Druhá postýlka, nebo velká postel?

anieanne
2. led 2012

Ahoj maminky,
koncem května čekáme druhého prcka, a s manželem máme rozdílný názor na to, zda staršího syna přestěhovat do velké postele, nebo koupit druhou postýlku... Budou od sebe necelých 21 měsíců, a pokuď do velké postele, tak bych chtěla začít zvykat během dubna, tzn. v 19ti měsících... Manžel argumentuje, že nám z postele bude malý utíkat, ale to si myslím, že nastane i třeba o půl roku později...

jmisa
2. led 2012

Koupila bych velkou postel se zábranou, aby nespadl.
S utíkáním - syn neměl ani 18 měsíců a v pohodě z postýlky vylezl, ikdyž tam měl šprusle vytažené nahoru a matraci skoro u země, takže v tomto mu to nezabrání.

pajapoj
2. led 2012

Ahoj my jsme stehovali malyho v 14m do vetsi postele.utikat mi zacal az v 24 mesicicg. Zalezi jak si ho naucus.jinak tam ma zabranu a nikdy nespadl.
Osobne si myslin ze postylka pro 21m decko je uz zbytecnost a byla by mu brzo mala.

benjik
2. led 2012

Ahoj,my dcerku přesunuli z postýlky do postele už ve 14.měsícíh. Máme takovou tu střední,co je do cca 6 let.
http://www.babynabytek.cz/detska-postel-disney-... a rozhodně nezdrhá,naopak,tak krásně nespala ani v postýlce.Hlavně je nižší,takže se prckům do těchto středních i líp leze a slézá.

pablinka
2. led 2012

malý šel do velké postele v srpnu, takže mu bylo 22 měsíců, a naprosto v pohodě, společně ji s tátou sestavili, malý se do ní hrozně těšil, začal v ní spát o dost líp jak v malé postýlce, ta malá už mu začala být jednoduše malá, různě se mlátil o šprusle. Záleží, jak si dítě naučíš, ale taky, jakou má povahu, Vítek prostě v té postýlce spí moc rád, asi si připadá dospělácky 🙂, my ho nijak na postýlku učit nemuseli... ťuk ťuk ťuk. Ze začátku jsme mu vysouvali před postel matraci ze staré malé postýlky, ale to spíš pro náš klid, nemá tendence z postele padat. Postel je jinak už velká, 90 x 200 cm.

ladybugie
2. led 2012

já dceru odlifrovala z postýlky hned, jak jsem zjistila, že jsem znovu těhotná. Bylo jí 15m a šla na velkou postel a navíc do vlastního pokoje. Má klasickou postel 90*200 se zábranou, aby nežuchla. A jak píše @benjik, tak krásně mi nespala ani v postýlce, jak spinká teď. Momentálně se trochu bojíme, tak jsme koupili takovou tu noční lampičku s krtečkem a pohoda. Dokonce mi pomohla povléknout postýlku pro dvojčátka a ani se do ní nedrala zpátky. Tak uvidíme, až tam ty mimina položíme, jestli k nim nepoleze 😀

Jo, jinak ty řeči o utíkání měl můj drahý taky a pak koukal, že je tam Anďa daleko spokojenější 🙂

schnek
2. led 2012

Ondra se do velký postele stěhoval asi ve 14m, dostal normálně velkou, dokonce vyšší, pže pod ní ještě jsou šuplata. přistavili jsme mu k ní křesílko a po něm vylejzal a slejzal. Matoušek se za ním stěhoval cca taky v tom věku. Samozřejmě z ní lezli, Ondra jeden čas hodně zkoušel, že musí čůrat, Matouš do dneška, než usne, tak několikrát vyleze a jde za námi, takže zaháníme. V pokoji mají televizi a přehrávač, pustíme pohádku a jde se spát 😉 Zábranu jsme nikdy neměli, kluci nepadali.

