Angelcare monitor. Používáte pod něj desku?

lu777
7. led 2008

ahojky 🙂
v tématu pod volnou diskuzí mi nikdo ohledně monitoru neodpověděl, možná je to tím, že potřebuju spíš odpověď od někoho, kdo už monitor používá:

mám Angelcare a v instrukcích je, že má být pod matrací a pod ním má být ne rošt, ale má se tam vložit deska.. poměrně velká, asi 50 na 70 cm...
skutečně ji používáte? je to nutné?

ptám se z několika důvodu
- zaprvé mi připadá, že s deskou bude matrace o něco tvrdší..
- zadruhé ta deska má být asi 1 cm tlustá - to pak ale bude matrace uprostřed trochu vyboulená, nebude?
- zatřetí mi ale hlavně připadá, že když ta deska vlastně zakryje půlku matrace v té dětské postýlce, tak to nebude větrat.. není tam rošt proto, aby mohla matrace dýchat? mám tam připravenou podložku proti pročurání, ale přece jen se dítě taky potí, sliní apod...

co si o tom myslíte? jak to máte nachystané a nebo jak to používáte?

návod tvrdí, že to bez desky nejde.. ale ptala jsem se v obchodě a u Nanny se to prý nepoužívá a je to taky taková deska 😕 tak nevím 😕

díky moc za odpovědi!

ria80
7. led 2008

Ahoj,ja mam Nanny a desku musim mit pod matraci taky.Neni to problem,ona ta matrace je trochu stejne nadzvedla tim monitorem,tak to dycha.Trosku to asi vybouleny je,ale je to tak malinko,ze to maly vubec nevadi.
Dlouho jsem mela tu desku on monitoru pod prosteradlem,a mala teda lezela primo na tom,bylo to dost tvrdy,ale taky ji to nevadilo.

soska
7. led 2008

Ahoj, my mame Angelcare a pouzivali sme v pohode bez dosky 😉

ketka
7. led 2008

lu, my máme Nanny a tam má být taky deska, tak manžel vyříznul desku z dřevotřísky tak, aby to odpovídalo rozměrům postýlky a máme jí tam 😉

ena
8. led 2008

Lu: my mame nany monitor a na roste mame sololitovu dosku 120*60 cm, az na tom podlozku od monitora, potom matrac a je to v pohode.. uz sme mali aj alarm spusteny, samozrejme, ako aj pri prvom babatku sa nam stavalo; vyberiem maleho z postielky,zabudnem monitor vypnut, prejdem do druhej izby a zrazu take hukanie, ze az..

lu777
autor
8. led 2008

holky, díky za odpovědi..
tak koukám, že Soska říká, že užívali bez desky.. a ostatní s deskou..
tak to vypadá, že to jde tak i tak, hádám

díky moc! ještě se přeptám u dovozce Angelcare co si tom myslí..

natali1
25. zář 2008

Ahojte,
chcela by som Vas poprosit, ci by ste mi niektora nemohli poskytnut slovensky alebo cesky manual k Angelcare AC 401. Mame ho doma, ale len s anglickym navodom a nejako si s tym nevieme poradit...
Vopred dakujem velmi pekne za pomoc.

zajo79
25. zář 2008

dobry vecer vsetkym, poprosim aj ja o ten manual k anglecare AC401. mame ho tiez z anglickym navodom, nieco rozumiem, ale nie vsetko...dakujeeem

anezena
26. zář 2008

my mame Angelcare a dosku nemame, mame to polozene rovno na roste. a v pohode to funguje. uz aj pipalo, chvalabohu ze ho mame

matinka
27. zář 2008

lu, ja mam angelcare a tiez sme si spravili dosku pod cely matrac, nam sa alarm zapol, aj v noci, ked maly spinkal, tak radsej sme neriskovali

natali, zajo, navod tiez mam len v cj, ale ak nieco konkretne potrebujete vediet, mozno vam budem vediet odpovedat 😉

anezena
27. zář 2008

zajo ja mam v SK, ked chces daj mi mail a poslem ti ho

barony
21. pro 2008

Ahojte,
chcel by som Vas poprosit, ci by ste mi niektora nemohli poskytnut slovensky alebo cesky manual k Angelcare AC 401. Mame ho doma, ale len s anglickym navodom a nejako si s tym nevieme poradit...
Vopred dakujem velmi pekne za pomoc.

