V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

leishmania
26. únor 2012

@briketa ja mam tuto kombinaciu

monr
26. únor 2012

@briketa ako píše @leishmania skus boba nosic, je fakt super. Beco je pohodlne pre mensie deti, boba je pre starsie, podla mna budeš spokojna s boba. 😉

briketa
26. únor 2012

@leishmania @monr
Dievcata, dakujem vam velmi pekne!
Mali na diapers.com za 96, mala som 15 dolarovy zlavovy kupon. Super!! V pondelok to tu je.
Akurat som predala kamoske Jamperoo za 25 a este predam babybjorn, ked budem mat namiesto neho teraz Bobu.
Uplne sa mi navrati cena.
Dakujem za pomoc!

bihan
26. únor 2012

@briketa Boba je skvelý výber, mám už druhú (čisto estetická záležitosť) a nemenila by som ju za žiadny iný nosič ;)

bihan
26. únor 2012

@bubina76 neviem, či si sa už medzičasom rozhodla pre niečo iné, ale Mamabutterfly je skvelé pončo.. na vyššiu postavu môže mať krátšie rukávy, ale je to hrubý flís, ja som ho nosila celú južaskú zimu.

monr
26. únor 2012

Je to skvely nosič, ja som ho mala na testovanie, a keby mám ďalšie dietko, tak k satke pribudne aj boba. V porovnani s ergom a becom pre vacsie dieta pre mna jednoznacne number 1.

bubina76
29. únor 2012

@paula_1 Vdaka za odpoved. Ja mam nutkanie nas furt babusit,kedze sama som taka "zmrzlina". Vonku som bola s malou zatial len dva razy,vtedy bolo teplejsie,cca 7 stupnov. Mala bodynko,na tom tensiu chlpatku,zabalena v satke.Potom som cez nu zapla tehotensky svetrik a kapsu.Spotena moc nebola 🙂
Ked davas 3 vrstvy na nozky,ako to vyzera? Pancusky,teplacky,ponozticky? Ja mam babulku v dupkach,stacia na to strikovane papucky?

bubina76
29. únor 2012

@bihan Stale som sa nerozhodla 🙂 Na tom ponci ma odradza ten otvor v jednej stabilnej vyske. Momentalne spekulujem nad mikinou so vsadkou,tam sa mi to zda byt variabilnejsie,nie vzdy ju naviazem rovnako vysoko.
V zime si ho nosila ako vrchnu vrstvu,nic na to?

paula_1
29. únor 2012

@bubina76 davam ponozky (to ma ako podkolienky az po kolena), potom gate (vsetky su mu velke tak mu z nich nohy netrcia tak to beriem ako dalsiu vrstvu) a na to tie merino "papucky". podla mna stacia aj tie papucky. ked este zapnes nieco cez nohy... ale to zistis sama ked das dole vsetko ci mala studene nohy alebo nie 🙂

strociatka
29. únor 2012

@leishmania uplna nadhera, baby da sa tento nosic (boba) kupit na SK? co by to vyslo?

monr
29. únor 2012

@strociatka dá sa aj na sk, pošlem ti link do ip

leishmania
29. únor 2012

@strociatka ja som objednavala cez amazon doslo to za par dni a vyslo am to vtedy lacnejsie ako zo sk a na sk ani enmali tu kombinaciu co som chcela, tu som objednala http://www.amazon.co.uk/Boba-Organic-Baby-Carri...

bihan
29. únor 2012

@strociatka ak sa nemýlim, tak bobu majú na klingacik.sk
@bubina76 mne to nevadilo, ale hlavičku som vždy viazala v rovnakej výške.. v rôznom veku 😀 Tu, kde žijem, teplota v zime málokedy klesá pod 7 stupňov, takže mi to stačilo.

larosa
3. bře 2012

ahoj kočky, čo hovoríte na tento nosič? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11953585tab=0

bubina76
9. bře 2012

@bihan Tak som sa nakoniec rozhodla pre toto, vo fialovej farbe: www.angel-wings.cz/produkty/mikiny-a-vesty/miki... Uz ju mam doma, je super teplucka,zospodu nepodfukne. Este musim aj vonku poskusat,ale myslim,ze bude peckovaa 🙂

bubina76
9. bře 2012

Dievcata,poradite mi,pls,s velkostou satky? Mala som pozicanu zanosenu Storchenwiege,dlzka mi vyhovovala,len neviem aky rozmer to bol ☹ Ja som namerala 4,35 m (podla obrazka na noseniedeti,zaratala som len jeden cip), co mi teda nesedi. Myslite,ze by to mohla byt 4,6 m a ze sa tolko "scvrkla"?? Alebo sa trocha natiahla zo 4,1 m? Je to mozne,pracuje tak ta bavlna? Konfekcnu velkost mam 40-42,momentalne viazem hlavne kriz s kapsou..

