V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lyongirl
26. pro 2011

Ahojte mamičky, potrebujem poradiť, ako obliecť drobca do Africanu, budem ho mať na bunde, nie pod bundou...mám overal, ktorý je zvnútra flísový a aj návleky na nožičky sú zvnútra vyteplené flísom, ale neviem, koľko vrstiev oblečenia pod overal a hlavne na nôžky, aby mu nebolo zima...ďakujem 🙂

sygy
30. pro 2011

Ahoj holky, nemáte někdo na prodej elastický šátek Sleepy wrap ve fialové barvě za rozumnou cenu ??? Moc děkuji 😉

wieruss
31. pro 2011

Ahojte, prosim o radu. Mam elasticku satku Liliputi, ale malemu sa v nej moc nepaci , neviem ci si ju neviem spravne uviazat, ale ked si ju dam volnejsie tak je maly ako tak spokojny v uveze koliska ale musim ho pridrziavat, lebo satka je volnejsia... a zas ked ju uviazem pevnejsie tak sa maly jeduje ako o zivot. Na rukach sa nosi velmi rad, takisto rad si podrieme cez den v tesnom objati na mojom hrudniku a bruchu, myslite ze by bol lepsi nosic napr. Manduca ?

monr
1. led 2012

@wieruss na malé miminko je lepšie šatka. kolíska sa dá naviazať s liliputi celkom dobre, a netreba pridržiavať, skús podoťahovať. A vo vertikálnej polohe sa nenosí rád?

anulicek
1. led 2012

Dobry den damy, najprv Vam chcem zazelat krasny novy rok, zdrave deticky a vsetkych clenov rodiniek a spokojnost...
Som v tejto teme nova, 400 stran nezvladnem citat, takze by som skusenejsie maminky chcela poprosit o radu...Mam 6 tyzdnove babo a mam problm pri noseni v satke... Vecer sme mavali zachvaty placu )niekedy aj cez den), ked je unavena, tak sa nevie ulozit a tak som pred 2 tyzdnami kupila satku...
Hm... ale jediny uvaz, v ktorom sa mi mala ako tak upokoji je kriz s kapsou vo vnutri, al ulozena musi byt ako keby pila pri prsku.... Stocena do klbka .. nehrozi.. a co je horsie, ked ju dam vertikalne tvarickou ku mne, tak vresti o zivot... Skusala som ukladat ked je v pohode, na fitlopte, spievala som jej, chodila a viazala... ale vertikalne mi vydrzala ŕaz, ked uz bola vyplakana azaspinkal.. Ani kukuckovat nechce inak, len tvarickou dopredu.. Neviem, ci si uz tak zvykla byt vystreta a nechce sa jej do klbocka.. Ked ju utisujeme vecer, tak "striedame" polohy, lebo sa jej po case znepaci kazda... juuuj...
Babulky poradte prosim...

wieruss
1. led 2012

@monr ja som nejak nesika v tomto, neviem ho poriadne uviazat 😖 mozno by bol vertikalne aj rad, lebo nosim ho tak na rukach a je spokojny, ale neviem mu zafixovat hlavicku v tom uveze

monr
1. led 2012

@anulicek kludne nos aj v polohe kolíska, keď je spokojná, tak je dobre, ale dávaj pozor na dotiahnutie a správne polohovanie. a striedaj strany. Kríž s kapsou je v pohode, dá sa tam nosiť v kolíske, prípadne dvojitý kríž. AKú máš šatku? pevnú, či elastik? http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92 http://www.nosenideti.cz/video.php?volba=zobraz...

