V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

norikk
15. únor 2011

zajtra mi dojde satka,tak som zvedava co to bude :D
myslite,ze by som mohla ist hned aj s malym von??? ked nemma ziadne specialne vaky alebo bundy, ako si poradit bez,aby malemu nebola zima,??

dugyna
15. únor 2011

@norikk ak mas overal tak postaci aj to 🙂 ja som s malou tak bola par krat ze mala overal miesto kapsy

norikk
15. únor 2011

@dugyna v kociari ho zakryvam babusim a odrazu tak "nadivoko" 😀

dugyna
15. únor 2011

@norikk musis rata s tym ze na chrbatikz bud aspon 2 vrstvy satky a budes ho zohrievat aj ty.
no ja malej obliekam pancusky a teplaky, potom tielko, tricko mikina, hunate topanocky, ciapka sal rukavice a hotovo na vrch uz len kapsa.
ked sa overal zavisi aj od toho aky mas teply...mozes dat pancusky, na to longies..alebo teplaky a hore klasika tielko tricko mikina..a mas vybavene eventualne ak je teplejsie a overal he fest teply nedas teplaky....
ale teraz kukam ze tvrdosin...tak u vas je kosa kosicka brrr..takze ty das teplaky hrube 😉 .a ked sa obavs muzovu bundu by si mala zapnut aj s malym. aj to sa da pouzit 😉

norikk
15. únor 2011

@dugyna ja ho tak obliekam furt 😀 a este deka navrch 😀 kedysi bol fusak,ale uz sa nevmesti do kociara :-/ .....a mometalne som na vychode, cez den tu mame kolo 0°C ...aaa bojim sa, aby ho nechytila angina z tho studeneho vzduchu.....viem ako mne robi zle,ked taky dycham,som kus hakliva,viem...aj tak ju zajtra asi spravne neuviazem,ale drzte palce 🙂

dugyna
15. únor 2011

@norikk ale uviazes isto.ja ti odporucam KSK ale vankajsiou kapsou..tam bude mat maly 3 vsrtvy satky na chrbatiku. pekne mu das salik a bude zdravy urcite 😉 . skus rano doma ..uviazat par krat.. napjrpv

zuzanockamt
16. únor 2011

@norikk ja obliekam len body s dlhym rukavom, pancuchy, ponozky a tensi flisovy overal a samozrejme ciapka ... no a viazem kriz s kapsou, ale kapsa je vo vnutri, zda sa mi tento uväz najpevnejsi ... no a zapnem este do MM mikiny a vzdy je pekne teplucky

lenushka
16. únor 2011

Ahojte, tak mam aj ja otazocku. Ako obliect maleho do Manduci? Von sme v zime s M nechodili, lebo som velmi neskoro zistila, ze existuje kapsa... 😅 😅 Teraz som si jednu usila (presila z vetrovky 😉 ), usila som malemu teplucke capacky, ci snehule 🙂 Mam v plane usit este kapsu flisovu s vatelinom 🙂 Ja by som maleho obliekla nasledovne. Body s kratkym rukavom, puncochy, tricko s dlhym rukavom, (kupili sme kvoli noseniu) oteplovaky, mikina ciapka a vetrovka. Takto pekne do Manduci a na to kapsa? Ako tak citam, tak je to vela, nie? Dakujem🙂 A este. Manducu si pripinam na svoju zazipsovanu vetrovku. Ok? Ď. 🙂

zuzanockamt
16. únor 2011

@lenushka oteplovacky a vetrovka su uplne zbytocne ... ja som trosku vyssie pisala, ako obliekam ja ... a na maducu davam tiez kapsu, na satku si davam mikinu ... a vetrovku tiez nenosim, len dlhe tricko a flisovu mikinu

norikk
16. únor 2011

nechce niekto lacnejsie predat kapsu???

lili_k
16. únor 2011

Ahoj,
tohle je moc pekna diskuze 🙂 Nez neco doctu ... chci se zeptat, myslite, ze je mozne nosit novorozence v Manduce? Mame manducu po prvnim synovi, ale toho jsem zacala nosit az tak ve 4mes. Nejak si to s miminkem neumim predstavit ... je to mozne? Mozu ho tak nosit dloiuhodobe?

