Hacka pro sedmiměsíční miminko, máte zkušenost?

hanulii
28. dub 2014

Ahoj holky,
mám sedmiměsíční miminko, které je sice unavené, leč opravdu špatně usíná. Přes den usne jen v kočárku a to ještě s pláčem. Napadlo mě pořídit hacku, třeba by to pomohlo.. Ale nevím, jestli už na to není "staré" - v postýlce i v kočárku se přetáčí na bříško, což ji zaručeně hystericky rozbrečí (nechápu, proč se pořád na bříško převaluje, když se jí to nelíbí 🙂 ). Umí se otočit i na záda, ale v postýlce ani kočárku to neudělá a jen brečí. Přitom na ní vidím, že je unavená, ale zabrat nemůže. Nikdy se mi nestalo, že by vytuhla při hraní, jak některá miminka dokážou 🙂
Jaké máte zkušenosti s pořízením hacky v tomto věku? Mám strach, jak na ni bude reagovat, resp. s tím otáčením, aby mi třeba nevypadala..
Díky za rady ;)

zickemartina
28. dub 2014

@hanulii priprevalovani se dobre uvolnuji prdiky, a je to standartni vyvoj ditete. a past konicky je daleko vic unavujici tak zacne brecet. zkus si sni zacvicit cviky na uvolneni prdiku nez ji das spat - pokrcit nozicky atd. (taky ji to trochu vic unavi)
syn mi usinal jen pri kojeni nebo v naruci(houpala jsem ho a zpivala) az kdyz usnul odlozila jsem ho.

hanulii
autor
28. dub 2014

@zickemartina V prdíkách to nebude, přes den si hraje dlouho na bříšku, jen při tom usínání se překulí na bříško a to se jí asi nelíbí, proto začne plakat. Spíš mi jde o to, jestli by jí hacka nepomohla s usínáním přes den. Chodíme ven dvakrát denně, ale mám pocit, že by si potřebovala zdřímnout častěji, byť jen na pár minutek..

zickemartina
28. dub 2014

@hanulii tak to asi neporadim, zvazila bych investici a na to na jak dlouho to jeste vyuzijes. zkus ji pohoupat v naruci nebo v autosedacce - Vajicku to nam taky pomahalo. je tam uzavrana a muzes ji pohoupat, ale urcite to neni na dlouhy spani kvuli zadickum

ange_de_la_morte
29. dub 2014

Asi bych to ještě zvážila, protože náš malý byl v hačce občas u kamarádky, ale jen tak do 8-9 měsíců, pak z ní lezl ven, tak to už nebylo bezpečné. Pokud tedy plánuješ i další dítě, tak by to asi šlo, ale jinak bych to já už nekupovala. Ale záleží, třeba by v ní tvoje dítko vydrželo dýl. My taky teď docela bojujem se spaním - řešíme to šátkem

limpopocz
29. dub 2014

A co pořídit houpací a vibrační lehátko ? Je vhodné i pro starší děti do 18kg.

irennn
29. dub 2014

AHojky,hacka,my máme hacku plus je nejlepší vynález na světě...máme přes 7 měsíců a malý v ní spí stále...uspávám přes den,neusne jinak....a v noci také,jen pak přeneseme do naší postele....nebo on si řekne sám....vytuhne v ní,pak se začne vrtět že chce ven....tak ho vytáhnu,přiložím k prsu a už chrápe. Hacka nám zachránila psychické zdraví,otočit se v ní nemůže a ani z ní nevyleze...dokonce se dá nechat ušít i hacka ještě větší,aby se v ní dalo houpat větší dítě.....houpátka nedoporučuju

https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...

eficenka
29. dub 2014

@hanulii
v hacce krásně usíná i 1,5 roční dcerka 🙂 je surpvá 🙂

hanulii
autor
29. dub 2014

@irennn Ahojky, a kdy jste si ji pořizovali, hned od miminečka? Je fakt, že by se dala zavěsit níž třeba nad postel nebo sedačku a pod dohledem uspat a pak u ní sedět a hlídat 🙂 Jinak Davídek v ní vypadá opravdu spokojeně 🙂

hanulii
autor
29. dub 2014

@eficenka Jo? Tak to je super, tak to možná risknem a kdyžtak to bude pro druhátko 🙂 Díky moc ;)

hanulii
autor
29. dub 2014

@zickemartina
@ange_de_la_morte Holky, díky, možná to zkusíme teď s prvním a když to nepůjde, tak to bude nachystané pro druhé dítko 🙂 Díky moc ;)

