Jak zabezpečit, aby mimi nespadlo z velké postele?

jenovefa
12. lis 2009

Ahoj všem, jejichž mimi nevyužívá svou postýlku, ale užívá si spaní ve velké (manželské) postleli s rodiči (matkou/otcem 🙂). Polštáře+židle + obr zvířata+peřina na otevřeném kraji přestávají stačit, Tomík teď na bříšku putuje a bojím se, že prostě zábrany podleze... Nejčastěji spím na volné straně samozřejmě já, ale něky kvůli kojo jsem na druhé straně. Ideální zábrana by byl tatínek, ale to jaksi nefuguje. Máte nějaký tip, jak pádu z postele miminku zabránit? Svázat nožičky a strčit do spacáku nebo vrátit do postýlky, kam přece každé slušné miminko patří - to prosím nepište. 😀 😀 😀
Díky moc. 🙂

rimmel
12. lis 2009

dajte matrac na zem...😉

edita84
12. lis 2009
jenovefa
autor
12. lis 2009

Dík rimmel, to asi bude řešení, ale znamená to komplet přestavbu bytu... ☹ Ale jasně, stojí to za to... Kdyby byl nějaký jiný tip... Spíme totiž v obýváku a na té posteli přes den vegetíme. A před usnutím ho kojim normál v sedě, usne a já ho pak položím vedle sebe. Musela bych kojo rovnou v leže. Tak sorry, asi zbytečné téma... Ale třeba nějaký mlékem né úplně vypláchlý mozek ještě něco jiného vymyslí... Tím nechci říct, že je rimmel vypláchlá... 😀

rimmel
12. lis 2009

😀 😀

rimmel
12. lis 2009

my to tak mame 😉 resp v jeho izbe je velky matrac na zemi kde ja s nim spim a muz zase v nasej izbe chudak sam haha ale iba polku noci 🙂

kutcher
12. lis 2009

No taky jsme investovali do zabrany a vyplatilo se to, mela jsme nani tyto pozadavky: musi byt sitkovana, aby se nepridusil az se na ni namackne oblicejem, musi byt dlouha - 150cm, musi byt cestovni, takze slozitelna s prenosnym fusakem a z toho mi vysla fakt jedna jedina - CAM Bariera Letto a zatim jsem ji pouzila fakt na kazdy dovce, aspon nemusim tahat postylku, ve ktery by i tak nespal

dominka11
12. lis 2009

ja by som to neriskovala, maly sa ti zachvilku začne stavat a spadne ti, aj ked tam budeš mat zábranu...

kutcher
12. lis 2009

Malymu je 16 mes. a tento problem vubec nemame

jenovefa
autor
12. lis 2009

Dík moc. Kutcher - díky za super tip, nějak mě nenapadlo slovo "zábrana" na postel. Hledala jsem na Googlu nějaké typy ohrádek... Ještě jednou dík všem. Už to vidím, zaparkujem na zemi i se zábranama... 😀 Tomík je totiž po operaci hlavičky, tak se fakt boooojim. (Ale už dávno, ve 3 měs.)

soanpe
12. lis 2009

taky nemáme zábranu. sofí mě celou noc drží za ruku a tak spíme 😵

tekvica
12. lis 2009

no mne sa tak syn raz zgulal na zem, ked som ho kojila, tak som ho nedala do prostriedku medzi mna a muza - zaspala som a odrazu bum, otvorim oci, dieta nikde.
vedla postele mam pruteny kosik a v nom plienky a tampony a podobne veci a dieta medzi tym, nastastie spadlo na plienky , takze makke pristatie a trhalo na cucky tie tampony. ani nemuklo a ked som ho brala, tak vtedy spustilo rev 😝

takze ja som nic nevymyslela, akurat spim v pohotovosti, takze kazde suchnutie ma zobudi 😠

alti
12. lis 2009

Ahojky, tak přesně teď obcházím doktory a absolvujeme rentgeny a ultrazvuk - naštěstí bez zlomenin ap., ale ty dětské slzičky za to nestojí a vyčítat si to budete pořád. Mám 8 měsíčního chlapečka a od narození spává se mnou, jinak neusne je zvyklý na mě a ouha začal lézt a stát a byl konec klidnému spaní. Kolem postele jsem dala dvě postýlky a ještě letiště ke zdi a stejně zůstala tam malá mezera na vstup do postele a i ta stačila našemu prckovi, aby ji našel a spadl k ránu, když jsem tvrdě zaspala. Probudila mě až hrozná rána a křik je to už týden vyšetření dopadlo dobře, ale dodnes je citlivý na levý bok. Plakal snad hodinu vkuse a celý den a noc byl neklidný a budil se s křikem. Nemůžu to dát zpátky a proto kdo můžete nečekejte až to Vaše děti taky zažijí - jsou šikovné a cestu si najdou dřív nebo později. Já mám teď matraci na zemi a kolem ještě deky na přechod z matrace na koberec, ale až teď...pro mého prcka dost pozdě!!!

