Hacka. Používate ju niekto?

aniska
21. říj 2007

Zdarec damy, pouzivate niektora Hacku? My ano, tento tyzden v tom maly spava. Zo zaciatku si zvykal a moc mu to nestimovalo, ale teraz sa uz v tom dobre uspava. Dnes nas bola pozriet pani doktorka a zdesila sa ked to videla, ze dufa, ze v tom maly nespava... Hmmm. Ako Vy? Nechavate v tom dieta spat cez noc?

kristynaw
21. říj 2007

a co to je?

aniska
autor
21. říj 2007

hupacia zavesna siet pre miminka, je latkova

kristynaw
21. říj 2007

aha,uz vim,co myslis. no,ja osobne bych to pres noc nedelala..deti maji spat na tvrdem...

herminka
22. říj 2007

Dřívě děti na Valašsku spávaly v tzv. kolébači - plachetce zavěšené na trámu - asi to bude hodně podobné 😉 Ale osobně bych měla trochu strach kvůli páteři miminka 😕

marci
27. srp 2008

Chtěla bych obnovit tuhle diskusi 🙂 a ráda se dozvěděla vaše zkušenosti s hackou? Doporučujete jí, jak moc jste jí využily, jak je to s bezpečností mimča. Docela o ní uvažuji, tak bych ráda slyšela nějaké ohlasy.

lukin
28. srp 2008

marci: Mě se zdá, že to moc dobré není. Myslím, že si miminko v tom zničí páteř a navíc je to zbytečnost. Např. já žiju v pohodě i bez toho 🙂 a moje mimčo taky 🙂

marci
28. srp 2008

Mě právě zajímá to zdravotní hledisko. Ocenila bych třeba nějaký odkaz na problematiku řešící toto téma.

lukin
28. srp 2008

marci: Aha, tak to nemám, ale myslím, že jak dítě má spát na tvrdé rovné podložce, tak ta síťka je naprostý opak.

lubicanoemi
21. led 2009

ja tiež neporadím odborne, ale zas odkedy je deťom nakázané spávať na tom tvrdom, tak neviem či majú generácie veľmi lepšiu chrbticu... 😠

ikke
16. kvě 2009

datelenka • 2d, 25tt • 5. prosinec 2007 v 11:58
anisko, mame... tiez sa mi tam Viktor dava trochu nesikovne... mam ho otoceneho tvarou ku mne, lavou rukou mu podopieram hlavu a lavim predlaktim chrbatik, druhou ho drzim pod zadkom (v jednej knihe nazvali tento sposob drzania "zajacik", lebo vraj ukazovacik a prostrednik lavej ruky vytvaraju dietati "zajacie usi")... pravu ruku vkladam pod zadok medzi nozickami... no ale ked ho tam tak davam, cela hacka sa mi trochu uteka, ale ide to...
ak ma niekto nejaky lepsi sposob, rada tiez vyskusam...

ikke
16. kvě 2009

czechzuzana • 17tt • Dnes o 15:12
Ahojte. Nasla jsem na internetu toto houpadlo http://www.noseniedeti.sk/hacka. Nemate s tim nekdo skusenosti? Me se to moc libi, jenom mam pochybnosti, jestli je pro miminko dobre lezet v takove poloze....Nemelo by pro zdravi patere spis lezet v rovine?
Diky za vsechny nazory a zkusenosti 🙂

zitaje • 2d • Dnes o 20:45
Myslim ze sa to tu niekde rozoberalo, ale neviem si spomenut v ktorej teme. 😒
Inak myslim si, ze pre babatko je to praveze uplne prirodzena poloha, ved aj v maternici bolo schulene v klbku, lezat na rovnom je oooovela neprirodzenejsie. Dolezite je, aby bolo sumerne, symetricky umiestnene - ja som napr. preto nemohla nosit babyvak, lebo sa mi tam mala vykrivovala do strany.

soanpe
16. kvě 2009

jé do hacky mě dávala babička
a to je nějakých 32 let 😅 zpět

czechzuzana
18. kvě 2009

Holky, kdyby jste to nektera prodavala, tak mi dejte vedet 🙂

lusinta
18. kvě 2009

kayla v ní spává strašně ráda! v noci jsem ji musela třeba hodinu po kažýdm kojení uspávat (smaozřejmě u sebe v posteli🙂 a tak jsem koupila druhou hacku a když je taková noc,kdy nechce hne dusnout sama, uhoupu ji tam..Zhruba od 4měsíce.
Miminečko bych tam na noc nenechala..přece jen je bezpečnější mít je u sebe...