irennn
29. dub 2014

@hanulii pořídili jsme ji kolem 4 měsíce,kdy nám přestal spát v kočárku a jinak má hrozné problémy s usínáním...jakmile si mne oči,je unavený,dám ho tam...párkrát pohoupu...někdy vytuhne do dvou minut, někdy třeba do 15,ale krásně si v ní pospí....někdy dělá,že bude plakat,ale to je proto, že jakože nechce spát,ale přitom chce...tak se ho snažím rozesmívat nebo mu tam dám hračku na hraní,plínku,pohled....aby se zase začal usmívat,nebo zpívám...a za chvíli spinká...pořídili jsme si i stojan na cestování,jinak bychom s ním nikam ani nemohli jet na chatu na víkend

irennn
29. dub 2014

@hanulii jinak já jsem hrozně ráda..měla jsem strach kvůli těm penězům,abych je zas nevyhodila jako za manducu....ale tohle vyhozené peníze fakt nebyly.Už se nám to milionkrát vrátilo...konečně večery a noci bez pláče skoro do půlnoci,kdy jsme ho nosili v náručí unaveného a on nemohl zabrat

terkaz
29. dub 2014

@irennn
@hanulii
@eficenka
Holky, tady jsem nasla na MMB, nejaka pani ty houpacky sije http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=934238
Mrknete zkusenym okem, je to to same? Nebo ta Hacka plus je lepsi? 😉

eficenka
29. dub 2014

@terkaz
já mám přesně od té paní, cos tady hodila odkaz 🙂
zrovna v ní teď dcrka - 18měsíců spí 🙂 za 1,5 měsíce čekáme druhé a přemýšlím, žeobjednám ještě jednu, at se "nehádají" 😀

terkaz
29. dub 2014

@eficenka Fakt? 🙂
Je dost velka a nemas strach, ze z toho ditko vypadne kdyz uz je vetsi? Premyslim prave, ze bysme pro tretatko poridili take.
Jeste me napadlo neco takoveho http://houpaci-site.heureka.cz/amazonas-havanna...
To uz by vydrzelo na porad a pro vsechny 😀 😀

eficenka
29. dub 2014

@terkaz
ono když tu hacku zavážu, a posadím ANi dozaději, tak nevypadne... teda pokaždý když je v hacce, sem s ní v tom pokoji...
máme ji cca - když je tam dítě tak se prověsí - 1m nad zemí, tak by to nebyl tak hroznej pád...

terkaz
29. dub 2014

@eficenka ok, diky 😉

kamino
29. dub 2014

@eficenka Evi a skodi to zadum? Porad se pise,ze jsou vhodne spise tvrdsi matrace a tohle se tvaruje podle nejtezsiho bodu tela,ne?

eficenka
29. dub 2014

@kamino
u mimča do cca 3 měsíců bych se nebála používt častěji - samozřejmě s pravidelným střídáním polohy na bříšku, podporou pasení a polohou na boku a zádech, pak hacku omezit třeba jen na spaní ajinak mívat dítě na zemi... a u dětí co už si sami hrají - lezou - sedí - tak jako zábava 🙂

lolelole
29. dub 2014

@hanulii nám prcek z hacky málem vypadnul, takže bych se bála. Měl asi tak 5 měs. otočil se na bříško a našla jsem ho vyset jenom za ručičky a strašlivě plakat. Hrozný pohled. Hacka byla zavázana ale Kvido se tam stejně nějak propasíroval a zaháknul se až o ramínka. Takže za mě, raděj šátek, maducu 😉

irennn
29. dub 2014

@lolelole uspávat 7 měsíční a starší dítě v šátku či manduce a pak ho celou dobu nosit nebo mít na sobě..tím si taky moc nepomůže....to už je pohodlnější v té hacce dítě pěkně uspat a jako já si dát pod ní na posteli šlofíka s filmem,čokoládou a odpočinout si....

lolelole
29. dub 2014

@irennn mne malá přes den spinká obvykle v manduce na zádech a za mně spokojenost. Ona spí a já si dělám co potřebuji nebo si hraju se starším..ale my jsme nosící od malinka, tak jsem na to zvyklá.

lujza999
27. črc 2014

@irennn skus sa poobzerat po adamo hojdacke, maly mi v nej v pohode spal nemusela som ho nosit hupat.