Jak udržet ideální teplotu na spaní?

lrg
13. led 2013

Všude čtu, že teplota v pokoji miminka má být okolo 19 st. Koupila jsem si teploměr od Aventu, protože nemám na toto odhad. Ale i když netopíme a často větráme, stejně teplota neklesne pod 20 st a s manželem klepeme kosu. Asi máme tak perfektně zateplený barák nebo nevím. A to je zima. Jak se taková teplota udržuje na jaře a v létě? A co dát na spaní do postýlky? Koupila jsem spací pytel, ale zdá se mi to málo v takové kose 🙂

jmisa
13. led 2013

Od doby, co máme zateplení je v ložnici, kde se netopí vůbec taky těch 20, já nechávám puštěnou mikroventilaci, aby to trochu kleslo, protože těch 20 je vedro mně a syn je zpocený.
Teď už je větší, ale když byl miminko, spal jen ve spacáku a v největších mrazech jsem přes něj občas přehodila deku. Řídila bych se teplotou jeho těla, sáhla na ruce a na zátylek a pak bych se rozhodla.
Jinak pro mě osobně je ideál těch 17 😀

soldi
13. led 2013

@lrg nemusis to vobec takto riesit 🙂 majte taku teplotu, aby vam aj babatku bolo dobre 🙂 maly ma izbu samostatne a ma tam v noci okolo 21-22 stupnov- spava len v spacom vaku. ked zabudneme vecer prikurit a teplota mu klesne na 19, tak sa zobudi na zimu.

to iste platilo aj o kojeneckom obdobi.

kazdy to vnima inak, uvidis, ked sa babatko narodi, ci bude zimomrive, alebo ci bude teplomil.
hlavne sa neriad tabulkami! ver svojim materinskym instinktom 🙂

danw7
13. led 2013

ahoj v máme v zimě 18 až 19 stupnu na spani v leté máme otevrene okno a davam mokrou osusku aby se vzduch zvlhcil a detem jen nejakou slabou decku

brisalek
13. led 2013

promiň ale nechápu jak pro miminko , které bylo 9 měsíců ve 37 stupních může být ideální teplota 19 stupňů. V porodnici jim dávají ještě čepičky a to tam mají 23-25. A za měsíc dva už mu má vyhovovat 19???? Je fascinující, jak někdo může takový výzkumům bez přemýšlení věřit. Navíc jak výše zaznělo i každý člověk vnímá jinak teplo chlad a má radši něco jiného. Dcera se narodila v červenci a v paneláku méně jak 24- 26 stupňů nebylo, když měla u manželových rodičů 20 tak se budila pořád.....Méně jak 22 stupnů bych dítěti nikdy v pokoji nennechala.

Takže bych to bych to vůbec neřešila jak píše @soldi

janinah
13. led 2013

neriaď sa teplomerom,ale svojou intuíciou a mater. inštinktom,ja by som pri 19 st. mrzla a moje dieťa s večne odkopnutým paplonom tiež

cuci25
13. led 2013

@brisalek máš pravdu, že je to divný, ale když jsme si malou přivezli z porodnice, začala po pár dnech hrozně chrochtat, jakoby měla rýmu. Doktor mi ale vysvětlil, že to není rýma, ale tím, že se v domácnostech přes zimu topí, tak děten do roka se zužuje něco v krku a nose a špatně se jim dýchá. Radil mi, aby jsme v ložnici, kde spí, netopili a zvlhčovali vzduch. Takže jsme malou oblékli i s čepičkou a takovými kojeneckými rukavičkami, zabalili do zavinovačky, přikryli peřinkou a spinkala krásně 🙂 Doteď v ložnici netopíme, radši jí víc na noc přiobléknu...

lrg
autor
13. led 2013

@brisalek Věřím tomu, protože o tom všude píšou i na tom pitomém teploměru je to napsané 😀 Jelikož je to moje první těhotenství a informací je spousta, logiku těžko hledám. Jako například, že v břiše rozezná světlo od tmy, nebo se usmívá, když máma na něj mluví..........jak pozná, že mluvím zrovna na něj? Kudy k němu pronikne světlo? Nebo jak může mít plodová voda stále stejnou teplotu, ať jsem v mrazu nebo v horké vaně.........
Takže to, že se na toto ptám, mi tak fascinující nepřijde. Ovšem nejsem superžena jako někdo možná ano 🙂

brisalek
14. led 2013

@lrg promiň , jestli to vyznělo tak nepříjemně, když nad tím zpětně přemýšlím tak asi jo☹. Myslela jsem to obecněji a nechtěla jsme tě naštvat. Spíš povzbudit, aby ses tolik netrápila ono to nakonec vše vyjde samo od sebe co mimi potřebuje a od tvého pocitu, protože ty seš jeho mamina a budeš s ním prakticky pořád, takže poznáš co potřebuje🙂.
Vnitřní jádro organismu si udržuju stále stejnou teplotu, abychom přežili🙂 ale to víš , že není pořád 37.00 přesně🙂. Jetam prostě jakýsi termostat, který při vychýlení okolní teploty zapojí všechny možné svoje mechanismy, aby udrželo stálou teplotu🙂.

Šlo mi o to , aby ses prostě nebále, že když bude mít mimi v ložnici 22 stupnů bude se špatně spinkat🙂.

@cuci25 jo možná mají pravdu , ale já bych teda zabalená do x vrstev spát nechtěla, já bych si neodpočinula🙂. Vždyť na druhou stranu se říká, že mají být miminka co nejvíce nahatá, že je to pro ně přirozené, hezky se protáhnou ...a dávat je spát do 2 vrstev oblečků a ještě s čepicí...no já prostě nejsem tohohle příznivec🙂

cuci25
14. led 2013

@brisalek no ale vždyť ty nejmenší miminka mají právě naopak ráda, když jsou zabalená a co nejvíc stáhnutá do zavinovačky, protože jim to připomíná bříško. Takže si myslim, že nějaký dupačky , bodýčko, zavinovačka a peřinka není nic tak strašnýho. Lepší, než kdyby se jim špatně dýchalo nebo ne? Když už teda topit, tak hodně zvlhčovat ten vzduch. Někdo třeba ani topit nemusí a má 22st. i tak, ale to u nás bohužel neni 😒

noname26
14. led 2013

my mame ten samy problem - v panelaku stale 20-22stupnov a vllhkost len okolo 40 percent, kolko vody sme uz napumpovali v spálni do stien..