Co dělat, aby dítě spalo celou noc?

lucaaaaaaqa
29. lis 2017

Ahoj chci se zeptat co dělám špatně? Všechny kamarádky kolem mi píšou jak jejich děti spi v kuse celou noc ale moje teda ještě ani jednou budi se 2x někdy 3x za noc dáváme sunar mám dávat něco jiného na noc? Přítel přijel ze je nějaký sunar Night tak já vůbec nevím co mám dělat aby Spinkal celou noc tak se ptám vás zkusili ste něco a pomohlo ? Dekuju

evee24
29. lis 2017

Me mala po šestinedělí byla schopna občas spat celou noc. Tak sem si pískala jak mám hodny miminko 😀 v pul roce se to změnilo a vstávala i co hodinu. Ono se to pořád meni u deti. Co je dneska nemusí už zítra tak byt. Nevím jestli to zaridit jde, ale kolikrát ani ty kaše na noc nepomáhají. Spis je boli bříška. Snad porad i někdo líp jak ja 🙂

sarkoc
29. lis 2017

V tomhle podle me univerzální rada není, každé dítě je přece jiné...určitě nebudou všechny spat dobře po stejné kaši atd...můžete doufat, ze se brzy změní spánkový režim...ale teda uprimne, vstávat 3x za noc k dítěti je spíš málo než moc...buďte za to ráda...nevím, jak je teda dítko staré, ale dcerce třeba byly dva roky a v kuse v noci z toho spala tak půl roku, taky jsme měli noci kdy se budila co hodinu, jindy do tři vůbec neusnula a třeba dneska jsme od půl třetí vzhůru a kojime a jestli jeste usne, to nevim...a za týden může být klidně všechno jinak a můžu patřit k maminkam, jejichz dítě spí celou noc...jinak kaše jsme zkoušeli kdysi různé a bylo to po nich ještě horší, asi ji bolelo bříško

g_m
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa Ja teda nevim, ale od mesicniho miminka jsem necekala, ze bude spat celou noc... Jeste v pul roce jsme davali mleko 2x za noc. Mala ma ted rok a stejne se min 2x v noci budi - uz teda nastesti bez jidla, staci cucnout caje nebo dat cumel. Nepomohlo ani vystehovani z loznice do pokojicku, stejne k ni musim vstanout. A ja znam jednu kamosku, ktere dite spi celou noc, jinak nikoho. A vase mimi je jeste male...

terezapetrova
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa v tomhle období je to naprosto normalni na to aby se malinke v noci budílo na jidlo. To se neda nic delat k mateřství patři i veci, které se nam nelibi jako noční vstavani.. 2-3 za noc neni katastrofa. Některé deti nespí jeste ve 2 letech a vy jste v 6ti ned? Ty odpocivej pres den, manzel špuntu do uši. Ale věř ze ma mala na vstavani narok a hlavne nedáváj v 6ti neděli kaše viz výše rady..

swetlusska
29. lis 2017

já mám ročního a vstávám i 4x za noc, takže když vstává občas jen 2x, je pro mě naprosto super. Už rok jsem nespala a asi ani dlouho nebudu. Takže se cítím jako permanentně jako po flámu. Ale věřím, že jednou to přejde 🙂

lucaaaaaaqa
autor
29. lis 2017

Jooo moc dekuju vím ze 2x za noc není hrůza já se jen ptám jestli to nějak nejde když mi bsichni píšou ze spi celou noc a my proste mě

drakenn
29. lis 2017

Ne, nejde. Prostě to tak tvé dítě má a potřebuje se v noci najíst.

smudlinka24
29. lis 2017

Malo maminek ma to stesti, ze jim mimi spinka celou noc, to je asi fakt nahoda u tvych kamosek. Ted sme ve fazi, ze udelam mliko a zunk a behem 10 min uz zase obe spime. Samozrejme trvalo nez jsme se k tomuhle dopracovaly (kort kdyz se koji) a uspavani probihalo treba hodinu dve, nez si mimi zajede rezim a uvedomi si, ze kdyz je tma, ma se spinkat. Ted to mame chvili dobry a vstavam 2x za noc, az prijdou zuby, pocitam s tim, ze to bude zase nocni "sranda". Hlavu vzhuru, bude lip az se na tebe bude smat bude vsechno veselejsi. A opravdu zadne kasicky, ani mliko bych mu nemenila (sunar night) pokud mu vyhovuje a nema boleni.

