Chůvičky

mapris
13. srp 2007

Přeji hezký den. Koupila jsem pro svojí dceru chůvičky Sencor. Hodlám je jít dneska vrátit. Bohužel nefugnují jak mají - neslyšela jsem dceru když pláče. Máte někdo zkušenost s používáním chůviček v panelákovém bytě? Děkuji za odpovědi.

med
19. pro 2007

mmisak, zažili jsme něco podobného, když bylo malé asi 3 týdny, ale naštěstí jsme jí nemuseli rozdýchávat... Jen jsem jí zvedla a ona se probrala a sama nadechla. Ale taky jsem měla v tu chvíli malou dušičku 😔 Teď nám houká monitor i několikrát za noc, ale naštěstí z úplně jiného důvodu - Terka cestuje po postýlce, tak se občas dostane mimo dosah 😉 Na monitor nedám dopustit. Ale přemýšlím i o koupi chůvičky - když jsme u rodičů, tak malá spí nahoře v ložnici a my jsme večer ještě dole v obýváku a tam by asi monitor nebyl slyšet... tak furt chodím poslouchat na schody... a v létě budeme chtít být třeba večer dýl i na zahradě... Myslíte, že to má dosah i ven?

navi
20. pro 2007

Nanny máme taky a nám teda našťestí nehoukal 🙂 Ale koupili jsme i chuvičky Topcom 1500,-sk a maximální spokojenost 🙂 Májí nastavitelnou citlivost, zakže když chceme, slyšíme i každé jeho přehození v postýlce 😀

sakura77
20. pro 2007

ahojte,tak to bola smola,ja mam tiez sencor ,na druhom kanali a vyssej citlivosti a v pohode,pocujem obcas aj nejakych susedov 😀 😀 asi som dobre natrafila 🙂

chechta
20. pro 2007

zuzik tak tu aventku, philipsku máme a jsem spokojená, ale je krapet dražší no. Chtěla jsem jinou Philipsku,a le tu bohužel u nás neměli ani v katalogu a po netu jsem ji nechtěla kupovat kvůli reklamacím. Chůvičku běžně používám, když malej přes den spinká tak můžu klidně zavřít dveře a neruším ho a ted ji mám zrovna taky zapnutou. Je v ní slyšet všechno - jak se malej hejbe a když plače. Když jsem malýho měla u našich venku před barákem tak jsem slyšela pomale co si povídají lidi co šli po ulici 😀 😀 😀 😀

majenka
5. bře 2008

Holky, prosím pomozte...scháním český návod k chůvičkám od firmy H+H MBF 8020!!!

lenkakr
5. bře 2008

my máme sencor a jsem s nimi spokojeni, ale fungují jen na vesnici u rodičů. když jsme je používali ve městě chytali jsme úplně cizí děti snad z celého sídliště. když je nastavená frekvence jako má někdo jiný tak to ani jinak nejde. a kamarádka měla půjčenou od Philipse a taky to vzdala. nejvíc záleží na tom jestli je v okolí někdo kdo je taky používá 😢

petular
5. bře 2008

ahoj, já měla původně Fisher Price, ale ty pořád šuměly a nedaly se prakticky používat, navíc, když už jsem něco slyšela, tak mrně z jiného bytu... chtěla jsem ušetřit, ale nevyplatilo se. Tak jsem si koupila ty Philipsy, co jsem chtěla původně a jsem maximálně spokojená 🙂 Mají 16 kanálů, takže pravděpodobnost, že natrefíš na jinou maminu se stejnýma chůvičkama a frekvencí je malá. Doporučuju rozhodně nešetřit a neznám nikoho, kdo by s Philipsema nebyl spokojený.