Uvazuju o koupi satku, ale kdyz uz mame tu manducu doma, byla by skoda ji nevyuzit, kdyby to slo 🙂 Mam takovou ideu, ze budu mit Adamka furt na brise abych mela volne ruce pro Jakuba 🙂 Myslite, ze manduca je pro to vhodna?? 🙂
Diky moc!! 😵

lenushka
16. únor 2011

@lili_k Ahoj 🙂 My sme manducu pouzivali od 1.mesiaca. Tak nam aj poradili na predporodnom kurze 😉 Ale vyrobca pise, ze je od narodenia 🙂 Ja som bola spokojna, ale pri druhom by som asi skusila aj elasticku satku 😉

milvasik
17. únor 2011

Ahojte, prosim vas, poradte mi nejaky uväz, popripade aj link nan. Mam satku Hoppediz, mala ma tri mesice, doteraz som robila dvojity kriz, ale teraz chce kukat dookola, je strasne zvedava, tak nejaky kde by mohla mat rozhlad. Hlavicku drzi, ale predsa po chvili jej zacne kolisat ked je unavena🙂))). a ozaj, je lepsia satka hoppediz alebo moby wrap-da sa u nas zohnat? dakujeeeem

zuzanockamt
17. únor 2011

@milvasik ja maleho stale viazem do kriza s kapsou (kapsa vo vnutri väcsinou a pekne kuka vonku dookola a ked zaspi, len prekryjem hlavicku a ide sa dalej

emjee
18. únor 2011

@milvasik a mas hoppediz pevnu alebo elasticku? lebo moby je myslim len elasticka
skus kriz nabok, je od 12 tyzdnov (podla didymosu) resp. az pre sediace deti (podla vbavlnce) http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/31

anamor
18. únor 2011

@lili_k ahoj, ja som pri dcer kupila hned manducu, ale vobec sa jej tam nepacilo uplne malickej, bola stratena aj v tej novorodeneckej vlozke, madnucovat sme zacali ked mala tri mesiace, teraz pre druhe aj z tohoto dovodu kupujem satku, ktoru dufam, vyuzijem uz aj skor 😉

@emjee pekna prehladna porovnavacia tabulka, teda tabulky 😉

lili_k
18. únor 2011

@anamor a jaky satek kupujes? 🙂

Musim rict ze se v tom teda dost ztracim ☹ Je jich silene moc, mnoho vyrobcu, mnoho typu, delek...

monr
18. únor 2011

@lili_k ak popozeráš zopár diskusných fór, tak sa zorientuješ šikovno, a naj je aj tak vlastná skúsenosť.
úplne naj by som povedala, že je nosenideti.cz

milvasik
18. únor 2011

@emjee mam pevnu hoppedizku, je super, ale kamoska ma moby wrap a ma krasny dizajn, tak som maniacka, zobrala by som aj tu, len neviem ci je dobra a ci sa da u nas kupit cez nejaky eshop. Ona byva v Anglicku, tak tak urcite, ale ci si ju nahodou nevidela v slovenskych e shopoch . dakujem🙂

anamor
18. únor 2011

@lili_k chcela som kupovat nosenu /asi didymos/, ale to co som chcela sli ceny dost vysoko momentalne pre mna, tak som objednala ellevil jednu z tych co su v zlave, takze som sa rozhodla pre pevnu. Pytala som sa na naozory tu, aj v teme babysatka a citala som si aj noseniedeti.cz, aj nosime.sk. Ja som vyberala som medzi didymos, storchenwiege, hoppediz a ellevill, dufam, ze som sa rozhodla dobre a budem spokojna.

lili_k
19. únor 2011

Diky holky 🙂
No ja prave koukala na nektere stranky a docela me prekvapili ty ceny 😅 Jsem si myslela ze je to "jen" kus latky no a ty i 5 tis castky me teda vydesily... I Manduca me stala nove jen 2,5tis 🙂 Tak bych rada koupila nejaky levnejsi satek (do 1500), ale zas nevim zda pak nebude k nicemu.. v okoli nikdo v satku nenosi tak to nemuzu u nekoho okoukat 🙂 Vsichni jen vybiraji kocarky a zas jen kocarky 🙂
Pekny vikend! 😵

lili_k
19. únor 2011

Libi se mi elasticky satky hoppediz, jsou pry pro ty nejmensi miminka, i nedonosenatka 🙂 Chtela bych Adamka nosit hned od narozeni .... vypadaji pekne a nejsou predrazene. Co myslite? Je to dobra volba? Mate ho nektera? Diky moc 🙂

