Co je lepší, pořídit klasickou postýlku nebo cestovní?

ivana21m
12. dub 2012

řešíme dilema, zda pořídit klasickou postýlku, nebo cestovní. Poradí někdo?

mitote
12. dub 2012

no ja poridim oboje, klasickou do loznice a cestovni na cesty, kazdy mesic jezdime do Prahy a do Jeseniku pokazde na vikend, tak bude potreba a nejak se me nelibi predstava, ze by dite spalo doma v cestovni postylce, otazkou je take, nakolik je kvalitni matrace v cestovni postylce na kazdodenni spani...?

ined77
12. dub 2012

Ahoj 🙂 ,
za mě určitě klasickou, nejlépe na kolečkách 😉 .Cestovní máme sice taky, ale tu spíš používám občasně jako ohrádku, ale už ji taky budeme rušit.

medvik
12. dub 2012

Do ložnice bych určitě pořídila klasickou dřevěnou postýlku s kvalitní matrací. Pokud cestujete, kupte si i cestovní, ale ty mají matrace nic moc, tak spíš jen tak na spaní u babičky nebo na cestách. Dá se použít i jako ohrádka, ale radši bych dala dítě na zem na deku.

zabinka88
12. dub 2012

Určitě klasickou s kvalitní matrací. Cestovní máme u babičky a ta matrace v ní rozhodně není na každodenní spaní 😉

pejtho
12. dub 2012

My máme doma obě, obyč s kokosovo-molitanovou matrací v ložnici a cestovní máme v dětském pokojíčku na denní spaní a na cesty-ale i v ní mám ještě obyč molitanovou matraci. Bez té to skoro nejde!

nae
12. dub 2012

Vyhody klasickej postielky: vacsinou sa da polohovat rost (setris si chrbticu), dieta nespi pri zemi, kde moze byt chladnejsie (a prasnejsie) prostredie). Dlhsie vydrzi. Pokial je dieta uz vacsie a pocas spanku aktivnejsie, nebudi sa pri tom, ked sa rucickami/nozickami opiera o steny postielky, resp. o makky mantinel.

Vyhody cestovnej postielky: lacnejsia, skladnejsia, prenosna, da sa pouzit aj ako ohradka. Z vlastnej skusenosti by som ale dieta do nej nedavala nastalo. Syna naozaj dost budilo, ked rukami v spanku smatral o umelohmotnu latkovu sietku ci bocnicu tejto postielky.

popellka
12. dub 2012

Já bych taky volila obě - jednu do ložnice s kvalitní matrací a druhou někde po domě (my jsme měli místo toho třeba proutěný koš) a nebo k babičkám, ale jestli chceš volit jednu z těchto dvou, tak za mě rozhodně klasickou! 😉

coxa
12. dub 2012

Určitě dřevěnou, pevnou, s kvalitní matrací. Cestovní na cesty nebo k babičkám - prostě na občasné spaní, na pravidelné spaní ne.

dana3262
12. dub 2012

Mame obe a nevyuzivame zadnou ani u 1. ani u 2. ☹ ale asi bych nedavala dite spat denne do cestovni, kvuli ty matraci.

slundo
12. dub 2012

Máme klasickou s tvrdou matrací . Je to fajn, že se dá nastavit výška. Cestovní maj nevýhodu, že mají to ležení u země a když se budeš pro miminko několikrát denně sklánět, bude to záběr na záda. Ale zas když jsou pak děti větší a začínají stát, je ta cestovní dobrá. Některý pády na šprusličky nejsou příjemný 🙂 Jinak i do cestovní jde koupit kvalitní matrace.

jaru30
12. dub 2012

My měli obě. V ložnici klasiku, v obýváku cestovní (do ní jsme pak koupili lepší matraci). Malej si od začátku zamiloval cestovní. Navíc měla závěsné lůžko, takže jsme se nemuseli moc ohýbat a krásně se s ním dalo pohupovat, takže perfektně a rychle uspávalo 😀 Když byl Mates větší a začal v postýlce stát a samozřejmě padat, tak jsem ty měkké látkové boky ocenila i já 😉

garfie
13. dub 2012

My měli jen cestovní-a spokojenost veliká. Musíš pochopitelně dokoupit matraci. Malá vůbec neuměla spát v dřevěné u babičky-pořád se bouchala o šprušle a vystrkovala nožičky nebo ručičky.....musí to být cestovní se závěsným lůžkem-jak popisuje jaru30 (mimochodem-nazdar Jaruš ;-P navíc na ní byl nacvakávací přebalovák. Malá spala tak, že v kleče strkala hlavu do rohu, jakoby chtěla zbourat postel-s cestovní to bylo ok, s klasickou si to teda nedovedu představit.....i pro druhé mám jen cestovní

jop
13. dub 2012

My máme obě, dovedu si představit, že bychom měli jen cestovní, ale samozřejmě s kvalitní matrací a muselo by tam být i závěsné lůžko, aby ses nemusela ohýbat k malinkému mimču až dolů. My ale potřebujeme dvě postýlky - domů a k babičce, u babičky je ta cestovní a používáme ji i na cesty. Cestovní máme Coneco Apolo, je to hrozný šmejd - polský výrobek, takže radím nekupovat ☹

apollo11
13. dub 2012

Cestovní nemá pevný rošt, podle mě není na dlohodobé spaní. Máme ji u mých rodičů, ale i když tam máme kokosovu matraci, tak se strašně prohýbá. Navíc se mi nelíbí, že skrz ni není tak dobře vidět, ven i dovnitř, a není možnost fyz. kontaktu, když je potřeba dát postýlku blíž či sundat bočnici 😉 je to pro mě provizorní řešení, není nad dřevo.