kacka.va
5. bře 2008

tak tu philips scd 497 máme taky 🙂

kacka.va
5. bře 2008

lenkakr: spíš záleží na tom, kolikakanálová je. protože se ti na to můžou napojit nejen jiné maminy s dětma, ale třeba taxikáři nebo kamioňáci 😉

susik77
28. dub 2008

ahoj, myslite, ze ma vyznam porizovat si chuvicky az kdyz dame malou do detskeho pokoje? bude ji asi 1 rok

nikusa
13. čer 2008

Ahoj holky. Jaké jsou základní důležité parametry, které je potřeba zohlednit při výběru chůvičky? Dosah, počet kanálů? Co dál? Co byste radily? Právě se rozkoukávám, abych vybrala "tu správnou" chůvičku. Díky za radu.

krista
13. čer 2008

Ahojky,
my jsme kupovali chůvičky teď a to použité od známých, takové starší, mají dva kanály, napájení do sítě i na baterku, budou stačit. Hlavně jsme je kupovali protože se chystáme ke známým a tam se bude sedět před domečkem a malou bychom neslyšeli, tak abych tam nemusela pořád běhat 🙂
A určitě se budou hodit i až půjde malá do pokojíku 🙂

Nikusa asi záleží co je pro tebe důležité, já třeba vůbec nepotřebuju kameru, stačí mi ten zvuk 🙂

nikusa
13. čer 2008

Kamera je asi zbytečná, spíš přemýšlím možná o kombinované chůvičce s monitorem dechu jako má Angelcare. Akorát nechápu, jestli se to dá použít i do kočárku, když je mimi třeba na zahradě a my v domě.

krista
13. čer 2008

Nikusa to netuším, monitor dechu bude asi do zásuvky, tak jestli dáš na zahradu prodlužovák tak asi jo 😉
My jsme monitor dechu nekupovali 😉

rezetka
17. čer 2008

Holky, nemáte některá zkušenost aspoň s jednou s chůviček? Nemůžu se rozhodnout:
nejvíce se mi zamlouvají tyhle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=7313682 a pak tyhle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14024122

sue24
17. čer 2008

monitor dechu je na baterky, nie do zasuvky.....nastastie, lebo keby vypadol v noci prud..... 🙂

spetra
25. črc 2008

nemáte někdo zkušennosti s touto cůvičkou? http://elektro-dvd-audio.nej-ceny.cz/40922/dets...

krista
6. říj 2008

ukik • 1d • 14. červenec 2008 ve 20:40
ahojky, zajímala by mě vaše zkušenost a rada s dětskými chůvičkami. Chci nějaké pořídit, tak poraďte. Dík

zany • 1d, 31tt • 14. červenec 2008 ve 20:43
My jsme je kupovali teď před dovčou a koupili jsme ty novější od Philipsu. Mají 16 kanálů, takže by se nemělo stát, že se naladíš s někým stejně 😉
Jinak jsme se s nimi pohybovali po hotelu bez problémů, dosah to mělo velkej a to jsme měli pokoj na druhé straně než jsme většinou večer seděli 😉 Citlivost mají taky velkou, protože když jsme to měli na té největší, tak to snímalo i auta ze silnice 🙂

vrtule83 • 1d • 14. červenec 2008 ve 21:26
Mi máme chůvičky od Hyundaye, jsem s nimi moc spokojená, hodně kanálů, velká citlivost a velký dosah. Ale nepoužívám je denně, dřiv občas doma ale hlavně na chalupě.

kudrlenkaa • 1d • 16. červenec 2008 ve 12:08
Já mám ty samé jako zany a jsem s nima taky spokojená, dosah mají velký celkem i přes ostatní baráky. Myslim, že je to Philips 463 a když štěká venku pes, tak se to ihned ozve 😉

majka07 • 1d • 16. červenec 2008 ve 12:41
My máme taky od Hyundaye, spokojenost veliká 🙂

mimisek1 • 1d • 16. červenec 2008 ve 12:45
Ahojky, my máme Philips SCD 499, je to poslední, co je na trhu a jsme teda zatím psokojeni. Ještě ji nemáme v provozu, ale jak jsem ji zkoušeli, tak fakt velká spokojenost. Kupovali jsme ji přes E-shop Electroworldu, proto byla o 1800 levnější. Jinak reklamaci můžeme normálně uplatnit v obchodě. 😀

