Dětská postýlka, které jde odejmout bočnice. Poraďte

kocicatko
22. led 2008

Zdravím všechny maminky a budoucí maminky a mám dotaz ohledně postýlky. Mohly byste mi prosím doporučit postýlku, u které jde odejmout celý bok, aby šla postýlka přirazit k posteli rodičů? Všude nacházím postýlky, u kterých jde bok spustit, ale odejmout jde jedině u postýlky Ciak od Pali, která má trochu netradiční rozměry. Tak jestli ještě víte o nějaké jiné, budu vděčná za každý tip.

Děkuji moc 😉 🙂 😉

belda
22. led 2008

ahojky,my máme úplně klasickou postýlku,která nemá ani sundávací bočnice.když nám z ní tedík začal vylézat,jednoduše jsme jednu bočnici odmontovali,manža koupil dřevěný hranolek,který dole namontoval do spoje,kde byla připevněná bočnice,aby tím tu postýlku zpevnil-no a funguje to.malej v ní spal ještě asi půl roku,pak jsme mu už pořídili dospěláckou postel 🙂 😉

johanda
22. led 2008

kocicatki, my jsem taky jednoduše odšroubovali jednu bočnici a pak postel přišroubovali k naší posteli, aby neujížděla.

gedren
22. led 2008

My jsme taky proste tu jednu stenu nenamontovali a ono to drzi pohromade i se trema. Takze zadna veda!

schnek
22. led 2008

koci, my máme takovou tu klasickou se spouštěcí bočnicí a ta jde odejmout. Sešroubujou se vršky z takových těch kovových tyček, po kterých jezdí a sundá se 😉

jujka
22. led 2008

my mame postielku z ikei a ta bočnica je tak spravena, že sa da dať hocikedy dole. rozmery má 120x60

konoupek
22. led 2008

My máme taky obyč postýlku a jak už tu holky psaly,prostě jsme jednu bočnici odmontovali a je to...žádný problém,zatím drží úplně v poho 😉

katy1979
22. led 2008

takú postielku predáva babymarket. Máme ju. len sa nadvihne postielka a celá bočnica sa dá dať dole. Tá postielka má dole ešte extra spevnenie aby sa to nerozišlo kedže je bez jedného boku.
Ja som spokojná. Je to slovenský výrobca a žiadny polský šmejd. Drevený rošt a dobre urobená spúšťacia bočnica.

kocicatko
autor
22. led 2008

Ahoj holky, moc děkuju za tipy... líbila se nám postýlka od Scarlet, ale mluvila jsem i se šéfem firmy, který mi řekl, že by postýlka bez té bočnice nedržela a že by se mohla rozpadnout, což se zase bojím riskovat...

Katy1979, můžu Tě moc poprosit o typ postýlky? Děkuji moc 😉

Jujka, ta z Ikey drží pevně? Mně tam ty postýlky právě připadaly takový křehký...

Johando, moc prosím, jak jste sešroubovali ty postele? Bojím se, aby dětská neujela (nám po parketách klouže i naše manželská 😠 ), tak jsme uvažovali nějak to zdrátovat - zase nechceme naši postel nějak provrtávat apod., takže nás napadl nějaký pevný drát nebo tak něco...

Schnek, právě u těch spouštěsích mi říkali, že to nejde všude demontovat a já jsem kromě té jedné atypické nenašla žádnou 😠 😠 😠

Holky, ještě jednou moc díky za názory 😉 🙂 😉

aponchie
22. led 2008

mame starou velkou klasiku jde to oddelat cele ale na nove z teska sme to oddelali a rozjela se cela postylka 😒

kocicatko
autor
22. led 2008

Apon, díky za info - také se bojím toho, aby se nerozjela, ale tak aspoň některé snad budou stabilní, jak psaly holky výše... 😉

schnek
22. led 2008

koci, já ji koupila ve žďáru nad Sázavou. Jinak jsem jí taky nikde neobjevila. Tenkrát jsme se tam stavili cestou do SR a to jsme se teprve snažili 😀

kocicatko
autor
22. led 2008

Schnek, a nevíš moc prosím aspoň výrobce nebo název postýlky? Pátrám a pátrám zatím marně ☹ ☹ ☹

pirlenka
22. led 2008

My máme koupenou v Ikee a v pohodě jsme jeden bok sundali a nevypadá na to, že by se chtěla rozložit 😉 🙂

ladunka
22. led 2008

kociciatko, my máme postýlku viz odkaz, myslela jsem, že je taky od firmy Skarlet, ale nikde to teď nemohu pro potvrzení najít. Bočnici máme sundanou pár dní, postýlka se nijak nebortí a unese při nočním kojení i mne 🙂
http://www.babyexpert.cz/produkt/postylka-radek...

schnek
22. led 2008

to fakt netuším. Je to taková ta klasika, jako byla za nás. Jak jsem ji tam viděla, tak jsem jí prostě musela koupit, jinak bych jí už nesehnala. Můžu se mrknout, jestli bych nenašla číslo na ten nábytek, Třeba by byli ochotní ji poslat 😉

schnek
22. led 2008
kocicatko
autor
23. led 2008

Pirlenko, děkuji za tip - která z nich to, moc prosím, je? http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/ro...

