Chránič matrace nebo nepropustné prostěradlo?

zuzka111
26. črc 2012

Ahoj maminky, můžete mi poradit, zda je lepší koupit pro miminko nepropustné prostěradlo např. http://www.scarlett.cz/index.php?page=shop.prod...
nebo chránič matrace např. http://www.scarlett.cz/index.php?page=shop.prod...
jaké máte zkušennosti? Děkuji Zuzka

vendulka
26. črc 2012

my máme chránič jak do postýlky tak do postele

kazy
26. črc 2012

My jsme oběma klukům pořídili pouze chránič matrace (asi v Ikee), protože jsem nechtěla, aby měl ten "igelit" i pod obličejem, aby se moc nepotili, takže mi vyhovuje, když to kryje jen půlku postele, od pasu dolů. Samozřejmě že kluci po postýlce občas trochu "cestují", ale pořád mají zadek na chrániči.

pavlinka83
26. črc 2012

Já budu kupovat nepropustná prostěradla. Prodavačka v krámě mi poradila, že když se to pročůrá, tak vyperu jenom prostěradlo a kdybych koupila obyč.prostěradlo a chránič matrace, tak musím vyprat oboje.

terkao
26. črc 2012

máme doma nepropustná prostěradla a jsme moc spokojeni 🙂

segra_bruni
26. črc 2012

vyrobek ktery se muze prat max na 30°C u mne nema sanci uspet ... mela jsem KLINIPUR www klinmam cz - professional - chranice matraci ... prat mozno az na 95°C /stacilo 60 pri mirnem znecisteni i jen 40/ a nezdimat /aby se neporusil zater/ ... takze zakoupit 2ks aby byl cas na uschnuti

navrch prosteradlo

romcovaklarka
10. zář 2012

My rozhodně prostěradlo, máme toto a není vůbec igelitové, je krásně prodyšné, zvrchu hebké jako normální prostěradlo a zespodu PUL (jako u svrchňáčků na látkovky, kdo zná) - absolutně vodu nepropustí a pere se na 60 stupňů. http://adema.sk/matracovy_chranic_produkty.html nebo se dá objednat i na českém MMB www.mimibazar.cz/adelinka

betelgeuzz
10. zář 2012

já jsem za chránič, protože častým praním se ten zátěr ničí a prostěradlo peru asi po měsíci, i když není počurané a chránič prát nemusím.

lukza
10. zář 2012

tak ját o vyřešila že sem dala do postýlky pod prostěradlo přebalovací podložky podle potřeby je to hned vyměněné a taky si to dáš jen kam heš takže to není na hlaviče já sem mo spokojená už u druhého dítka to praktikuji a madrace je bez ujmy🙂)

zdezli
10. zář 2012

Mame chranice matrace, ktere se perou na 90stupnu a daji se susit v sucicce, tudiz je mam za 3 hodinky ciste k dalsimu pouziti.

mrsblack
10. zář 2012

my máme toto http://www.detskezbozi.com/chranic-matrace-120-..., přes to normálně prostěradlo. Náš malej cestuje po postýlce úplně šíleně, takže na půl postele by nám to nestačilo, to by šlo až na matraci 😉

veruska007
11. zář 2012

Nepropustné prostěradlo jedno, na týden - než se dítě naučí v noci na čůrání budit. První týden jsem fakt prala každé ráno. Ale potom už jen chránič matrace - spát na nepropustném prostěradle není moc zdravé - je neprodyšné, dítě se víc potí, dokonce jsem slyšela, že se může ve špatné poloze i udusit.

usounek25
11. zář 2012

Máme chránič matrace z Ikea a spokojenost. Navíc když jsme odnaučovali prcka od plínek v noci, tak jsem ještě na chránič dala velkou přebalovací podložku a na to prostěradlo, takže když se stala náhodou nehoda, tak jsem stáhla jen prostěradlo a bylo to. S nepropustným prostěradlem zkušenost nemám.

cicacica
19. říj 2012

Nepropustné prostěradlo - naprostá spokojenost a cenový rozdíl není až tak velký.

xsenova
20. říj 2012

Chranic matrace. Sem tam chcem oprat plachtu na 90C

aaaaandi
20. říj 2012

My měli oboje, na jednu postýlku chránič matrace a na druhou nepropustné prostěradlo a osobně mi víc vyhovuje chránič, pereš jen prostěradlo, nejde jen o pročůrání, ale mimča si dost často ublinknou, prokakají...., nedávno si např. náš malý vylil do postýlky pití, jen jsem vyměnila chránič a matrace byla naprosto suchá a mohl spinkat v suchu. Já jsem třeba dávala i na nepropustné prostěradlo ještě obyč prostěradlo, právě abych ho nemusela při každé výměně prát a déle vydrželo, takže ve finále to máš jedno 😉 .

