Jak řešíte spaní miminka? Kolik postýlek máte? 🙂

mallorry
13. únor 2008

Ahoj maminky, my miminko teprve cekame, ale uz ted premyslim, kolik postylek budu vlastne potrebovat 😕 😀
Jednu do detskeho pokoje. Druhou do loznice a pak jeste treti do obyvaku, kde travim vetsinu dne ???? (máme patrovy byt a budu predevsim dole s miminkem).
Prosím napiste mi sve zkusenosti a napady, jak spani miminka resite. Dekuji. 😉

zdenka26
13. únor 2008

Ahojky,,tak my máme jen jednu postýlku v dětském pokoji a malý tam spí jen v noci,přes den je bud v lehátku a nebo v obýváku na hrací dece a nebo na gauči.

kristi
13. únor 2008

my mame taky jen jednu postylku, v te spi v noci i pres den. Nekdy ale usne u nas na posteli

zdenka26
13. únor 2008

Myslím si že je úplě zbytečné utrácet plno peněz za několik postýlek,není to levná záležitost 🙂

sisstin
13. únor 2008

mallory: kup si ještě košíček, nebo lehátko..mít tři postýlky je fakt zbytečný 😅

nasticka
13. únor 2008

m jsme prviho pul roku meli kolibku u nas v loznici a ohradku v obyvaku, ted uz ma postylku ve svem pokojicku a ohrdka zustala..pres den uz moc nespi a kdyz, tak ji davam do postylky..od zacatku mame postylku jen na spani, jakmile je vzhuru, tak putuje do ohradky, nebo ted uz i na zem, aby mohla prozkoumavat byt

kupinka
13. únor 2008

Mallory-já to mám podobné,jednu nahoře v ložnici a druhou dole v jídelně-ale tam už mi malý stejně nechce být,chce být u nás na sedačce,ve své sedačce nebo na zemi,takže už ji stejně budu dávat pryč...

mallorry
autor
13. únor 2008

holky, takze kdyz mate jen jednu postylku v pokojicku, tak kdyz bylo miminko male, tak jste ho mely v noci u sebe v posteli?
takze bych mela mit postylku v pokojiku, v loznici nic, bo bude spat s nama v posteli a dole v obyvaku treba jen tu ohradku ju?
ty lehatka jsou pro miminka dobra? nemaji tam nejak ohla zadicka?
taky by mi prislo ujety mit tri postylky 😀

macu.k
13. únor 2008

Mallorry, když byl Kubík miminko, postýlka byla u nás v ložnici, po roce jsme jí přestěhovali do pokojíčku. Jinak byl přes den jako úplně maličký v košíku, později buď na hrací dece, lehátku nebo v cestovní postýlce (ale tam jen minimálně, protože se mu tam nelíbilo).

anatanka
13. únor 2008

Mall: Ja taky resila, ze dokoupim postylku, ale az v dobe, kdy byla Miriam vetsi a neslo ji moc dobra spat s nama v posteli. Ale nakonec se uplne v pohode prestehovala k sobe do pokojicku a tak ma postylku jen jednu a to tam. Myslim, ze je zbytecny, abys ted neco kupovala. Kupte si normalne jednu, popripade kosik k posteli k vam do loznice a pak to vsechno doladis az podle situace...

A k tomu lehatku, jestli je pro zadicka bez problemu, to nevim, ale kazdopadne to ani resit moc nemusim, protoze mala v nem byt nechce a nikdy nechtela.

mallorry
autor
13. únor 2008

macu muzu se zeptat do jakeho veku se miminko vleze do toho kosiku? sem se divala a ten kosik stoji kolem tri tisic, tak jestli se vyplati ho kupovat vis.

mallorry
autor
13. únor 2008

anatanka🙂 no ja prave musim mit neco i dole, bo nemuzu s tim kosem treba pojizdet po byte vis, obyvak mame dole, kde budu asik vetsinu casu...tak leda, ze bych ten kos tahala z loznice do obyvaku kazdej den🙂)) no prave snazim se to vymyslet co nejefektivneji, aby to stalo co nejmene penez🙂

minea
13. únor 2008

Klasickou postýlku máme jednu, v ložnici. Přes den mám Lauru v plastové Mimi postýlce, kterou jsem si pronajala (ten vozík, co se používá v porodnicích). Je to skvělá věc, postavím ji tam, kde potřebuju, mimi je v bezpečí, vidí na mě, když něco dělám, a já vidím na ni, kdyby třeba blinkala nebo něco potřebovala. Taky ji můžu flexibilně nastavovat podle toho, jak z okna svítí sluníčko. Jinak ji dávám na zem na chlupy (antidekubitní podložka ze zdravotních potřeb), bimbá si tam do hrazdičky.

ronie
13. únor 2008

mallory pořiď si postýlku na kolečkách-Oli spí vždy v místnosti, kde nejsme my-už od narození, aby jsme se vzájemně nerušili a všem to vyhovuje-takže ho v noci převezeme z ložnice do pokojíku, kde spí přes noc a ráno zase do ložnice, kde spí přes den. Do lehátka bych ho spinkat nedával, hlavně, protže mi to nepřijde pohodlný-Oli je rád, že má prostor. A se zádama-já příznivec lehátek nejsem, ale jsou větší zla než lehátka apohud se dá mimčo uklidnit jedině v něm, tak na chvíli proč ne. Mě osobně a Olimu lehátko nechybělo. Mimo čas, kdy spal , byl na hrací dece a teď na puzzlích 😉

macu.k
13. únor 2008

Mallorry, myslím, že tam byl asi do 3 měsíců, my měli půjčenej jen takovej malej starší košík na kolečkách a Kubík je docela divoch, takže pak už jsem ho do toho radši nedávala. Pak už se stejně chce mimi nějaký ten prostor, aby se mohl učit otáčet na bříško a tak... Takže byl nejspokojenější na hrací dece.