Czech-a prodávat jendu budu, zhruba za 3měsíce..Tak kdyžtak se pak ozvi,když neseženeš dřív.
druhou si asi necháme 😉

czechzuzana
18. kvě 2009

lusinta, mas IP.

labutka
14. srp 2009

mna by tiež zaujímalo v akej polohe je bábo v tej hacke. leží? alebo je pokrútené? čo to urobí z chrbticou?

katarina82
14. srp 2009

Lus, já mám na hacku zálusk, jen by mě zajímalo, je v tom to mimčo nějak přidělané nebo tam jen leží?

vera21
14. srp 2009

mne tam mala tiez spavala, ked sme mali krute noci, tak som ju tam hojdala a hojdala 🙂 niekedy tam spavala aj poobede....je tam taka vlozka - latkova, tu date do hacky a na to polozite babo, vacsinou tam lezi, mozno, ked je vacsie, tak aj posedi, ale myslim, ze by ho to tam nebavilo.....lezi a chrbatik je ako vo "vajicku". kuknite - v albume mam aj nejake fotky, bola som nadsena, ked sme to zavesili 🙂

fibi
15. srp 2009

ja na hacku nedám dopustiť. Máme ju zavesenú nad posteľou a prespí tam skoro celú noc, budí sa len raz. Spáva tam aj cez deň, ak mi nespí v šatke. Bábo sa tam krásne uhojdá k spánku. Aj v noci, keď počujem, že sa preberá, stačí trochu pohojdať a zase zaspí 🙂 Ľutujem, že som ju nemala hneď pri prvej dcére..

lusinta
16. srp 2009

Kat-leží tam.ale je v bezpečí.krásně schované..
kayla v ní psává stále...9měsíců...

dahlia23
28. srp 2009

ja tiež veľmi túžim po hacke. máte ju všetky kupovanú alebo ste si ju niektorá vyrobili?
ja som našla v českom webe doma robenú hacku, myslím, že to v pohode zvládam, len keby mi niekto dal know-how. 😀
http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...

katy213
16. říj 2012

Ahojte. My používame hacku na balkóne. Malý v nej prespal cez deň aj tri hodiny, takže sme ju veľmi ocenili. Chcem sa ale spýtať pri akej teplote vonku je vhodné ju používať? Aj keď drobca riadne zabanbúšim, bojím sa,aby mi pri teplote pr. 10 stupňov C neprechladol... Má s tým niekto skúsenosť?

lolarey
22. říj 2012

Úryvok z knižky Když díte nechce spát od Jižiny Prekopovej:
Hojdacia sieť má oproti kolíske niekoľko výhod:
• Slúži dlhšie ako kolíska
• Je technicky spoľahlivejšia, pretože dieťa môže skôr vypadnúť z kolísky ako z hojdacej siete (hojdacia sieť sa dá hore uzatvoriť)
• Poskytuje dokonalejšie zabalenie ako kolíska
• Pri najmenšom pohybe dieťaťa sa sama pohybuje, takže húpanie je väčšinou zbytočné
• Ak potrebuje dieťa intenzívnejšie húpanie, stačí nepatrný pohyb a opäť sa rozhúpe
Môj názor: My sme mali aj kolísku aj postieľku v ktorej ešte ten menší aj stále spinká. Kolíska bola super, jednak preto, že bola menšia a tak sa v nej malý drobček cítil istejšie a jednak preto, lebo som ju vedela presunúť všade tam, kde som práve bola, aby na mňa malý videl (manžel mi totiž na spodok primontoval kolieska). No čo sa týka hojdacej sieťe, príde mi to ešte lepšie. Moja kamarátka to mala doma. Mali v každej miestnosti v strope navŕtaný hák, kde sa tá sieť dala prichytiť. Tak isto si takú húpaciu sieť môžete zobrať všade so sebou (samozrejme, len tam, kde majú hák v stene 🙂 No ak často chodievate napr. k svojim rodičom na návštevy, myslím že nie je problém mať aj tam hák v strope, ako stále vláčiť so sebou nejakú prenosnú postieľku, v ktorej sa vám aj tak bábätko tak ľahko neukľudní, keďže bude musieť spinkať v inom "pelechu" na aký je zvyknutý.
A ešte sa môžte pozrieť aj na článok: http://babetko.rodinka.sk/babetka/starostlivost...

foru
3. čer 2017

Za mna odporucam, pouzivali sme hacka plus cca od 3 mesiaca a pomohlo. Skoncili sme teraz cca v 10 mesiaci, lebo mala uz z toho vylieza a vymysla . Co sa tyka chrbatika my sme pre istotu pouzivali prenosnu tasku z kocika gesslein takze bola tam na rovnom a tvrdom ako v kociku. Odporucam pre deti, ktore este nelozia a nehybu sa velmi. Keby mal niekto zaujem o chvilu predavam.

eja118
13. pro 2017

@foru a nemala problem potom zaspat bez hojdania?

uchapeha
1. dub 2021

Ahojte, ak máte otázky na hačky, pokojne sa na mňa obrátte. Vyrábame hačky Kidvak. Začali sme s tým pretože nám obrovsky pomohla pri uspávaní našich detí. Som v kontakte a komunikujem s fyzioterapeutmi a detskými lekármi. Zatiaľ som sa nestretla s tým, že by sa odborník zhrozil. Práve naopak. Ak napríklad nosíte svoje detičky v šatkách, poloha chrbátika je tam podobná, ako v hačke (kidvaku). Čo sa týka hojdania, existuje mnoho štúdií, ktoré potvrdzujú priaznivý vplyv hojdania na vývin dieťaťa. Ploha, v ktorej bábätko leži napríklad napomáha peristaltike - čo by mohlo riešiť napríklad aj koliky. Kto má bezproblémové bábätko, bude to preňho niečo, čo navyše dopraje svojmu bábätku. Avšak mamky, ktoré sa trápia kvôli uspávaniu, plačom a kolikám to môže výrazne pomôcť. Takže, ako som spomenula na začiatku, ak máte otázky, pokojne sa na mňa obrátte. Lenka