Chůvička. Nejsem z ní nadšená. Jak funguje vaše?

anatanka
12. únor 2008

Prave jsem si koupila chuvicky od Philipse, ale dvakrat nadsena z nich nejsem. Za prvy mi prijde, ze signal je dost slabej, funguje jen na urcitych mistech a tech neni moc a hlavne porad chrcej, zakladna, co ma byt v detskem pokoji ne, ale ta druha rodicovska cast celkem dost. U toho teda rozhodne neusnu. Tak nevim, jestli delam neco spatne nebo jsou nejaky smejdsky a nebo je to tak normalni. Jak to funguje u vas, co je taky mate?

luckaa
13. únor 2008

My teda nemáme od Philipse,máme obyčejný a zas na ně chytáme nějakýho cizího prcka,takže je nepoužívám,i když rozeznám ten pláč,tak je to na nic,ten prcek dost brečí a mamina jen přijde,natáhne mu kolotoč a zas odejde a bylo to pořád dokola,tak jsem se na to vykašlala.

bramburka
13. únor 2008

musite preladit na jiny kanal....

nam rekli, ze to ma kazdej a ze jsou pritom nic moc, tak nám doporučili nejaky h+h 8020 nebo co http://www.detske-chuvicky.cz/p/hh-mbf-8020 a jsou super...

luckaa
13. únor 2008

No,jenže když přeladíme,tak zas nechytáme naší malou 😅 ,takže je to na nic.Už jsem si zvykla je nepoužívat.

bramburka
13. únor 2008

to je divný... se nekde zeptej jestli to delate dobre... to je ta nevyhoda philips, má je každej, tak pak je to blbý...

baron
13. únor 2008

Ahojik,tak mi jsme koupily take od Philips,byly to ty drazsi staly kolem 2400. A jsme maximalne spokojeni. Nic nam nechrci,ani nic podobneho. Sygnal mame vsude. I kdyz jdu,az ke stajim kde mame kone cca 200m,tak porad signal je. Takze u nas spokojennost. Asi mate nejaky vadny kus,zkuste to reklamovat. Pa jana

detskechuvickycz
13. únor 2008

Každopádně chůvičky se musí "chytit" když mají nastavené tejné kanály. Pokud to tak máte a nespojí se, reklamujte je.

andilek
13. únor 2008

my máme od vánoc taky phlipsky a jsme s nimi spokojeni, sousedi je mají taky a na Silvestra jsme šlyšeli jejich malou, tak šel MM přeladit kanály a vše bylo OK a nijak nám nechrčí 😉

kometka5
13. únor 2008

tak mi jsme si napřed koupili asi nějaké šmejdy, ty jenom chčeli a malá i když brečela, tak to nebylo poznat, jen chrčeli o trochu víc. pak jsme si koupili od philipse a je to podobný. Nad náma bydlí další mimi, takže vetšinou slyším jeho, někdy to začne bezdůvodně šumět a přitom malá se třeba jen pohla a na hlas to reaguje docela až na brekot, ale když si brouká, tak to není slyšet. Strašně jsem chtěla chůvičky, ale už jsem se naučila je nepoužívat a mít nastražený uši... 😒

nikkos
13. únor 2008

Holky a máte někdo zkušenost s chůvičkami Sencor? Já je chci jen tak na občasné používání tak se mi nechce kupovat nic drahýho....jen nevím aby to nebyl nějaký šmejd 😒

A taky mě tak napadá - přece jen to vysílání, jsou to radiové vlny... nemyslíte že by to mohlo být škodlivé?? 😢

luckaa
13. únor 2008

Nikkos,Sencor máme právě my a chytáme úplně někoho jiného,je teda pravda,že stačí,aby se malá otočila a už to jde slyšet,ale vadí mi ten cizí prcek.Taky jsme nechtěli nic drahého,na dosah nám úplně stačí,ale naučila jsem se je nepoužívat.

detskechuvickycz
13. únor 2008

Dětské chůvičky musí samozřejmě splňovat určité normy. Vyzařování chůviček by mělo být nižší než třeba u mobilních telefonů, nebo PMR vysílaček. Hodnotu tzv. elektromagnetickeho smogu však výrobci v návodech neuvádějí. Ideální by bylo vlastnit takové zařízení, které by tyto hodnoty nezávisle změřilo a pak to zveřejnit. To je však asi nereálné :-/ Navíc těch "vln" je v dnešní době všude kolem Vás tolik, že to stejně neovlivníte.

To že slyšíte cizí děti je dáno tím, že používáte chůvičky analogové, nebo chůvičky s málo kanály. Philips vyrábí hned několik druhů chův a pokud máte ty levnější, nebo nějaké starší modely, hold budete asi poslouchat šum. Takový výrobek je v praxi bohužel na nic.

Někteří lidé jsou s chůvičkama Sencor spokojeni, ale spousta jich právě ze Sencoru přechází na kvalitnější chůvičky. I zde platí že kvalita je většinou odrazem ceny.

andilek
13. únor 2008

tak my máme nějakých 16 kanálů, tak to bude asi tím 😉

kometka5
13. únor 2008

nikkos,ty co jen šumí jsou přesně sencor.

janyjany
15. únor 2008

Ahoj holky,
my jsme dostali Sencor a jsou naprd 😠 , bud máme špatnej kus nebou jsou celkově nic moc 😢 Jednou fungujou jindy zase ne. Prostě se nedá na ně spoehnout ☹ , takže radím SENCOR NEBRAT!!! 🙄
Ted máme philips ty za 2400 a jsem mooooc spokojená, žádný problém 🙂
Brácha měl Etu (stejný problém) a dokonce to reklamoval a vrátili jim to, že výrobek je v pořádku 😝
takže pak taky koupili Philipse a jsou spokojený.

Tenhle názor jsem slyšela už od dost lidí, že na chůvičkách se nevyplatí šetřit 😖 a že většinou levný nefungujou 🙄 a pak si stejně koupí ty drahé.
Je to hrozný, ale je to tak.

pucik
16. únor 2008

Ahojky, my máme Sencor, koupený v intersparu za 499 Kč a jsem naprosto spokojený. Používáme je už půl roku a i venku, když je malej v kočárku a doma (rodinný baráček patro), tak ho slyšíme kdž pláče a utíkiáme seč nám nohy stačí pro něj. Ono asi záleží na jaký výrobek člověk narazí. Takže já mám dobrou zkušenost, takže dávámhlas pro 🙂 😉

janickabez
16. únor 2008

Ahojky my jsme si koupili fisher price a spokojenost, jen malá nevýhoda, kterou jsem před nákupem podcenila je, že základna je pouze do sítě, není na baterky....takže si musím na balkon natáhnout šňuru, to mi na tom trochu vadí... jinak zvuk super.....dosah, u nás v 100% paneláku dostačující a chytám naštěstí jen naše mimino a ne všechny okolo 😎

jjaninka
16. únor 2008

Ahojky,my máme taky Philips SCD463 a jsem s nima spokojená,signál drží dobře,mají dosah 200m,což funguje. Citlivost má 3stupně a je pravda,ten nejcitl.zachytí každý zvuk,prostř.používám,když malej začně škňurkat,tak ho slyším. Jsou jak na adaptér tak na baterky.Takže pohoda

reruna
16. únor 2008

Ahoj, my máme Chicco, ta rodičkovská taky dost chrčí a na jiný kanál už to přeladit nejde, ale zvuk to přenáší dobře, slyším každé zašustění 🙂