Dětská postýlka je cítit barvou, bolí mě z ní hlava

smisatko
29. srp 2008

Ahoj holky, ráda bych se Vás zeptala na zkušenosti s koupí dětské postýlky. Pořídili jsme postýlku of frmy Drewex - Lion - je to borovice v barvě teaku. Když jsem jí vybalila - strašně bylo cítit dřevo - tak jsem si říkala, že to přejde, že je to normální, ale bolela mi z toho hlava, odnesl to i močák. Mám jí doma už dvanáct dní a stále je cítit, ikdyž pozvolna vyčichá. Musela jsem jí přemístit někam, kde se nevyskytuju. Nedovedu si představit, dát do ní novorozeně. Máte některá podobnou zkušenost? Moc díky

jana.1
29. srp 2008

nemám zkušenost, ale kdyby ti nevyčichla, můžeš si koupit v ikei sniglar. Stojí asi 700,- a je nebarvená, nelakovaná.. Vyčichlá je hned. (+ matrace 300,- tu je třeba pár dní nechat větrat)
Peníze navíc to nejsou, protože z ní později můžete vyrobit ohrádku nebo zábranu.. Ohrádky jsou jinak dost drahé. Stěny mají přitom stejné jako jsou stěny té postýlky 😉

janda79
29. srp 2008

ahoj, taky jsme postýlku nechávali "vysmradil", měli jsme obyč. za 1000,-.Trvalo to jen pár dní, ale miminko bych do toho, pokud bych nemusela, nedávala.

smisatko
autor
29. srp 2008

aha jdu kouknout díky
😉

smisatko
autor
29. srp 2008

Jando79 a měli jste světlou nebo mořenou ? Ale nakonec jste tam dítko asi dali ne? Já jsem taková citlivka, manžel to sice cítí, ale nijak ho to nedráždí, mně už teď taky míň, ale ten začátek byl drsnej...

smisatko
autor
29. srp 2008

jojo koukala jsem, je jednoduchá to je v poho, ale právě jsem chtěla tmavší, aby mi to trochu ladilo 😨 A píšeš, že je bez laku, myslim, že jsem někde četla, že by snad lakovaný být měly něčím ekologickym kvůli zadírání třísek ...ale jistá si nejsem

jana.1
29. srp 2008

oni to tam vždycky píšou, když je to něčím natřený a tady není nic a mně se taky nezdá, že by na tom cokoliv bylo.. máme ji, třísky nehrozí ani omylem 😉 je to hladké. pokud jde o tu barvu, tak to musíš brát jako něco výceúčelového, jak jsem psala.. pro pozdější využití. Jak to natřeš, namoříš, bude to trvat delší dobu, než to vyčichne.. to, čím se to natírá (teď myslím obecně - nejen postýlky), je chemie.. nejlepší jsou oleje a vosky.. pokud jde o ty bolesti hlavy, vnímáš to, co se uvolňuje víc... takže to prostě musí větrat, pak bys ty postýlky zas vyměnila. Nic lepšího mě nenapadá 😅

listicka77
29. srp 2008

smisatko: Vždyť máš do porodu ještě dva měsíce! To určitě vyčichne. Jestli máte balkon, tak ji vyhoď tam, ať to nemusíš čuchat (nebo se domluvit s někým, kdo má dům, tak třeba na půdu...).

smisatko
autor
29. srp 2008

jo taky myslím lističko77, že to vyčichne do tý doby, ale jde mi o to, aby ikdyž to nebude cítit tak aby to nebylo třeba toxický... Teď jsem se stavovala v jedné prodejně, kde tu postýlku maj ještě nerozbalenou - tutéž a je to stejnej "smrad" 🙂 , takže se mi na jednu stranu ulevilo, že je to u těchhle postýlek "normální", že to není jen ta moje, ale jistojistá si její nezávadností nejsem, ikdyž mi dodavatel poslal atest... Každopáďo budu ráda za další zkušenosti!!! to mi neřikejte, že žádná nemá Liona od Drewexu 😀

listicka77
30. srp 2008

Smisatko, sice tuhle nemáme, máme postýlku ještě po manželovi, kterou jsme brousili a nově natírali. Použili jsme opravdu čistě přírodní voskový olej a taky to smrdělo. Ale vyčichlo to a je to ok. Tak držím palec! 😉

janda79
31. srp 2008

máme obyčejnou, jen nalakovanou.