zuzanockamt
19. únor 2011

@lili_k ale elasticku vyuzijes max. do tych 8-9 kg ... podla toho ake budes mat velke babo ... ja soom elasticku prestala pouzivat okolo 4-teho mesiaca, lebo to uz nas Jurko mal 8 a pol kila 😀 ... takze potom mozes prejst na manducu alebo kupit pevnu satku ... ja mam teraz pevnu a aj manducu 🙂

zrzuska
20. únor 2011

ahojte.
prosim vas o radu. mam nosic manducu, malu som tam nosila cca od 3-6mes. cakame druhe babatko a myslim ze nosenie budem potrebovat kvoli tomu aby som stihala popri babatku aj malu.
pisu ze manduca je vhodna od narodenia ale predsa sa mi zda ta poloha pre take male babatko trochu nie vhodna 😕
viete mi poradit? rozmyslam nad elastickou babysatkou. alebo mi staci aj manduca? ta satka je vraj do 9kg a potom by som uz mohla asi v pohode vyuzivat aj manducu.

ci mate nejake tipy?

dakujem za rady. 🙂

prsky
20. únor 2011

@zrzuska ja idem do satky, ale pevnej...tiez som uvazovala tak ako ty, ze zacat s elastickou satkou a potom prejst na manducu, ale bola som na prezentacii a sadla mi lepsie pevna ... ak mas moznost, chod si satky poskusat. tiez zalezi na tvojich financiach...lebo je mozne, ze sa ti viac zapaci satkovanie ako manducovanie a potom by si "musela" zasa riesit pevnu satku .. ono je to dost o preferenciach (aj maminy aj babatka)

zrzuska
20. únor 2011

@prsky dakujem. mne mala tri mesiace totalne odmietala kocik a vtedy som si kupila manducu. cize tu mam doma. vyhovovalo mi to lebo to bolo jednoduche a rychle.
neviem ci si mam satku kupovat dopredu. ci pockat a uvidim ci budem manducovat uz tak skoro. ci je to fakt vhodne pre take mrna. neviem sa rozhodnut. 😒

prsky
20. únor 2011

@zrzuska mame rovnaku dilemu...tiez sme na tom boli tak ako vy (nastastie som mala hlboky kocik len pozicany 😀 ) a prve 2-3m som nosila v babyvaku, ktory mi vobec nevyhovoval, kedze zatazoval iba jedno rameno, ale nejak som vydrzala (a to sa mala nosila takmer nonstop, lebo nevydrzala byt ani par sekund mimo mna niekde "pohodena")- takze preto som sa rozhodla ist do satky, po tej prezentacii a poskusani roznych do pevnej - mne tiez manduca vyhovuje, ale velmi sa mi paci aj satkovanie - pri malej som stroskotala na uvazoch - ako prvomamina som sa bala, ci mam uviazane dobre a mala plakala, kedze aj ja som bola nervozna, mala som len kratku satku, ktora mi nevyhovovala, takze na tom sme stroskotali, ale teraz uz som "mudrejsia" - uz mi ostava len dufat, ze sa mi syn na nosenie nevykasle z vysoka 😎

emjee
21. únor 2011

@zrzuska v principe sa da manducovat od narodenia (ja nemam vyskusane, najprv som mala len pevnu satku, viem, ze @sue nosila od narodenia v manduci) ale mi este napadlo, ci ti bude stacit len 1 manduca pre 2 deti? 😀 je dost mozne, ze ked sa ma nosit babatko, bude sa chciet nosit aj starsi surodenec - vyriesila by som to satkou (ja uprednostnujem pevnu) pre mladsieho a manduca na chrbat pre starsiu 😉

zrzuska
21. únor 2011

@prsky no vsak aj ja som zvedava ci sa bude aj druhe babo chciet tak nosit. tiez cakame chlapceka 😅
tiez sa mi satka velmi paci, pride mi to aj pohodlnejsie pre babo. len dufam, ze to budem vediet viazat. asi sa pojdem opytat do obchodu u nas, v jednom tusim maju tieto satky.

@emjee joooooj nestras. vsak to by som ju uz nevladala nosit. vsak ma 17kg 😝 😀
ono ja mam termin 4.6. a dufam, ze este v juli bude skolka otvorena a ked nie tak prave preto rozmyslam nad nosenim lebo si neviem predstavit fungovat popri tej nasej vrtuli s malym babom.