Jak řešíte spaní miminka? Kolik postýlek máte? 🙂

mallorry
13. únor 2008

Ahoj maminky, my miminko teprve cekame, ale uz ted premyslim, kolik postylek budu vlastne potrebovat 😕 😀
Jednu do detskeho pokoje. Druhou do loznice a pak jeste treti do obyvaku, kde travim vetsinu dne ???? (máme patrovy byt a budu predevsim dole s miminkem).
Prosím napiste mi sve zkusenosti a napady, jak spani miminka resite. Dekuji. 😉

niega
13. únor 2008

Ehm, tak tolik postýlek, jako píšeš, Mallorry, to je fakt divočina 😀 ! Máme patrový dům. Postýlku dřevěnou máme 1 ks v naší ložnici. Hodně jsem využívala kočárkovou tašku (máme kombinovaný kočárek s vložnou taškou) na spaní minimiminka v průběhu dne - mno, on toho přes den naneštěstí moc nenaspal. Má výhodu, že je lehoulinká a že má uši, takže se dobře a rychle přemístí kamkoli, ale navíc lze v ní i miminko pohoupat. No a protože Edík přes den spal hodně málo, dost času jsem ho nosila v šátku - moc se mu to líbilo a pěkně si pospinkal (a já měla klid - musela jsem se sice furt hejbat, ale mohla jsem něco manuálně dělat a neposlouchat pořád Edíkův nekončící křik). Teď už je Edík větší, den tráví v pokoji (prázdná místnost bez nábytku) na dece obklopen hračkami, postýlku má jen na noční spaní a pak taky na nutné odložení na pár vteřin, když nutně od něho musím odběhnout (přijde pošta apod.), tak aby se zatím nezabil 😀 .
K tomu lehátku - moc bych ho do půl roku nepoužívala, kvůli páteři - přece jenom trvá nějaký čas, než se třeba uvaří oběd v kuchyni atd., takže by to možná bylo docela dost času za celý den, co by bylo mimi v lehátku! Ta kočárková taška mi fakt přišla ideální - u košíků bývá problém, že z nich mimi brzy vyroste...

kacka.va
13. únor 2008

Tak my máme jen jednu postýlku a ani jich víc neplánujeme 🙂.

yenn
13. únor 2008

my mame jednu postylku a i ta je uplne zbytecna 😕 😅

aponchie
13. únor 2008

ja mela jednu jedinnou a byla mi nanic 😀 mala spala s nama spolecne,postylka na odkladani pres den maximalne v roce sla do postylky na rok cca a pak rovnou do velke postele je moc dlouga proste ji nebyla a pres den byla na zemi na dece v obyvaku nebo v kuchyni jednou byla i v kosi s pradlem v kuchyni 😀

cazadora
13. únor 2008

tak my máme jednu obyč z ikey za 700 v ložnici a v obýváku cestovní kterou využijem hlavně na dovči a teď jí v ní zAčínám učit na spaní přez den 😉 doteď mi spala přez den na ruce ale už se budí s každym mym nadechnutim takže začala škola 😉

mallorry
autor
13. únor 2008

holky tak diky za nazory, tak to udelam takhle: 😀 😀 😀
postylka, ktera by mela byt v pokojicku, bude treba na ten pulrok u nas v loznici a pak se prestehuje zpatky do pokojika🙂))
dolu do obyvaku nejspis koupime nejakou ohradku, u ktere se bude moci dat namontovat to dno trosku vys a ta bude slouzit jako provizorni postylka a take jako ohradka pro jiz starsi miminko...
pak teda asi pouziju i ten satek, jak tu nekdo psal, to je dobry, clovek muze chodit a mit male furt u sebe🙂
no a vzdycky pak mohu pouzit korbicku od kocarku... 😉
tak konecne v tom mam trosku jakz takz jasno 😀

mam vyhlidle takove lehatko, ktere se samo houpe a aj hraje, ale je to jen do 11 kg a stoji kolem 2500 Kč, tak nevim, zda to neni zbytecne drahe, kdyz se tam prvni pul rok nema miminko moc dlouho nechavat a pak uz zas ho to lehatko neuhoupe, kdyz bude tezsi...achjo, kdyz ono je toho tolik a vse mi zatim prijde strasne potrebneeeeeee 😕 😀

niega taky se mi to zdalo divny ty tri postylky, uz kdyz sem to psala 😀 😀 😀 ale kdyz mne to prislo, ze je budu potrebovat 😀 😀 😀 ted uz vim, ze neeeeee 😀

kacka.va
13. únor 2008

mallorry: to je právě ono, všechno se zdá teoreticky potřebné, ale já už jsem zúžila seznam tak na polovinu, protože plno věcí nevyužijeme. Jenže ty firmy co to prodávají do nás, budoucích mamin, cpou horem dolem, že bez toho a bez támhletoho se neobejdeme.