petraluk
31. srp 2008

Smisatko my máme taky postýlku od firmy Drewex a vůbec nám cítit neni 😕

V obýváku máme druhou tu z Ikei a rozhodně nesouhlasím s těma třískama, už 2x jsme jí museli brousit, aby si malej nezadřel třísku hlavně do pusinky. On totiž všechno strašně okusuje 😖 Nová byla tedy krásně hladká, to ano, ale teď už se to o ní říct tedy nedá 🙂

jana.1
31. srp 2008

petraluk, tak tomu se opravdu velmi divím. My už koupili postýlky z Ikei dvě - ty sniglar (bez nátěru) a žádný takový problém jsme neměli a bude nám 14 měsíců.. 😕 Tomášek tedy postýlku neokusuje.. 😅 Obecně si ale myslím, že třískaté dřevo a lak nebo barva spolu nemají žádnou souvislost. Pokud je dřevo opracované, tak už je jedno, čím ho namořím, nalakuju, naolejuju přírodním olejem, navoskuju nebo zda ho nechám bez povrchové úpravy, která slouží k jeho ošetření a případně k nějakému barevnému tónování kvůli vzhedu.. Postýlka z Ikei je buková a buk je tvrdé dřevo. Počítám, že všechny postýlky se vyrábí z tvrdého dřeva, žádná asi nebude ze smrku, borovice, břízy apod. Ta ikeácká postýlka je hladká. Ty třísky se tam neobjeví samy od sebe.. Kdybych nalakovala třískaté špatně upravené dřevo, tak by třískám ten lak absolutně nezabránil. Lakuje se upravené dřevo.. netřískaté.. Asi se to nějak stalo, poničilo.. ale fakt to nechápu 😕 simsatko ale já myslím, že ta vaše postýlka ještě vyčichne. Ono to vyprchá ty škodliviny a smrad.. a bude to ok 😉 No a kdyby ne, tak můžeš koupit ten sniglar a použít ho později na ohrádku nebo zábranu 😉 A pokud jde o ta svinstva, tak to máš dneska všude - dřevotřískový nábytek, koberce, nátěry všude možně, tv, pc, elektroodpad.. tomu se nevyhnem no.. 😝 😉

kacka.va
31. srp 2008

jak souvisí smrad s močákem? 🙂

frog
31. srp 2008

smisatko,já bejt tebou tak kontaktuju ten obchod kdes to koupila a chtěla bych jinou.Mám u našich 30 let starou postýlku kterou jsme brousily a lakovaly dvě vrstvy speciálnim lakem co je na dětské hračky a smrdělo jen pár dní a pak dobrý,takže podle mě to není normální..miminku by to nemuselo dělat dobře.

petraluk
31. srp 2008

Jani ono to je právě tím okusováním, jinak by byla supr. Dělá to i v tý Drewex a tam se zatim třísky neobjevili 😅 cca před 2 mesícema přišel na to, k čemu jsou zuby a kromě jídla začal kousat i do všeho jinýho 😒

kousinka
1. zář 2008

my teda máme taky Liona a nesmrdí 😕 a to mi teď smrdí skoro všechno .. jen tak normálně novotou, ale to už vyčáchlo 😕
jestli opravdu tak hodně smrdí, tak bych jí reklamovala, může se stát že jí třeba natřeli nějak špatně nebo ...

smisatko
autor
2. zář 2008

lion od drewexu je teda zrovna z borovice. Každopádně jsem se snažila ještě nějakou takovou najít a přesto, že prodávaj všude v mém okolí postýlky světlé tak jednu nevybalenou jsem našla 🙂 . Uprosila jsem prodavačku a ta mi ji přinesla k "očuchání" a čuchali jsme všichni - já, mamča, obě prodavačky... Na prodejně mi tvrdili, že jim žádné postýlky nesmrdí a když si přičuchly, samy se divily - smrděla naprosto stejně jako ta moje - prostě fakt hodně a to jsme jen poodkryli jedno malé místečko z igelitu. Takže to mi trošku uklidnilo, jako, že je to "normální" . V tom velkém prostoru to spíš zanikne. Pravda je, že postýlka pozvolna vyčichá a že já jsem citlivější na všechny alergeny a chemický podněty. Kacko.va pokud jsi na něco alergická nebo tě něco dráždí, může to zhoršit tvůj zdravotní stav. Nemusíš něco jen sníst nebo namazat na tělo, ale stačí jen nadýchat. Vím o čem mluvím. Já krom bolesti hlavy reaguju prioritně na močovým ústrojí, páč se s tím peru už od dětství a tyhle agresivní pidičástečky maj vzácnou schopnost postihovat ta místa a systémy, které máš v těle nejslabší. Holky díky moc za rady! Kousinko, jak jsi spokojená s Lionem? máš se stahovací bočnicí nebo s šupletem? Trochu mi překvapilo, že má nejvyšší polohu roštu tak nízko.

