V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lowike
26. led 2012

@monr skúsim, tak som sa tešila, ako budem chodiť s ňou do lesa so psom... ☹

miriem
26. led 2012

@lowike Ahoj, vidim, ze mate rovnaky problem ako my ☹ Tiez som sa tesila, ako budem maleho cele dni nosit a velmi sa mu tam nepaci. Prvy x ked sme satku skusali, tak som bola nadsena, lebo maly tam hned zaspal a bol spokojny. Dalsie razy mi uz ale vzdy plakal,kopal nozickami, snazil sa rucickami odtisnut, mrcal ako stary mroz. Niekedy sa upokoji a zaspi, ale po 20 minutach sa to opakuje a musim ho dat von. Aj som mu uz rozpravala, ake by to bolo super, keby sa chcel nosit, ze by uz nemusel byt nikdy sam, ale zatial si to asi nechava prejst hlavou 🙂 Bojim sa to skusat pricasto, aby sa mu to nadobro nezhnusilo. Chcela som kupit aj manducu, ale je to dost velka investicia a neviem, ci by sme ju nakoniec vynosili, ked je zatial taky "nenosivy".
Myslela som, ze mozno robim chybu pri vkladani a preto je nespokojny a pozerala som kopec navodov na you tube, ale nezistila som, co by som mohla robit zle...

monr
26. led 2012

@lowike @miriem nič netreba robiť nasilu, nahlavnejší je pohyb, prípadne hojdanie na fitlopte (prvé dni sme doma uhojdali na lopte, a išli sme von). ono sa to časom poddá. Ale zas nasilu nenosiť, sú detičky, ktoré jednoducho nosenie nevyžadujú, a tam nasilu dávať do šatky, či nosiča nemá význam. Podľa mňa, ak budete postupne skúšať, prípadne ísť von, ako som písala, tak časom si nosenie obľúbia. držím palce 😉

lowike
26. led 2012

@miriem no je to katastrofa :(
tak snáď si tie naše zlatíčka zvyknú - aj keďmy budeme skúšať asi ažtak o týždeň znova, veď mi ide srdce puknúť, keď vidím, ako sa trápi a vreští :(

anulicek
27. led 2012

@lowike Ja som mala ten isty problem ale so satkou.. Mala odmietala akukolvek polohu...poradkyna mi povedala, ze je to vsetko v rytme 😀 😀 😀 Nestaci len pohupovanie, (mozno pomoze skakanie na fitlopte...nam nepomohlo..) ak prebehnes par poschodi..tam je pravidelny rytmus..alebo vonku rychla chodza... Nam pomohla jedna piesen.. nasla som si svoj rytmus..pohupkavala som sa a mala prestala plakat.. Prvy raz je to najhorsie..vsetci na Tea vonkupozeraju..Ale aj Ty sa zacnes sustredit na nieco ine (nezakopnut... dychat..) zacnes mysleit na niecoine a to drobcek vyciti ... na treti raz sme to zvladliuuuplne bez placu..A hlavne...nebat sa toho... Ja som mala tiez obavy a malinka mi to itila.. Potom som sa na to zacala tesit...a slo to... 🙂 Drzim palceky...

leishmania
27. led 2012

@miriem @lowike moj simi bol tiez taky, do tych 3-4 mes neznasal satku a tak som len raz za cas skusala a potom si zvykol tak ze som mu nechala jednu rucku von trcat ked uz mal tie 3-4 mes, videl vona sa mu to postupne tak zapacilo ze sa z neho stal satkomaniak, on je decembrovy nio a v lete uz sme dovolenkovali v satke a boil tam 100x kludnejsi ako v koci.