danuska24
21. pro 2008

barony IP

a inak my pouzivame styrodur

tessie
7. led 2009

Ahojte, aj my máme AC 401 a tiež sme si dali vyrezať v Hornbachu pod to dosku zhruba 120x60, a vyšlo nás to zhruba 60,-Sk, teda pardón asi 2 € 😀 . Nevie ma rýchlo napadnúť ako sa ten materiál presne volá, ale je to také tenké, asi pol centimetra a dáva sa to aj do skríň ako zadná strana...

steran
13. led 2009

Ten material sa vola sololit. Ale my doma sme to vyriesili hrubsim kartonom. Mame uz tretie dieta strazene tymto Anjelikom.

rohrsetzerka
16. led 2009

Ahoj, chtěly bych vás všechny moc poprosit o kopii návodu k používání Angelcare ac 401.Dostala jsem ho darem od rodičů a bohužel není v balení český(slovenský)návod.Zkoušíme denně na ovládací mechaniku s manželem přijít, ale nějak se nám to nedaří.Miminko máme sice zatím v bříšku, ale než přijde na svět, rádi bychom aparátek již uměli používat.Budu se revanžovat.Děkuji za vstřícnost a pomoc!

paola.o1
16. led 2009

Ja ho pouzivam uz 5 mesiacov bez dosky a je to ok. Aj mne pipal uz v noci dvakrat, ale vtedy mal maly plny noc, takze hned som odsavala... a bolo dobre. Angel Care je super

to.beruska
21. lis 2009

Ahojte aj ja by som vas chcela poprosit niekoho o navod na pouzitie angelcare AC401 vopred dakujem

zamilovana
21. pro 2009

Ahojte, oživujem túto temu, prosím vás rozmýšlam o kúpe monitoru dychu Angelcare, máte niektoré s ním skúsenosti? či už dobré alebo zlé? dajte rady 🙂 ďakujem veľmi pekne 🙂

aussiegirl
27. pro 2009

ahoj. mame angelcare. ja som bola pri synovi velmi spokojna. tie senzory - podusky musia byt umiestnene na pevnom povrchu aby to fungovalo tak ako ma, takze sme na rosty polozili taku tensiu dosku a tym sa problem vyriesil. pipal nam asi dvakrat (neviem ci to bol plany poplach, ale maly bol v pohode), ocenila som aj modre "servisne" svetlo ktore malemu a ani mne nevypalilo oci a neprebralo nas uplne ked som si na neho v noci posvietila 🙂
a skvely je aj teplomer kt. ukazuje teploti miestnosti. takze z mojej strany palce hore 😉

zuzkat1
28. pro 2009

ahojte my sme tiez kupili angelcare ale babo este len bude...🙂 tiez sme tam dali dosku, taku co sa dava do skrin ako zadna stena... zatial sme ho len vyskusali a fungoval, tak som zvedava🙂 inak mame dost hruby matrac.. na papieri je ze ma 13cm... kokosovo molitanovy... bude to aj cez taky hruby fungovat?

emjee
28. pro 2009

my mame sice nanny, ale v navode je tiez napisane, ze pod to treba dosku a tak sme dali tiez tu, co sa dava do skrin ako zadna stena

poletucha
28. pro 2009

my mame angelcare a desku nemame 😉 ...je jenom na rostu,je pravda ze ze zacatku casto houkal,protoze Dannysek byl pidizvik,ale od dvou mesicu uz v pohode

mismar
29. pro 2009

máme AC 401 a je super, sice jsme museli reklamovat, protože se něco stalo buď s rodičovskou nebo kontrolní jednotkou, nechtěly se spojit.... ale reklamace byla vyřízena za 10 dní, obě jednotky mi byly vyměněny 🙂

monitor pípal 2x a 1x jsem si jistá, že Nela opravdu "zapomněla" dýchat, prtože to první pípnutí mě okamžitě vzbudilo a Nelča se zrovna v tu chvíli velmi zhluboka nadechla jakoby byla před tím pod vodou

a jako chůvička je taky super, je to krásně slyšet, žádné chrčení nebo něco podobného a máme vyzkoušený dosah 200m 😀

a desku od monitoru máme v postýlce přímo na roštu, deska je velmi citlivá, mám v postýlce stále jen jednu, už mockrát se stalo, že Nela byla mimo desku a ta stále snímala, nezačala pípat jako jiné monitory, když se dítě odkulí mimo desku, takže celková spokojenost