aponchie
13. únor 2008

teda ja chtela skoro vsecko a nakonec to nepotrebuju a staci mi postylka kocarek a obleceni nic vic nemam krom drevene stolicky

kacka.va
13. únor 2008

aponchie: přesně tak 🙂
nepotřebuju kolébku, do které se mi mimčo stejně za 3 měsíce nevejde, nepotřebuju přebalovací pult, když stačí jen podložka, protože budu mimčo přebalovat zrovna tam, kde mně napadne, nepotřebuju monitor dechu (pokud mimčo nebude mít vyloženě problém s dýcháním) atd. atd 🙂. Jediné, co plánuju jsou chůvičky, abych mohla dát malou na zahradu a věděla jsem, kdy se mi vzbudí a když bude potřeba, tak možná časem přikoupíme odsávačku, abych si mohla odskočit a manža mohl krmit sám 😉

kacka.va
13. únor 2008

a sterilizátor taky neplánujeme, převařit vodu umím a i laktační poradkyně mi potvrdila, že absolutní sterilita lahví není moc dobrá, protože si pak človíček nezvyká na bakterie a je pak náchylnější, když s nimi přijde do styku 😉

reruna
13. únor 2008

Tak my máme dřevěnou klasickou postýlku v ložnici u nás, tam spal do 4 měsíců jen v noci, teď už tam spí i dvakrát přes den - asi půl hodinky vždycky. Pak máme v obýváku ohrádku, ale dali jsme do ní velkou krabici a na tu teprve položili ten spodek, vypadá to teda taky skoro jako postýlka, tam je malý přes den a do 4 měsíce tam i přes den spal, pak už mu ale vadil hluk, máme obývák spojený s kuchyní, tak teď už spí v postýlce v ložnici. Tu ohrádku asi brzo snížíme úplně. jinak taky bývá na zemi na dece nebo ho nosím a houpu na baloně - do toho bych investovala, zase tak drahý není a je to fakt super věc na uklidnění mimina. Lehátko jsme taky pořídili, ale nebyla to zrovna moc dobrá investice, malý tam moc nechce být, spíš to asi využijem, až budu dávat příkrmy, jako židličku, dokud nebude sám sedět a nebude mít dětskou židličku.

anatanka
13. únor 2008

Jinak Mall nechci ti brat nijak iluze, ale ono to mimco toho pres den taky tolik nenaspi, jak by si clovek treba myslel. A na to spinkani ho muzes nechat nahore a pokud by ses bala, ze ho neuslysis, tak si poridit chuvicku.
My mame taky v baraku dve patra, ale resit jsem to nijak nemusela. Kdyz spi, tak v postylce ve svem pokojicku a kdyz je se mnou dole tak na hraci dece, ted uz vsude, protoze leze.

Ale jak uz jsem psala, vsechno zjistis az potom "v akci" a podle toho se zaridis.

mallorry
autor
13. únor 2008

anatanka to je pravda🙂))) mimi asi moc nespinkaaa ze zacatku 🙂

karotky
13. únor 2008

Tak my máme dřevěnou po manželovi v kuchyni,která zatím slouží místo ohrádky. 😉
V ložnici máme cest.postýlku,ve které spí Adam jak přes den,tak i v noci.Dětský pokojík je zatím v nedohlednu,tak další postýlku neřeším. 😅
Jinak(původní plán byl do 3.měsíců)do 5.týdnů Adam spal v přenosné korbě ze starého kočárku a nemohla jsem si jí vynachválit. 😵 Nemuseli jsme Adama budit,když jsme ho přemisťovali do jiné místnosti.Chůvičky jsem si nepořizovala a tak jsme měli Ádu v obýváku a když jsme šli spát,přenesli jsme ho do ložnice.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kacerka
13. únor 2008