@wieruss hlavičku mu zafixuješ tým bočným pruhom, len striedaj strany, aby mal výhľad na obe, chce to len tréning, neboj, podarí sa ti. Elastik má výhody, že úväz odpustí nedokonalosti a dobre priľne k telu. ak by ti to stále nešlo, daj fotku, prípadne ti cez ip dám mail, a pokúsim sa poradiť.

slavi1
1. led 2012

nosila som v Manduci, a 100% spokojnost!

wieruss
1. led 2012

@monr dakujem ti moc za radu. takze na vertikalne nosenie mam pouzit kriz s kapsou ? zajtra mam doma mm tak ked bude maly doobeda v dobrej nalade vyskusame. Este sa chcem opytat ze satku na sebe mam naviazat ako moc na tesno ?

anulicek
1. led 2012

@monr Dakujem za link .. "vsetko to uz mam napozerane" 🙂 len to nejako inak funguje v praxi... Mam pevnu satku.. poradili mi ju..Hopedizzku... Kupovala som skor, ako som si prestudovala..
Co sa tyka polohovania... tak to sa nedari... lebo sa bud ulozi nabok, cize sa obtoci telickom okolo mna a pricucne sa na prsko ..(to je ta lepsia verzia) Ale take to klasicke klbocko a sup do satky..to nehrozi..hned sa mi vysponuje a zosuchne sa mi (s placom pri kyvani ruckami a kopani nozkami) dole tak, že je v rovine (nepaci sa jej to...protestuje..Je to len otazka zvyku, alebo proste to klbko nema rada?) ... .. . Neviem ju v satke nastavit tak, aby mala hlavinku pri mojom pleci.. bola v klbocku, nozky pokrcene ...ak by mala hlavinku vyssie, tak by mohla aj pozerat...takto, ked je vyrovnana, tak nevidi nic, len plafon ..hm..Juuj, dufam, ze som to dost jasne vysvetlila.. Dakujem za kazdy riadocek a skusenost...

zuzanockamt
1. led 2012

@anulicek a neskusala si nosit vo vertikalnej polohe? ... kriz s kapsou

anulicek
2. led 2012

@zuzanockamt Skusala som, vsak kazde dietatko ma rado tu polohu..hm.... Saska sa mi krutila este viac.. Nema rada lezkanie na brusku a ani nosenie tvarickou ku mne.. Neviem preco... Paci sa jej tvarickou odo mna opreta chrbatikom o moju hrud, popripade "na tigrika" . Na ruke tvarickou a telickom nabok... Asi chce vsetucko vidiet... hm.. a este jej neviem vysvetlit, ze ked otoci hlavkou nabok, tak bude vidiet tiez 🙂

monr
2. led 2012

@wieruss naviaž tak ako na kolísku, ono to dosť povolí, čiže tak priamo na telo. to vytrénuješ časom. ale daj pozor, aby mal zadoček pekne podsadený a kolienka vyššie a pekne zaguľatený chrbátik.

@anulicek hopp je dobrá šatka. vyskúšaj ten dvojitý kríž na kolísku, možno sa jej zapáči. inak asi neporadím, možno jednoducho šatku nevezme na milosť

anulicek
2. led 2012

Dakujem za vsetky rady.. budeme satku "pokusat" nadalej, dufam,ze sa malinkej zapaci.. juuuj.

wieruss
4. led 2012

@monr akonahle som ho dala do sedu s podsadenymi kolienkami zacal sa vzpierat a chvilu na to zacal plakal 😖 takze neviem co ma proti tomu, ale ocividne sa mu to nepaci

monr
4. led 2012

@wieruss a tá kolíska ako? aspoň tú sa ti podarilo dotiahnuť lepšie? ináč môže byť, že v tej vertikálnej polohe vycíti z teba nervozitu, treba hneď chodiť, ideálne von, alebo aspoň rýchlejšie po byte. (prípadne skús o pár dní znova)

maca244
7. led 2012

Ahojte baby...tie čo nosíte bábätká v šatke, ktorú by ste mi odporučili? Malá má 2 mesiace a 5700 gramov, ďakujem

zuzanockamt
7. led 2012

@maca244 ahoj ... z pevnych satiek mam osobnu skusenost s hoppediz a storchenwiege, skor by som odporucala hoppediz alebo ak chces elasticku, tak napr. SleepyWrap, Liliputi

leishmania
7. led 2012

@maca244 ja by som ti pre take mimco odporucala elasticku, sleepy wrap. ale ani liliputi neni zla. len sleepywrap mi prisla lepsia

maca244
7. led 2012

@zuzanockamt
@leishmania
ďakujem, vyskúšam, dúfam že sa jej tam bude páčiť 🙂

zdeniii
18. led 2012

Ahoj holky máte někdo skušenost s nosítkem CABOO??? náhodou jsem na něj narazila a zvažuju jestli do něj nejít :_) chtěkla bych malého nosit i v kolíbce, ale nějak jsem se nenaučila takto vázat šátek a do babyvaku jsem se neodvážila dát _🙂 tohle vypadá fakt jednoduše 🙂 JInak máme doma MAnduku a s tou jsem max spokojená, ale nedá se v ní nosit jako v kolíbce...

