslovene na odpor proti kazdemu inemu nosicu, okrem babyvaku..akosi moj nazor je, ze predsa ergonomicke nosice splnaju nejaku normu, tak snad by sa nepredavali a nesplnali by normy, keby su tak velmi skodlive..

inak, bambusko, mne sa tiez zda, ze v manduce to nie je poloha v sede..on je tam taky schuleny do klbka a nohy ma okolo mojho pasu, kolienka su vyssie ako lytka, hlava mu nevisi nikam, ma ju podopretu manducou a akoby naklonenu na mna, pripadne na mna aj polozenu /ked spi..🙂/,pripada mi ta poloha uplne ok..

lienockaa
25. črc 2008

a fakt, co potom s detmi, co trpia refluxom?..to vsetky maju spondylolistezy?.. 😕

neviem, ale moj syn chce byt noseny vertikalne..nie je to tak od narodenia, ale posledny mesiac miluje takto sa nosit..vlastne aj nosic som kupovala preto, ze mi nepripadalo, ze by bol dobre podoprety, co sa tyka chrbta, ked ho vlacim na rukach a dost ma ruky boleli, o chrbate ani nehovorim, vsak je to riadny valibuk..🙂ale nechcela som ho ochudobnit o nosenie..podla mna je to nieco prirodzene a pekne, nie ziadne rozmaznavanie..

aj ja som bola nosena, tiez som lubila byt vertikalne a nosic nebol a zijem a spondylolistezu nemam..nosic mala len babka, taku lanovu "zajdu", tu si dokonca pamatam, takze som uz musela byt starsia..

lienockaa
25. črc 2008

a baby, myslite, ze by chcel byt aj v satke?..ste ma nakomplet zmagorili a satky sa mi veeeeeelmi pacia..naucila by som sa viazat?

bambusko, uz testujes satku?

bambusko
25. črc 2008

lienockaa, takze nie som sama zmagorena 😀 ale ja mam k tomu este 3 kociky 😝
chystam sa prave na postu, ci uz prisla testovacia satka

valka
25. črc 2008

kocky, sila niektora z vas sal na nosenie? kupovat ho nechcem, zda sa mi drahy, ale skusila by som spichnut...ale zatial len tusim ako...mate skusenosti? alebo nejaky strih alebo nieco na pomoc?

lienockaa
25. črc 2008

bambusko, nie si sama..😀 ja ked vidim denisocku, ako sa vyziva v satkach, tak to posobi na mna velmi presvedcivo, ze treba skusit..

daj potom vediet, ako Ti ide viazanie..ja vaaazne rozmyslam, ze dobra satka nie je zlaaa.. 🙂 😎

zrzuska
25. črc 2008

bambusko 🙂 to ma ani nenapadlo. super napad. dikes. a to brusko to vyhovuje aj mne ze ho manduca skryva 😅
no ja sa aj tak obliekam viac sportovo, takze mne zase toto nevadi 😅

lienockaa ja ked pridem z prechadzky tak malu ukladam z manducy do postielky. skusila si si dat dolu manducu a tak sa kuknut do zrkadla aku ma maly polohu? mne sa to velmi paci. je naozaj v klbocku, schulena na mne. zlatunka. a vobec si nemyslim ze ma zatazenu chrbticu hlavickou. skus si to tak kuknut ak si to neskusala.
neviem, ale ked si porovnam klokanku s manducou, tak je to 100 a 1 🙂 a kolki rodicia nosia nespravne 😖
aj ameli priam nenavidi polohu kolisky. fakt. este ked je v polohe tigrika tak ok ale naopak otocena to ani za svet a to uz od 1mesiaca 😕

zrzuska
25. črc 2008

lienockaa aj ja som uz nad satkou rozmyslala. ale drahy by ma asi zabil uz kebyze daco take domov dovleciem. asi by povedal, ze vkuse vymyslam 😖
ako sa to da pozicat? na stranke www.nosime.sk? kde to mam hladat?
no ale ako v zime budem viazat satku ked velku bundu nemam a na tu drahu bundu z tej stranky nemam? 😕 😖

audreyd
25. črc 2008
zrzuska
25. črc 2008

audreyd dakujem 🙂