hermanecka
29. lis 2017

Ahoj,moje 4leta holka se v noci budila do 3 let tak 4x a ted mame chlapecka 7m co se dokaze probudit i 10x ☹(..nespala jsem tahem uz 5rokem..takze ver,ze nekde je to i mnohem horsi..

penelope87
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa Můj první syn spí celou noc tak od 4. Měsíce. Ten druhý bude mít 2 měsíce a budí se minimálně 3x za noc (je otázka, co považuješ za noc - v kolik ukládáš). Rozhodně ho do ničeho netlač jen proto, že ostatní. Vyvíjet se taky nemusí úplně přesně podle tabulek. Do 8 týdnů by akorát už měl vnímat střídání den/noc, aby víc spal v noci, ale to tvůj syn evidentně zvládá.

lucaaaaaaqa
autor
29. lis 2017

@penelope87 to ano to zvládá jen sem se chtěla Proste zeptat jestli třeba když mi teda všichni píšou ze jim spi celou noc jestli teda nedělám něco špatně jak kdy predevcirem usnul po celým dnů vzhůru v 1 ráno a stával v 5
A dneska šel spát v půl 9 stával ve 3 a pak v 6 a od ty doby už nespime jak mile padne 6ta ráno konec :D dekuju!

misulka84
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa dítě máte malé, holt to tak je. Na rady kámošek kašlete.

jijinka4
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa opravdu musite vydrzet casem se to urcite zlepsi. Muj syn se cca do 8 mesice budil co hodinu a to jeste musel spat s nama v posteli, aby vubec usnul. Pak se to zlepsovalo a od jednoho roku spi celou noc. Pokud teda neni uplnek😀

lucie_91
29. lis 2017

Prosímvás máte měsíční dítě... co byste chtěla... co říkají ostatní je jejich věc. Sousedce řvalo a nespalo dítě přes půl roku.

medakote
29. lis 2017

Vydrž, miminko je malé a dvakrát za noc to není tragedie. Me se takto budí mladší syn a to mu ted budou dva roky...Starší od 3m. Spal celou noc, ale vstával ráno v pul čtvrté a pak už nespal doma ani přes den.

smudlinka24
29. lis 2017

@medakote v pul4? To by me jeblo😀 No se da delat, detem to nevysvetlime.

dmiska
29. lis 2017

Hod se do klidu, neposlouchej kamaradky a bud rada, dokud spi takhle dobre ;)
Do 4 měsíců se mo budila 1-2x za noc, od te doby jsou 2 vzbuzeni super noc, bezne se budí 3-4x a kdyz rostou zuby, klidně co hodinu... celou noc nespala nikdy a jedno vzbuzeni se odehrálo naposledy zhruba pred tim rokem 😂

alishka111
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa hahaha, celou noc... no některým štastným asi ano, moje děti nespí celou noc a asi nikdy spát nebudou, i starší dcera, ve 3 a půl letech se jednou dvakrát vzbudí... o miminu ani nemluvim. A zkoušela jsem úplně všechno :(
Obecně je blbej nápad srovnávat svoje děti s jinýma, každý dítě je jiný a někdy prostě neuděláš nic. No vyměnit ani opravit nepujdou 😂 a pokud jde "jen" o spaní, dá se s tím žít, blbě, ale dá 😍

beruda
29. lis 2017

Ono to ty ostatní dětí třeba přejde 😀. Mně spala dcera celou noc od tří měsíců do půl roku. Pak jsk když luskne prsty, začala se budit i třikrát a to jí vydrželo do roku a třičtvrtě, nepomohly kaše, nic....Nezbývá než srovnat se s nastalou situací 🙂

absintka19
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa jak pisou holky, kazde mimi je jine. Nase Adeli od 3m spi od 21-7 ale cely den radi a ma obrovsky vydej energie (po tatovi), chvili neposedi 🙂 ale jsem za to moc rada.
Nedivej se co ktere mimi umi, neumi, papa, nepapa...jako matka to vycitis. Ja si taky myslela ze kdyz breci tak ma hlad ale nekdy to bylo brisko, nekdy chtela maminku, nekdy ji bylo vedro...
Sama dobre vis co tve dite potrebuje.
Jo a nektere maminky si vymysli ze spi celou noc jen aby ze sveho miminka udelali to nejhodnejsi miminko na svete 🙂 osobne jsem to zazila (mamina vykladala jak ji prcek spi celou noc a jeji partner si stezoval ze se maly budi 6x za noc 🙂

A i kdyz se mimi v noci budi neznamena to ze je divne, hloupe nebo rozmazlene ... Je tvoje, krasne, zdrave.