anulicek
19. led 2012

@monr Dakujem za vsetky rady.... malinku som nakoniec nahovorila na vertikalny uvaz a konecne sme sa zacali nosit...poprosila by som este odpoved na jednu otazocku...Ktory uvaz je najdlhsi? Aby som si mohla vyskusat, aku dlhu satku budem potrebovat... Teraz mam 4,6 a uvaz na obide este raz.. a skusala som aj 4,2 a bola v pohode..len sa bojim, ze na niektore uvazy, ktore som este neskusala mi neude stacit..(predpokladam, ze v lete tak ci tak prejdem na jednoduchsie uvazy ... jupiii) Dakujem za vsetky rady... je skvele, ze tak promptne reagujete.. neviem, kam by som bez konika chodila na rady 🙂

monr
19. led 2012

@zdeniii mne osobne sa ten caboo nepáči, možno je to len môj pocit, ale keď som zbadala fotky, že tam veselo nosia čelom vpred, tak sa mi ježia chlpy na tele. a nejako sa mi tie popruhy zdajú úzke, netuším, či by sa dali tak poupravovať tak, aby to bolo ergonomicky v poriadku. To už potom radšej fakt šatku, keď ju máš predviazanú, tak tiež dáš do nej v pohode drobca.
@anulicek ťažko povedať, ale taký wigleproof má obrovskú spotrebu (ale tiež nepoužívam). s tých bežných úväzov sa mi zdá, že dvojitý kríž, ale tuším niekto písal, že viac minie na kríž s kapsou. treba skúsiť.

zdeniii
19. led 2012

@monr děkuji já byhc to chtěla vidět naživo, já se fakt do šátku v kolíbce neodvážila dát,a le třebas teď s druhým už to nebude tak řešit :_))

leishmania
19. led 2012

@zdeniii ja by som kupila elasticku satku, myslim ze bude prijemnejsie to nosenie pre teba aj pre babo, tam nemas moc sa coho bat, elasticku si zaviazes na sebe a ptoom tam davas babo ked uz je zaviazana, po par pokusoch budes presne vediet ako tesne uviazat.

zdeniii
19. led 2012

@leishmania děkuju 🙂 musím to ještě pokoumat :_) máme čas 🙂 ale už teď je mi jasné že bude potřeba malého hodně nosit aby dcerka byla spkkojená a mohli jsme dělat vše 🙂

monr
20. led 2012

@zdeniii ako píše @leishmania elastik je na to super, pekne sa ti prispôsobí, dobre obopne, na kolísky perfektné

lowike
26. led 2012

ahojte! proím poraďte ako naučím svoju dcérku na nosič? má 5 týždňov, mám doma babyvak aj Beco a obe odmieta, akonáhle ju do toho dám, tak vreští ako zmyslov zbavená a pritom by sa stále nosila na rukách vo zvislej polohe...
netušila som, že to bude taký problém :(
prosím poraďte ...

lyongirl
26. led 2012

@lowike ahoj, mala som ten istý problém, poradiť neviem ☹
Ja som tam malého nedávala, až potom, keď bol trošku vačší, boli sme tak na lyžovačke, ale v kočíku sa mu spalo lepšie ako na mne, hrozne ho ruší moje rozprávanie, doteraz nosiť využívam dosť málo, ale teším sa, až sa oteplí, snáď potom ho využijeme oveľa viac 🙂

monr
26. led 2012

@lowike von si s ňou neskúšala ísť? zapnúť vás do jednej väčšej bundy, zatepliť dobre hlavičku a nôžky a možno keď budete vonku, tak chladný vzduch a chôdza ju upokoja. A najhlavnejšie je, aby cítila pohodu z teba.
no ak to nebude fungovať, nechaj tomu čas, skús o pár dní, 😉