Jak velkou postýlku koupit?

zizala
26. led 2008

Potřebuji poradit, jak velkou postýlku pořídit. Našla jsem rozměry 140x70 a 16x20. Vešly by se nám do ložnice obě, ale pokud by stačila ta menší, tak se sem vejdeme víc 🙂 A jak dlouho taková postýlka prckovi vydrží, než se musí koupit nějaká větší? Děkuju

certica
26. led 2008

my sme mali 120x60 a bol v nej asi do roka a stvrt

lukin
26. led 2008

Co jsi myslela tím rozměrem 16x20? My jsme chtěli 140x70, ale nevleze se tu, takže pořídíme 120x60 cm. Myslím, že 3 roky by tam dítě mohlo vydržet. Pak už koupíme rovnou velkou postel do pokojíku.

certica
26. led 2008

mne sa uz potom udieral do tych drevenych tyciek po bokoch...

zizala
autor
26. led 2008

myslela jsem 120x60 😀

maca793
26. led 2008

ja mám úplne tú normálnu, 140x70, ale už ju idem rušiť, lebo aj keď je malej ešte dobrá, strašne mi zavadzia v detskej

lukin
26. led 2008

certica: Fakt? 10 cm a takový rozdíl? Moje neteř měla tu větší postýlku a vydržela v ní do 4 let.

andy.a
26. led 2008

teoreticky by tam dieťa do 3 rokov malo vydržať..len či tam bude chcieť byť.. 🙂
náš malý tam vydržal ani nie do 2 rokov.. 😉
potom sme kúpili väčšiu.. 😉

caira
26. led 2008

tak my mame porizenou postylku 140x70 coz se da pak predelat na postel pro dite do veku cca 5ti let, takze dobra investice..a jsou mnohem bytelnejsi nez 120x60..{ teda alespon u nas v anglii}

jastericka
26. led 2008

aj my sme kúpili 140x70, tiež sa dá prerobiť na detskú valendičku a píše sa, že v nej môže dieťa byť do 5rokov

digysa
26. led 2008

Moj nechcel o postielke ani pocut, hned ako z nej dokazal vyliezt....asi tak v 15-16-tom mesiaci sa postielka zmenila na domcek pre plysove zvieratka.... 😅

graziela
26. led 2008

My sme mali postielku 120x60 a dcerka v nej spinkala do takmer 3 rokov a v pohode jej uplne stacila. Potom sme sa ale prestahovali do vacsieho bytu, dostala svoju izbicku a aj novu velku postel.

zizala
autor
27. led 2008

a kde by se dala v ČR sehnat ta postýlka co se dá předělat na postel pro větší dítě?

kacka.va
27. led 2008

zizalo, zadej do vyhledávače dětská postýlka 140x70 a vyjede ti plno možností

zizala
autor
27. led 2008

takže se to dá udělat z každé postýlky o rozměrech 140x70?

kacka.va
27. led 2008

v těch odkazech to je, které se dají předělat.

domina
27. led 2008

my jí koupili v babyparku-myslím, na černém mistě v praze

zizala
autor
27. led 2008

tak super, díky moc, já to proštuju

aponchie
27. led 2008

meli sme tu klasickou co prodavaji v tesku nebo kdekoliv a prisla me mala,terinka je clkem dlouham takze tam byla do roka max!pak sla do te stare klasicke velke a tam byla do dvou a pul let pak se oddelala bocnice a mela to jako pripravu na samotne velke luzko takze ja si ji nemohu vynachvalit a koupila bych co nejvetsi samozrejme 😎

ada78
28. led 2008

my mame 120x60 a sme v spalni dooooost natesno, takze o ziadnej vacsej sme ani len nerozmyslali. 😅 😅 😅

zizala
autor
28. led 2008

dívala jsem se na ty postýlky a je jich docela dost. Jen by mě zajímalo, téměř všechny mají jenom ty vyndavací "tyčky" od postele, skoro žádná neměla stahovací bok. Myslím si, že ten stahovací bok je praktičtější, ale z praxe to neznám, myslíte, že je to potřeba?

kacka.va
28. led 2008

Myslím, že stahovací bok potřeba není.

e.k.t
28. led 2008

Záleží na tom jak jste vysocí, malí ocení že nemusí pro mrně tak hluboko, vysocí ti s tím nemají problém, vyndávací tyčky jsou dobré pro dítě které už začalo chodit, že může postýlku opustit nebo naopak obsadit když má chuť. Jinak pokud máte dost místa tak bych se přikláněla spíš k větší postýlce, je pro dítě komfortnější, ale pokud je málo místa vydrží i v malé.

zizala
autor
28. led 2008

a pokud má ta postýlka polohovací rošty s matrací, tak asi moc potřeba ten stahovací bok není, tak já tedy pořídím větší, trochu se uskromníme, je to lepší než pak za pár let zase kupovat postýlku novou.

e.k.t
28. led 2008

no on ten polohovací rošt je teda super, ale malá manimka s prckem ve spodnější poloze to nemá jednoduché. Ale naše mamky to zvládaly taky a takové vymoženosti jako polohovací rošt a stahovací bok častokrát neměly

zizala
autor
28. led 2008

ten polohovací rošt je už dneska skoro standard. Možná proto už moc nedělají ty stahovací bočnice, protože si to prostě můžeš nastavit jak potřebuješ.

lumah
28. led 2008

Ja budem musieť kupiť tie menšie, lebo potrebujem dve a tie väčšie by sanám do spálne ani nezmestili. 😎

martinka79
28. led 2008

já si tedy nedovedu představit , že bych neměla stahovací bok. Dost se mi osvědčil při dceři a preferuji ho i teď. kdo takovou postýlku neměl asi dá přednost té normální. Pozor dnešní postýlky nemají ale stahovací do poloviny ale pouze z 1/3. a to asi oc neusnadňuje danou manipulaci. 🙂
3 polohy roštu mají snad skoro všechny. 🙂

zizala
autor
28. led 2008

marti, a v čem je to lepší, k čemu to pomáhá? já tu zkušenost nemám, tak nevím. Ale zatím jsem bohužel nikde nenašla postýlku, která by se pak dala přestavět na větší, měla polohovací rošt a byla stahovací 😢

martinka79
28. led 2008

já říkám por mne. 🙂 Měla jsme postýlku hned u postele a stáhnutý bok a když malá potřebovala papat či zlobia jen jsme si přesunuli do postele k nám abylo. žádné vstávání. Ovšem ty nové se nestahují už tolik jako ty starší. M8m ji koupenou starší a celou zrenovovanou. Ovšem to je asi proto, že jsem ji měla už na dceru. Pokrok s postýlkama postoupil a zkrátka jsou IN 3 polohy roštu zdobená a pevný bok, max. oddělávací a předělání na dětskou válendu. 🙂
Určitě něco najdeš 🙂 nezoufej.