jasminy
13. dub 2012

Určitě obě. My máme klasickou dřevěnou v ložnici a cestovní v obýváku a měli jsme ji s sebou, když jsme jeli někam na pár dní.

jitafol
13. dub 2012

My měli cestovní postýlku od narození a nestěžuju si. Měla pevnou podložku pod matrací, k tomu jsme dali kokosovou matraci. U nás to bylo potřeba, jelikož kluk hodně jezdil k babí a pořizovat druhou jsme tenkrát nechtěli. Každopádně výběru jsme věnovali dost času a vybrali jsme opravdu dobře. Malej měl navíc děsně rád to prolézání otvorem🙂
Jo a bylo tam to závěsné lůžko jak píše @garfie - to jsem si teda nemohla vynachválit.

ivarei
13. dub 2012

Klasickou určitě... A nejlépe i cestovní 🙂

ja.na81
13. dub 2012

Normalni klasickou postylku na spani... a cestovni treba dokoupit pozdeji, jestli ji vyuzijete (my ji treba koupili az pozdeji, kdyz uz maly byl trosku mobilnejsi a nemohla jsem ho nechat lezet v obyvaku na gauci 🙂, coz on teda mel moc rad 🙂 ). Prakticky jsme cestovni postylku pouzivali jako takovou ohradku, kdyz jsem potrebovala neco udelat u ceho nemohl maly asistovat 😉

melissska
13. dub 2012

také doporučuji klasickou postýlku s kvalitní matrací, cestovní postýlka je pouze na příležitostné spaní, jinak si miminko zničí záda.

pepibubu
13. dub 2012

Cestovní je skvělá na cesty. Rozhodně ne na trvalé spaní. To chce kvalitní matraci. Já u prvního měla cestovní postýlku v obýváku, ale když jsem ho tam měla přes den, vypodložila jsem ji normální matrací z postýlky, kterou jsem na noc zase vrzla do postýlky, abych mu neničila záda. Martin, druhorozený, v ní preventivně odmítal být 🙂

weri1
13. dub 2012

určitě klasickou s kvalitní matrací

zdezli
13. dub 2012

My mame obe - ale jak sam nazev napovida, cestovni mame na cesty 😉 Vyuzili jsme ji ale i ted, kdyz uz deti spi ve spolecnem pokojicku, a mladsi ma porad o 1 spanek denne navic, tak ten pak travi v cestovni postylce v loznici 🙂

hpaja
13. dub 2012

Cestovní postýlku bych na každodenní spaní nechtěla. I když do ní máme ještě kvalitní matraci (na té skládací matraci se spát nedá), bez pevného roštu to stejně není ono a na trvalejší spaní se mi to vůbec nezamlouvá. Používali jsme ji jako druhou postýlku na denní spánek v obýváku, při cestování nebo pokud k nám přijela návštěva s mimčem a přespávali tady 🙂

lencza
13. dub 2012

my dali do cestovní postýlky kvalitní matraci, kterou jsme měli původně v dřevěné a syn v ní spí daleko líp než v té dřevěné, neruší ¨ho při otáčení ¨vrzání dřeva......já jsem spokojená i s cestovní

andy80
13. dub 2012

Rozhodně klasickou nebo cestovní, ale polohovací

2hanah
13. dub 2012

Také se přikláním k té klasické, ta cestovní je přeci jenom zřejmě určená jen na to cestování a ne na delší pohodlné ,,bydlení". A taky si maminy stěžují, že se jim ta postýlka bortí, když už je mimčo větší a chce se o ni zapřít při stavění se na nožičky.

palomitacheca
13. dub 2012

Máme obě. V klasické teda moc nespal, ale snad ji využijeme pro druhé dítě. Cestovní jsme brali na dovolenou, nebo z ní měl Páťa doma hrací koutek. Naházeli jsme mu do ní míčky a on je pak průlezem hrnul před sebou ven 😀

very
13. dub 2012

Rozhodně klasickou dětskou a jestli můžete trochu utrácet, tak na první měsíce "kojící"..měla jsem ji až na druhé dítě a mám ty nejlepší zkušenosti..miminko je vlastně pořád "u maminky", žádné špricle mezi, stálý kontakt, i monitor dechu jsme v ní měli, kvalitní matraci..první dítě bylo neustále mezi námi, druhé jen v kojící..takže bonus - do budoucna nevznikl problém, jak odnaučit dítě z manželské postele..kdyby bylo třetí, bez kojící ani ránu 🙂

pavlinka96
9. led 2020

Chci se jen zeptat.. co když vy jako maminka chcete obě postýlky, ale otec chce jen tu cestovní...? A navíc ne polohovací... On má už dítě s bývalou ženou a teď mi přijde, že chce na všem šetřit. Ani hračky moc nechce, ani oblečení... Co v takovém případě dělat.? Děkuji.