Bližší popis:

Spolehlivost a klidná mysl

Ø Zaručuje nulové rušení z jiných přístrojů

Ø Indikuje nepřetržité spojení mezi oběma jednotkami

Ø Zvuky, které dítě vydává, jsou znázorněny pomocí kontrolek

Ø Automatické varování při umístění jednotky mimo dosah

Ø Bezpečné a zcela soukromé spojení s použitím šifrování

Ø DECT systém neustále kontroluje spojení

Ø Automatická volba kanálů

Ø 120 přenosových kanálů

Ø Indikace úplného nabití akumulátoru

Ø Indikace nedostatečného nabití akumulátoru

Ø Indikace zapnutí

Ø Světelná indikace úrovně hlasitosti

Ø Ovládání hlasitosti

Ø Aktivace vysílače při překročení určité meze

Ø Sledování teploty dětského pokoje na dálku

Pružné použití při sledování dítěte

Ø Velký provozní dosah pro volný pohyb v domě a kolem něj

Ø Přenosná jednotka pro rodiče s nastavitelnou sponou za opasek a šňůrou na krk pro pohodlí a mobilitu

Ø Dobíjecí rodičovská jednotka s minimální dobou sledování 24 hodin

Ø Cestovní pouzdro chrání jednotky při cestování

Ø LCD displej u obou jednotek

Klid pro Vaše dítě

Ø Upokojuje Vaše dítě ve tmě pomocí uklidňujících hvězd

Ø S funkcí oboustranné komunikace můžete dítě uklidnit svým hlasem

Ø Pět ukolébavek uspí dítě

maja26 • 1d • 16. červenec 2008 ve 21:20
http://www.petula-hracky.cz/?p=productsMore&iPr... my máme tyhle a jsme spokojeni 😉

pokornaivca • 1d • 24. červenec 2008 v 10:50
My máme od Philipsu a spokojenost maximální,moc jsem je nevyužila ale schovám je na druhý dítko,když malá spala a my byli venku,nebo u našich,využili jsme je málo ale kdžy už tak opravdu se spokojeností

lukik • 1d • 31. červenec 2008 v 16:48
tak jsem nakonec pořídila od Babymoov...Babyphone expert II. Má to výhodu v tom, že to malému můžu připnout na kalhoty a když bude běhat ode mne moc daleko, upozorní mě to. Je to takový menší pc, měří to teplotu, vlhkost...🙂
😉 díky za rady

dzej • 1d • 9. srpen 2008 v 19:57
ahojky, potřebujem teď koupit chůvičky, poradíte mi, na co si dávat pozor a co by nemělo chybět? Díky

hlavinka
22. říj 2008

Ahoj holky, mate nejaky typ na chuvicku, ktera by mela dobry dosah i pres zdi (napr. v panelaku, kdyz se musi jit dolu otevrit postakovi a decko spinka doma, jizda ve vytahu 5 pater). Asi bych preferovala obousmernou, abych kdyztak na decko mohla mluvit.
Na Netu jsem nasla jen ty, co maji realny dosah venku 300 metru a mene, coz je na nic ☹

Dekuju za typy 🙂

ronie
22. říj 2008

hlavinko
http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/h-h-chuv...

jen tedy není obousměrná..nicméně my jsme naprosto spokojení, když Oli spal na dovoleý sme chodili i na krátké procházky a pořád byl signál-dosah 800m

hlavinka
22. říj 2008

Ronie: dekuju za typ.

