Co si myslíte o houpadlech a lehátkách pro miminka?

annulinka
3. pro 2010

Máte?? plánujete koupit?? je to k něčemu ?? nebo jen vyhozené peníze?? a hlavně neničí to prckovi záda?? přemýšlím nad tím a nevím si rady 😖 budu vám moc vděčná za všechny názory 🙂

kristiluky
3. pro 2010

Tak ja osobne som chcela malému kúpit, ale prišlo mi to dost drahé a nakoniec som rada že sme sa k tomu nedostali lebo malý začal dost skoro liezt a od polroka neznáša všetko kde musí ležat alebo sediet tak by to bolo už dávno zapadnuté prachom 🙂 Ale kto má pokojné dieta možno využije, ono sa ale dopredu vediet nedá aké mimčo bude.
A s tými zádami neviem, ale malo by to byt snád vyrábané tak aby to neničilo ale nikdy som sa o to nezaujímala toš neviem poradit..

andy80
3. pro 2010

Lehátko jsme využili maximálně a bylo k nezaplacení. Lehátka jsou anatomicky tvarovaná a jsou polohovací, takže od lehu až do sedu, takže by zádům neměli uškodit. My jsme měli lehátko s hrazdičkou a hračkami a obě děti v něm trávili ze začátku dost času. Výhodou bylo, že jsem lehátko mohla nosit po bytě tam, kde jsem byla já, takže na mě viděly a byly spokojené.

kristi
3. pro 2010

lehatko super, urcite priste znova poridim 🙂

doldol
3. pro 2010

Ahojte, taky si chci pořídit lehátko, ale zajímalo by mě, jestli se nedá nahradit obyčejnou autosedačkou..... Nebo si mám spíše pořídit obojí? Sem přemýšlela, když si budu chtít právě mimi s sebou tahat do kuchyně atak, že se to bude hodit, přece nebudu tahat celou postýlku :DNo ale pak mě napadlo, že by to šlo i v té autosedačce..Ale aby se cítil pohodlně, co mysíte????

zlatka
3. pro 2010

Lehátko super, já koupila při první dceři na MMB asi za 400 (bez hraček, to zavěšuju na gumu a měním-za chvilku se stejná věc omrzí) a využívám na maximum, jak píše Andy, výhoda, že si přenesu, kam potřebuju, taky v něm krmím, když ještě malá nesedí. Dítě v něm má lepší rozhled než jen z lehu. Co se týče zádíček, nemyslím si, že by to bylo škodlivé, je polohovací, takže si člověk podle věku dítě napolohuje, jak potřebuje. Já jsem spokojená dvojnásob, protože mě to moc nestálo a přesto to naplno splnilo svůj účel. Za mě doporučuju!!!!

tetes1
3. pro 2010

Lehátka jsem využila hodně,když v tom nenecháš dítě tři hodiny,tak mu záda určitě neničíš.A využila jsem ho hodně i na první příkrmy,kdy děti ještě neseděly,ale byly při jídle ve zvýšené poloze. Když už jsou trochu zvýdavější mají z něj alespoň rozhled a chvilku se zabaví. Takže rozhodně doporučuji 1000x lepší než je posazovat a podpírat polštářema jako to někdo dělá. 😠

kikimaruska
3. pro 2010

My lehátko měli a využili jsme ho až do roka, než malý začal pak už sám sedět v jídelní židličce. Jako miminko byl v lehátku často. Mohl být u nás, dalo se snadno přenést a i jsem ho nohou lehce kolíbala, aby usnul,pak sem ho přenesla do postýlky. Samozřejmě měl zádíčka v uplném lehu, což většina lehátek má a lehátko je jedna z pár věcí, kterou jsem plně využila a nebyly to rozhodně vyhozené peníze. Jen na druhé mimi pořídím to s vibracemi, jelikož byl malý dost ubrečený a lehátka s vibrací ho vždycky uklidnila, třeba u kamarádek. My měli lehátko bez vibrací a kolíbala sem ho nohou. A k té poloze a zádíčkám, třeba naše lehátko bylo opravdu až v uplném lehu, což nemá v dnešní době ani většina sportovních kočárků a golfek...a přesto v nich mimi vozíme....a jsou schválené pro užívání i pro miminka od 6 měs...(a v tomto věku mimi taky většinou samo nesedí).

marinka
3. pro 2010

Bez lehátka si to vůbec neumím představit, využívali jsme dost v takovém tom přechodném období, kdy prcek ještě nesedí, ale už to není to spinkací miminko a chce být v blízkosti maminky a mít přehled, dá se v lehátku jednoduše přenášet, kam je potřeba (třeba když mamina vaří 🙂 )
Sedačku bych rozhodně místo lehátka nepoužívala, hlavně kvůli zádům, lehátko je mnohem lepší..