miriska
25. čer 2010

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s AC401 v kombinaci s matrací pohanka kokos? ta pohanková strana je hodně hrbolatá, nevadí to? v návodů píší, že by to mělo těsně přiléhat k sobě, jako matrace s tou monitorovací deskou...
A ještě mám dotaz zda má někdo zkušenost s anglickou verzí pouze s jednou deskou? Stačí ta jedna nebo musí být dvě? Já omylem objednala jen s tou jednou ☹

janca.k
29. črc 2010

Ahoj chtěla jsem se zeptat ohledně Angel care AC401.
Je uvedeno, že se chůvička dá používat nezávisle na monitoru, to jsem pochopila 😀 , ale chtěla bych vědět, jestli se dá monitor použít bez zapnuté rodičovské jednotky 😕 nebo to ji musím mít zapnutou taky? A to pořád tak divně "tiká"? Nevím jak ten zvuk jinak popsat.Nedovedu si představit, že by mi to takhle tikalo celou noc.Ale prostě jsem nepřišla na to, jak to vypnout, nebo ztlumit.
A ještě jeden dotaz, do kontrolní jednotky dáváte baterie dobíjecí, nebo klasické alkalické? A jak vám dlouho vydrží? Budu chůvičku používat, hlavně když bude malý spát venku, takže nebude moct být v elektrické síti.Díky moc.

janca.k
29. črc 2010

@miriska ahoj, já mám teda monitor doma od včera,ale myslím, že deska ti stačí i jedna,protože to tak mají uvedeno i v návodu, buď použiješ jednu nebo obě, myslím, že obě jsou lepší pro větší dítě, když už víc cestuje po postýlce.Ale to je jenom můj názor.S matrací ti neporadím, ale vzhledem k tomu,že se chystám objednávat stejnou jako ty, tak by mne to taky zajímalo.Ale otázka je jestli nám někdo odpoví.

ducky
14. srp 2010

@miriska Mirisko máme tuto chůvu přímo z Anglie, čili s jednou deskou a stačí to. Máme teda pod matrací šoupnutý karton od krabice, docela velký a v pohodě. 😉 Matraci mám určitě jinou, ale jakou, to už nevím, máme jí po prvorozené, takže z 2008 😅 Nicméně určitě je to taky nějaká taková kombinace.

@janca.k Dá, proč by nedal. Prostě si jí nezapneš a hotovo 😀 Ona ta stanice u dítěte docela dost řve, já to třeba slyším přes celý byt. 😅 To tikání se vypíná v nastavení, taky jsme z toho šíleli 😀
Baterie máme nabíjecí. 😉

janka_pn
14. srp 2010

@janca.k my mame kokos molitan kokos, pod tym karton podobne ako ducky a v pohode to fungovalo. to tikanie sa dalo vypnut a pouzivali sme to i bez vysielacky. kolko vydrzia baterky neviem, asi treba vyskusat, ale ak su kvalitnejsie, tak urcite dlho 🙂 a dosky sme mali dve, ale tiez si myslim, ze jedna staci, lebo ked uz dieta cetuje po postielke, tak je uz vycsinou vacsie a cize uz to na to dychanie nie je az tak potrebne 😉

janca.k
9. zář 2010

díky za odpověď, teď by mě ale zajímala ještě jedna věc...než jste mi to napsaly, tak jsem na to jak to funguje bez rodičovské jednotky došla nakonec taky 😀 je to dobrý, mozek občas ještě funguje, ale zjistila jsem jednu věc a nevím jestli to tak má být...
Když jsem nedávno na zkoušku zapnula monitor a chůvičku, tak jsem byla docela překvapena, že monitor nepiští, že na něm není pohyb, až pak jsem přišla na to, že i na vypnuté rodičovské jednotce musím mít nastavenou funkci monitor dechu a až potom mi monitor spustí alarm.Doufám,že to píšu srozumitelně 😀
je to normální? To musím pokaždé myslet večer na to, že když mám rodičovskou j.vypnutou, tak musím zkontrolovat, jeslti funkce monitoru dechu je zapnutá? Přijde mi to docela ujetý, měla jsem za to, že prostě zapnu chůvičku do zásuvky, píchnu monitor a nazdar 😀 a tohle mě teda dostalo 😕