hojda
29. lis 2017

U takhle malého miminka je to nepřirozené se nebudit a 2x za noc je paráda, myslím, že hodně maminek by s tebou měnilo🙂.

andrejka_je
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa nejak vzdycky nahodou narazim zrovna na tvuj prispevek a od zacatku je to jeden 'problem' za druhym...neni to skoda? Uzivej si miminko a ber veci tak jak jsou. Deti placou, tak to proste je. Taky se budi...treba aby se ujistily, ze tam mama je a ze nejsou samy. Neres kamradky, ani ostatni lidi. Dite si clovek neporizuje, aby bylo naprogramovany a nemuzes po nem chtit, aby najelo na tvuj rezim a 'neobtezovalo' rodice... ☺

Jinak my dite spavalo celou noc, ted je mu 16 mesicu a budi se klidne i 5x za noc. A vis co? Tak to proste je... Neni lepsi to proste prijmout, nez se zbytecne zabejvat tim, jak zmenit nezmenitelny? 😊

misuled
29. lis 2017

Pro vas dobrej pocit muzeme byt kamaradky a ja klidne reknu, ze nase deti se budily mockrat na noc jeste skoro ve 2 letech.

smudlinka24
29. lis 2017

@andrejka_je
Presne tohle me napadlo🙄

puresin
29. lis 2017

Koukala jsem, ze brouckovi je teprve mesic, to se vam spani jeste tisickrat zmeni. K lepsimu i horsimu. 😁 Vyprdni se na reci kamaradek, jejich deti muzou mit zase prdiky, nebo budou nosit petky ze skoly.... Kazdy jsme jiny a zacina to uz u porodu. 🙂 Drzim pesti, bude lip. 😘

odula
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa muj prvni syn se budil 3x za noc jeste ve dvou letech. Moje dcera spala sama ve svy postylce od porodnice, budila se 1x, 2x za noc a v pul roce spala celou noc. Moje dalsi dcera se od porodnice budi 3x - 4x a co rostou zuby klidne kazdou hodinu... takze -
1) kazdy dite je jiny a nekdy at delas co delas, tak se proste nauci spat celou noc az kdyz je starsi
2) miminko, kterymu je neco malo pres mesic NEBUDE spat celou noc, pokud ano, tak pouze prechodne. Je to fyziologicky - ma malej zaludek, potrebujou pit min a casteji. V chytrych knizka se udava sest mesicu jako hranice, kdy muzes dite ucit spat celou noc - kdy to samo vydrzi, aniz bys riskovala podvyzivu. z cehoz vyplyva bod c.3
3) totalne se vykasli na to co rikaj "kamaradky" - kazdy dite je jiny. chapu ze by ses rada vyspala, to prijde, ale treba ne hned. Takze se tim uz pro pána jána nestresuj a užívej si, že máš krásný zdravý mímo.

@andrejka_je jop 👍

alcar
29. lis 2017

Jeeej, co ja bych za to dala. Moje dvojky se budi v noci co hodinu a to jeste kazdy jinak. Vstavat k nim i 15x za noc neni nic neobvykleho. Takze se jen modlim, at to uz brzy prejde, protoze vstavat po takove noci v 5:45 a odvadet starsi dceru do skolky je masakr.

normalnimatka
29. lis 2017

to si děláš srandu ne? takovýhle příspěvky mě fakt dostávaj....

misa357
29. lis 2017

@lucaaaaaaqa Špatně děláš to, že poslouchas přechytralý kamarádky. Jestli jim děti spí od čerstvých miminek , až do školky celou noc, tak jsou buď přírodní úkaz, nebo je nechaly "vyřvat", což je hnus a prasárna. A nebo prostě kecají, aby sis myslela, že jsou lepší mámy, než ty.

chimneysweeper1
29. lis 2017

Podle mě je to hlavně miminkem, to si všechno řídí. Patřím mezi ty šťastné, kterým dítě spí celou noc už od 2m (nyní má 8m), ale nemám na tom žádnou zásluhu, prostě se nebudí, nic nepotřebuje a spí až do rána, dnes do půl 8 (usnul o půl 10). Dosud ho kojím, večer před spaním je na prsu klidně i hodinu, pak u prsa usne, přeneseme do postýlky a on prostě spinká do rána. Moje sestra k stejně starému synovi vstávala i 8x za noc. Prostě každé miminko je jiné. 3x za noc není tak hrozné a časem se to může snižovat, tak prostě jen vydrž 🙂