Tak my máme klasickou dřevěnou postýlku v ložnici, v té Kája spí v noci a většinou si tam odbude i svou dopolední dvacetiminutovku 😉 V obýváku jsme ze začátku mívali cestovní postýlku, ale teď už se Kája přes den přemisťuje z hrací deky do lehátka a naopak . . . . Taky jsem si ze začátku myslela, že budu potřebovat postýlku v obýváku, ale Kája je dost akční, takže by tam nečinně stejně nevydržel 😉 A když na něm vidím, že je ospinkaný, tak ho dám do postýlky v ložnici - máme chůvičky 😉

kupinka
13. únor 2008

My máme toto lehátko,je do 18kg a Kubu v něm mám strašně často a on tam je fakt rád...
http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/podle-zna...

Pokud máš možnost mít postýlky zadarmo od někoho,tak to neřeš,ale pokud bys je musela koupit,tak je to fakt škoda peněz...

jana.ax
14. únor 2008

Tak my máme dvě klasické dřevěné postýlky. Jednu nahoře v ložnici a jednu dole v obyváku. Přes den spí v poho dole, hluk mu nevadí a není dobré děti učit na úplné ticho. Koupi jsem ale neřešila, jedna je po mně a druhou mám půjčenou. Tak se zkus taky zeptat známých, spousta lidí si to nechává.
Jinak pak mám taky lehátko - ale to je spíš na dobu bdění, má to hrazdičku s hračkama takže se tam zahraje. A pak mám taky klasickou hrací dečku s hrazdou.
Tak si vyber 😉

Ten košík není špatný, ale za chvilku z něj dítko vyroste.

jana.ax
14. únor 2008

jo a lehátko mám to co Kupinka 😉

A chůvičky jsou taky bezva, odpoledne ho dám spát do kočárku na dvůr, fuknu tam chůvičku a nemusím tam každou chvilku běhat jak čokl jestli spí nebo ne 😉

bramburka
14. únor 2008

my mame 1, je v ložnici, má kolečka, takže ji převezu do obyvaku a vzdy když usne zase jedu do ložnice, do 3 měsíců jsme měli košík. Ted to stridame s lehátkem.

bihan
14. únor 2008

My máme jednu postieľku, ktorá bola do predvčera v našej spálni, teraz je v detskej izbe. V obývačke máme hraciu deku, ktorá je ešte na takých penových puzzle, ale Sáru tam cez deň spávať nenechám, pretože má potom trhaný spánok. Hneď, ako je unavená, položím ju do postieľky, zaspávanie na rukách sa mi nikdy nepáčilo a tiež s nami nikdy nespala v posteli (všetci traja sa strašne rozťahuje, takže by sa nikto nevyspal). Takto nám to všetkým vyhovuje..
A je fakt, že v tehotenstve má človek pocit, že je všetko strašne dôležité, ale nakoniec mimču v prvých mesiacoch stačí strašne málo a v tých ďalších sa bude chcieť hýbať a nie ležať či už v postieľke alebo lehátku.

mkr
14. únor 2008

ahoj, my máme košík a postýlku na kolečkách a po celým baráku tahám jen postýlku v košíku skoro nebyla a někdy v noci spí u nás

jolav
14. únor 2008

Ahoj, mám taky jednu postýlku v ložnici a přes den mi spí v kočárku, kterej mám na chodbě. Myslím, že mimčo hodně naspí přes den právě v kočárku, když se chodí ven.

abinka
15. únor 2008

Ahoj maminy,já mám v ložnici postýlku a v obýváku mám rozloženou tu cestovní a mám v ní dané dvě matrace navíc.Má tam hračky a kouká na ně a v postýlce má kolotoč.Když je protivnej tak ho přehazuju z jedné do druhé a mám klid 😀

pattie
19. únor 2008

Taky jsem o podobném tématu přemýšlela. Máme docela velký byt a postýlku budeme mít v ložnici. Ale nejvíc se pohybuju v obýváku a v kuchyni, která je zvlášť a s obývákem není propojená. Tak jestli vařit jen když bude miminko spát, nebo ho hned od malička nosit v šátku.. či pořídit cestovní postýlku, kterou mít složenou v jídelně, abych ho měla na očích... ???