Do postýlky klasickou peřinku nebo vlněnou deku?

sabuse1
30. pro 2008

Ahojky chci se zeptat zkušených mamin co se jim osvědčilo do postýlky jestli klasická peřinka nebo jestli některá používala třeba nějákou teplejší vlněnou deku a jestli to stačí. Zvažuju tuhle variantu, podělte se prosím o vaše zkušenosti

ilci
1. led 2009

my měli napřed prcka v rychlozavinovačce, teď spává ve spacím pytli a rozepnutou zavinku přes něj přehodím, slouží nám teď jako deka 😉

konja
1. led 2009

sabuse1: Tak u nás jsme do postýlky pořídily normální dětskou peřinku 135x100 cm.Využiješ ji až tak do tří let věku.Když bylo léto, tak jsem měla malou pod povlečenou dekou. Ale co se určitě vyplatí je spací pytel. Malá se často v postýlce kroutí a už od nejmenšího mimi se mě z pod peřinky vysoukává.Tak mám aspoň jistotu, že není úplně odkrytá a není ji zima. Rychlozavinovačka je taky fajn, ale mě se z ní malá brzy začla vykopávat, tak jsme ji využili asi jen tak čtrnáct dní 😒 Ale je zase výhoda, že se pak dá používat jako deka, i na hraní 😉 Ještě mě napadla ale jedna důležitá věc - ochraný mantinel kolem postýlky. Když mě malá cestuje po postýlce, tak se často dostane hlavou úplně na šprušle, tak je fajn něco tam mít aby to tlumilo případné nárazy a zabránilo zaklesnutí.

makinka.1
1. led 2009

Taky jsem mela na Maxika pytel,ted jsem koupila vlnenou deku,je super.Mame v loznicich na noc chladno,takze je v teploucku,zatim se moc neodkopava..http://obchod.teplodomova.cz/prikryvka-kata-vlna
Mantinel je dobra vec,mam ho jen okolo horni casti postylky,ale byl by potreba snad okolo cele,vecne ma nohy zkrz,ale zda se mi,ze to dela schvalne,tak mu to asi neva... 😉

llucisek
3. led 2009

V postýlce v ložnici má Ondra klasickou peřinku s tím, že spí ještě v zavince až z ní úplně vyroste (už teď jí má do pasu 😉 ) přejdem na spací pytel. V cestovní postýlce, kterou máme v obýváku ho přikrývám jen fleesovou dekou od Emitexu, příp. ho zabalím do fusaku do autosedačky.

minea
3. led 2009

Já jsem před porodem pořídila jenom prostěradlo 😀. Malá spala do 3,5 měsíce v zavinovačce, od té doby je ve spacím pytli. Peřinku nemáme, jen pár flísových dek (ty se vždycky hodí) a ani mantinel jsem nepořizovala, protože jsem chtěla, aby mělo mimi vizuální kontakt se světem.

sabuse1
autor
5. led 2009

děkuju za vaše tipy, mantinel chci pořídit určitě jen jsem si nebyla jistá tím přikrýváním. Takže ze začátku se teda spokojíme se zavinovačkou a pak asi půjdu do té vlněné deky

tereziep
5. led 2009

Ahoj. Já jsem koupila klasickou deku 135x100cm. Nekupovala jsem vlněnou ani péřovou. Peří prej mimča nemají mít. Malá ze začátku spala v zavinovačce. Jelikož mi ze zavinovačky brzo vyrostla, tak jí má pod sebou. Kdyby ublinkla tak abych neměla mokrou madraci. Jinak máme v ložnici chladněji tak jí dávám ještě pod deku jednu slabou. Pytel zatím nemáme, malá se mi neodkopává. Koupila bych rozdně nějakou slabou dečku. Malá i když se narodila v červenci tak i v porodnici mi na ní dali dečku - a to byla v zavinovačce. Myslím, že zavinovačka ti stačit nebude.