mallorry
autor
13. únor 2008

minea ta mimi postylka je dobra, taky uz sem na ni koukala, ale pet set za mesic je dost, to vlastne kdyz bych ju mela pet mesicu, tak je to 2500.- Kč a to uz vlastne muzu koupit ten kos, ktery mi zustane...

ronie no my mame jeste vysoky prahy mezi pokojama, to je taky problem pro pojizdeni postylky nahore🙂))) no ja budu muset koupit postylku, kterou dam do loznice ze zacatku a pak asi ten kos, ktery budu mit dole...chm tak to su zvedava🙂

ronie
13. únor 2008

mall tak to jo-prahy jsou blbý-to jedině vyrobit rampičku třeba z kusu koberce nebo tak něco 😀

mallorry
autor
13. únor 2008

macu tak ja nevim, toz zase nebudu asi davat tri tisice za kos, kdyz tam mimi bude spat treba jen tri mesice 😕

ronie
13. únor 2008

mall já bych být tebou měla jednu potýlku ve které bude spinkat v ložnici a deku tam kde si bude hrát a na spaní ho vždycky dáš do postýlky a dáš si chůvičku-nejlépe video a budeš vědět-víc postýlek mi přijde zbytečný. Místo na spaní má být jedno a hotovo 😀 ještě můžeš nechat ho takhle malinkýho spát v korbičce od kočárku..

minea
13. únor 2008

Mallorry, ta mimi postýlka je jen do tří měsíců věku, pak se tam už dítě nevejde. Já jsem si ji půjčila až v šesti týdnech, a to na dva měsíce. Pak se musí hledat jiné řešení. Ale momentálně je to přesně to, co potřebuju.

mallorry
autor
13. únor 2008

minea aha, tak to sis vybrala dobre 😉 koooor kdyz si z prahy 😉

ronie chm, ta chuvicka je dobra no... ono to miminko ale stejne furt nespi ze? asi vetsinu casu i breci a je vzhuru ne? 😀

sisstin
13. únor 2008

mallory: my měli košík do tří měsíců..cca..pak už musel do postýlky 😉

selu
13. únor 2008

mallory, tak ja mam postylky dve a nemuzu si to vynachvalit 😵 je to neskutecne prakticka zalezitost 😉 Ikdyz mame "pouze" byt 3+1 tak mam jednu postylku u nas v loznici a jednu v obyvaku, kde malou pres den kdykoliv odlozim kdyz mi usne, taky ji tam prebaluju, nebo tam pouze lezi a kouka kolem sebe 🙂 V te loznicove spi jenom v noci a nedokazu si moc predstavit, ze bych tam pres den furt litala na ni koukat co dela, to bych asi nic neudelala ja, mit postylku v tom obyvaku je fakt super, podotykam ale, ze jsem za ni nedala ani korunu, je pujcena, vcetne matrace 😵

mallorry
autor
13. únor 2008

selu prave, nechce se mi moc utracet, sak vis, kolik to dneska vsechno stoji... taky sem mela predstavu jednu na spani v noci a druhou v obyvaku pres den...tak mozna ta cestovni by sla?

selu
13. únor 2008

mallorry, zkus treba MMB nebo jiny web s inzerci 😉 myslim ze pouzita po jednom diteti vubec neva, ja mela vyhlidlou za petikilco, ale nakonec mi nabidla sousedka z baraku 😵

johanda
13. únor 2008

Já měla malou do 2,5 měsíců v košíku, který jsem vozila (nebo nosila) po bytě, kam jsem potřebovala - půjčila jsem si ho od kamarádky( 3 tis. se mi za něj vypláznout nechtělo), nosila jsem prcka dost často i v šátku. Od 3 měsíců byla občas v polohovacím lehátku nebo na hrací dece. Postýlku máme jenom jednu - v ložnici.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
selu
13. únor 2008

gedren asi zalezi jak mas situovany byt, ja mam loznici v eLkovem byte za rohem a fakt je to pro me neprakticky...ale kazdeho vec jaxi to zaridi 😉 🙂

markeeta
13. únor 2008

my mame jednu postylku v loznici a lehatko v obyvaku, diky lehatku ji muzu libovolne prenaset po dome (kdyz je treba nervni a nechce si hrat sama na dece).
Cetla sem, ze ty lehatka se nemaji pouzivat po dobu sestinedeli kvuli vyvoji patere. Potom je to fakt prakticka zalezitost. Hlavne po krmeni, aby byla trochu ve vysene poloze. Jinak k odpolednimu slofiku ji ukladam do kocarku a pres den si hraje na dece, kdyz byla malinkata, tak lezela vedle me na gauci.

Taky sem resila, kde bude lezet pres den, nechtela sem ji nechavat v lehatku, potom se to nejak casem vyresilo samo podle situace.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mysinka
13. únor 2008

My budeme mít postýlku bez bočnice v ložnici (stejně teda počítám že bude prcek spíš s námi v posteli 😉 ) a do obýváku budeme mít aspoň na začátek půjčenou takovou krásnou malovanou kolíbku 🙂 A pak je tady ještě šátek... mno uvidíme, co se nám osvědčí a co se mrňkovi bude líbit 😎