kousinka
2. zář 2008

já mám s bočnicí ... taky jsem teda byla maličko překvapená že je to tak nízko ale pak jsem si říkala dyť voni na to asi musí mít taky nějaký normy - asi myslim že 60 cm od horního okraje ...

spokojená zatím nevím, my jsme zatím jen vybalený 😀 ještě nepovlečený, nepoužitý 😀 nám se líbila že houpe, že je pevná, že se hodí a že je na ní lefíček 😀 a že dokážu stáhnout tu bočnici 😅 byl to momentální mentální nápad jí koupit..

jana.1
2. zář 2008

petraluk, aha 😀 😀 Tomášek zatím nekouše ani mě, to se divím.. 😅 Ale do postýlky i ohrádky (oboje ten sniglar) mlátil hračkama a nic. Bukový dřevo se řadí mezi tvrdší, borovice mezi měkký dřeva. Já nevím, jak jsem na co citlivá, ale když něco moc intenzivně smrdí, tak mi z toho není dobře a může mě i rozbolet hlava, navíc mívám migrény. Dětský pokoj zařizujeme úplně nově a chci tam hlavně dřevo a minimum dřevotřísky. Proto i nábytek jsme vybrali dřevěný (až na zadní stěnu, která je sololitová) a ten nábytek je bez povrchové úpravy a my si ho natřem nějakým přírodním olejem nebo voskem. Samozřejmě ty laky na tom ztvrdnou a pak ten povrch je na omak hladší a líp se asi i omývá.. Počítám, že se borovicový nábytek omlátí, ale jsem ráda, že jsme něco sehnali. Nábytek dubový nebo bukový apod. jsem nikde neviděla a navíc by byl nechutně drahý. Nic proti dřevotřísce a lakům v dětských pokojících nemám, jen nám osobně pocitově víc sedne to dřevo 😉 Ta ikeácká postýlka samozřejmě za tu cenu nemá bočnici ani vyndavací tyčky. Rošt má 2 polohy. Ale není problém vyvrtat víc poloh nebo si 3 tyčky upravit na vyndavací 😀 Hlavně bude nejdůležitější, aby miminka v těch postýlkách spala a stále nečučela nebo nebrečela.. 😅 😀

smisatko
autor
3. zář 2008

kousinko já jí koupila se šuplíkem a přemýšlím, že si nechám ještě tu vyšší polohu dovrtat a budu ještě chvíli šetřit záda. Ty "zaslepená místa ukazují na bezpečnou výšku, kam až se doporučuje rošt dát, takže mi ten smysl trochu uniká... navrtat 3 polohy roštu takhle nízko (všechny tak blízko k sobě)... 😲 , Taky se mi líbila, že je houpací, mám jí teda ještě na kolečkách, takže se musím rozhodnout co z toho :=)...

kousinka
5. zář 2008

né rošt, ale kam by měla dosáhnout matrace... což je v případě naší asi pět cm pod tím ďůlkem 😉 a to si nemyslim že máme nějak extra tlustou ☹ takže já už to radši převrtávat nebudu, i když pravda taky mě to jednu chvíli napadlo 😀 😀
ale když se dá dolu ta bočnice tak už je to teda nízko, myslim ten rantl ... ale já jsem prcek, takže pro mě je to skoro akorát, záda už namáhat nebudu ... si zase říkám, že radši větší zarážku, aby se mi odtud v noci nevytelil divoch ... jestli bude tak živej jako občas v bříšku 😅

manža taky dal kolečka ale já je nechám na prvních pár měsíců sundat 😉 stejnak jí vozit nikam nebudu 😀