megy
20. říj 2012

tak já nemám ani jedno🙂 a žádná nehoda se nikdy nestala. pod hlavičkou má plínečku, kdyby moc slintal. ono totiž ty prostěradla a chrániče vyústili akorát v to, že malý se hodně potil. jakmile jsme to dali pryč, tak to bylo o.k. takže u nás asi tak

hanka222
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kremilekavochomurka
18. bře 2013

Kupovala jsem podložku od Emitexu. Stele je už půlrok a podložka zatím stále leží ve skříni nevyužitá - nebyla potřeba. Ale třeba ji ještě vytáhneme, až se bude učit být bez plenek...

blondys24
18. srp 2013

ja koupila mepropustne prsteradlo,ale mam dotaz.vsude pisou,ze nepropustna podlozka zvysuje riziko sids?tak se trochu bojim?

ivkasmet
22. srp 2013

Já můžu za sebe a své kamarádky doporučit jednoznačně nepropustné prostěradlo . Objednávala jsem jich už několik od českého výrobce nepropustne-prosteradlo.cz, naposled dokonce i povlečení, protože jsme doma silní alergici a oni vyrábějí ze speciálního materiálu tencel jersey... Před tím, než jsem ho povlíkla, jsem si to odzkoušela - polila jsem ho hrnkem vody (to abych měla na čisto jistotu 😀 ). Na údržbu je to fakt super, hlavně se na tom nepotíme (používáme ho normálně v ložnici, a to se můj manžel hodně potí 😀 ). Jo a přišlo mi hned druhý den, takže pohoda 🙂 Různé chrániče jsme měli doma předtím, ale tohle nepropustné prostěradlo fakt nemá chybu.

limpopocz
23. srp 2013

Pokud se mohu připojit k diskusi, musím říci, že u nás jdou také více na odbyt nepropustná prostěradla, která jsou myslím praktičtější a cenově dostupná. V nabídce máme nepropustná prostěradla značky Scarlett za 186,-Kč v 6ti barvách nebo prostěradla značky Bobas za 236,-Kč také v různých barvách.

janulas84
23. srp 2013

Já jsem pro nepropustné prostěradlo, mám vyzkoušené obojí, když toliko ležel, šlo obojí, ale jakmile už začal lozit a zajímá ho vše, tak ho velmi baví ten chránič oddělávat ...

jankadudova
23. srp 2013

Chranic Emitex, jednoznacne 😉

radamax
3. zář 2013

Ahojky,asi jsem trošku na hlavičku ;) ale objednala jsem si chránič matrace z jedné strany guma a z druhe strany bavlna a teď jak to mám na tu matraci povléknout?Na obrázku bylo že matrace měla prostěradlo a na tom byl gumou přichycený ten Chránič a na té bavlně vlastně dítě spí.Tak poraďte

werry
3. zář 2013

my máme z Ikei nepropustnou podložku, malá je bez plenek, ale občas se ještě počůrá - vyperu jen prostěradlo a podložku, matrace je vždy suchá, ale musím prát na 50, na 40 se mi to nevypralo, spokojenost

agne
26. črc 2014

Já mám oboje, sympatičtější je mi nepropustné prostěradlo, ale chránič matrace třeba používám do cestovní postýlky kvůli rychlejšímu schnutí. Jinak slouží jako náhradní, když by prostěradlo nestačilo uschnout.... A klasických prostěradel na gumu mám víc, aby ladili k povlečení... Obojí lze prát v pračce.

maudn
26. črc 2014

mame oboje, sikovnejsi je to nepropustne prosteradlo, koupili jsme v anicka.cz, je to pak takové praktické,když je poblinkane nebo počurané,když prosteradla dojdou,tak dám normální a podto chránič

sonik05
26. črc 2014

@radamax ja bych dala na matraci chranic (gumou na matraci) a pres chranic teprve prosteradlo. Myslim,ze to vypada lepe a i prosteradla byvaji prijemnejsi nez povrchy tech gumovych chranicu.

Jinak k diskuzi...preferuji nepropustne prosteradlo pred tim obycejnym chranicem,ten totiz vzdy protece, kdyz se stane nehoda.

eminka23
25. kvě 2015

Já bych byla rozhodně pro chránič na matraci. My jsme teď kupovali tento: http://www.grossmann-matrace.cz/chranice-matrac.... Je nepromokavý. Vydrží mnohem více než prostěradlo a má delší životnost. Cenově se rozhodně vyplatí tato varianta.