kristi
12. lis 2009

Alti, to musel spadnou sakra blbe,kdyz takovych vysetreni absolvujete. Nase spadla jednou a zadnou silenou vedu jsme z toho nedelali a to spadla na drevenou podlahu. Padem z cca 50 cm se snad ani nic strasnyho stat nemuze, ne? 😕 😕 😕

alti
12. lis 2009

Máme dost vysokou postel cca 80-90cm a spadl na koberec, ale ten je přímo na betonové podlaze. Znám od kamarádky dcerka (4r) spadla z válendy a na koberec a zlomila si ruku - obě kosti (radias i ulnu). Je to o štěstí a neštěstí..

kutcher
12. lis 2009

Vzdycky se muze neco stat i ze sebemensiho padu, zalezi na tom, jak dite spadlo mno

vercak.
12. lis 2009

Kristi - může se stát i něco hrozného, třeba když jen zakopneš, stačí blbě spadnout a když spadne dítě z postele, tak to může být ještě horší ☹ Bohužel si to nikdo nepřizná, dokud se nic nestane 😢 😢 😢 😢

Alti - to je mi teda fakt líto, chudáček malej, musel spadnou fakt blbě, když takhle trpí a tak dlouho, přeju brzké uzdravení. 😵 😵

Jinak mě malej taky bohužel spí v posteli, začal před 2 měsíci, když měl ošklivou angínu a po ní mu lezly zuby. byl to jediný způsob, jak se vyspat. Z jedný strany je postýlka a z druhý strany já (přítel spí v obýváku, nevejde se do postele 😀 ). Asi před týdnem mě ale taky probudila rána. Malej spadl. No byl už vzhůru a asi chtěl nějak slézt. Když jsem se zvedla a on mě spatřil, tak začal utíkat a myslel si, že se budeme honit. Naštěstí to dopadlo dobře, fakt ani nezaplakal a od tý doby taky čeká, až se vzbudim já. Je ale fakt, že třeba 8 měsíční mimi bych do postele nevzala, raději učit spát ve svý postýlce 😉

kristi
12. lis 2009

jasne, tak to chapu. Ja myslela, ze mate mensi postel. Tak at je brzo v pohode. Nase teda spi mezi nama, takze nema kam kudy spadnout..

obcas clovek muze delat vsechno mozny a stejne spadnou, strasne se totiz v noci melou.

zajimavy je, ze ze svoji postele nespadla nikdy a to je fakt extremne pohybliva

vercak.
12. lis 2009

Kristi - malej je taky strašně pohyblivej během spánku (teda i normálně 😀 ) a jednou v noci i odsunul postýlku nohama 😀 Radši už mu ale dávám víc prostoru a vždycky vystrnadíme z postele taťku 😅
A přesně jak píšeš, ať děláme co děláme, stejně děti neuhlídáme a to i přes den, když jsou vzhůru. ☹

mama.wolfka
12. lis 2009

tiež spinkáme pekne spolu 🙂

keď sa začal malý pohybovať, tak som tiež mala strach, ale bývame v jedno-izbáku, takže všetko v jednej izbe a tak nebol problém mať posteľ obloženú tak, aby nemal šancu ... najskôr bolo pri stene čelo postele a z jednej strany postieľka (na okrasu 🙂 ), malý spal pri tom čele hlavou smerom k postieľke a potom ja a mm

neskôr, keď som sa bála, aby sa neposunul smerom k nohám a nespadol som presťahovala takú pohovku-váľandu, ktorú sme mali za čelom postele na jednu stranu postele - na stojáka (vlastne leží na boku a robí hradbu), postieľku sme vymenili za drevenú ohrádku a tak máme posteľ obloženú z troch strán 🙂

a na tej strane ktorá je voľná máme na zemi penové puzzle a keď bol menší, tak tam manžel dal ráno keď odchádzal do práce ešte svoj paplón, keby niečo ... a prežili sme to v pohode

možno trochu komplikované a nie bežné riešenie v klasickom byte, ale dá sa aj takto 🙂

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @jenovefa @mama.wolfka @vercak. @kristi @kutcher @alti @soanpe @tekvica a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Pády miminek https://www.modrykonik.cz/pady-miminek/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s pády miminek (novorozeňat, kojenců), pomůžete další spoustě maminek, kterým dítko spadlo z výšky na zem a právě teď jsou ve chvíli, kdy hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti. Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

25ka
27. kvě 2014

@jenovefa http://www.extra-postele.cz/jednoluzkove-postel... a otočit aby zabrana nebola pri stene alebo sa obkolesit ako som to ja robila perinami, polstarmi a ked uz aj to preliezol v spanku tak bohuzial do postielky aby si neublizil. hm alebo si urobit taborak na zemi v spalni- spat na perine alebo hrubej deke a vklude snívat.