Jak teplý spacák mám koupit dítěti na léto?

ivanavorlickova
18. dub 2011

Ahoj všichni,
dcerka pojede v létě na stanový tábor a spacáky mají mít vlastní. Jenže já při výběru absolutně netuším, jaké teplotní rozpětí koupit, budou spát ve stanech s podsadou.

Můžete mi někdo zkušenější poradit, jaký spacák koupit pod stan osmileté slečně? Ve sportu by mi určitě poradili, ale určitě taky to nejdražší... Tak chci být připravená a jít pak nakupovat najisto.

Děkuju za všechny rady 🙂

veruska007
18. dub 2011

Kupovala bych spacák, který bude aspoň do pěti stupňů, případně i do mínusu. A taky záleží na prodejně, třeba v hypermarketu bych moc nekupovala, tam popisky moc neodpovídají. Lepší je mumie než dekový spacák. Dobré jsou lehké spacáky, ale většinou nejsou moc do mínusu, pokud nechceš kupovat drahý (což je na tábor zbytečné, může se zničit, roztrhat).

kjajule
18. dub 2011

Na léto na naše podmínky (ČR) bude stačit spacák do 0-5 °C, určitě mumie ,a důležité také je aby se dcera do spacáku svlékla a spala v něm jen v tričku a spodním prádle 😉 Protože když bude ve spacáku navalená ta jí tam bude zima i když bude do -20 😉

vojtisek2007
18. dub 2011

http://www.outdoor-eshop.cz/detske-spacaky/ping...
my máme pro kluka tenhle už třetí rok - jezdí v létě s tátou na čundry a velká spokojenost 🙂 a spí venku jen na karimatce, ne ve stanu

breberka
18. dub 2011

já osobně na tábory jezdim od svých 11-ti let a to do podsadových stanů s plachou, takže určitě ne dekáče, protože noci můžou být dost studené, i když je přes den horko. Bohužel někteří rodiče myslí, že obyč. dekáč je OK, ale opak je pravdou.
Já jsem docela zmrzlina, takže já mam od Hannah do celkem extrému (- 17°C), ale neměnila bych ho. Je z vlákna, které se "nafoukne" a mam pocit, že spim v měkké peřině. Beru si do něj jen spodní prádlo a tričko. Když je mi horko, rozepnu ho a spim pod nim jako pod peřinou. Měla jsem ho i na vodě, v Chorvatsku - pod stanem a pro mě super.
Syn s námi jezdí taky, byl poprvé v 1 roce a 3 měsících, koupili jsme mu od MC Kinley do -10 °C, spinkal v pyžamku s ponožkama a vždycky byl teploučký. Jen co neni od věci, přibal dcerce nějakou čepici, protože ta je opravdu výborná, když je tužší noc + teplejší ponožky ( když je zima od nohou, nezahřeje se v sebelepšim spacáku). V báglu místo nezaberou a přinejhoršim ji nepoužitou doveze domu 😉

berenika39
18. dub 2011

ahoj, kupovali jsme spacák malému vloni, jezdí s námi od miminka, a nemůžu ho na netu najít...... ☹ ...prostě: stačí kolem nuly, určitě mumii, správně velkou - podle výšky a cena - oba extremy jsou špatně. Z lídlu za 199 není k ničemu ale tři tisíce je taky zbytečné. Naprostá většina dobrých spacáků se vloni pohybovala kolem 1000,- - 1500,- , co jsem ted koukala, tak je to podobné,kolem tisíce je nejevětší výběr a jsou kvalitní.

třeba tehnle je cool 😀 😀 , hannah a coleman mají dobré věci.
http://www.trekshop.cz/detske-spacaky/detsky-sp...

evaviki
9. kvě 2011

my sme malemu kupili tento http://www.huskycz.cz/spacak-outdoor-husky-kids...
pravda je, ze v nom zatial nespal, premieru by mal mat za mesiac, tak uvidime.. 🙂

lenicka1313
Odpověď byla odstraněná
Zobraz