blanches
2. led 2012

Napíšu ti naši zkušenost, malému je 21 měsíců, druhé čekáme v březnu, koupili jsme z Ikea postel Singlair, je menší než klasická postel má 165 cm a i je o něco užší, po straně má zábranu do půlky postýlky a pak je normálně. Malého jsme učili den po Šdědrém dnu, čekala jsem, že první týden bude vylézat, ale úplně v pohodě si zvykl, tu postýlku jsme měli koupenou už nějakou dobu a sestavili jsme mu jí, takže už jí znal. Říkali jsme mu, že pak v ní bude spinkat, no a ten den kdy bylo stěhování jsme malou složili, pomáhal při skládání udělali jí papa a bylo, večer už šel do velké a úplně v poho, ani přes den nevyleze, až když je vyhajaný. Tak doufám, že mu to vydrží 😉 😉 Kamarádka je na tom podobně, těm malý vylézal, ale běhěm několika dní si zvykl a krásně usíná. Je to o povaze prcka, ale každé mrně si určo zvykne.
Držím palce, druhou malou bych určo nekupovala, stejně se do ní za chvilku nevejde 😉

maruja
2. led 2012

ahoj, malá spí ve velký asi od dvou let, má zábranu aby nespadla. Večer přečtem pohádku a vpoho spí až do rána většinu nocí. Někdy zavolá že je odkopaná a pak spí dál. Malou postýlku bych nekupovala, bude jen na krátko.

hojda
2. led 2012

Tak malou už bych rozhodně nekupovala, to nemá smysl.

baris
2. led 2012

ahoj,

já bych šla do velké. Mezi holkama je rozdíl 17měsíců a obě dvě holky spaly v té klasické dětské postýlce tak cca 5 měsíců, pak jim byla malá, jak ro roztahovaly a rozvalovaly na všechny strany. Starší jsme tehdy koupili tu větší dětskou postel se zábranou, ale stejně se pořád k nám stěhovala do postel.

No a jak bylo mladší dceři 5 měsíců, tak jsme koupili dvě velké válendy, daly je k sobě a tam holky spí. Občas zakňurkají, tak za nimi si jdu na chvíli lehnout nebo mladší ještě občas za námi příjde do ložnice. 😉 Ale spí tam v pohodě - mohou se rozvalovat, nespadly z postele ...

hpaja
2. led 2012

Ahoj, mám děti 21 měs. od sebe a koupili jsme synovi dětskou postel (Gulliver z Ikei, je to rozměr 165x75 cm). Začal na ní spinkat asi 1,5 měs. před narozením dcery a stačilo to. Má na ní zábranu, ta zábrana teda není nijak vysoká, ze začátku jsme mu k ní dali radši matraci, párkrát totiž spadnul - jak byl zvyklý na šprušle, tak se natlačil do rohu, kde se vylézá a slítnul. Ale postel je docela nízká, tak to nebylo tak hrozný a za pár týdnů si pěkně zvykl.
Se slejzáním je to jiná, prvních pár dní zůstal na posteli i po probuzení, usínal tam krásně, ale zjistil, že si může hrát a večer třeba trvalo 2h než usnul. To, že jsme tam chodili a ukládali ho, nějak němělo smysl. Možná se to bude někomu zdát blbý, ale prostě jsme ho v pokojíčku zamknuli a bylo vystaráno - musím podotknout, že neplakal, prostě si hrál a když chtěl jít pryč, zkusil vzít za kliku a zjistil, že to nejde, tak si zase hrál. Po pár týdnech se to usadilo, sice si hrál, ale když byl unavený, tak si vylezl na postel (někdy teda usnul na zemi) a spinkal 🙂
Já bych určitě koupila větší postel a postýlku bych nechala pro druhé mimi.
V létě chceme zařizovat pokojíček i dceři (už spí sama v pokojíčku, ale předtím to byla pracovna, tak chceme vyměnit nábytek), to jí bude taky těch 21 měs. a taky jí koupíme novou postel - chtěla bych už ale normoš velkou, která má vysunovací druhé lůžko 🙂

kris2008
2. led 2012

taky bych dala rovnou do velke-mame holky od sebe 3 roky. prvorozena sla do velke postele v 15mesicich.
je lepsi ucit prvni ditko uz ted,aby pak enchtelo lezt do postylky k druhemu....nebo mas jeste moznost koupit takove ty palandy-dole mas dvojluzko nahore klasika 😉
no a takovou tu klasickou drevenou postel sezenes uz i do 999,- a zabrany obe stoji 500,-

anicka164
2. led 2012

My jsme dali Mikuláše do velký taky tak nějak a je fakt, že začal dost vylézat a začaly problémy s odpoledním spaním. Teď už nespí vůbec, je v novém pokoji, kde víc vidí na hračky, tak si chce prostě hrát...
Ještě zvaž, jestli ho vůbec zvládneš dávat do tý malý postýlky. My měli takovou, která má rošt dost u země a jak mi rostlo břicho, tak mi začalo vadit se tam naklánět. A do tý vyšší bys ho zas musela víc zvedat... Ještě máš čas, uvidíš, jak bude spát, třeba se to vyřeší nějak samo 🙂

venika86
2. led 2012

Adámkovi bude 15. měsíců a taky už spí ve velké posteli se zábranou (foto ve vánočním albu). Zatím to zvládá docela v pohodě. Usínání je maličko delší, ale jinak žádný problém nemáme. Druhého prcka čekáme za dva měsíce a myslím, že je lepší ho dát už do velké postele.