Jeste dotaz, jak to vubec maminky delate, kdyz musite proste odbehnout z bytu v panelaku (opravar, listonos, necekana navsteva a nemate otevirani domovnich dveri zvonkem). Nechate decko doma (spici) nebo ho vezmete s sebou i za cenu toho, ze se vzbudi?

ronie
22. říj 2008

hlavinko-já teda když spí, tak ho nechám spát a jdu dolů 😉 Nebydlíme v paneláku, máme to jen jedno patro, kdybych bydlela v paneláku tak beru tu chůvičku.

kozinka
22. říj 2008

Chůvičky jsme spočátku vůbec nechtěli, říkalai jsme že v panelovém domě je to zbytečnost, ale opravdu není!!! Je to super, ale dávejte si pozor s výběrem, důležitý je dosah, většinou je 120 - 250m ale zdá se mi to docela málo... (jelikož jedna cihlová stěna může rušit až 40m, takže kdyby jste byly o tři pokoje dál, klidně se může stát, že nic neuslyšíte) My máme doma chůvičky Brondi http://www.shopingcity.cz/podrobne.asp?idz=10084 mají dosah 3 km!!!! Takže žádné stěny vás neruší, má 8 frekvencí a ještě každá frekvence 36 podfrekvencí, tak se vám nemůže stát, že by jste slyšeli někoho jiného 😉 A taky má jednu výhodu, od některých levnějších chůviček, a to, že nemusíte pořád poslouchat co se děje, ale ona sama vám ohlasí jakoukoliv změnu (jaký koliv pohyb a zvuk v mísnosti) zvukovým signálem a přepne hned na odposlech 😉
Opravdu můžu brondi chůvičky jen doporučit!

zanya
25. lis 2008

Ahoj prosím Vás nemá někdo zkušenosti Babyphonem Brondi ?

tonica
28. lis 2008

Ahoj vsem, prosim, ma nekdo zkusenosti s timto typem chuvicky?

http://www.babylife.cz/zbozi/683-fisher-price-c...

Cena mi prijde optimalni, tak jeste posoudit tu funkcnost. Diky.

anicka164
8. pro 2008

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat - nepoužíváte někdo jako chůvičky vysílačky, které mají funkci chůvičky? Mám na mysli třeba http://www.cettra.cz/obchod/radia_details.php?i...
Říkali jsme si, že až děti vyrostou, tak si s nima budou moct hrát 😉

mariekaterina
1. dub 2009

Ahoj holky,
mate nektera zkusenost s touto chuvickou - TEFAL BH 1200J9 ? Potrebuji velky dosah a co nejmensi antenku...
DIKY ZA RADU!
http://www.autozarovky-philips.cz/index.asp?men...

radkar
1. dub 2009

Ahoj, dnes si jdu zrovna koupit chůvičku. http://detske-chuvicky-pece-o-dite.elkam.cz/210.... Jde o to, kde jí budeš používat. Já měla chůvičku jen se dvěma kanálama a je mi na prd, protože bydlím v paneláku a neustále chytám jiné děti. Takže jsem vybrala tuto, protože má 16 kanálů. Tahle tvoje má myslím 3 kanály, tak uvidíš, jestli ti budou stačit-třeba jo. Ono někdy ani nezáleží tak na dosahu, jako na kanálech a vůbec kvalitě chůvičky- jestli moc nešumí a tak.

mariekaterina
1. dub 2009

Já se vůbec nevyznám v chůvičkách ☹ bydlíme na samotě (u lesa.... 😀 ) tak si myslím, že jiné děti nebudu chytat 🙂 , ale máme velkou zahradu a dům tak hlavně ať má velký dosah .... 🙂
Ten tvůj odkaz mi nejde spustit ☹ že bych se mrkla 🙂

helulicek
1. dub 2009

Čau holky, nějak zvlášť jsem se ještě o chůvičky nezajímala, ale určitě si ji chci pořídit. Co jsem tu tak zběžně pročetla, tak si chválíte Philips, máte někdo ještě nějakou značku se kterou jste spokojený?? nebo který typy Philipsů máte? Potřebovala bych s větším dosahem... díky