editah222
4. pro 2010

Lehátko je úžasná věc 🙂 Naše malá v něm byla moc ráda, využívala jsem ho hlavně když jsem potřebovala něco uvařit nebo se najíst, bez něj by to asi nešlo. Po půl roce jsem ho využila na první příkrmy, sedět sama ještě neuměla a lehátko bylo ideální.
Doldol - autosedačka nejde do lehu a podle ortopedů není dobrá na páteř, mimčo tam má trošku divnou polohu. Lehátka se dají sehnat i v bazárku, takže to není zas mega investice.
Já jsem měla nové, ale naprosto obyč bez vibrací nebo hudby a stálo asi 800kč, vyžiju ho i pro druhé mimi.

ladybugie
4. pro 2010

Lehátko je super věc, když už malou nebavilo ležet v košíku, protože v něm nic neviděla, tak byla se mnou v kuchyni v lehátku. A pak, jak už někdo napsal, na první příkrmy v půli roce, kdy ještě neseděla. Teď už ho moc nepoužíváme, kouká z něj na večerníček a má ho spíš jako prolézačku 🙂
Měla jsem koupený z MMB za 250,- a vypadalo jako nové. a využiji ho i na druhého prcka.
Ještě jsme měli půjčené od kamarádky hopsadlo, co se věší mezi futra. Super věc. Aneta v něm rochní dodnes, nedám na něj dopustit. Krásně se v tom vyblbne a člověk má na chvilku pauzu 🙂

terezt
5. pro 2010

Schvalne mrkni do diskuze na kojencich. Reakce jsou uplne odlisne! 😉

many
5. pro 2010

my neměli žádný houpadlo ani lehátko 😉 byl v postýlce, v kolíbce a pak už na dece, v 7 měsících už lezl a v 8 už chodil u nábytku 🙂 ani na druhý ho kupovat nebudu 🙂 nebylo fakt potřeba 🙂

lenkabu
5. pro 2010

S houpadlem nemám zkušenost, lehátko jsem měla u první dcery a moc se hodilo,když už chtěla koukat a ještě neseděla a taky jsem si ji s tím přenášela aby na mně viděla. A na jídlo než se naučila sedět. Na druhou dceru ho nemám protože jsem nechtěla do malého už tak plného bytu další věc,místo lehátka ji nosím v nosítku a jíst bude v autosedačce. Ale mít víc místa tak ho zase pořídím 😉

jandalinka
5. pro 2010

My jsme lehátko chtěli při prvním dítěti,ale nakonec se mi to zdálo zbytečné,když stejně budu pořád s ním a když byla větší,tak jsem jí zabavila něčím jiným a krmila v autosedačce....Teď když čekáme druhé jsem si vibrační křesílko-houpadlo už pořádila.Přece jen se člověk bude muset věnovat dvou dětem a malej v houpadlu budu aspon s námi a slyšela jsem,že je to vyníkající věc i pro uspávání a zklidnění miminka. 😉

irasek
5. pro 2010

U nás maximálně využitá věc. Určitě doporučuji. Akorat škoda, že v půl roce šlo z domu, páč se přetáčel a chtěl z toho pryč. Původně jsem ho vůbec v plánu neměla, ale dostala jsem ho od kolegyň v práci a opravdu jsem si to jenom vychvalovala.

beponka
5. pro 2010

doporučuju koupit. malá v tom byla pořád. spoojeně koukala na hračky. v půl roce to bylo ideální na jídlo, když ještě nemohla sedět u stolu. no a teď ve 22 měsících je to její křesílko do kterého si sedne a zhoupne se. prostě už skoro 2 roky máme houpací lehátko od Fisher Price v obýváku a hned tak asi nezmizí🙂

antana123
5. pro 2010

doporučuju koupit malý v tom vydrží hodně dlouho je tam třeba když vařím a tak 😉

mkr
6. pro 2010

tak mi lehátko využili jak to nejvíc šlo, ještě teď si v něm prohlíží knížky, máme to rostoucí od Fisher price a jiný bych nikdy nekoupila 🙂 jinak na příkrmy a sem tam odložení je supr, protože prcek má přehled 🙂

ygreen
6. pro 2010

lehátko byla naše nejlepší investice - máme od FP to modré s kovovou konstrukcí do 18kg a i když to není žádný designový zázrak, tak nám udělal službu na 1000% a je to určitě perfektní věc, kterou hooooodně využiješ

ikarkulka
6. pro 2010

lehátko máme, inglesina mhome loft, je polohovací, bez hrazdičky. občas ho tam dám, když už ho to nebaví na dece. ale počítám, že za chvíli už nebude v kurzu, až se začne přetáčet. to ho pak asi budeme využívat jen na krmení, protože ještě nebude sedět (asi).
zřejmě bychom se bez něj obešli. hrazdičku má zvlášť, tzn. že ji můžu přenést kamkoli s dítětem, které může ležet na dece.