miarosa
2. led 2012

Ahoj, náš prcek malou postýlku nemá rád už od roku a půl, takže spal s náma a pak sme to řešili že sme koupili velkou postel, od první noci ve velké posteli spí mnohem lépe, ráno se vzbudí, příjde k nám a někdy ještě usne nebo už jdeme na snídani, koupili sme postel, která se mu líbila, k tomu super zábranu a občas i stane že si jde lehnout sám, ani nepotřebuje uspat, to že sme koupili velkou postel byl ten nejlepší nápad 🙂

achina
4. led 2012

Ahojte, pro mě dost aktualni tema, v dubnu cekame mimi a zvykame naseho 2,5 leteho synka na vetsi postel, z padani strach nemam, ma tam zabranu, malou postylku bych uz urcite nekupovala. Horsi je to s utikanim, zatim jsme zoufali a nevim, jak se k tomu postavit. Maly furt vola, ze neco chce - knizku, auto, atd., kdyz se neozveme, tak proste prijde, vse si vezme, hraje si, a tak to trva cca 2 hodiny, nez fakt usne, a to mluvim o case 23h. Takze jsme s manzelem unaveny, nervozni, porad mu chodime vyhrozovat, napominame, zahanime zpatky. Zvolili jsme asi spatny postup, nevim, kazdopadne vubec nevim, jak na to, kdybyste mel nekdo typ nebo odkaz na jinou diskuzu, tak se s nim...diky

dagina
4. led 2012

Ahojky, když se nám narodila druhá dcera, starší bylo 23 měs. a vůbec nepřipadalo v úvahu, aby spala ve velké, takže jsme koupili ještě jednu malou postýlku a OK. Velkou postel jsme koupili až nyní, spí v ní jen po obědě, jinak stále v malé.
Ale záleží na konkrétní situaci, jaké je dítě...., prostě jak komu co vyhovuje, každý to máme jinak.

ija1
25. led 2012

Ahojky, my sice druhe mimi zatim necekame, ale zvazuju koupi postylky 160x70, dcerka zatim sama v pokoji spat nechce, v noci me obcas vola, tak chceme koupit tu prostredni postel, aby mohla byt v loznici jeste s nama, uplne velka se nam tam nevejde........... tak se ptam, jestli v 21m snad padat na zem nebude....... spis mi jde o to ze ji budu mit u postele, ale z druhe strany je tam asi 50cm prostor a u toho topeni a dvere na balkon, tak prave shanim neco aby to melo tu druhou zabranu vysokoou, aby mi pres to neprepadla na tu druhou stranu........... mate zkusenosti? jinak postel k topeni davat nechci, ale bohuzel v male loznici jina moznost nez mit postel vedle sebe a tu 50cm diru vedle postele.......... nebo me jeste napada tam na noc soupnout zidli, ale nevim :(

andelka
25. led 2012

My budeme mít rozdíl 23m a budeme kupovat druhou postýlku. Původně byl plán jiný, touto dobou už měl spát ve větší posteli, ale syn se v noci budí, umí si otevřít dveře z pokoje...asi bych neměla nervy ho teď učit aby neutíkal a na novou postel, počkáme až se mimi narodí a utřepe se režim. Takhle ho šoupnu do postýlky a on sám usne a když se vzbudí tak nemá jak utéct.

lukza
25. led 2012

syn je ve velké postely od 19měsícu aby pochopil že postýlka se musí připravit pro mimi který se narodil když mu bylo 21měsícu.je aji sám v pokojíčku to víš že někdy v noci příjde spát k nám ale nám to nevadí bylo by tho najednou moc přece jen tak lépe bral příchod brášku aspon se necítil že mimi tedka spí s maminkou a on je odstrčený takže když chce tak si dojde a dospává se u nás🙂)