Chůvičky do paneláku, využívali jste je?

frity
26. črc 2013

Ahoj holky zajímali by mě vaše zkušenosti a váš názor. Zvažuji koupi chůviček, ale bydlíme v paneláku v bytě 4+1, tak nevím jestli to není zbytečné. Rodiče bydlí rovněž v paneláku, takže nikam na zahradu a tak mimi dávat nebudeme. Využívali jste je?

berynka
26. črc 2013

@frity
ne, používám jen monitor dechu 😉 . Na dovolenou mám možnost vypůjčit si u kamarádek.

dandelion
26. črc 2013

Neměli jsme.. @frity

speedygon
26. črc 2013

Do paneláku to je podle mě zbytečné....

petrusew
26. črc 2013

máme chůvičky a bydlíme v paneláku. Zbytečné mi přišly ze začátku, později jsem za ně byla moc vděčná! Všude zavíráme dveře a ložnice je na druhé straně, když malá pobrekává,neslyším ji. Musela by řvát jako tur! Když začal houkat monitor dechu, přes stěny bych ho neslyšela a rozhodně ne na našem rušném slídláku. Takže za mě: Příště si koupím nové a litovat toho nebudu.

zelva
26. črc 2013

My bydlíme také v paneláku a kupovala jsem je. Doma jsem je nepoužívala, ale na dovolených byly neocenitelné. Nekupovat žádnou drahotu, stačí levnější, ale aby měly slušný dosah.

veruska007
26. črc 2013

V paneláku je to zbytečné.

lv
26. črc 2013

měla jsem po ségře a používala je asi týden, dcera řve jak tur, takže jde slyšet po celém bytě..

soleilll
26. črc 2013

Za mě to význam má. Bydlíme v daleko menším bytě 2+1 (i když cihla) a chůvičku mám zapnutou celý večer, když dítě uložím v ložnici do postýlky a s mužem jsme v obýváku. Mám ověřeno, že pištící monitor dechu přes dvoje zavřené dveře neslyším. 🙂 Navíc - jak se dítě začne víc pohybovat po postýlce, snadno při hraní nebo otáčení přeleze mimo monitor a ten pak spustí úplně zbytečně. V chůvičce slyšíš i broukání a hraní. Navíc ji využiješ i později - třeba na dovolené. Ale samozřjmě záleží na tobě a vašem stylu života (a třeba i financích).

frity
autor
26. črc 2013

Díky za názory holky. Monitor dechu určitě chceme koupit, ale ty chůvičky právě nevím. Máme v plánu, že prcek bude minimálně do půl roku (možná dýl) spát s náma v ložnici, přes den bude buď se mnou nebo v pokojíčku a ten je jakoby uprostřed celého bytu, tak bych jej měla snad slyšet, i když budu třeba vařit. Takže přemýšlím, že je pořizovat spíš nebudeme. Na dovolenou nebo tak přece jen člověk jede párkrát do roka. Moc díky.

mmiirrkkaa
26. črc 2013

Jezdíme na barák k prarodičům, takže jsme koupili. Ale v bytě mi přijde celkem zbytečná. Máme 3+1 a slyším ho i bez chůvy. Pokud o ní uvažuješ a dodala by ti pocit klidu, tak bych se poohlédla klidně po nějaké bazarové.

jenny.kay
26. črc 2013

Využíváme dodnes, a to je dceři 20 měsíců. Má chůvičku u sebe v pokojíku a když jsme večer v obýváku, tak bychom ji neslyšeli, dokud by fakt nezačala řvát. Když potřebuje jen napít, nebo se vyčůrat, tak slyšíme, jak si o to v pokojíčku říká.

rozarka65
26. črc 2013

@frity bydlíme v malém bytě 2+1 a děti už mám velké 5 a 2 roky,ale stále chůvičky používám a jsem za ně vděčná...předevčírem jsem zapomněla zapnout a slyšela jsem Eli,až když fakt hodně brečela (přes dvoje zavřené dveře) a nestihla jsem ji dát včas na nočník...A pak je super,když holky spí a já vyběhnu ven s pejskama.. 😉

lamarika
26. črc 2013

Taky máme v bytě a jsem za ně vděčná. Dodnes je mám zapojené u dvou starších abych v noci slyšela co se tam děje. Kolikrát se v noci jeden z nich vzbudí a začne mě volat. Bez nich bych o tom nevěděla dokud by nezačali řvát. A to mi přijde zbytečné. Navíc jsem i já víc v klidu. Bez nich ani ránu 😉 Z mého hlediska mnohem potřebnější než monitor. Když byli mimča a já třeba vařila, tak jsem bez chůviček neslyšela, že se vzbudili nebo měli nějaký problém.

hofka1
26. črc 2013

do paneláku zbytečnost, leda když dítě spí a jdu do sklepa, ale ve sklepě stejně nefungoval signál🙂
Máme, ale nepoužíváme doma, dobrá byla u tchánovců, kde maj barák na tři patra, tak aby člověk mohl ještě být venku.

frity
autor
26. črc 2013

Holky, díky moc za vaše názory a zkušenosti. Čekáme první, tak to člověk neodhadne jesli je bude nebo nebude potřebovat... Asi s koupí ještě počkám a uvidím, jak je pak budeme potřebovat nebo ne🙂

aajda
26. črc 2013

My máme, bez nich bych fakt neslyšela, leda až hysterák. Stačí, když zavřu dveře a neslyším. A to máme 3kk. Mé děti teda neřvou, jen decentně pobrekávají, takže bez chůviček by to fakt nešlo. A při vaření, nebo věšení prádla, nebo ve sprše...no prostě fakt využívám denně už od narození Agátky.

A i když bude mimi spát s váma, tak přes den s ním chodit spát nebudeš (nebo asi ne vždy 😀 ) a večer budeš chodit později než mimčo. Tak si to s chlapem vyzkoušej, jak je slyšet, ať hraje brečící dítě a ty u toho třeba vař 😀 Ale jinak být váma, tak to tedy zkusím bez, ono dokoupit se dají vždycky. Ale já bych bez nich být nemohla.

anetmili
26. črc 2013

@frity My bydlíme taky v paneláku, máme videochuvicku od Aventu, a jsem za ni moc rada hlavne ze začátku, taky máme první mimčo a teď mu je už měsíc. Chůvu zapínam, když vařím, jdu do sprchy a jsem klidná že ho vidím. Nebo i v noci když nakojím pak dám spát a nějak oddychne nebo vydá nějaký zvuk tak vidím zda ublinknul ebo se jen tak protahuje a jsem prostě jistější, nehledě na to, že když někam pojedete na dovolenou nebo ke známým určitě za ně budeš ráda.

kalipso
26. črc 2013

@frity bydlíme v paneláku a bez chůvičky bych teda malou neslyšela, je slyšet i bez jen když začne opravdu řvát jak tur, pokud jen fňuká, tak ne. Za mě je teda chůvička i v paneláku potřeba. 😉

olusenka
26. črc 2013

bydlíme v paneláku ve 3+1 a máme chůvičku. Používáme ji už rok a půl. Od začátku ji používáme pouze v noci, přes den ne. Večer zavřeme dveře do pokoje i do obýváku, je puštěná TV...slyšela bych, mám vyzkoušeno (někdy slyším malého ještě než chůvička sepne), ale taky ne vždy a hned, takže za mě ano.
Ve dne ji nepoužívám, teda nepoužívala jsem, když byl syn ještě malé miminko, má být zvyklý na ruch všedního dne a ne zavírat dveře a chodit kolem něj po špičkách.