Ladunko, ten Radek se mi také docela líbil, ale nenapadlo mě, že by to u něj šlo sundat, tak jsem ráda, že to mám aspoň takhle potvrzené - moc děkuji!!!

Schnek, děkuji moc za odkaz - zkusím po té postýlce za pátrat...

Ještě jednou všem děkuji... byla jsem docela v téhle věci bezradná (neochota prodavaček to ještě umocnila), ale moc jste mi všechny pomohly - díky 😉 😉 😉

kocicatko
autor
23. led 2008

Katy, moc děkuji 🙂 😉 🙂

schnek
23. led 2008

napiš si do vyhledávače dětská postýlka, stahovací bočnice a ono ti to vyjede hromadu odkazů 😉

kocicatko
autor
23. led 2008

Schnek, to jsem zkoušela, ale stahovacích je strašně moc, ale ne všechny jdou úplně odpontovat....také jsem si dřív myslela, že to půjde u každé stahovací, ale bohužel ne-e 😠 😒 ☹

schnek
3. únor 2008

koči, včera jsme byli v Klatovech a tam tu postýlku mají. Stála 3 a půl tis 😉

janickabez
3. únor 2008

my máme taky stahovací bočnici, která není závislá na nosné konstrukci postýlky

http://batolata.mimishop.cz/detail.php?zbozi=13853

lucinecka
5. únor 2008

Ahoj holky, oživuji tuhle diskuzi, ikdyž můj dotaz se netýká přímo stahovací bočnice. Jakou máte dřevěnou postýlku? Byla jsem překvapená že se rozlišují z měkkých a tvrdých dřevin. Které jsou lepší? Stačí úplně obyčejná jednoduchá postýlka nebo je lepší si připlatit? Děkuji za vaše názory a zkušenosti 🙂

honzina
5. únor 2008

Luci, já bych řekla, že je to fuk. Spíš bych investovala peníze do kvalitní matrace. 😉
My máme tu "obyč" z Ikei a jsme s ní spokojení. Rošt jde polohovat do dvou výšek, je to masiv, nelakovaný! Akorát ta bočnice nejde sundat, ale to nám nevadí, stejně bysme to asi nevyužili. 😉

lucinecka
5. únor 2008

Honzi, právě jsem objevila jednoduchou postýlku asi za 900Kč, nevím z jakého je dřeva, nemá ani stahovací bočnici, ale tu taky nepotřebuju. Právě si taky myslím že je důležitá hlavně ta matrace 🙂

krikri27
5. únor 2008

Kocicatko, já jsem to taky tak chtěla,mě to natutáč není fuk, v noci mi odejmutá bočnice ušetří buzení a nadzvedávání adelky, prostě ji posunu k nám a zpátky, máme postýlku přiraženou k letišti 🙂 a spíme napůl obě 🙂
předpokládala jsem, že postýlky se stahovacím bokem jsou konstruovány tak, že ten bok na to, aby držely pohromadě, nepotřebují 😉
koupila postýlku se stahovací bočnicí a prostě jsme ji nenasadili 🙂
Postýlka držím nerozjela se 🙂 Je to Ewelina, se stahovacím bokem, ale určitě vám stejně poslouží jakákoliv postýlka se stahovacím bokem 🙂 Pokud můžu doporučit, neber polské výrobky, ta naše je polská a pevností dřeva se určitě těm bytelným postýlkám, ve kterých jsme vyrostli my, nevyrovná 😎 takže nejlíp český výrobce, hodně štěstí při výběru 🙂

kacka.va
5. únor 2008

tak to my máme postýlku po mně. Je zachovalá, bočnici odendavací nemá, ale když bych potřebovala, tak si z jedné strany můžu odendat šprušle a lézt do toho ze strany. Mně vyhovuje rošt vysoko, a navíc, ne vždycky budu spát vedle dítěte na posteli, tak mi to i přijde lepší, když je bočnice ze všech stran. Za to jsme koupili pořádnou matraci, žádný molitan.

ikaika
5. únor 2008

no to som ani netusila ze sa da dat bocnica uplne dole 😨

danu
25. čer 2009

snazilka101 • Dnes o 18:53
Ahojte dievcata,
viete mi poradit na co sa predavaju setske postielky s vyberatelnymi 2 tyckami? Chystam sa kupit postielku a mam strach, aby sa to drobcek nenaucil casom vyberat.
dakujem

tatolu • 3d • Dnes o 18:57
myslím, že pre to, že keď je dieťa väčšie (1-1,5 roka) začne preliezať postieľku cez vrch.
Aby si zamedzila pádu z výšky, jednoducho vyberieš tie 2 tyčky a dieťatko si bude vychádzať a vchádzať tede samo 😉

My máme bez odoberateľných tyčiek a najstaršieho som musela dať do veľkej postieľky už ako 1,5 ročného, lebo som sa bála, že pri preliezaní pskáče deťom na hlavy, keďže oni boli vedľa 😔

snazilka101 • Dnes o 19:57
Dakujem dievcata, pomohli ste mi 🙂 Pomaly zacinam chystat vybavicku a niektore detaily ma matu. Prajem pekny vecer.