lowike
31. led 2012

@anulicek @leishmania no baby tak dúfam, že to bude aj náš prípad a Kamilka si zvykne - tiež je decebrová, tak som zatiaľ s ňou von neliezla,alekeď vie vonku stíchnuť v kočíku, mohla by aj v nosiči ...už len musím aj ja nabrať odvahu :P

anulicek
31. led 2012

@lowike Drzim palceky.... Vcera sme tiez "spievali" vo vytahu (9 poschodi..hm...) a dnes bolo fajn hned od zaciatku... Len skusaj.. a pusti si nejaku fajn hudbu, ktora Ti myslienky odvedie od neistoty a pochybnosti.. Zacnes sa tesit z pesnicky a malinke to bude citit.. jupiiiii 😀 🙂

bubina76
1. únor 2012

Ahojte, da sa kojit v satke aj v inom uvaze ako koliske? Satkujeme len 2.den, predtym sme dlhsie skusali baby vak,ale v tom nechcela babulka vobec byt. Rada sa nosi zvislo,aj v satke sa jej podarilo tak pekne zaspinkat. Ma 2,5 mesiaca,nosi ortopedicke gatule,v tych sa tusim ani do kolisky viazat neodporuca..

monr
1. únor 2012

@bubina76 go zvislom uvaze nemusis ani orto gatule davat, tam pri spravnom podsadeni ma nozicky v dobrej polohe. Kojit sa da v krizi s kapsou, povolis trochu uvaz, das nizsie, napapka a podotahujes naspat. 🙂

vrn
1. únor 2012

Ahojte, mam otazocku ani nie tak na nosenie, ale na oblecenie pri noseni......... co davate detom aby sa nespotili/nepodchladili? Dcera ma sklon k zapareninam pod krkom a pod pazuskami, kamoska mi poslala zaujimavy link na oblecenie z vlny a vlny/hodvabu - mate to niekto, vase skusenosti? Viete mi poradit kde by som to na Slovensku mohla objednat?
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/body-vlna

bubina76
2. únor 2012

@monr Vdaka,poskusam, este v tom nie som taka obratna 🙂 Myslis,ze jej to nebude vadit,papat na zvislo,ked doteraz vzdy jedla len vo vodorovnej polohe? Hmm,to bude cumet,ake novoty to zavadzame 🙂

vrn
2. únor 2012

Poradite niekto? A co na nozky?

monr
2. únor 2012

@bubina76 uvidíš ako zareaguje, také kojenie je praktické, hlavne keď kamsi idete a nemáš možnosť normálne nakojiť.
@vrn na oblečenie značky bundles, engel, cosilana, buď čisto merino, alebo kombinácia s hodvábom, či bavlnou.
osobne nemám ani jedno z nich, mala som pre malú tričko s outlastom, to bolo tiež fajn. Na nohy botičky saling, sú teplučké. 😉

bubina76
2. únor 2012

Zda sa mi to,ze s elastickymi satkami je viazanie akoby jednoduchsie? Co pozeram videa s tymito satkami,len naviazu, daju do toho dietatko,narovnaju a hotovo... je to ozaj lahsie? By mi takyto sposob asi vyhovoval viac,lebo kym podotahujem tu pevnu satku, mala dost znervoznie a hucii... Som zaciatocnik, dcerka ma 2.5 mes., planujem satku kombinovat s Manducou..co myslite?

monr
2. únor 2012

@bubina76 je to pravda, pri elastiku si naviažeš, a dietko vložíš. elastik odpustí nedokonalosti úväzu, a na malé miminka je skvelý. ale pokiaľ máš pevný, tak to treba pocvičiť. ja elastik na malé mimi chválim, niektorí sú od začiatku za pevné šatky, je to fakt len o preferenciach. 😉

micuchova
4. únor 2012

ahojte,
mozu mesacnemu babu pri uvaze KsK vnutri, trcat nozky von? alebo jej ich mam dat nejako dovnutra. zatial som nasla len uvazy, kde maju nozky niekde vnutri schovane, ale neviem ako ich tam narvat. mala je relativne velka 4200g. samozrejme viem, ze kolienka maju byt vyssie ako zadocek 🙂

zuzul30
4. únor 2012

Ak by niektorá z Vás mala záujem o kúpu už použitej manduci, no vo velmi dobrom stave, ozvite sa mi cez IP. My sme s nosením v nej boli velmi spokojní.Malá odmietala byť v kočíku tak sme sa nosili a bolo to super. Velmi jednoduché zapínanie, vkladanie maličkej : ). Lenže už sme s nej vyrástli a je mi luto ju len tak nechať v skrini kedže už dalšie bábo neplánujeme 😉

