Co máte v postýlce? Klasickou peřinku nebo hnízdečko a zavinovačku?

macekzmalacek
17. říj 2017

postýlku a mantinel už máme a nyní řešíme, co dál.. jestli zavinovačku - máme jak klasickou tak péřovou nebo klasickou peřinu, kterou zužitkuje třeba i později?

sirka1
17. říj 2017

Jako novorozence jsem malého přikrývala dekou, co se začal odkopávat, dala jsem ho do spacího vaku. Klasickou deku mám připravenou až bude větší. Zkoušela jsem mu tu deku dát jednu noc, zároveň bez hnízda, ale točil se jak korouhev. Takže jsem se vrátila k hnízdu a vaku.

cartney
18. říj 2017

tak my máme hnízdečko a když byla dcera novorozenec spala v zavinovačce v hnizdečku, později už jen v hnízdečku, ze začatku jsme přikrývali dekou, později se začala odkopávat, takže spí jen v hnízdečku bez přikrytí (je ji 8m)

eva026
18. říj 2017

A můžu se prosím zeptat, nechávaly jste si hnízdečko šít nebo koupili hotové a poradíte kde, jste spokojené? cartney i v 8 měsících se tam ještě vleze? Děkuji moc. A slyšely jste prosím i o tom péřovém polštáři? Děkuji 🙂

cartney
18. říj 2017

@eva026 hnízdečko jsem si nechala šít, je až do roka od paní co šije přímo pro miminka z biobavlny nebo látky certifikované pro miminka. Má toho víc i celé komplety, ale ceny jsou trošku vyšší, možná by šlo sehnat i levnější. Já si nechala šít na zakázku v barvách, které jsem chtěla. http://www.mmmoje.cz/
Jinak musím říct, že jsme hnízdečko brali a bereme všude sebou, k babičce, na dovolenou.
Jinak jestli myslíte ten polštář, který má dítěti navozovat pocit, že je v bříšku tak ten nevlastním, ale přemýšlím, že ho druhému dítěti pořídím do kočárku, aby tak nebyl osamocený v tom prostoru. 🙂

marquette94
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bayt
18. říj 2017

@macekzmalacek podle mě potřebuješ všechno, resp. já si vše připravila - na nejmenší miminko zavinka, na větší spací pytel, a peřinka navíc pokud je zima a nebo později, když už se větší dítko jen tak neodkope 🙂)

mimochodem, mantinel by se dávat neměl, dělá to špatnou cirkulaci vzduchu v postýlce a je to jedna z věcí, která zvyšuje riziko náhlého úmrtí miminek

soleilll
18. říj 2017

@macekzmalacek Klasickou přikrývku v dětském rozměru 130x90 cm, rychlozavinovačku a spací pytel - teda ne všechno najednou. Uvidíš, jestli dítě vydrží v zavince, ale zezačátku je určitě lepší. V pytli taky každé dítě nevydrží, ale pro ty "odkopávací" typy je docela dobrý. Později, až se začne přetáčet a hýbat, je zase lepší přikrývka. Plus na léto třeba jen deka.

luckapol
18. říj 2017

Měla jsem pro dceru zavinovačku, deku a spací pytel. Peřinku až později.

eva026
19. říj 2017

Děkuji moc. 🙂

ariadna12
24. říj 2017

U nas mame rychlozavinovacky a spaci pytel. Perinku a polstarek mame koupeny, ale az dite povyroste.

dorotka89
18. kvě 2019

Ahoj holky, ja jsem byla rozhodnuta pro perovou zavinovacku, slysela jsem na ni samou chvalu, jak miminka uklidnuje a pomaha zdravemu vyvoji.. Moc se mi libi vzory na http://www.babyburrito.cz/c/27254-perova-zavino... ale mam termin v cervnu, tak se bojim aby v ni miminku nebylo teplo.. Myslite ze je lepsi tato zavinka nebo jen hnizdecko? Diky! 🙂

bayt
Autor odpověď smazal
Zobraz