houpadlem myslíš co? závěsná houpadla? máme hacku, ale v té jen spí, to není na hraní.
tu určitě doporučuju, mám ji v obýváku, hezky ho tam během pár minut uhoupám a on tam krásně spí, je tam v takovém pelíšku, neleží na rovném, nic ho netlačí... zároveň ho mám u sebe v místnosti.
košík nebo postýlka na kolečkách jsou taky mobilní, ale zaberou dost místa, toto visí zavěšené, tzn. nepřekáží to tolik.

meleri
6. pro 2010

ahoj my jsme neměli ani jedno, ale deku, a v pohodě, pak se na té dece naučil přetáčet, plazit, sedět, atd, přišlo mi že jsou to vyhozené peníze ta lehátka, uvažovala jsem půjčit si je pro druhé dítě od kamarádky,ale taky se obávám o ta záda, takže to asi nechám tak.. 🙂

zanet2009
6. pro 2010

My jsme lehátko pro první dítko měli a využili jsme jej na 100% a teď ho budu pořizovat také.Výhoda byla takvoá, že malá se mnou byla opravdu všude kde jsem potřebovala-lze jednoduše přenést a taky dokud se sama malá neuměla posadit a sama se neudržela v sedu,tak do té doby jsem jí v lehátku krmila. 😉
Já jsem rozhodně pro(teda pokud tam dítě není celý den).

terak
6. pro 2010

Lehatko je super, ale tak na pul roku, pak si myslim ze uz v tom nebude chtit byt. Rozhodne bych nekupovala takove to houpatko, ktere nejde zaaretovat, to je na houby. Doporucuji od fisher price, ty houpacky, ktere zaaretujes na krmeni, nebo mas klasickou houpacku, nebo muzes zapnout vibrace. Ty jsou moc prijemne.

med
6. pro 2010

Lehátko jsme měli od Fisher Price a využili jsme ho víc než na 100% 🙂) Někdo tvrdí, že tyhle lehátka nejsou zdravá na vývoj páteře atd... ale my bychom bez něj prostě nepřežili... Bylo to jediné místo kromě náruče, kde naše princezna jako miminko chvíli vydržela neřvat, takže jsem mohla dělat i něco jiného, než neustále chovat 😀
Schovala jsem ho i na druhé mimi, i když tajně doufáááám, že to nebude tolik nutné, jako u první dcery 😉

stylly
6. pro 2010

super super super,..měli jsme zázračnou planetu od Fisher price 😵 😵 😵 😵

pattie
6. pro 2010

Využila jsem ho strašně moc, hlavně v kuchyni a dcerce se v něm líbilo. Mám takové obyčejnější od Chicca, ale dá se dát úplně do lehu, takže tam malá hodně spala http://alzbetkaburesova.wz.cz/tretictvrtytyden/...
. Narozdíl do autosedačky, kde ta poloha do "vajíčka" není na zádíčka moc vhodná.

k.ate
6. pro 2010

My jsme ho neměli a ani nám moc nechybělo, malej se začal rychle hejbat, plazit, a tak, jednou v cca 4 - 5 měsících jsem ho zkusila dát do lehátka v nějaké herně a málem se z něj vyklopil, jak začal dělat kraviny, takže jsem ráda, že jsme ho nakonec nekoupili 🙂 protože by nám k něčemu bylo jen krátkou dobu, ale pro děti, co s tím hejbáním nechvátaj tak dopředu, jako náš mrňous to může bejt dobrá věc 🙂

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
atinkaa
17. led 2014

ahojki - uprimne zavisi skor od vas, od moznosti byvania, nie su nafukovacie....od financii obvykle nejde o lacnu vec...a tiez od potrieb..inak to ma pracujuca mamina ...inak mamka s jednym babatkom, ci dvojickami...

za nas pri prvej dcerke sme nemali...prislo mi to zbytocne....ak budes mat lepsiu stolicku mas i lehatko 😉
mali sme dost maly byt a korunky som radsej dala do kvalitnej kolisky - spinkanie, stolicky - papanie a i spinkanie a niekedy aj kakanie 😅 a dalsich pre mna podstatnejsich veci
preco to pisem...nechybala nam, bol by to vyhodeny peniaz...asi ano ak by bola tak by sme pouzili ale vystacili sme si krasne bez toho

ako mamina uz dvoch deti mozem povedat ze po narodeni druhej dcerky to bola super vec....mam bambulky s malym rozdielom veku a tak to bola zabava velika a pomocnik pre mna aby som mohla aspon v klude umyt tvar a navarit 🙂
ak uz sa rozhodnete pre kupu urcite kupte 3 alebo neviem kolko v jednom, my mame fisher Price Butterfly 3 v1 http://www.hayneedle.com/product/fisherpricebut... teda je to i lezadielko i houpacka i to ma kolotoc a muzicku a svetielka takze tam babatko moze krasne relaxovat, anatomicky je to prisposobene babatko by nemalo mat problem tam lezkat, jaska nebude tam cely den, takze je to ok a do 12kg nasa tusim co bolo super pre obe 😉