mrnous1
9. únor 2012

@zuzul30 Ahoj môžem sa ťa opýtať kedy si začala pri malej používať manducu? Lebo ja som si ju kúpila na nosenie malého momentálne ma 3 týždne a je mi divné ako má mať v tom nosiči poskladané nôžky vo vnútri ale ako keď ma ešte aj ortopedické gaťky. Nevieš prsosím ťa poradiť? Vďaka. Pozerala som aj videa na manduca.cz ale tam ako novorodenec vystupuje staršie dieťa. 🙂

zuzul30
9. únor 2012

My sme ju zčai používať, až ked mala asi 4 mesiace-teda už vedela pekne držať hlavičku a bola väčšia. Takže u 3 týždnového bábätka ti nepomôžem. Malá je januárová takže nosiť v manduce sme začali až na jar, a vlastne vtedy aj začala odmietať byť v kočíku preto sme to riešili manducou.

zdeniii
9. únor 2012

Ahojky, pořídali jsem na první měsíce babyvak od Haipa Daipa, na rychlé přesuny. Al e nějak nevím jak se do něj leze, z návodu jsem to nepochopila, poradíte někdo prosím??! 😎 😉

monr
9. únor 2012

@zdeniii skus pozriet na nosenideti.cz mnoho kociek o ňom píše v diskusii, poradia.

jamulienka
10. únor 2012

Ja som maleho nosila v manduce od malicka. nozky mu normale viseli z manducy. tento nosic si neviem vynachvalit. pouzivala som ho az do 2 rokov. skoda, ze som o nom nepocula pri prvom dietati, mnohe veci by mi to ulachcilo, pretoze mala sa nosila na rukach stale, este aj ked mala 3 roky, ruky boli pre nu utechou a stale sa na ne pytala

zdeniii
10. únor 2012

Děkuji, chci jen jednoduchý vak, protože potřebuju jen přenášet z kočárku nahoru domu, bydlíme ve 3tím patře bez výtahu a tak to bude trošku boj ještě s dcerkou a nákupem... takže potřebuju nějakou rychlovku na novorozeně, pak mám samozřejmě manducu 🙂)

bubina76
10. únor 2012

Babyy, mate niektora skusenosti s tymto bombovym poncom? www.nosime.sk/tovar1832-ponco_mamabutterfly_hne... Je dostatocne hrube trebars na jar/jesen? Neprefuka ho,ked je to "len" flis? Mne sa tie origos bundy na nosenie vobec nepacia,z tohto som ale paf 🙂

A este dotaz - nerozumiem uplne,ako sa obliect,ked sa pouziva kapsa - myslim teraz nosica,nie dieta. Si obleciem nejaku trebars mikinu a az na nu si uviazem dieta do satky, resp. nosica? Alebo si ho davam co najblizsie na telo a ja potom mam vsetky dalsie vrstvy rozopnute? Som z toho jelen ☹ Poradte mi,pls.

bubina76
10. únor 2012

Jaj,a este som chcela - je normalne,ked mi babulka (3 mes) vystrkuje ruku z manduce,z boku? Mam ju malo pritiahnutu alebo cim to moze byt? Diik

nenocka
11. únor 2012

Ahojte dievčatá, neviete o niekom, kto by chcel predať AFRICAN BABY CARRIER? Vďaka za odpovede 😉

paula_1
18. únor 2012

@bubina76 ja nosim tak ze maleho obleciem max 2 vrstvy hore, 3 dole, sebe tielko, tricko s dlhym rukavom a potom cez nas zapnem manzelovu vetrovku. toto sa bavime ked je okolo 0°C. Kapsu pouzivam ked viem ze zaspi a idem na navstevu alebo len do obchodu potrebujem vybehnut, tak ho necham tak ako je aj doma dam na neho kapsu a este nas zapnem do bundy.

briketa
24. únor 2012

Ahojte, potrebujem poradit s nosenim, ale vylucne iba na chrbte.
Vlastnim Deuter II s kovovou konstrukciou, ktory je skvely, len v urcitych situaciach by sa mi zislo nieco mensie a jednoduchsie.
Hladam cosi ako Baby BECO Gemini.Mate skusenosti? Ergo (Manducu) nechcem, BECO je take stihlejsie a vyssie. Som vysoka 180cm, chcem cosi co bude pasovat mojmu dlhemu trupu.