Co používáte od narození mimča na spaní? Peřinka, atd.

slavkah
21. dub 2010

Co pouzivate od narozeni miminka na spani? Perinku, zavinovacku, spaci pytel?

kgnm
21. dub 2010

prve asi 2 - 3 mesiace sme pouzivali zavinovacku, potom stacilo, ked sme ju prikryli dekou a odkedy zacala dcerka kopat nozickami a dvihat ich hore pouzivame spaci vak, inak by sa odkopala. Zavinovacka bola na zaciatku dobra aj preto, ze mala ked nemala tvrdy spanok sermovala rucikami a na noc sme jej ich viazali dovnutra.

slavkah
autor
21. dub 2010

ja ziju v Nizozemi a cekam prvni mimi a tady je spousta veci jinak .... perinka se do dvou let pouzivat nesmi jedine deka zastrcena pod prosteradlo a na dylku musi byt kratsi nez mimi (aby se prej neudusilo kdyz by pod ni zalezlo) nebo maji spaci pytle, klasiske zavinovacky taky neznaji , ja dostala rychlozavinovacku od mamky tak jsem zvedava co na to budou rikat, tady se jde totiz po porodu hned domu (pokud se rodi v nemocnici) a pak mi bude tyden chodit domu pomahat nejaka asistentka, kt. ma i kontrolovat jestli vsechno delam dobre.

lamarika
21. dub 2010

slavkah: to si nedokážu představit, že by ke mně někdo týden docházel a kontroloval mě co a jak. . . Ze začátku jsem byla dost vyjuchaná a tenhle "dozor" by mě vyjuchal ještě asi víc.

První měsíc spal malý v zavindě (měli jsme rychlozavindu, dnes už bych radši volila klasickou) a jelikož se pořád odkopával a pak mrzl, tak jsme začali dávat pytel. Ten dáváme do dnes a ještě dlouho budem, pro nás je to nejlepší volba 😉

slavkah
autor
21. dub 2010

ze zkusenosti od kamaradek je to pry hodne velka pomoc, zvlaste kdyz tady clovek nema rodinu a hned po porodu jde domu, sama bych si asi s mimi nevedela rady ..... jen narazim na trosku jine zvyky a nevim jestli budou respektovat ty nase nebo mi nutit ty jejich, kdyz jsem tady vytahla klasickou zavinovacku tak se na me divali jak na blazna ze to neznaji

renush
21. dub 2010

Ahoj Slavkah, já sice v Nizozemí nejsem, jsem v ČR, ale naše první miminko bude taky česko-holandské 🙂 rychlozavinovačku mám a na to mi jen řekli: YEEES, to jsem nevěděla, že jí neznají. Posléze se budeme stěhovat do holandska, ale rodit budu tady. Mám výborný odkaz na dětřské postýlky tady v Praze, nejsou moc drahé, tak kdyby někdo měl zájem, mohu zaslat.
😉

slavkah
autor
21. dub 2010

ahoj renush, a kam do Hol. se budete stehovat? Se mas, ze budes rodit v CR. Oni tady zavinujou jen neklidny miminka do takovej specialnich nevim jak to nazvat jako by osuska se suchymi zipy a mimi v tom vypada jako E.T. mimozemstan 🙂
A treba na dupacky s dlouhym rukavem mi rekli ze na to v lete bude teplo ale hlavne, ze musim mit dve termolahve do postylky protoze mimi si prej neudrzi teplotu...... nebo ze prvnich 14 dni se nesmi strihat nehtiky a aby se mimi neposkrabalo tak davaji rukavicky , no holt jiny kraj , jiny mrav