Hacka - používáte ji?

vlci_mak
9. pro 2013

Ahoj holky, uvažuju o pořízení hacky pro svého mrňouse, který potřebuje být k spánku uhoupán a moje záda se čím dál víc vzpěčují.... Zajímají mě vaše zkušenosti s hackou - např. kam nejlépe umístit (místnost), jak se s ní manipuluje po stránce přemisťování z jedné místnosti do druhé, nejlepší barva, jak se pere, prostě cokoliv vás k tomu napadne. Děkuju! 🙂

milmic
9. pro 2013

Hacku jsem používala, úžasná věc. Mohu jen doporučit. Měli jsme ji navrtanou do dřevěného stropu do trámu, v obýváku a v ložnici u postele. Přenášeli jsme je. Hacka s miminkem se přenáší blbě, ale jde to, chce teda silný ruce. Jakože fakt hodně silný. Prázdná hacka se přenese raz dva.
Barva je asi věc vkusu, ona se zas tak moc neušpiní. My ji máme 3 roky, máme oranžovou a je jako nová, jenom se v koutečkách sbírá prach, tak to občas vysaju.
Houpání bylo skvělý, stačilo párkrát zhoupnout a malinkej spal dvě hodiny. Anebo po vybalení ze šátku jsem ho přendávala jedině do hacky, protože to houpání ho uspávalo, kdežto položení do stojící postýlky ho probralo. Strašně úžasná věc.

Ale druhá věc hacky je ta, že je pro děti do cca 9 měsíců. A sama jsem se dvakrát přesvědčila o tom, že okolo 7 měsíců už je to všelijaké. Obě děti se mi totiž otáčely na bříško před spaním nebo i ve spánku a už pro ně hacka nebyla až tak bezpečná. Maličkej mi třebas spí jedině na bříšku od doby, co se na bříško umí sám otočit. 🙂

dzejnyy
23. led 2014

@milmic Můžu se zeptat jakou hacku jste měli/máte? Mě z té naší druhý synek vyrůstá už ve 4 měsících, chtěla bych pořídit ještě nějakou s větší ložnou plochou, tak jestli si myslíte, že to má smysl. Viděla jsem třeba tuhle, ta by měla mít délku lůžka 80 cm http://www.fler.cz/zbozi/zavesna-kolebka-svetle..., někde jsem zahlédla i s délkou 1 metr, ale tolik se mi nelíbily jako tahle.

katchi
23. led 2014

Hacku vyuzivam kazdy den, mame ji v obyvaku na haku zavrtanem ve stropnim tramu. Nechala jsem si ji usit na MMB, zdvojenou, aby se v ni mohl houpat i starsi syn, ma nosnost asi 25kg. Lezeni je prostorne.

nipeal
23. led 2014

ahoj, já jí zrovna teď objednala u pani z MMB zde:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=934238
pani šije z barev dle přání zákazníka, já k tomu objednala navíc pružinu i karabinu, budu mít uchycení v obýváku a kuchyni, pak budem přenášet jen Hacku podle potřeby. Mám 2.letýho synka tak aby měl každý svůj klid ke spánku.
Mám tu variantu za 795Kč s ložnou plochou 1.metr do 15kg, takže se vejde i starší syn rozměrem i váhově 🙂

vaverunka
29. led 2015

My jsme pořídili hacku asi před týdnem, malý má pět měsíců, a zatím je to na nejúžasnější věc, kterou jsme pořídili 🙂. Náš prcek od narození taky neumí usnout sám, byl dost uplakaný a usnul jedině houpáním na rukách v zavinovačce, ale teď s 7,5 kily už to bylo dost náročné a vyčerpávající, taky mě z toho bolely záda, a to nemluvím o tom, že když už jsme ho konečně uspali, tak se po vložení do postýlky probudil a uspávací kolečko mohlo začít znovu. Hacku si hned oblíbil, do pěti minut po vložení spinká, já ho lehce houpu než usne a čtu si u toho knížku, takže jsem spokojená já i malý. A máme ji zavěšenou u malého v pokojíčku na dřevěném trámu. Akorát se teda dívám, že na mimibazaru nebo fleru ji mají levnější, větší a má i větší nosnost, škoda, to jsem nevěděla ... my jsme koupili originál. No ale hlavně, že slouží 🙂

wenduliks
29. led 2015

My ji pouzivame od narozeni,taktez vypada,jako nova. Syn nepotrebuje ke spanku uhoupat,ale jinde,nez ve stisnenem prostoru,tj. v Hacce spat nebude. Mame ji mezi dverma zavesenou na posilovaci tyci. Spi v ni krasne, v posteli se prevaluje v Hacce se ani nehne 🙂 Uz je mu rok a rozhodne se ji nehodla vzdat… ;)