zuzanockamt
9. bře 2012

@bubina76 ja by som na tu konfekcnu velkost volila dlzku 4,6m, kedze KSK vyzaduje najviac latky

weronnka18
13. bře 2012

ahojte 🙂
prosím vás o radu - aký úväz je vhodný pre týždňové bábo, ktoré má koliky, prípadne nejaký návod alebo videjko ak by bol 😉 ďakujem 🙂

leishmania
16. bře 2012

@weronnka18 ahoj, gratulujem k babatku. my sme si spolu chvilu pislai ak si pamatas 🙂 uvas asi kriz s kapsou najepsie. videa najdes kopu, aj an youtube. mojmu krpcovi najviac pomahalo pri kolikach ked lezal na mne na brusku, v satke taky maly ani nechcel byt, az neskor sa mu zapacilo.

bubina76
19. bře 2012

@zuzanockamt Dik za radu,uz sa nosime 😉 Ta 4,6 m mi je troska dlhsia,ale omotam okolo pasa otocku navyse a nic netrci.

@weronnka18 Odkazy na rozne uvazy su aj tu: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/babysatka-... Mne to pre zaciatok pomohlo zorientovat sa 😉

ginepra
19. bře 2012

ahojte, nositelky 🙂 prosim o radu, kupila som si didymosku, ale nejako mi to s nou nejde. mam babo 6 mes, ale nechce mi tam byt, skusala som kriz s kapsou vnutri... myslim, ze lepsi bude pre mna asi nosic... poradte nejaky prakticky... kamoska mi radi tento
http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=76
co poviete?

ginepra
19. bře 2012

este ma napadlo, ze vyhovoval by mi taky, kde sa sa aj dojcit.... vdaka!

strapco13
19. bře 2012

@ginepra babyvak nie je vhodny na dlhodobe nosenie..zatazuje chrbticu matky, lebo je na jedno rameno a mesacne babo v nom je uz tazko ulozit na dojcenie
neviem odkial si..ale zo serede je poradkyna pre nosenie @elinka27 ..pozri si aj jej stranku http://nosmesa.eu/ su tam recenzie na jednotlive nosice, satky aj navody na viazanie
pripadne sa skontaktuj s laktacnou poradkynou z okolia www.mamila.sk ...vacsina z nich ovlada tie zakladne uvazy, mnohe su aj poradkynou pre nosenie
a didimoska je super..je to jedna z naj satiek, len to chce asi trening
ak chces nosic tak ergonomicky, nie klokanku...cize manduca, ergo, liliputi, mei-tai... popytaj sa elinky

ginepra
19. bře 2012

som z CA a satkovat tu nevidim... chcela som satku a didymoska mala naj referencie... no, kto mi pomoze ☹

strapco13
19. bře 2012

@ginepra ja mam didimosku...je to super vec, maj aj liliputi nosic a este elasticku pentelku a este ring sling..trochu som tomu prepadla 😀 😀 😀
skusaj nosit
inak na dojcenie a spanie je toto super uvaz http://nosmesa.eu/video_navod/11/koliska-inak

lynks
19. bře 2012

Ahoj, keby niekoho zaujímalo ako sa nosí v Mei Tai, tak napíšem 🙂 Teda, asi sa tu o ňom už písalo, len som zbadala tuto diskusiu, tak ma napadlo napísat. Ja som zo začiatku mala Babyvak od Pecha, nosil aj manžel, malý v ňom pekne zaspinkal, kojit sa v ňom dalo. Vačšinou som si s ním sadla, aby nebolel chrbát moc. Potom som skúsila šatku pružnú, to mi nešlo poriadne viazať, tak nakoniec mám Mei Tai a super easy.Zabalím do každej tašky a nosím.Aj do lietadla a na cesty.

ginepra
19. bře 2012

@strapco13 dakujem, uz som myslela, ze ju predam a kupim nejaky baby vak jednoduchy... este to s nou teda skusim... 😉 Tebe sa co najviac osvedcilo? Mne sa to zamotavanie zda dost dlhe... Zobrat nejaky nosic na plece je kratka zalezitost... pri 4 detoch (7, 5, 3 a pol roka) je kazda minutka dobra...

@lynks no nad tym Mei Tai som teda este vobec ani neuvazovala, aj v nom nakojis?

lynks
19. bře 2012

@ginepra predstav si , že ano! Ale to až ked Vik vyrástol, že si sám dokázal najst polohu, ja len malinko uvolním oprate 🙂 a on jak tam sedi obkročmo na mne, tak sa pricucne hravo 🙂

elinka27
19. bře 2012

@bubina76 jednonacne potrebujes 4,6m 😉

elinka27
19. bře 2012

@lynks prosim ak mas skusenosti s mei tai a babyvakom a vedela by si napisat recenzie a plus foto ako bonus ozvi sa mi cez IP. viac na www.nosmesa.eu